Nauja apklausa rodo, jog šiandien didžiausią grėsmę taikai pasaulyje kelia JAV

2017, 10 rugpjūčio, 17:10 | kategorija Ideologija | 12 komentarų | peržiūrų 1 735 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlisJau antra iš eilės, neseniai daryta tarptautinė sociologinė apklausa parodė, jog Jungtinės Valstijos viso pasaulio tautų yra vertinamos kai didžiausios grėsmės šaltinis. Tačiau, pradžioje vertėtų grįžti prie pirmosios istorijoje apklausos, darytos dar 2013 metais. Specialistai tvirtina, jog tai buvo labiausiai rimta ir reprezentatyvi apklausa, rašoma zerohedge.com tinklapyje.

„Tarptautinės nepriklausomų tyrimų agentūrų asociacijos WIN/Gallup International (WIN/Gallup) metų pabaigoje vykdytas sociologinis tyrimas parodė, jog 65 pasaulio šalių gyventojų nuomone, Jungtinės Valstijos yra didžiausia grėsmė taikai visame pasaulyje“, – pranešė New York Post 2014 metų sausio 5 dieną.

2013 metų gruodžio 30 dieną BBC News naujienų tarnyba pranešė: „Šiais metais, pirmą kartą istorijoje į WIN/Gallup apklausą buvo įtraukti trys klausimai, pateikti BBC radijo laidos Radio 4 Today“ klausytojų. Vienas iš trijų klausimų, kuriuos uždavė klausytojai buvo suformuluotas sekančiai: „Kokia šalis kelia didžiausią grėsmę taikai?“ Beje, WIN/Gallup apklausos lapuose šis klausimas skambėjo kiek kitaip: „Kokia šalis, jūsų nuomone, yra didžiausios grėsmės šaltinis šiandieniame pasaulyje?“

Į pirmą vietą tarp „didžiausių grėsmių“ su 24 procentų rezultatu išsiveržė Jungtinės Amerikos Valstijos. Antrąja grėsme buvo įvardintas Pakistanas (su 8 procentais), o trečiąja – Kinija (6 procentai).

Toliau, su vienodu 5 procentų rezultatu išsirikiavo Afganistanas, Iranas, Izraelis ir Šiaurės Korėja, pasidalinusios 4-7 vietas, Indija, Irakas ir Japonija gavo po 4 procentus ir pasiskirstė 8-10 vietose. Vienuolikta vieta teko Sirijai (3 procentai), o 12-a – Rusijai (2 procentai). Ir, galų gale paskutinės septynios šalys, patekusios į dvidešimtuką, gavo po 1 procentą balsų: Australija, Vokietija, Palestina, Saudo Arabija, Somalis, Pietų Korėja ir Didžioji Britanija.

O štai kaip pati asociacija WIN/Gallup suformulavo šiuos rezultatus savo ypač neinformatyvioje spaudos konferencijoje skirtoje metinei apžvalgai (dokumente buvo įtraukti gauti rezultatai, tačiau jie buvo tik vos paliesti, lyg šis sensacingas faktas tiesiog nebuvo vertas didesnio dėmesio):

„Jungtinės Valstijos surinko didžiausią rezultatą (24 procentus) atsakant į klausimą, kuri iš šalių kelia didžiausią grėsmę taikai. Paskui JAV sekė Pakistanas su 8 procentais, Izraelis ir Iranas su 5 procentais.

Respondentai Rusijoje (54 procentai), Kinijoje (49 procentai) ir Bosnijoje (49 procentai) buvo labiausiai sunerimę dėl taikai kylančios grėsmės iš JAV.

Štai ir viskas, ką pranešė tyrimo autoriai. WIN/Gallup asociacija taip ir neskyrė specialios spaudos laidos šiam stulbinančiam tyrimui. Dar daugiau, jie net pabandė „palaidoti“ sensaciją, tik probėgšmiais užsiminę apie ją savo spaudos konferencijoje.

Daugelis stebėtojų tikėjosi, jog WIN/Gallup kasmet kartos šį klausimą savo globaliose apklausose, kad galima būtų atsekti ir pademonstruoti tendenciją. Tačiau, deja, šis klausimas daugiau niekada nebuvo pakartotas.

Bet, visai neseniai, 2017 rugpjūčio 1 dieną, tyrimų centras Pew Research paskelbė savo naujo tyrimo, vykusio 30 pasaulio šalių, rezultatus (kurį jie vykdė du kartus, pradžioj 2013 metais, o po to vėliau – 2017-ais). Šioje apklausoje buvo pateiktas ne taip aiškiai suformuluotas, tačiau pakankamai panašus klausimas (ne visiškai tiksli formuluotė, galimai, paaiškinama tuo, jog tyrėjai baiminosi gauti analogišką rezultatą, nemalonų jų šaliai) : „Ar manote jūs, jog Jungtinių Valstijų galia ir įtaka kelia rimtą grėsmę (nežymią grėsmę arba jokios grėsmės) saugumui (tyrimo šalies saugumui)? Analogiškas klausimas buvo pašvęstas Kinijai ir Rusijai. Pastebėkime, jog tai nebuvo atviras klausimas, – tai yra, respondentai galėjo rinktis tik tarp trijų paminėtų šalių.

Pažymėtina, jog trečiame 32-jų puslapių PDF dokumento puslapyje parodyta, jog „pagrindine grėsme“ 35 procentai respondentų visame pasaulyje įvardino „JAV galią ir įtaką“, 31 procentas nurodė į „Rusijos galią ir įtaką“ ir tiek pat pareiškė, jog didžiausia grėsmė kyla iš Kinijos.

Tačiau, 23 ir 24 minėto dokumento puslapiuose pranešama, kokiose būtent 30 pasaulio šalių buvo vykdoma ši apklausa – kaip 2013, taip ir 2017 metais:

dauguma iš jų sudarė JAV sąjungininkės-šalys, neskaitant, nebent, Venesuelos. Nė viena iš šių apklausoje dalyvavusių šalių nebuvo Rusijos ar Kinijos sąjungininkė, tai yra dar dviejų šalių, kurios potencialiai galėjo pasirodyti „pagrindine grėsme“. Ir vis dėlto, nežiūrint į tai, apklaustųjų dauguma, nurodžiusi į Jungtines Valstijas, pasirodė didesnė, nei tų, kurie pagrindine grėsme laikė Kiniją ar Rusiją.

Be to, ši tendencija aptikta 30 pasaulio šalių, liudija apie augantį nerimą dėl grėsmės iš JAV pusės, pastarųjų ketverių metų eigoje.

Ir taip, nors WIN/Gallup asociacija niekada daugiau nekartojo šio klausimo, neseniai vykęs Pew Research Center tyrimas aiškiai liudija apie tai, jog žmonių, laikančių Jungtines Valstijas didžiausios grėsmės šaltiniu, skaičius, nuo 2013 metų išaugo, kai pačia pavojingiausia šalimi JAV pavadino 24 procentai viso pasaulio respondentų.

Gali būti, kad žmonės skirtingose pasaulio šalyse vis tik pastebėjo, jog, mažiausiai nuo 2001 metų, Jungtinės Valstijos griauna vieną šalį po kitos: Iraką, Afganistaną, Libiją, Siriją. Kuri sekanti? Galbūt Iranas? O gal Rusija? Venesuela? Kas žino?

Ir ši šalis tik ką padidino savo „gynybos išlaidas“, kurios jau triskart viršija Kinijos karinį biudžetą ir yra devynis kartus didesnis, nei Rusijos. Ar Amerikos karinio-pramoninio komplekso savininkai valdo ir JAV vyriausybę bei pagrindinės naujienų MIP, kas suteikia jiems galimybę kontroliuoti pagrindinės pasaulio „demokratijos“ valstybės biudžetą?

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarų 12

 1. Nuomone says:

  Manau kad zmones teisus del Jav. Rusija yra pavojinga tiek kiek ji yra provokuojama. Tiek Rusija tiek Vokietija zino kas yra karas realybeje todel konfliktus stengiasi sprest diplomatiskai. Tuo tarpu Jav karo savo teritorijoje nemate jau 200 metu. Aplamai sunku suprasti kokia gresme Jav kele pvz Irakas Libija Sirija Jugoslavija Vietnamas..

 2. konkurencijos nėra says:

  Aplamai sunku suprasti kokia gresme Jav kele pvz Irakas Libija Sirija Jugoslavija Vietnamas..
  Nu geras klausimas :)

 3. Dovydas says:

  Na pvz. Romos imperija, visus savo užkariavimus irgi grindė „gynyba“. Gynėsi gynėsi, kol puse pasaulio užkariavo. Nieko JAVai naujo neišmąstė. Kaip sakoma – „laiko patikrinta“.

  Čia toks jau psichologinis žmonių momentas…

 4. Anupras says:

  kaip mėgsta kartoti jankiai : nieko asmeniško,čia tik biznis,na tai negi dabar aš- nusipirkęs labai brangų automobiliuką laikysiu jį garaže? žinoma,kad ne ir kaip tik norėsiu kur senamiestį su juo pavažinėti ir pavydo bei pasigėrėjimo efektais mėgautis…tai taip ir su JAV : tiek piniguočių sukišo ir dar kiša nerealiai dideles babkes į karo pramonę,taigi negi jie tuos ginklus ramiai sandėliuos ?o kur pelnai?!

 5. Pro says:

  Tik pažiūrėkite, kas trigrašį įkišo :) Konservatorių beretės… tik ponas Robertai ir kitas – anoninmiškas-bevardi, pažiūrėkite į šaltinius – tai ne Putinas, ne komunistai ir dar kažkas tas apklausas darė, o pačių amerikiečių sociologinių tyrimų kampanijos. Ar jūs jau savo artimiausius sąjungininkus besarmačiais ir komunistais pavadinsite? :D Atsigaukite varguoliai , iš tiesų.. Paskaitykite iki galo, pasidomėkite šaltiniais, perskaitykite duomenis, o jau tada reikškite savo autoritetingą nuomonę, nes dievaži, jūsų net delfis neturėtų priimt…

 6. O... says:

  Tai dabar busi jau labai daug zinantis…pagarba…

 7. Nereikia pykt... says:

  Jei kas turi kitokia nuomone. Jog atrodo gyvenam demokratinej salyj kur daug nuomoniu yra normalu. Tik sovietmetyj buvo viena nuomone…ar norim vel kazko panasaus ?

 8. Gojus says:

  Iš komentarų matau, kad sarmatai ir toliau nevengia komentarų trynimo – man atrodo be galo kvaila ir veidmainiška, toje tematikoje, kokia vyrauja Sarmatuose…

  Gojau – neieškokite razinkų, nesate kažkuo nusidėjęs, kad trintume jūsų komentarus, nebent įrašėte kažkokį žodį netinkamą ar įdėjote su nuoroda, tada jį sulaiko programa peržiūrai. Bet kaip dėti nuorodas – esate visi įspėjami virš komentarų rašymo laukelio. Jokių kitų atvejų nėra. Blokuojame pažeidėjus, bet netriname komentarų. Beje, jei dar naudosite Proxy – tikrai užblokuosime.
  moderatorius

 9. Gojus says:

  Proksio nenaudot neturiu galimybės – susiję su darbu ir bijau susilaukčiau drąstiškų pasėkmių už atvirą nuoširdumą prieš mūsų tarnybas. Juoba jūs apie tas baimes detaliai aprašote ir jas smerkiate.

  Visgi labai prašau – jei blokuosite, tai po straipsnių komentarų apie banksterių siekį kontroliuoti, apie šešėlinius valdovus ir jų primetamą el kontrolę, užslėptą bet rafinuotą. Apie siekį sekti visus ir kiekvieną ir imtis represijų neatsižvelgiant į pilietines teises, laisves…. jei galima būtų, aišku. Būtų simboliška…

 10. edvardas says:

  Matai,Gojau,Sarmatai ,kaip ir kiti nupirkti tinklapiai,stengiasi kontroliuoti savo skaitytojų komentarus ir tapatybę.Bet jiems labai nepatinka,kai tas pats daroma iš valstybės pusės.Antraip.kaip paaiškinti jų nenorą skelbti proxs’io komentarus.Kiek jau kartų buvo komentatorių užklausta,kodėl arba kokiu pagrindu jie tai daro.Nors ir durnam aišku,kad tai susiję,su Sarmatų moderatorių noru kontroliuoti ir kitos nuomonės baime.Jokiame kitame tinklapyje tokie dalykai nėra propoguojami.Šiemet tą patį bandė padaryti 15min.lt ,tik jiems nelabai sekasi.Aišku,ten visai kitas skaitytojų kiekis.

 11. Nuomone says:

  Manau jog sarmatai kaip tik yra vienas is nedaugelio dar tikrai Lietuvisku tinklalapiu. O zmoniu tapatybes IP adresus esu isitikines ir pasbebejes jog labiausia kontroliuoja butent Delfis

 12. Ir dar... says:

  Cia ties komentarais tikrai nesimato situ IP ko nepasakysi apie dauguma kitu tinklalapiu

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top