Rusija, sankcijų metinių proga, presuoja buldzeriais sūrį

2015, 7 rugpjūčio, 13:53 | kategorija Realybė | 2 komentarai | peržiūrų 289 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

The Wall Street Journal

paveikslėlis

France-Presse/Getty Images

Ketvirtadienį Rusijos vyriausybė „kietai užvažiavo“ ant sūrio. Vakarų žemės ūkio produkcijos draudimo metinės pasižymėjo maistinio nacionalizmo paradu. Valstybinė televizija transliavo, kaip buldozeris važinėja pirmyn-atgal po krūvą ryškiai-geltonų sūrio galvų prie Belgorodo – miesto šalia Ukrainos pasienio“, – pasakoja Thomas Grove The Wall Street Journal skaitytojams.

„Liepos pabaigoje Putinas sugriežtino apribojimus, Rusijoje žinomus kaip „antisankcijos“, prigrasinęs sunaikinti (kai kuriais atvejais – sudeginti) atsidūrusius juodajame sąraše produktus tiesiog pasienio punktuose“, – rašo žurnalistas. „Ketvirtadienį valdžia taip pat pagrasino sudeginti ispanišką kumpį ir išversti lenkų obuolius į artimiausią šiukšlyną.

Kremlius gina „antisankcijas“, tvirtindamas, jog jos padės Rusijai vystyti savo pačių žemės ūkį ir padės vietos produktų gamybai, vietoj kurių užgimstanti Rusijos vidurinė klasė dažnai bevelija tokius statuso simbolius kaip prancūzų Gruyère sūrį ir Saliamį iš Italijos, rašoma straipsnyje.

Taip pat autorius primena apie kainų maisto produktams augimą Rusijoje ir kai kurių politikų išsakomus pasiūlymus išdalinti konfiskuotus europietiškus produktus nepasiturintiems.

Rusijos žemės ūkio ministras Aleksandras Tkačiovas įspėjo, jog bet koks uždraustų produktų platinimas gali būti parankus juodajai rinkai. Anot jo, Rusija nebegarantuoja šių Vakarų produktų kokybės. „Dar kartą pabrėžiu – (ši produkcija) abejotinos kokybės. Mes negalime leisti, kad šie produktai būtų tiekiami į mūsų parduotuves, prekybos tinklus ir taip toliau, tai yra, rizikuoti mūsų piliečių sveikata“, – cituoja leidinys ministro žodžius.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 2

  1. Stanislovas says:

    Man atrodo, kad rūsai patys priešakyje su V.Putinu, numarins savo tautiečius badu. Kol kas apatinė V.Putino galo dalis dirba, nes jis yra sočiai pavalgęs. V.Putinas privalėtu pagalvoti ir apie kitus tautiečius, kurie gali numirti badu, kaip Leningrado blokados metu.

  2. Ec says:

    Rusai negalėjo patys apsirūpinti maistu, tikriausiai dėl savo iškastinių resursų, jiems buvo paprasčiau parduoti savo iškasenas ir nusipirkti maisto. Šios sankcijos gali žemės ūkio prasme juos sustiprinti, jei jie imsis vystyti tą žemės ūkį, o derlingų žemių tam jie turi daugiau nei pakankamai. Va jei jie po kiek laiko pradėtų eksportuoti savo žemės ūkio produkciją, kaip tuomet reikėtų vadinti tas sankcijas (Europos Rusijai ar Rusijos Europai)? Kaip Stanislovas rašo, jei rusai badu nenumirs, jie taps tik stipresni

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top