Mitingas prie Karaliaus Mindaugo paminklo – „Apginkime Lietuvos Didvyrius!“

2019, 6 rugpjūčio, 11:12 | kategorija Kelias | atsiliepimų (11) | peržiūrų 938 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Paminklas Karaliui Mindaugui, Gedimino pilis

nuotr. Arvydo Daunio

Rytoj, rugpjūčio 7 dieną, prie paminklo Karaliui Mindaugui Vilniuje, reaguojant į Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus iniciatyvas, kuriomis vertinami istorinių veikėjų nuopelnai Lietuvai, įvyks mitingas, kurio dalyviai protestuoja būtent prieš šias iniciatyvas.

Primename, kad po Vilniaus mero, Remigijaus Šimašiaus, vertinimo, Kazio Škirpos vardo alėja buvo pakeista neutraliu „Trispalvės“ vardu.

Kazys Škirpa – Lietuvos diplomatas, vadinamas pirmuoju savanoriu, iškėlęs Gedimino bokšte Lietuvos trispalvę vėliavą 1919 metų sausio 1 dieną.

Toks žmogus, pasak Vilniaus mero, nevertas to, kad Vilniuje būtų jo vardo alėja, nes jis yra siejamas su antisemitizmu, tai yra – skleidė antisemitines mintis.

Neužilgo po pirmojo sprendimo sekė ir antrasis. Šįkart Remigijaus Šimašiaus buvo įvertintas Jonas NoreikaGenerolas Vėtra, – Vilniuje buvo nukabinta jam skirta atminimo lenta nuo Lietuvos Mokslų Akademijos Vrublevskių bibliotekos sienos.

Tuo atveju atvyko savivaldybės įmonės Grinda darbuotojai ir dar prieš aušrą, 4 ryto, tą lentą nukabino. Vėliau Vilniaus meras išsigynė, jog tai jis davė nurodymą lentą nuimti naktį.

Remigijus Šimašius kaltina Joną Noreiką – Generolą Vėtrą buvus nacių kolaborantu ir padėjus vykdyti holokaustą prieš žydus, nors viešai yra žinomas Vilniaus Apygardos administracinio teismo sprendimas, jog Jono Noreikos veikla nelaikytina kolaboravimu.

Būdamas Šiaulių apskrities viršininku Jonas Noreika aktyviai padėjo antinaciniam pogrindžiui gelbėjusiam žydus, už ką vėliau du metus buvo kalinamas Štuthofo koncentracijos lageryje.

Stanislovas Tomas daužo latminimo entąReikėtų paminėti, jog dar prieš Vilniaus mero iniciatyvas Kazio Škirpos ir Jono Noreikos – Generolo Vėtros klausimu, savo asmeninę poziciją Jono Noreikos atminimo lentos atžvilgiu, su kūjų rankose išreiškė ir teisininkas Stanislovas Tomas, balandžio 8 dieną, filmuojant Kazimierui Juraičiui, suskaldęs ją į gabalus. Vėliau išvykęs į užsienį, ir, kaip skelbė pats savo Facebook paskyroje, pasiprašęs politinio prieglobsčio Austrijoje.

Visų šių įvykių ir Vilniaus mero, kaip istorijos žinovo, iniciatyvų fone, patriotiškai nusiteikusi visuomenės dalis organizuoja minėtą mitingą, o jo organizatorė, lietuvių kalbos mokytoja, Astra Genovaitė-Astrauskaitė paskelbė Facebook socialiniame tinkle tokio turinio pranešimą-kvietimą:

2019.08.07 dieną, trečiadienį, 18:00 val., prie Karaliaus Mindaugo paminklo organizuojamas mitingas „Apginkime Lietuvos Didvyrius!“

Vilniaus mero R. Šimašiaus komanda kartu su LŽB aktyvistais šmeižia, daužo ir naikina Lietuvos Laisvės kovų Didvyrių atminimą:

2019-07-24 d. Vilniaus sav. Tarybos posėdyje 21-o Vilniaus tarybos nario sprendimu panaikintas 1941 m. Birželio sukilimo prieš SSSR okupantus vadovo pulk. K. Škirpos alėjos pavadinimas.

Prieš tai R. Šimašiaus pasekėjas apsišaukėlis St. Tomas kūju sudaužė karininko Jono Noreikos – Generolo Vėtros atminimo lentą ant MA Vrublevskių bibliotekos sienos.

Visuomenei pareikalavus, Vilniaus savivaldybė suklijuotą lentą sugrąžino, bet R.Šimašiaus vienasmeniu sprendimu liepos 27 dieną, 4:00 val. ryto lenta buvo „Grindos“ darbininkų grubiai nupjauta ir gabalais išvežta į šiukšlyną „saugoti“….

Kas kitas? Vincas Kudirka? Jonas Basanavičius? Karalius Mindaugas? Neliečiamos Vilniuje tik NKVD ir KGB žudikų „atminimo“ lentos. Grįžta gūdūs sovietų laikai, todėl pasipriešinkime, ginkime Lietuvos Laisvės kovų Didvyrių šventą atminimą!

Neleiskime klastoti, perrašyti savo Tėvynės istorijos!

Ginkime savo laisvę ir teisę patiems nuspręsti, kas nusipelnė Tautos pagarbos!

Kviečiame Lietuvos žmones rinktis su gedulo žvakelėmis, gėlėmis Didvyriams, protesto plakatais, vėliavomis, Didvyrių nuotraukomis ir dainomis Lietuvai, jos gynėjams rugpjūčio 7 d., trečiadienį, 18 val. į protesto mitingą!

Parodykime, kad mes esame Lietuvos šeimininkai!

♦◊♦

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 11

 1. Gintas says:

  Ukrainoje Bandera, Lietuvoje miškiniai. Valstybės sesės! Visa Lietuvos politika tai lojimas ant Rusijos ir vidinė kova dėl valdžios. Politikai nieko nedaro tik trinasi prie valdžios lovio, o „patriotai“ mitinguoja dėl lentelių! Kokie Lietuvos pasiekimai per 30 metų? Paskolinta ir išporceliuota viskas kas buvo senelių ir tėvų uždirbta Tarybiniu laikotarpiu. Vaišės ant stalo mažėja, todėl ir kova stiprėja. Škirpa manė, kad vokiečiams užpakalį bučiuos ir galės čia tvarkytis, nors vokiečiai į rytų Europa žiūrėjo kaip į kiaules. Jei ne Tarybų sąjunga po plano Ost lietuviai būtų prižiūrėje vokiečių kiaules ir mokėję skaičiuoti iki 100,nes to, pagal vokiečius, užteko rytų Europos tautoms. Kada pagaliau baigsis istorijos vartymas ir kada vardan mistiniu vakarų vertybių jūs baigsit stekenti Lietuvą! Vilniaus centre bunkeri pastatykite, siūlykite ten visi ir sedekite!

 2. Pro says:

  Jei neremsi savo prot4vi, bučiuosi svetimus užpakalius, ką ir bando daryt Gintas, aukštindamas Tarybų sąjunga, kuri buvo tokia pati okupantė, kaip r Vokietija.

  Todėl tie, kas supranta, visada remsis savais, iš kurių patys yra kilę.

  Dalyvausim mitinge už tuos, kurie atidavė savo gyvybes už mus, už mūsų Lietuvą, kuioje gal ir nelabai gera gyvent šiandien, bet čia todėl, kad jos valdžioje iki šiol išlikę TSRS kompradorų, kuriuos taip garbina Gintas. Kai jų neliks, tikėtina, jog atstatysime savas, lietuviškas vertybes.

  Pakaks jų Rusijoje ieškot, kur klesti tas pats liberalizmas, kaip ir pas mus.

 3. Vardas says:

  Susikiškite Jūs į vieną vietą tuos ‘didvyrius’. Tiek daug melo ir neteisybės lietuvoje, kad man nei šilta nei šalta, kas nutiks su tom nusmurgusiom lentom ir paminklais.

  Visokios atliekos lietuvoje yra garbinamos pvz: lansbergiai, grybai (net taikos premiją gavo, Lietuvių tautos genocido vygdytoja), šimašiai (aferistas pradėjęs Vilniaus Vandenų prichvatizavomo aferą vistiek buvo išrinktas meru), sąrašas ilgas.

  Tad džiaukites kol galite susmirdusios politinės prostitutės.

  allahu akbar

 4. Alvydas says:

  Žmogų aukštinti- viduramžiška. Praeitis. Atributai, lentelės, titulai… sąmoningumas svarbiausia. Brendai silpnapročių kautynių objektas.

 5. Myndė says:

  nekokia laukia ateitis tautos, kurioje tokie „didvyriai“…

 6. Pro says:

  to >> Myndė

  Nekokia ateitis laukia tautos visai neturinčios savo didvyrių, o ypač tos, kurioje garsiai skamba tokie ruporai, kaip tamsta.

  Jums turbūt komunistiniai didvyriai arčiau širdies, pvz Pavlikas Morozovas?

 7. konkurencijos nėra says:

  Šiaip iš Naujosios istorijos laikų, Didvyriais galima laikyt tik Gagariną, Leniną ir Staliną!

 8. tas says:

  Nėra baisesnių ir šlykštesnių padarų kaip tas Gintas.Būtų mano valia toliems padarams atimčiau Lt pilietybę ir čiuožk į savo svajonių šalį Rosiją.Iš kur tiek stribų pridygo mūsų Lietuvėlėje.

 9. Gintas says:

  Užtenka 3 sakinių, kad suprastum žmogaus protinius sugebėjimus…

 10. as says:

  9 forte rinkitės, pasidomėkit kas ten kaip vyko karo metu, gal prašviesės galvos, jei dar jose kas likę.

 11. socialistas says:

  Tikri Lietuvos sūnūs — didvyriai kovojo 16—oje Šauliu divizijoje ir tarybiniu partizanu gretose. O visokio plauko miškiniai — banditai. Atmintį turim, istoriją žinom.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top