Naujasis DK dar negalioja, o jau kenkia

2015, 25 rugpjūčio, 6:10 | kategorija LPT | atsiliepimų (9) | peržiūrų 528 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Darbo KodeksasNors mokslininkų parengtas liberalusis Darbo kodekso variantas dar tik užregistruotas Seime, o jis jau kenkia darbuotojams. Žmonės juo ne tik gąsdinami, bet kai kuriose įmonėse jau ir elgiamais taip, tarsi įstatymo projektas būtų įsigaliojęs, – informuojama Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) pranešime. Pasak LPSK pirmininko Artūro Černiausko, „verslas skuba vadovautis ne pačiomis geriausiomis naujojo dokumento nuostatomis ir tai tik patvirtina, kad Vyriausybės brukamas dokumentas žmonėms naudos neduos“.

Lietuvos maistininkų profesinės sąjungos pirmininkė Gražina Gruzdienė vardija pavyzdžius: „Darbuotojai spaudžiami nutraukti darbo sutartį šalių susitarimu teigiant, jog įsigaliojus naujam DK sąlygos bus dar prastesnės. Kai kur stabdomos pradėtos reorganizacijos, stringa kolektyvinės derybos ir pan. Skaidriai dirbantys darbdaviai abejoja naujojo darbo santykių reguliavimo nauda, nors viešai to nepripažįsta“.

Anot G. Gruzdienės, pavyzdžiui jau dabar UAB „Arvi cukrus“ profesinei sąjungai siūloma suderinti darbo grafikus, kurie viršija normalią savaitinę darbo laiko trukmę daugiau nei 50 proc. „Mes tokiems pokyčiams nepritariame. Pirmiausia tokie viršvalandžiai prieštarauja dabartiniam, tebegaliojančiam Darbo kodeksui. Kita vertus, juk jie būtų darbuotojų sveikatos sąskaita“, – įsitikinusi Lietuvos maistininkų profesinės sąjungos pirmininkė.

Kolektyvinės derybos stringa ir paslaugų sektoriuje, – pastebi Lietuvos paslaugų sferos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Aleksandras Posochovas: „Panašu, jog darbdaviai laukia naujojo Darbo kodekso, todėl neskuba tartis dėl socialinių garantijų darbuotojams. Keista, tačiau kolektyvinės derybos pristabdytos net biudžetinėse įstaigose“. Jo teigimu , tiek biudžetinėse, tiek privačiose ir net tarptautinėse įmonėse vyksta „bjauroki dalykai“: „Tarkim, kai kuriose saugos bendrovėse darbuotojams atvirai sakoma: „Palaukit, ateis naujas Darbo kodeksas, pamatysit,“ – stebisi A. Posochovas.

„Absurdiška, kad galiojančio dokumento dar nėra, bet jau ruošiamasi taikyti ar net jau taikomos kai kurios jo nuostatos, visą vasarą pilna skelbimų, kviečiančių į seminarus „dėl naujojo DK taikymo praktikoje“. Mūsų profesinių sąjungų atstovai tai pastebi. Jau dabar aiškėja, kiek naujasis Darbo kodeksas bus nenaudingas darbuotojams, kokį poveikį jis turės darbo rinkai ir kiek išloš darbdaviai. Kai taip skubama vadovautis teisiškai neįsigaliojusiu dokumentu, nenuostabu, kad abejojama ne tik šio projekto skaidrumu, bet ir juo pačiu apskritai“, – LPSK pranešime spaudai cituojamas LPSK lyderis A. Černiauskas.

lprofsajungos.lt

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 9

 1. Simas Simaitis says:

  Jau seniai subrendo reikals keisti paties žaidimo taisykles ir pačią smėlio dėžę. Alfa beždžionės, ten viršuje, neturi jokių galių, tie naudingieji idiotai, apačioje, „smaginasi“ kiek išgalėdami, nes tai toliaruoja visi likusieji, kurie aimanuoja, kad jie nieko negali, nemoka, nesugeba ar tiesiog bijo prarasti savo vergo grandines. Štai jums ir rezultatas.

 2. turtingieji says:

  …Turtingieji dar labiau turtės, jų ratas siaurės, o skurdžiai skurs vis labiau, jų gretos bus vis gausesnės. kapitalizmas, lielieji. Nėr ką stebėtis.

 3. Ec says:

  Simai, vergas grandines prarasti bijo, nes už jas nemažai sumokėjo :). Jei rimtai, mano nuomone profsąjungos tik imituoja atstovavimą darbuotojams taip sudarydamos įspūdį, kad tie darbuotojai yra jėga, kad už juos yra kovojama ir jie gali būti ramūs. Jie ir ramūs, juk jais rūpinasi profsąjungos (dar rūpinasi seimas, vyriausybė, prezidentas, policija, kariuomenė, ES, NATO……) :)

 4. FB nerijus sk says:

  Lietuvos darbo profsajungos yra propoganda,todel kad jos gyvena is valstybes kisenes,kitaip sakant::kiekvienais metais gauna tam tikra pinigu suma is valstybes biudzeto,todel ,naturalu Profsajungos daro tik kosmetinius pataisymus,realiai naudos yra 0.Tuo metu,Ispanijos ,Graikijos profsajungos yra l.stiprios ir itakingos,buten todel mes matome,kad net del menkniekio ,milijonai zmoniu yra isvedami i gatves vieningai.Lietuvos zmoniu problema yra,mentalitete ir poziuryje,kad tai pasikeistu,turi pasikeisti dar 2 kartos maziausiai.Jei lietuvis lietuvio nekencia,isnaudoja ji ir tik taip sugeba pakelti savo saviverte,vadinasi Tauta rimtai serga.

 5. Nedau cia reikia says:

  Veiksmingu pasiulymu nebus, streikai, baikotai net ? Na ne tai ne. Tada einu toliau delfi, 15min, lryta skaityti, kaip ant Lietuvos gyventi gera ir kaip sunku rusams…

 6. Arba says:

  Siaip del tokiu darbo kodekso pakeitimu turetu tartis ne darbdavys su seimu o darbo liaudies klausti reiketu ar ji sutinka dirbti tokiomis salygomis. Kitu atveju tauta tik galvijai kuriu nuomones niekam nereikia. Bet, pats is dalies pritariu darbdaviams, jei durniai dirba uz dyka ir be iseiginiu tik todel, kad jiems pasakai, kad tures dirbti uz dyka ir be iseiginiu, negi juos is darbo varysi, tegu dirba.

 7. ArbaNaujasis valdžios „socialinis modelis“ jau stumia lietuvius į emigraciją says:

  ldiena.lt/straipsnis/1866/naujasis-valdzios-socialinis-modelis-jau-stumia-lietuvius-i-emigracija

 8. Mindaugas says:

  Kapitalistinėje „Lietuvos“ kolonijoje vyksta gana įdomūs dalykai, kurie eilinį kartą rodo, kad buržuazijai ir jos valdžiagyviams buvo, yra ir bus nusispjauti į tautą ir paprasto darbo žmogaus gerovę. Nors darbo kodekso liberalizavimo projektas visiškai panaikins 8-erių valandų darbo dieną ir pilnai įteisins visišką darbdavių savivalę, jis pasitarnaus ne vien darbdavių, bet ir „darbuotojų naudai“…Šitaip iš esmės bando teigti įvairūs buržuazinės valdžios ir jai pavaldaus oficiozo atstovai, tame tarpe ir vienas pagrindinių naujo anglosaksišku pavyzdžiu paremto Darbo kodekso autorių, Tomas Davulis, taip socialdemokratų premjeras Algirdas Butkevičius, vietinių kapitalistų šulas Robertas Dargis ir kt. Bet tik kvailys arba visiškas naivuolis galėtų rimtai šia versija patikėti, nes tokį tariamą valdžios ir kapitalistinių darbdavių „altruizmą“ paneigia ne vien tiktai logiškas paties naujo Darbo kodekso, kaip teisinio dokumento, apmąstymas, bet ir paprasčiausia gyvenimo praktika, su kuria tūkstančiai lietuvių susiduria kasdienybėje. Privalu suprasti, kad kol egzistuos dabartinė santvarka – kapitalizmas – tol dauguma žmonių tebus tik antrarūšėmis prekėmis, parduodamomis „darbo rinkoje“, o viršūnėje ir toliau sėdės buržuazinės visuomenės dievas – Pinigas – bei tie, kurie prie jo arčiausiai prieina. Kapitalizme kapitalas yra viskas, o darbas, t. y. žmogus su savo gyvastimi – niekas – tol, kol nėra pelningas, o kai yra – tai jis turi vertę tiktai tol, kol išlaiko savo pelningumą kapitalistui. Žmogus ar tauta kapitalizme – ne vertybės, bet tik tušti žodžiai. Kapitalizme Lietuvos laukia tik didesnis skurdas, emigracija, išsigimimas ir nuosmukis – iš ko pasipelnys tiktai saujelė oligarchų kartu su savo palikuonimis, kurie sudaro vadinamąjį „auksinį jaunimą“; doram ir sąžiningam darbo žmogui tokioje Lietuvoje – buržuazinėje Lietuvoje – ateities nėra ir nebus. Vienintelė reali alternatyva santvarkai, sistemai, paremtai pinigų viešpatavimu, kapitalo viešpatavimu darbui, yra sistema, paremta darbu, paremta Žmogumi, jo interesais ir gyvybine jėga – socializmas. Tik socializmas gali padaryti galą buržuazijos ir oligarchų bei jų politinių statytinių, politinių prostitutų savivalei, įvesti teisingą ir daugumos interesus atitinkančią tvarką, Lietuvą iš kvazikolonijinės Briuselio provincijos paversti tikrai suverenia ir klestinčia darbo valstybe.

 9. gojus says:

  Profsąjungos beje jau prieš beveik metus žinojo, kad Vašingtonas ruošia dirvą savo pinigams nuleisti pas mus – babuinus. Tad Vašingtonas ir stumia tokius pasikeitimus, kad jų pinigai būtų saugūs. Tas pažadėta mūsų valdžiašikniams, kurie ištroškę naujų injekcijų iš Vašingtono ir šikna žemę išraižys, kad tik gaut eilinį „investuotoją“ Durnesniems iš jų netgi atrodo, kad tai labai gerai – jie tuo įsitikinę, bet teisybę dėl pinigų kilmės bijo viešai pasakyti.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top