Putinas gali laimėti milžinišką lažybų statymą prieš susiskaldžiusius Vakarus

2022, 29 rugpjūčio, 6:30 | kategorija Ideologija | atsiliepimų (3) | peržiūrų 202 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

 

Panašu, kad Putinas gali laimėti savo lažybų statymą prieš susiskaldžiusius Vakarus. Jo apskaičiavimai dėl Ukrainos užgrobimo be pakankamo NATO įsikišimo, kuris jį sustabdytų, buvo pagrįsti bent kai kuriomis realijomis – būtent tuo, kad jis pats sėkmingai pasinaudojo Vakarų neveiklumu Sirijoje, JAV nesėkmėmis Irake ir Afganistane ir Prancūzijos išstūmimu iš Malio po 10 metų trukusios kampanijos, rašo britų Telegraph.

Stebėdamas šį apgailėtiną strateginės sanglaudos ir ryžto trūkumą, Vladimiras Putinas netikėjo iliuzijomis, kurios šio karo pradžioje įkvėpė daugelį jo priešininkų: kad invazija suvienijo Vakarus, kad šokas suteikė NATO pusiau nuolatinį naują tikslą ir, kad buvo klaida manyti, jog po 2014 m. invazijos į Krymą jam pavyks išvengti pasipriešinimo įgyvendinant dar vieną savo planą.

Iš pradžių šis spalvingas paveikslas iš tiesų atrodė teisingas. Scholzas žadėjo didelį gynybos išlaidų didinimą. Ginklų tiekimas Ukrainai buvo netolygus, bet išjudino situaciją iš mirties taško.

Masinės sankcijos Kremliui sukėlė rimtą žalą. Buvo ir problemų, įskaitant E. Macrono nuolatinę priklausomybę nuo didžiųjų geopolitinių sandėrių, kurie mažino vienybę ir skatino V. Putiną.

Tuo pačiu, Vokietija išliko pernelyg priklausoma nuo Rusijos energetikos, mokėdama didžiules sumas Rusijos karui finansuoti. Nepaisant to, kad buvo ir kitų problemų, pavyzdžiui, Indija užimanti laukimo poziciją, iš esmės vienybė išliko.

Gali būti, kad visa tai pasikeis, kai Europos parama sumažės. Per pastaruosius du mėnesius nė viena ES narė nežadėjo suteikti naujos materialinės paramos Ukrainai.

ES užsienio politikos vadovas Josepas Borrellas šią savaitę pripažino, kad išlaikyti bloką vieningu yra „kasdienė kova“. Jo kova dar labiau pasunkės.

E. Macronas nebeturi daugumos parlamente, o tai apsunkins jo galimybes teikti ilgalaikę paramą Ukrainai, kaip jis neseniai žadėjo. Kitą mėnesį vyksiančiuose Italijos rinkimuose greičiausiai bus sudaryta koalicija, į kurią įeis partijos, griežtai pasisakančios prieš Ukrainos palaikymą kare prieš Rusiją. (viešai jos kalbėjo palaikančios Ukrainą – infa.lt)

Svarbiausias veiksnys, žinoma, yra recesija Europoje, kurią skatina Maskvos energetinis šantažas. Laukiama, kad orams vėstant Putinas dar labiau prisuks kranus.

Jam tai turi strateginę prasmę: kuo daugiau žalos didėjančios energijos kainos sukels verslui ir vartotojams, tuo didesnį spaudimą šalių lyderiai patirs siekiant sankcijų sušvelninimo, ir tuo mažesnis bus jų noras finansuoti Putino priešus.

Smunkant pramonei ir didėjant infliacijai, ypač energijos ir maisto produktų kainoms, ES vadovai jau svarsto galimybę sušvelninti sankcijas, kad sumažintų suirutę euro zonos ekonomikoje.

Europos piliečiai abejoja, kodėl jie turėtų prisiimti V. Putino karo pasekmes kasdieniame gyvenime, o apklausos rodo, kad jie vis labiau rūpinasi savo finansine gerove nei Rusijos agresijos pralaimėjimu.

Panašus vaizdas susidaro ir už Atlanto, kur J. Bidenas nuolat kaltino V. Putino karą dėl ekonominių sunkumų JAV. Naujausios apklausos rodo, kad tik nedidelė dauguma vis dar pritaria prezidento paramai Ukrainai, o tai yra mažiau nei ankstesnėse apklausose ir, tikėtina, kad, didėjant sunkumams, ji dar labiau sumažės.

Prieš kelias dienas J. Bideno duotas pažadas skirti Ukrainai dar 3 mlrd. dolerių karinę pagalbą, greičiausiai bus paskutinis svarus jo paramos veiksmas artėjant kadencijos vidurio rinkimams.

Tačiau net ir ši milžiniška suma nepadės pakeisti karo eigos – ji skirta ilgalaikėms ginklų programoms, kurios dar kelerius metus neturės didesnio poveikio mūšio lauke.

Kijevui dabar to labai reikia. Jis yra beveik visiškai priklausomas nuo Vakarų ginklų – ir, kadangi Rusija ir toliau neša nuostolius Ukrainos kariuomenei, mažindama ir taip menkus jos pajėgumus didelio masto sausumos mūšiams, didesnis kiekis papildomos amunicijos taps dar svarbesnis.

Priešingai, nei visi Vakarų Europos skleidžiami signalai, Didžioji Britanija ir Rytų Europos šalys išlieka nepajudinamos: Borisas Johnsonas yra vienintelis Europos lyderis, kuris per pastaruosius du mėnesius pažadėjo padidinti amunicijos tiekimą, o Užsienio reikalų ministerijos pareigūnai vykdo diplomatinę kampaniją Europos sostinėse, įrodinėdami, kad negalima mažinti paramos Ukrainai.

Didžiosios Britanijos žmonių įtikinimas, kad ekonominiai sunkumai, kuriuos jie patirs, yra kaina, kurią verta sumokėti už tai, kad sustabdytų tironiją Europoje, bus pagrindinis išbandymas B. Johnsono įpėdiniui, o Liz Truss pasiūlymas paviešinti žvalgybinę informaciją, atskleidžiančią platesnius agresyvius V. Putino planus, yra teisingas.

Tačiau nuolatinės JK ir Rytų Europos paramos, kad ir kokia solidi ji būtų, nepakaks. Jei nepavyks sutelkti vieningos Vakarų paramos, pasitvirtins pagrindinis Putino apskaičiavimas, kad jo pasiryžimas laimėti yra stipresnis nei Vakarų valia priešintis.

Nuo sarmatas.lt redakcijos:

Reikėtų pastebėti, jog Vakarų tinklapiuose jau daugybė panašių straipsnių, kuriuos lietuviški vanagai pavadintų Putino propaganda. Bet, greičiausiai, čia yra išlepusių Vakarų bendras bruožas, labai susijęs su socialinių tinklų taisyklėmis, kai, atrodo, pakanka uždėti „Patinka“ ar „Širdutę“ ir viskas bus gerai net nepakilus nuo sofos.

Kai nuo sofos tenka kilti dažnai, ir dar kažką daryti – entuziazmas išgaruoja. Savo gerovės savanoriškai aukoti nenori niekas, o demokratijos sąlygomis priversti tą daryti galima tik iki eilinių rinkimų. Ateinanti žiema parodys daugelio Vakarų politikų tikruosius veidus, kuriuos bus galima sulyginti su tais, kuriuos matėme prieš pusmetį. Tikėtina – jie labai skirsis.

 

Sarmatai

Jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba PayPal. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.Naujienos iš interneto

Atsiliepimų 3

 1. Vytas says:

  Manau, kad pagalba Ukrainai, ypač ginklais, yra neteisėta tarptautinės teisės požiūriu. Humanitarinė pagalba maisto bei plataus vartojimo prekėmis – sveikintina. Pagalba ginklais duoda galimybę Zelenskiui ir Ko užsiimti tų ginklų perpardavimu, dėl ko kilo triukšmas net Vakaruose, nekalbant apie Rusiją, kuri ėmėsi specialių priemonių kontroliuoti Ukrainos laivus, išplaukiančius iš jos uostų. Prie tų priemonių prisijungė ir Vakarai. Tai tik patvirtina, kad Ukrainoje korupcija valdžioje pasiekė neregėtas aukštumas. Klausimas, kodėl man, eiliniam piliečiui, turi rūpėti Ukrainos likomas, jei jos valdžia užsiiminėja giklų, kurių Ukrainai neva labai trūksta, perpardavinėjimu?

  • Simas Simaitis says:

   Jeigu Jūs pozicionuojate save, kaip paprastą pilietį, pas Jus aplamai negali atsirasti tokių minčių. Paprastam piliečiui privalu reaguoti tik į tiesioginius dirgiklius ir daryti tik tai, ką skelbia oficialūs propagandos ruporai. O kad perparduodami ginklai, tai galutinis naudos gavėjas ne Ukraina, ir ne Zelebobikas…

 2. anekdotas says:

  Numiršta Džo Bidonas.Po 10 metų jam pasidaro liūdna, ir jis prašo Dievo, kad leistų jį žemę, pasižiūrėt kaip jo kraštas gyvena. Dievas išleidžia. Užeina Jis Niujorke į barą, užsisako alaus ir klausia barmeno, kaip valstybė gyvuoja? Barmenas nustebęs: -Kaip gyvuoja? Mes Didžiulė imperija, viskas aplinkui mus mūsų. -Kaip mūsų? Ir Irakas, Afganistanas? -Taip, jau viskas mūsų! -Ir Europa ir Afrika, ir artimieji rytai? Barmenas ištraukia iš po prekystalio gaublį ir išdidžiai sukdamas sako: -Aš ir sakau, viskas mūsų, visas pasaulis priklauso mums! Bidonas laimingas išgeria savo alų ir sako: -Nu dėkui drauge, kiek iš manęs? Barmenas: – Vienas rublis, dvidešimt kapeikų…

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top