Rusija pakišo Prancūzijai „kiaulę“ už 800 milijonų €urų

2015, 7 rugpjūčio, 20:15 | kategorija Ekonomika | 2 komentarai | peržiūrų 436 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

franceinfo.fr

paveikslėlis
foto: Reuters

Lygiai prieš metus Rusija uždėjo draudimą žemės ūkio produkcijos importui iš daugumos europietiškų šalių, tokiu būdu reaguodama į ES sankcijas, pritaikytas Maskvos atžvilgiu ryšium su Ukrainos krize, rašo radijo stoties France Info tinklapis. Penktadienį rusų valdžia, jau birželį priėmusi sprendimą pratęsti embargą dar metams, sugriežtino ekonominio poveikio Europai priemones – nuo šiol sulaikyti pasienyje europiečių produktai nebus siunčiami atgal gamintojui, o bus naikinami tiesiog vietoje, praneša medžiagos autorius.

Tuo metu prancūzų fermeriai skaičiuoja nuostolius nuo rusų embargo – ir, anot jų, jis stipriai smogė šaliai, pažymima straipsnyje. Iš dalies, kai pareiškė Prancūzijos Nacionalinės kiaulienos gamintojų federacijos prezidentas Paul Ofra, prancūzų kiaulių augintojai vertina nuostolius “20 €uro-centų nuo skerdienos, kas per pastaruosius 1,5 metų sudaro bendroje sumoje 800 milijonų €urų”. Anot Ofra, nuostoliai nuo embargo „blogina ekonominę gyvulių augintojų ūkių padėtį, o ji nuo 2008 metų ir taip pakankamai sudėtinga“.

Tokia situacija Prancūzijos žemės ūkyje klostosi ne tik dėl tiesioginių nuostolių, tačiau ir dėl „europietiškosios rinkos perpildymo produktais, kurie įprastai keliaudavo į Rusiją“, kas neišvengiamai provokuoja kainų mažėjimą, pabrėžia France Info korespondentas. Pavyzdžiui, tada, kai Prancūzija eksportuoja tik apie 3% savo obuolių, Lenkija kasmet išveža 850 tūkstančių tonų šių vaisių, rašo autorius.

Kaip savo interviu France Info papasakojo kompanijos Limdor iš Limousin regiono, besispecializuojančios vaisių prekyba direktorius Jean-Luc Souris , jo įmonė anksčiau eksportavo apie tūkstantį tonų obuolių į Rusiją per metus.

Kalba eina apie maždaug 10% mūsų paruošiamų vaisių, ir tai – visai nemažas skaičius, ypač, jei turėsime omenyje, kad Rusija užpirkdavo mūsų produkciją labiau patraukliomis kainomis, o dabar mes esame priversti parduoti vaisius pigiau kitose šalyse, – paaiškino Souris. – taip kad [embargas] iš tiesų mums stipriai smogė, mums teko ieško ti kitų, ne tiek patrauklių rinkų – iš dalies, mes grįžome į Alžyrą ir JAE“.


Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 2

 1. Eiline nesamone says:

  Eiline nesamone ir tiek, kodel neparasot kiek ruseliams atsiejo sankcijos ar jus cia zaidziat tik i vienus vartus?!

 2. algimantas says:

  >>Eilinei nesąmonei >>

  Jei gerbiamasis plačiau atsimerktumėt – tai pamatytumėt, kad tai pačių prancūzų straipsnis apie savo šalį.. Ir duota nuoroda į straipsnį-šaltinį viršuje. Tad, jei kažkas nepatinka – siūlau eit į tą puslapį ir aiškint jiems, kodėl jie nerašo apie Rusijos nuostolius, o rašo apie savus :)

  O jei rimtai – tai manau, kad savus nuostolius jie gerai žino, o rusų ne, todėl ir rašo apie tai, ką žino.
  Tikiuosi to pakaks jūsų pasipiktinimui nuramint :D

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top