Referendumo iniciatyvinių grupių pranešimas spaudai

2021, 30 rugpjūčio, 23:34 | kategorija LPT | 1 atsiliepimas | peržiūrų 178 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

 

info@ltreferendumas.lt, www.ltreferendumas.lt

Lietuvos Respublikos Vyriausioji rinkimų komisija blokuoja referendumų iniciatyvas

2021 m. rugpjūčio 30 d. Vilnius

Š.m. rugpjūčio 26 d. posėdyje Lietuvos Respublikos Vyriausioji rinkimų komisija atsisakė vykdyti savo pareigas – nusprendė nepriimti sprendimo dėl visuomeninio transliuotojo LRT eterio suteikimo referendumo iniciatyvinei grupei dėl referendumo inicijavimo kartelės sumažinimo iki 100 000 piliečių parašų.

Parašai renkami nuo š.m. liepos 21 d., kada Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas 2021-07-14 sprendimu tenkino referendumo iniciatyvinės grupės skundą ir įpareigojo VRK išduoti parašų lapus bei suteikti prieigą elektroniniam pasirašymui, tačiau vilkinamas VRK sprendimo priėmimas dėl LRT eterio suteikimo šiai referendumo iniciatyvai nušviesti. Tai pirmas atvejis, kada piliečių parašai dėl referendumo paskelbimo renkami be agitacijos LRT eteryje.

Š.m. rugpjūčio 26 d. posėdyje VRK priėmė ir kitą protokolinį nutarimą – nepriimti sprendimo dėl š.m. rugpjūčio 11 d. pateiktos 43 Lietuvos Respublikos piliečių iniciatyvos dėl privalomojo referendumo keisti Lietuvos Respublikos Konstitucijos 55 ir 59 straipsnius, skelbti pirmalaikius Lietuvos Respublikos Seimo rinkimus pagal pakeistą rinkimų sistemą. Seimo rinkimai vyktų tik vienmandatėse apygardose, kandidatus galėtų kelti ne tik politinės partijos, bet ir nevyriausybinės organizacijos.

Abiem atvejais VRK atvirai deklaravo savo lūkesčius sulaukti š.m. rugsėjo 2 d., kada Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas nagrinės šio teismo pirmininko G. Kryževičiaus teikimą anaujinti procesą administracinėje byloje, kurioje buvo priimtas kada Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo 2021-07-14 sprendimas įpareigoti VRK vykdyti šią iniciatyvą.

Teismas pasirėmė tiesioginiu Lietuvos Respublikos Konstitucijos taikymu, nurodant, kad Konstitucijos 9 straipsnyje įtvirtinta rinkimų teisę turinčių piliečių teisė inicijuoti referendumo paskelbimą būtų pažeista, jei jai nebūtų leista ją įgyvendinti. Šią teisę teismas privalo ginti, nes priešingu atveju būtų pažeistos Konstitucijos normos ir principai, garantuojantys piliečų teisę atlikti teisėkūros procedūras, o pati asmens teisė į pažeistų teisių teisminę gynybą taptų fiktyvi.

Deja, VRK nusprendė vadovautis teismo sprendimu, kurio dar nėra. Tai – atvirai vykdomas neteisėtas ir LR Konstituciją pažeidžiantis VRK neveikimas.

Panašu, kad kiekvieną referendumo iniciatyvų įgyvendinimo žingsnį teks ginti teisme. Todėl šiandien 9.43 val. ir 9.44 val. referendumų iniciatyvinės grupės Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui pateikė skundus dėl šių VRK protokolinių sprendimų ir neveikimo.

Įstatymas įpareigoja Lietuvos vyriausiąjį administracinį teismą sprendimus dėl šių skundų priimti per tris dienas, t.y. iki š.m. rugsėjo 2 d. 9.43 val. ir 9.44 val. Š.m. rugsėjo 2 d. 10 val. Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas nagrinės šio teismo pirmininko G. Kryževičiaus teikimą dėl proceso atnaujinimo byloje, kurioje buvo priimtas istorinis šio teismo 2021-07-14 sprendimas ginti Lietuvos Respublikos piliečių konstitucines teises.

Tai dar labiau mus, Lietuvos Respublikos piliečius, sutelkia prieš valdžios savavaldžiavimą, Lietuvos Respublikos Konstitucijos pažeidimus. Referendumo parašai renkami, bus surinkti, ir referendumai Lietuvos Respublikoje vyks!

Balsavimas elektroniniu būdu: https://www.rinkejopuslapis.lt/naujienos/-/naujiena/42588

Iniciatyvos rėmimas lėšomis:

Gavėjas: Referendumas, bankas:  AB SEB BANKAS,
a/s   LT13 7044 0901 0212 9174,
mokėjimo paskirtis: AUKA referendumui ir asmens kodas.

 

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

1 Atsiliepimas

  1. Vytas says:

    Lietuvoje turime aiškiai perteklinį organą- vadinamąjį Konstitucunį Teismą, o teisingiau tikrą politinį prostitutą. kuris tik ir kuria Tautai problemas. Vietoje to, kad jas spręstų. Aktyvus jo padėjėjas yra VRK.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top