Masinės informacijos priemonės – nestruktūrinis valdymas

2010, 21 rugpjūčio, 21:35 | kategorija Ideologija | atsiliepimų (39) | peržiūrų 51 742 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

TelevizijaPradžiai noriu pasakyti tiek – dauguma iš to, ką mes nuo mažens žinome apie pasaulį, aplinką, sveikatą, žmogų, istoriją yra melas. Melas, arba tik paprasti faktai nieko nesakantys apie kalbamo dalyko esmę. Kas tai yra – masinės informacijos priemonės (MIP)? Kiek jos teikia tiesos visuomenei?

Masinės informacijos priemonės, tai verslas gaunantis pinigus egzistavimui už (dez)informacijos visuomenei pateikimą, o dabar ir už reklamą. Ar melą galima vadinti informacija? Arba dalinius faktus?

Ką manote apie masinių informacijos priemonių reklamuojamą šampūną? Bet kokį, markė nesvarbu? Informacija nežinantiems – šampūnai turi ingredientą vadinamą SLS (Sodium Lauryl Sulfate – SLS) – natrio laurilsulfatas – pavojingą kancerogeninę medžiagą, kuri ilgai išlieka kepenyse (plaunant galvą ši laki medžiaga gali papulti visur). SLS naudojamas, kaip putos, papildomai tirpdo riebalus. Pramonėje naudojamas, kaip grindų ploviklis. Išvadas palieku pasidaryti jums patiems. Kai kuriais šampūnais plaunant galvą burnoje jaučiasi jo skonis. (aut. Patirtis) Kaip manote, ar šampūno reklama tai informacija? Ar melas? O gal reklamai melas leistinas? Kas yra reklama savo esme, kai parduodamas nuodas? Ir kuo galima pavadinti tą, kuris reklamuoja šį, arba kokį kitą nuodą?

Kaip žiūrite į Č. Darvino evoliucijos teoriją? – Kad žmogus išsivystė iš beždžionės, arba dar iš ko nors? – Ji jau senokai paneigta, bet oficialiai jos vis dar prisilaikoma, vis pateikiami faktai, kad atrasta dar kažkieno kaukolė esanti, kaip tarpinė grandis tarp dabartinio žmogaus ir nežinia ko, nes dar neatrasta galutinė grandis.

Kaip jums patinka Einšteino visuotinė reliatyvumo teorija? Ji nuostabi – bet nors yra tik teorija, daugelis jos išdavas pateikia, kaip argumentuotą faktą, nors nebuvo nei bandymų, nei jokių rezultatų. Tik teorija. Bet ją išdėstė didis autoritetas ir autoriteto nuomonė gali būti priimama, kaip faktas.

Sakoma dabartinis mokslas gali apskaičiuoti viską, bet ne, visi figūrų kontūrų apskaičiavimai vyksta remiantis euklidine geometrija, t.y. figūromis kurių iš esmės gamtoje beveik nėra – trikampiais, stačiakampiais, apskritimais (apskritimai yra), tiesėmis, kreivėmis. Pabandykime matematikos pagalba apskaičiuoti medžio su lapais, arba debesies apimtį ir atkartoti tą figūrą. Manau nukopijuoti gamtos nepavyks. Mes tolstame nuo gamtos bandydami sukurti kažką geresnio – to niekada nebus.. ir kai mums sakoma – mokslo pasiekimai, galime mintyse pridėti – žmonijos praradimai. Kas finansuoja dabartinį mokslą?

Ką žinome apie kasdienį vandenį? Kad turi 88,6% deguonies ir 11,4% vandenilio. Cheminė formulė H2O. Žmoguje yra 65-70% vandens. Visa kita informacija liečia tik vandens poreikius ir chemines reakcijas. Dar žinome, kad negavus vandens mirsime. Tai kas gi yra vanduo, kokią reikšmę turi žemėje ir kokią reikšmę turi žmogui, jo dvasiai, mąstymui – tam kas žmogų daro žmogumi? To oficialiuose šaltiniuose nerasite, juose tik sausi faktai ir jokios informacijos. Kodėl vandens negalima pagaminti, juk tik vandenilis ir deguonis?

Blogiausia tai, kad žmonės atpratinti mąstyti metodiškai, mums pateikiama informacija yra tik faktologinė (vien faktai). Tai naudinga valdantiesiems, nes kitu atveju būtų greitai identifikuoti, kaip didžiausi valstybės-pasaulio kenkėjai. O šiuo atveju valdantieji gali pasakyti – įstojome į ES, gauname struktūrinių fondų paramą (esą dykai), štai kokie mes šaunuoliai – juk tik mūsų pastangų dėka Lietuva įstojo į ES, kuri dykai dalija mums pinigus. Tauta džiaugiasi. Kam dalija? Ir ar tikrai dykai? Ir faktas: 1990 metais Lietuva nebuvo skolinga nė vienai užsienio valstybei. Įstojusi į tarptautinę valstybių organizaciją (ES), kuri dykai dalija pinigus, ji šiai dienai turi 35,89 milijardo litų skolą (http://www.2g.lt/). Kur laimėjimas ir kas laimėjo?

Apie infliaciją – mums sako infliacija, kainos kyla, bankai didina maržą, palūkanas . Melas, infliacija yra bankų veiklos produktas, tik bankai tai parodo sukeisdami vietomis priežastį su pasekme. Jie sako, didiname banko maržą, nes padidėjo infliacija. Iš tikro tai bankai savo veikla sukėlė infliaciją, o po to dar ir padidino maržą. Čia rasite daugiau informacijos apie tai: https://www.sarmatas.lt/08/krizes-mechanika-arba-krizes-kaltininkai-video-rusu-k/

Vėlgi mums sakoma – pakilo naftos, arba daržovių kaina. Nieko panašaus, kainos nekyla pačios, jas kaip taisyklė kelia suinteresuotos verslo-finansų grupuotės, arba mūsų valdantieji (benzino akcizas + PVM; atitinkamai 1,5 LT + 21% PVM už litrą benzino, daugiau, kaip 50% benzino kainos).

Krizė. Mums sako – niekas nekaltas, juk krizė. Taip, krizė, bet ar tikrai niekas nekaltas dėl jos? Ir ar kas atsakė už šią krizę? Juk tai galima prilyginti didžiausiam šimtmečio nusikaltimui. Bet nuteistas, ar patrauktas atsakomybėn nebuvo nė vienas asmuo, ar organizacija. Nors pagal mūsų teisę, teisiama net už netyčinius nusikaltimus. O ši krizė yra ne kas kita, kaip kryptingos, organizuotos nusikalstamos veikos rezultatas. Bet kaltų nėra – bankai remiami mokesčių mokėtojų pinigais, nors būtent jų ir fondų biržų dėka pasaulyje kilo ši krizė. Banko pelnas privatizuojamas, o nuostoliai nacionalizuojami, t.y. juos apmokame mes visi. Teisės aktai leidžia bankams veikti taip, kad jie nebus įvardijami nusikaltėliais net tada, kai daro akivaizdų ir visiems suprantamą nusikaltimą. Tapo įprasta, kad bankai, tai lyg atskira valstybė valstybėje, kuri gali diktuoti vyriausybėms savo valią, antraip grasina pasitraukti iš šalies. Rezultatus matome šiandien – jie akivaizdūs.

Mums sako – demokratiški rinkimai. Panagrinėkime patį žodį demokratija ir suprasime, kad rinkimai tikrai demokratiški ir atitinka tą žodį. Tik mūsų mąstymas nepakilęs iki to, kad suprasti, jog „demokratiškai“ anaiptol nereiškia „teisingai“, todėl ir buvo panaudotas žodis būtent demokratija. Šis žodis kilęs Antikinėje Graikijoje, (gr. δήμος ‘liaudis’ + κρατῶ ‘valdau’). Anksčiau buvo įrašas, kad graikiškai gr. δήμος  – ‘laisvi piliečiai’. Plačiau paėmus, toje Graikijoje ir truputį vėliau Romoje, tik laisvi piliečiai vyrai turėjo teisę balsuoti, ar reikšti savo nuomonę. Vergai ir moterys neturėjo jokio balso. Išvertus į žmonių kalbą – vergvaldžių valdžia. Nors oficialioje literatūroje to niekada nerasite. Net Aristotelis yra pasakęs, kad demokratija palanki demagogams (http://lt.wikipedia.org/wiki/Demokratija – Antikinė (tiesioginė demokratija).

Todėl galime drąsiai teigti, kad rinkimai pas mus tikrai demokratiški – čia jokio melo nėra. Melas tik pačiame žodžio demokratija išaiškinime.

Mums sako – žinios per televiziją. Nieko panašaus, jokių žinių jūs ten negausite – jums eilinį kartą bus praplautos smegenys naujienomis, apie politikų pasivažinėjimą posėdžių metu į Tailandą, kriminalais, kuriuose dalyvauja pasigėrę, valstybės girdomi asmenys (nuo 1994 m. 24 kartus liberalizuotas alkoholio įstatymas) ir panašiais niekais. Bet jums per žinias nepasakys, kad planuojamos naujosios AE elektros kaina bus daug didesnė už dabartinę ir maža to, valstybė bus įsipareigojusi ją pirkti (žinoma mokėsime mes visi), nes kitu atveju joks investuotojas prie AE statybos nagų(pinigų) nekiš, niekas nepasakys, kad planuojamas elektros tinklų pardavimas, bet mielai praneš, esą prezidentė džiaugiasi, kad Lietuvoje atsirado elektros rinka, nes buvusioji senoji IAE anksčiau šiam procesui trukdė. Kas daugiau rūpi žmonėms, ar kažkokia spekuliatyvi rinka, ar žemos elektros energijos kainos, kurios buvo esant Ignalinos AE ?

Dar per televiziją mums parodys serialus įvairioms amžiaus grupėms, kuriuose smegenys plaunamos lyg ir kasdieniu aktorių gyvenimu, kur išdavystės norma, narkotikų ir alkoholio vartojimas šaunus dalykas, o alus ir rūkymas tiesiog kasdienybė. Kur moterims svarbu, kaip gražiau pasipuošti išduodant savo meilę su jo draugu, o vyrams patenkinti savo aistras, sunaikinti konkurentą, ar kompanijoje pagerti alaus. Kur moterys nuostabios, kartais bejėgės ir verkiančios, bet kai keršija, tai jau keršija – tas saldus žodis kerštas! Visa tai jaunimas siurbia, kaip kempinė, pradedant aprangos stiliumi, baigiant alumi ir cigaretėmis, narkotikų taip pat nepamirškime. Nekalbant apie ateities planus, juos dar pamatysime, nors emigracija – viena iš pasekmių.

O jei jums parodys apie klimato atšilimą, tai būtinai sužinosite (jei dar nežinojote), kad dėl šito kaltas CO2. Bet tai irgi yra netiesa, nes CO2 kiekis pakyla esant šiltesniam klimatui, t.y. CO2 – tai pasekmė, o ne priežastis. Daugiau apie tai video medžiagoje: Pasaulinį atšilimą nutraukė „hakeriai“ http://www.atoveiksmis.lt/

Pabaigai: – viskas ką jūs girdite, ar matote, ar skaitote turėtų kelti jums klausimą: kokiu tikslu tai sakoma, rašoma, ar rodoma? Tam, kad mes kažką žinotume? Ne! – Viskas daroma vardan pinigų, arba dėl to, kad norima nuslėpti žymiai svarbesnius dalykus nukreipiant mūsų dėmesį. Dar viena priežastis – ugdyti mus bedvasiais vartotojais, kuriems svarbus tik asmeninis gerbūvis, o žodis garbė, ar sąžinė, kelia pašaipą. Ugdyti mus tuščiagalviais ir karjeristais, kuriems iš televizoriaus skambančios frazės ir rodomi vaizdai – visas gyvenimas, o viršininko pasakyti žodžiai, kaip šventa malda. Kuriems atrodo, kad jie žino viską, kai tuo tarpu žino tik vieną faktą, bet paaiškinti kodėl taip vyksta negali. Televizijos „kerams“ pasiduoda ir „mūsų politikai“ – šokdami ir dainuodami scenose, kaip prastos rūšies aktoriai. Bet televizija juos tam skatina! Ir jie jau klauso!

Ar mums negėda dėl to, kad rinkome šiuos žmones? Pažiūrėkime atidžiai į ką jie pavirto (o gal visada tokiais ir buvo?) ir užduokime sau klausimą: ar dar ilgai leisimės kvailinami masinės informacijos priemonių(MIP), ar vieną kartą pradėsime galvoti sava galva, o ne aklai priimdami tai, kas atnešama ant lėkštutės, ar tiesiog subrukama į galvą, bekramtant čipsus prieš televizorių?

Arvydas Daunys

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 39

 1. Algirdas says:

  Čia tai geras tekstas, seniai taip skaniai besijuokiau. Gaila tik, kad ir ašaros akyse kaupėsi….

 2. Kemblys says:

  Algirdai, negražu juoktis iš ligonio.

 3. artas says:

  Gal kas apšviestų iš ko juokiamasi? Ar iš savęs?:)

 4. Eglė says:

  „Kaip jums patinka Einšteino visuotinė reliatyvumo teorija? Ji nuostabi – bet nors yra tik teorija, daugelis jos išdavas pateikia, kaip argumentuotą faktą, nors nebuvo nei bandymų, nei jokių rezultatų. Tik teorija. Bet ją išdėstė didis autoritetas ir autoriteto nuomonė gali būti priimama, kaip faktas.“

  Einšteinas visai nebuvo autoritetas, prieš tas teorijas jis daugeliui buvo nežinomas. Jei ne jis, kas nors kitas būtų panašias teorijas užrašęs, nes tuometiniai mokslininkų atradimai ir bandymai kėlė klausimus, kuriems paaiškinti paprastos Niutono mechanikos neužteko. Jau prieš Einšteiną, Lorencas, Galilėjus užrašė judėjimo transformacijas. Reliatyvumo teorijos papildė Niutono mechaniką. Niutono mechanika teisinga tik tam tikrose ribose. Reliatyvumo teorijos irgi turi ribas. Bet jei kažkur galima tai pritaikyti, kodėl nesinaudoti? :D

  „Sakoma dabartinis mokslas gali apskaičiuoti viską, bet ne, visi figūrų kontūrų apskaičiavimai vyksta remiantis euklidine geometrija, t.y. figūromis kurių iš esmės gamtoje beveik nėra – trikampiais, stačiakampiais, apskritimais (apskritimai yra), tiesėmis, kreivėmis. “

  Kodėl tiesiu keliu važiuojančią mašiną galime laikyti tiesiaeigiu judėjimu ir apskaičiuoti mašinos greitį tiesiaeigio judėjimo formulėmis, nors iš tiesų mašina juda apvalios Žemės paviršiumi? Štai jums ir reliatyvumas :)

  O šiaip mano nuomone, didžiausias melas yra apie žmonių sveikatą, ligas, mitybą, seksą ir pan. Šitie dalykai labiausiai sumaišyti, nors yra svarbūs ir aktualūs kiekvienam.

 5. artas says:

  Eglei:
  „Kodėl tiesiu keliu važiuojančią mašiną galime laikyti tiesiaeigiu judėjimu ir apskaičiuoti mašinos greitį tiesiaeigio judėjimo formulėmis, nors iš tiesų mašina juda apvalios Žemės paviršiumi? Štai jums ir reliatyvumas “
  Na jei jūs tiesiaeigiu judėjimu laikote apvaliu daiktu riedantį kitą daiktą, tada žinoma tai reliatyvu, bet čia labai pritempta sąvoka, nes jūs galite taip ir negalvoti, juk tai tik susitarimo reikalas :)
  Tiesiog apvalus daiktas (ratas) bėga kitu apvaliu daug didesniu daiktu(Žeme). Galite tai skaičiuoti, kaip judėjimą orbita ir tai bus visiškai teisinga ir nereliatyvu.
  Juk straipsnyje kalbama apie tai, kad gamtoje tokių dalykų nėra – yra orbitos, bet tiesiai nejuda niekas. Tiesė, tai žmogaus sugalvotas daiktas, bet jei žinote yra patarlė:
  „tiesiog arčiau, aplink greičiau“ :D
  Mano asmenine nuomone reikėtų labai apgalvoti straipsnyje paminėtą mintį ir klausimą:
  „Manau nukopijuoti gamtos nepavyks. Mes tolstame nuo gamtos bandydami sukurti kažką geresnio – to niekada nebus.. ir kai mums sakoma – mokslo pasiekimai, galime mintyse pridėti – žmonijos praradimai. Kas finansuoja dabartinį mokslą?“

 6. nuomonė says:

  Pritariu Artui. Labai reikšmingą mintį (paskutinė pastraipa) jis akcentavo.

  Eglei pasakyčiau, kad didžiausias melas yra ne tuose Jūsų paminėtuose dalykuose, o giliau: Visų pirma, kas tai yra Dievas, Visata ir visa mus supanti aplinka, kas yra žmogus, kokia jo paskirtis,gyvenimo prasmė, tikslas. Kada šie dalykai (pagrindas) neteisingai suvokiami, kituose dalykuose taip pat neįmanoma surasti, suvokti Tiesos, vidsas pasaulio vaizdas, supratimas bus iškreiptas, netikras, fragmentinis. Beviltiška dėlioti puzlį ne ant grindų, ne ant stalo, o ore ir dar stipriam vėjui pučiant…

 7. Antanas says:

  Visa tai tiesa.Mums plauna smegenis metu metais,o tikros tiesos niekas nesako.Klausimas:Kodel?Ogi todel,kad zmones,tikincius MIF yra lengviau valdyti ir formuoti nuomone apie pasaulyje vykstancius procesus.kaip jiems yra naudinga.O politika?Partiju,kaip purvyno,o naudos-0.Ne vienoje pasaulio valstybeje nera tokios daugybes partiju,kaip Lietuvoje.Kam naudinga partiju gausa?O gi tam ,kad verstu,bedas kitoms partijoms,o kaltu nerastu.Gudru.Musu elitas-gudruciai,bet ir mes ne durni,dar protaujame,mastome.Bet kaip sugriauti sia hidra?

 8. Eglė says:

  „Na jei jūs tiesiaeigiu judėjimu laikote apvaliu daiktu riedantį kitą daiktą, tada žinoma tai reliatyvu, bet čia labai pritempta sąvoka, nes jūs galite taip ir negalvoti, juk tai tik susitarimo reikalas :)
  Tiesiog apvalus daiktas (ratas) bėga kitu apvaliu daug didesniu daiktu(Žeme). Galite tai skaičiuoti, kaip judėjimą orbita ir tai bus visiškai teisinga ir nereliatyvu.“

  Mes neskaičiuojame mašinos judėjimo orbita, bet skaičiuojame judėjimą net šimtais kilometrų, neatsižvelgdami į tai, kad Žemė yra apvali.

  „Tiesė, tai žmogaus sugalvotas daiktas“

  Turiu savo stalčiuje mechanikos vadovėlį. Pirmam skyriuje kalbama apie fizikinius ir matematinius modelius. Tiesė irgi tam tikras modelis judėjimui aprašyti. Mokslininkai tą supranta :)

  “Manau nukopijuoti gamtos nepavyks. Mes tolstame nuo gamtos bandydami sukurti kažką geresnio – to niekada nebus.. ir kai mums sakoma – mokslo pasiekimai, galime mintyse pridėti – žmonijos praradimai. Kas finansuoja dabartinį mokslą?”
  Čia teisingos mintys. Labai blogai, kad neišmokus visko, ką gamta pati mums duoda, mes kuriamės kažkokius dirbtinius pakaitalus. Dar blogiau, kai tai yra skatinama. Bet tikras mokslas to neskatina. Jis pirmiausia nori pažinti.

 9. nuomonė says:

  Egle,
  gal galite paiškinti, kas tas TIKRAS mokslas, ar duoti pavyzdžių?

 10. artas says:

  Eglei:
  “Tiesė, tai žmogaus sugalvotas daiktas”
  Turiu savo stalčiuje mechanikos vadovėlį. Pirmam skyriuje kalbama apie fizikinius ir matematinius modelius. Tiesė irgi tam tikras modelis judėjimui aprašyti. Mokslininkai tą supranta :) “
  Teisybė, kad mokslininkai tą supranta. Nes patys tą ir sugalvojo.
  Juk kalbėjau apie kitką, kad gamtoje jokių tiesių nėra – todėl, tam paaiškinti ir reikalingi visokie vadovėliai. Tam kas akivaizdu vadovėlių nereikia. Pats mokslas savo esme virtualus dalykas, nes objektyvumo ten tikrai mažai (nekalbu apie aritmetiką). Gamtoje nėra jokių formulių, jas sugalvojo žmonės, kad būtų patogiau paaiškinti vykstančius procesus. Deja tose formulėse nėra dvasios ir paaiškinimo KODĖL būtent vyksta taip, o ne kitaip.
  Duosiu paprastą pavyzdį:
  Yra žinoma koks kiekis branduolių pradeda skilti prasidedant branduolinei reakcijai, t.y. koks reikalingas skylančių branduolių kiekis, kad prasidėtų grandininė reakcija.
  Bet niekas ir niekada jums nepasakys, kurie būtent branduoliai esantys toje kritinėje masėje pradės reakciją (t.y. pradės skilimą), nors visų būsena lygtai absoliučiai vienoda ir patys branduoliai vienodi.
  Pabandykite suprasti ką noriu pasakyti – visos mūsų mokslo turimos žinios yra tik faktologinio pobūdžio, nėra bendros visumos paaiškinančios vykstančių procesų reikšmes. Mokslas žino tik tiek, kad taip vyksta ir dar kai kurias detales. Toliau taškas, finišas.
  Žinomos taisyklės(vadinami dėsniai), kuriomis vadovaujantis vyksta tam tikri procesai, bet to, kas prižiūri, kad tų taisyklių būtų laikomasi, mokslas nežino ir net neieško ir net nesuvokia, kad turi būti kažkokia priežiūra reikalinga tam, kad viso to būtų laikomasi nenukrypstamai. Kitaip sakant visa aprėpianti dvasia (ne šv. dvasia), kuri palaiko tą pusiausvyrą.
  Mokslas savo pagrindu paėmė faktus, bandymus, dvasią palikdamas rašytojams, bažnyčiai, tuo padarydamas didžiulę klaidą, nes iš savo tyrinėjimo objektų eliminavo vieną iš sudedamųjų elementų. Todėl dabar mokslas kuria ramentus mums, nors pasinaudodami tuo ką davė gamta ir ugdydami savo dvasią, mes galbūt galėtume bendrauti tiesiogiai (prielaida) be jokių mobilių telefonų pavyzdys delfinai, banginiai.
  Mums nereikėtų rūbų ir šildymo, nes nejaustume šalčio (visa gyvoji gamta taip gyvena). Galima būtų tęsti, bet nežinau, ar tai būtina. Žinau tik tiek, kad „dabartinio mokslo“ ir „pažangos“ dėka mūsų planeta užteršta, kaip niekad. Vyksta totalus susvetimėjimas, nes bendraujama internetu, bei mobiliuoju ryšiu, nebepalaikomas tiesioginis kontaktas….

 11. Eglė says:

  Tikras mokslas yra bet kuris šių dienų mokslas, jei jis dirba dėl gilesnio pažinimo.
  Artui:
  Tai, kad daugiausia pinigų ir dėmesio skiriama ten, kur nereikia, ne mokslo kaltė.
  Kad ir fizika, girdėjau vieną profesorių sakant, kad jau daugiau kaip 50 metų nebevyksta nieko naujo, jokios naujos fizikinės idėjos, tik visokie matavimai ir pan. Tai jei mokslas stovi vietoje, tikros pažangos nesitikėkite. Žmonės, mokslininkai skatinami domėtis tik tomis mokslo kryptimis, kurias kažkas užsako, valstybė, komercija, stambus kapitalas, globalistai ar kieno tai rankose. Tik už jas gauna darbo, pinigus. Kas nori „nemadingu“ mokslu užsiimti, pagalbos greičiausiai nesulauks. Taip jau bent keli šimtai metų vyksta. Tokia ta švietimo sistema. Ir čia yra problema. Ne reliatyvumo teoriją peikti reikia, ar kitokias kito mokslininko idėjas (kurios nors kaip sakot, neturi dvasios ir nėra tikslios, bet ir nėra iš lempos paimtos, tik nepasigilinus suprasti nelengva). Reikia peikti šitą sistemą, kurį neleidžia mokslui vystytis taip, kad jis mus iš tiesų apšviestų visame kame.

 12. nuomonė says:

  Egle,
  Jeigu sistema „neleidžia mokslui vystytis taip, kad jis mus iš tiesų apšviestų visame kame.“, jeigu visas mokslas yra valdomas kelių globalisų kurie suinteresuoti kad mes būtumėme avinai ir nukreipia mūsų pažinimą nepažinimo, melo kryptimi, tai kaip ir nėra TIKRO mokslo „dirbančio dėl gilesnio pažinimo“, o mokslas yra vienas žmonių valdymo iš įrankių taip vadinamų globalistų rankose.

 13. artas says:

  Egle:
  Tai būtent apie tai ir kalbama šiame puslapyje, kad mokslas klaidžioja patamsiais, nes nuo pat pradžių buvo pasirinkta neteisinga kryptis, o būtent tik faktų rinkimas, kuris savaime nieko nereiškia, nes mes negalime paprastai susikalbėti tarpusavyje, kaip sakysim delfinai, ar kiti gyvūnai. Mokslas eina visai ne ta kryptimi, nes dar senovės Egipte mokslas buvo atskirtas nuo dvasingumo, nuo tikrosios informacijos.
  Ar žinote tikslų materijos apibrėžimą, kuris buvo nuslėptas?
  Tai informacija + energija pakitę informacijos-dvasios sąveikos dėka. Negarantuoju už tikslų apibrėžimą, senai skaičiau, bet maždaug taip.
  Mokslininkai vargsta bandydami tą energiją atpalaiduoti rinkdamiesi tam mažiausiai stabilius elementus, kaip uranas, plutonis, radis ir t.t. Nors iš esmės visa materija yra sudaryta iš energijos.
  Kitaip sakant iš mokslininkų buvo atimtas vienas iš sudedamųjų jų mįslėse.. Ir štai jie dabar plūkiasi rinkdami palaidus bandymų faktus, bet niekaip neprisikasdami prie esmės.
  Apie visa tai ir rašoma šioje svetainėje.

 14. algimantas says:

  Na truputį naivokas straipsnis, bet kelia rimtą problemą. Noriu kaip ką pranešti, kai buvo sužlugdyta SSRS , buvo pažeista ideologijų atsvaros pusiausvyra. Pasaulyje įsivyravo tikras ideologinis ir kitoks chaosas, kuris sąlygojo fundamentalaus mokslo tyrimų svarbos sumenkinimą ir didžiausias dėmesys buvo nukreiptas į taikomojo mokslo sritis į technologijų kūrimą. Taip jūs visi teisingai pastebėjot, kad šiuolaikinės technologijos buvo nukreiptos ne ta kryptimi technologijos. Nėra paisoma ekologinių gamtos išsaugojimo aspektų. Nepaisoma žmonijos demografinių problemų,nepaisoma moralinių ir etinių problemų. Kodėl??? todėl kad neoliberalioji kapitalistinė ideologija remiasi keliais klaidingais materijos degzistencijos dėsnius pažeidžiančiais principais. Pelnas, bet kokia kaina, svarbiau už viską. Besaikio neracionalaus vartojimo principas , vartojimas vardan pelno. Trys pagrindiniai principai kurių turi laikytis civilizacija (dar Platonas yra pasakęs, Žemė laikosi ant trijų banginių- moralumas -racionalumas -efektyvumas) . dabar keletas dėsnių Gyvybės misija- kurti sąmonės formas , per kurias materija galėtu pažinti ir kontroliuoti save ir formų įvairovėje nepaliaujamai didintu materijos tobulėjimo greitį. Šioje visatoje yra dvi dižiausios vertybės , tai laikas ir informacija, bet yra dar didesnė vertybė tai gyvybė, bet kadangi gyvybė sudaryta materijos ir informacijos pagrindu ir egzistuoja laike, o šioje visatoje materijos yra perteklius , tai vėl gi dvi didžiausios vertybės išlieka laikas ir informacija. Laikas yra pati didžiausia vertybė. problema kad mokslas taip ir nesiryžo perimti iš religijos dvasinių dėsnių analizės ir apibendrinimo. tai dėl šios priežasties , dvasinių ir moralinių vertybių mokslinio pagrindimo vakuumas ir be galo nekontroliuojama demografinė situacija, veda žmonija susinaikinimo keliu. Religija ,tai žmogaus sąmonės sukurta programa skirta tvarkyti socialinius ,moralinius ir dvasinius, seksualinius,buitinius ir kitus santykius. jos misija buvo skiepyti jaunajai kartai moralines ir dvasines vertybes, bet kadangi
  religiniai vadovai patys nesilaikė moralinių normų ir tos funkcijos jau seniai nebe atlieka, tai tasaldaus melo pramonė paseno visu tūkstančiu metų. Ir kadangi mokslo elitas dar pakaitalo nesukūrė tai viso bėdos dabar krenta ant mūsų vaikų ateities . Aš nematau perspektyvoje 20-50 metu į ateitį , jokių šviesiu prošvaisčių . Dar nėra pasaulyje susibūrusios tos jėgos, kuri galėtu sustabdyti civilizacijos traukinį riedanti į prarają (prąžutį) . o apie realiatyvumo teorija tai netiesa ji jau seniai patikrinta. O matematikos dėsniai ir formulės tai ir yra materijos egzistencijos pagrindas.
  Materialusis DIEVAS tai ir yra, jo vardas (PROTONAS) . tai kvantinės mechanikos derinys , susidedantis maždaug iš kelių šimtų elementarių dalelių, yra toks tobulas, kad jo tobulumui nėra net apibrėžimo . Jo egzistencijos ribos ne aprėpiamos , Jis yra stabilios būsenos nuo -273 C iki 15 mil laipsnių celsijaus . ir egzistencijos laikas nėra apibrėžtas, gal 20-milijard gal 50milij ???? metų.
  Žmogaus dvasia- Asmenybės centrinių kamieninių smegenų emocinės srities struktūros pagrindu, formuojamo pasąmonės informacinio banko , saviraiškos produktas( produktai)

 15. Algirdas says:

  Atsiprašau tų, kuriems mano nesuvaldytos emocijos iššaukė/išprovokavo kokią tai bereikalingą reakciją. Paprasčiausiai seniai neteko skaityti tokio gerai subalansuoto teksto – ir žinių gausu, ir jos paskelbtos suprantamai, ir ne per ilgas, ir ne per trumpas, ir be pykčio, ir be provokacijų….

 16. artas says:

  algimantui:
  kažkaip labai jau jūs čia kategoriškai viską išdėstėte, gal pasakysite iš kur tos žinios apie Protoną?
  Ir kodėl manote, kad dievui būtina kažkokia kvantinė mechanika, kad egzistuoti? Dievas kuria viską be jokių mechanikų – mechanikos žmogaus kūrinys :D
  Kitas aspektas apie laiką – laikas žmonių sukurta sąvoka, gamtoje egzistuoja tik periodai, tai žemės apsisukimas aplink saulę, elektronų aplink branduolį ir t.t. Laikas subjektyvi sąvoka.

  Dėl įrodytos ir patikrintos reliatyvumo teorijos – joje sakoma, kad jei skristi iš žemės šviesos greičiu, tai tame kosminiame laive laikas eis kitaip, nei žemėje, jam grįžus žemės gyventojai bus pasenę labiau.
  Kada įrodytas ir patikrintas šis dalykas? – Gal galėtumėte priminti, kas sugebėjo pasiekti šviesos greitį išskyrus patį saulės spindulį?

  citata:
  „Žmogaus dvasia- Asmenybės centrinių kamieninių smegenų emocinės srities struktūros pagrindu, formuojamo pasąmonės informacinio banko , saviraiškos produktas( produktai)“

  Gal būtų galima paprasčiau, kad suprastų tokie nemokyti, kaip aš? Nes nesu nieko girdėjęs apie centrines kamienines smegenis ir apie pasąmonės informacinį banką? Gal galima būtų plačiau apie tai?:)

 17. nuomonė says:

  Nemažai tiesos Jūsų komentare, manau, gal kokie 5-10 procentų. ..

 18. nuomonė says:

  Atsiprašau aš tą savo repliką 20:41 rašiau Algimantui 19:44

 19. Eglė says:

  „Egle,
  Jeigu sistema “neleidžia mokslui vystytis taip, kad jis mus iš tiesų apšviestų visame kame.”, jeigu visas mokslas yra valdomas kelių globalisų kurie suinteresuoti kad mes būtumėme avinai ir nukreipia mūsų pažinimą nepažinimo, melo kryptimi, tai kaip ir nėra TIKRO mokslo “dirbančio dėl gilesnio pažinimo”, o mokslas yra vienas žmonių valdymo iš įrankių taip vadinamų globalistų rankose.“
  Nemanau, kad viskas naudojama tik dėl naudos. Jei aš namie darysiu fizikinį eksperimentą, jį parodysiu visam kaimui, ir visi sužinos kažką reikalingo, nors visas pasaulis dirbs kita linkme, fizikos mokslas dėl mano pastangų vis dar išliks toks mokslas, pagal savo tikrą paskirtį. Čia mano nuomonė :)

  Artui:
  „Dėl įrodytos ir patikrintos reliatyvumo teorijos – joje sakoma, kad jei skristi iš žemės šviesos greičiu, tai tame kosminiame laive laikas eis kitaip, nei žemėje, jam grįžus žemės gyventojai bus pasenę labiau.
  Kada įrodytas ir patikrintas šis dalykas? – Gal galėtumėte priminti, kas sugebėjo pasiekti šviesos greitį išskyrus patį saulės spindulį?“

  Nieks ir nebuvo pasiekęs šviesos greičio. Buvo įrodytas laiko sulėtėjimas ne vienu eksperimentu. Aš žinau tokį. Paimti trys labai tikslūs laikrodžiai. Vienas paliktas ant žemės, nejudantis. Kiti du skraidinami aplink žemę, pirmas į vakarus, kitas į rytus. Palyginus gautus rezultatus su ant žemės likusiu laikrodžiu, skraidintas laikrodis į vakarus skubėjo, skraidintas į rytus – vėlavo. Šitai buvo teoriškai numatyta remiantis ta pačia reliatyvumo teorija.
  Dar žinau, kad dalelių greitintuvuose naudojamasi laiko sulėtėjimu.
  Tai man irgi nėra lengva suvokti, nes taip pat kaip jūs įsivaizduoju, laikas tiesiog eina vienodai, nesvarbu, kur esame, ką veikiame. Bet pasirodo, tai svarbu. Tikriausiai būdamas už kelių galaktikų, nebemokėtumėte skaičiuoti net nedidelio laiko intervalo. Kitokie kūnai, kitokios sąveikos. Nežinau, kaip tai paaiškinti, aš pati nesuprantu. Bet eksperimentai rodo savo. Ir teorija taip. Žinoma, visada galima manyti, kad juos nupirko ir tai netiesa. Tokiu atveju, niekaip neįtikinsiu :D

 20. Sarmatas says:

  Konceptuali valdžia – tai savivalė (savo valios išraiška), arba dorovinga, arba nedorovinga. Valdžia – tai praktinė realizuojamoji galimybė valdyti. Valdo tas, kas „įdeda“ visiems idėjas.

 21. Sarmatas says:

  Jei materialiam pasaulyje vyrauja virpesiai (svyruojamieji judesiai) (kaip pvz., elektronas sukasi apie branduolį, Žemė apie Saulę), tai gal yra būdų tuos procesus sulėtinti arba sustabdyti. Tada ir laikas sulėtės arba sustos. Juk iš esmės laiko mes negalime „pačiupinėti“. Mes „matome“ tik tam tikras pasekmes ir sakome, kad praėjo kažkiek laiko.

 22. algimantas says:

  Artui – E = mc2 c-kvadrate. Energija lygi, masė padauginta iš šviesos greičio kvadrate. Einšteino lygtis. Jos pagrindu kuriamos viso kosminės ir reaktyvinės sistemos . Praktine prasme be sąlygiškai taikomo kinetikos teorijoje.
  protonas kurio pagrindu sudarytas vandenilio atomas branduolis protonas aplinkuri sukasi vienas elektronas. tai pats paprasčiausias atomas. Kaip yra nustatyta (žinom) vandenilio izotopas Deuteris,kurio branduolį sudaro protonas ir neutronas ir aplink ji sukasi vienas elektronas. Vandenilio izotopas kurio branduolį sudaro du protonai ir vienas neutronas ir aplink ji sukasi du elektronai vadinasi Tryčių . kadangi neutronas yra tas pat protonas kuris yra pagaves viena elektroną ir yra be kruvio, tai galima laikyti kad neutronas yra protonas su elektronu vidinėje orbitoje. kaip suprantame vanduo yra gyvybės pagrindas , o vandenilis yra pagrindinis vandens molekulės atomas. Gyvybė ,be lengvai konvertuojamos energijos šaltinio negalėtu egzistuoti. beto mes gerai žinome kad visų kitų materijos medžiagos elementų atomų branduoliai susideda iš protonų ir neutronų. Kaip matome jų fizinės ir cheminės savybės labai skirtingos. Tas savybes ir visus pagrindinius fizikinius dėsnius ir chemines savybes be sąlygiškai diktuoja protonas ir jų tarpusavio santykiai. Protonas šiuo metu yra pagrindas, visų mums žinomų materijos medžiagos išraiškos formų, kuris be sąlygiškai diktuoja aplinkinės erdvės fizikinius dėsnius ir sukuria pagrindinius fizikinius reiškinius. Protonų savybė jungtis vienas su kitu sąlygoja gyvybės atsiradimą ir egzistencijos eigą ir kryptį. kaip ankščiau esu paminėjęs ,Gyvybės misija- …………………….

  O dabar apie žmogaus fiziologine sandarą. Žmogaus kūnas susideda iš biomasės kuri sudaro pagrindinę kūno organų ir pačio kūno masę.vidaus visu organų aš nevardinsių .Išvardinsiu tik žmogaus nervinės sistemos pagrindinius smegenų centrus. kamieninės smegenys randasi pas daugelį gyvūnų . jos prasideda nuo stuburo smegenų sustorėjimo ir jose praeina pagrindinės nervinių impulsų komunikacijų tinklai. Tai pirminės funkcionalinės smegenys, kuriose randasi emocionalinis centras,atsakingas už žmogaus ar gyvūno reakciją į išorinius dirgiklius ir informacinių srautų filtravimą ir vertinimą. Toliau informacija perkeliama į didžiuosius pusrutulius kuriose vyksta papildomas vertinimas ir sandėliavimas. Atvirkštine seka žmogaus mąstymo produktas keliauja į erdvę . Tai emocionalinis būvis ,kitaip yra vadinamas charizma. Tai dvasia yra apibrėžiama kaip emocionalinio centro struktūros filtrais suformuoto, pasąmonės informacinio banko ir emocionalinio centro koordinuojamas saviraiškos produktas

 23. algimantas says:

  Laiką labai paprasta sustabdyti pakanka spermatozoidus ar kokį kitą mikro gyvi užšaldyti iki labai žemos temperatūros ir štai laikas sustabdytas

 24. Eglė says:

  Bet jį taip pat galėsi skaičiuot, laikrodis nesustos.

 25. arvydas says:

  Eglei:
  Citata:
  „Paimti trys labai tikslūs laikrodžiai. Vienas paliktas ant žemės, nejudantis. Kiti du skraidinami aplink žemę, pirmas į vakarus, kitas į rytus. Palyginus gautus rezultatus su ant žemės likusiu laikrodžiu, skraidintas laikrodis į vakarus skubėjo, skraidintas į rytus – vėlavo.“
  Šitą eksperimentą skaičiau knygoje „Aplink pasaulį per 80 dienų“, šis dalykas tikras faktas, bet ne laikrodžiais, o skaičiuojant paras – nuo saules patekėjimo iki laidos.
  O kas liečia laikrodžius, tai jums Egle teks nurodyti tikslų šaltinį, nes žemėje šis reliatyvumo dėsnis neveikia, tai dar Einšteinas pasakė, o šiuo klausimu, aš Einšteinu tikiu :) – Nes tada tai jau būtu nebe teorija, o įrodytas bandymais faktas:)

 26. balta varna says:

  Puikus straipsnis-didžioji dauguma jame išdėstytų faktų gryna teisybė,spaudžiu autoriui dešinę !

 27. Sarmatas says:

  Algimantui

  bet ta biomasė, kamieninės ląstelės iš esmės yra tie patys protonai su neutronais, tik juos vienyja tam tikri parametrai (plaučiai – vienų parametrų, smegenys – kitų). Jei nebūtų tos energijos, laikančios elektroną prie branduolio, tai ir materijos nebūtų. Išeitų, kad informacija yra visur, jos kaip ir negali „pagaminti“. Ji tiesiog yra, tu ją gauni (teoriškai negali negauti, nebent kokia apsauga yra uždėta, kad ta info neprasiskverbia, čia kaip su mobiliu ir folija – apvyniojai ir abonentas nepasiekiamas), ir arba supranti, arba ne.

 28. Sarmatas says:

  Eglei

  iš esmės gal ir taip išeitų. Žiūrint, iš kurios „varpinės“ žiūrėt. Čia jau kaip ir filosofija prasideda :)

 29. NeTiesa.lt says:

  Kodėl nesustos?

  Jeigu laikas gali lėtėti arba greitėti, vadinasi tikėtina, kad gali pasiekti ir ribinius taškus – visiškai sustoti arba pasiekti „begalinį greitį“.

  Beje, kreciaonistai mokslininkai teigia bandymų ir eksperimentų būdu nustatę, kad mūsų „laikas“ nuolatos lėtėja.

 30. NeTiesa.lt says:

  Khm, atsiprašau – „kreacionistai“…

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top