- Sarmatai - https://www.sarmatas.lt -

Rusija, sankcijų metinių proga, presuoja buldzeriais sūrį

The Wall Street Journal

paveikslėlis

France-Presse/Getty Images

Ketvirtadienį Rusijos vyriausybė „kietai užvažiavo“ ant sūrio. Vakarų žemės ūkio produkcijos draudimo metinės pasižymėjo maistinio nacionalizmo paradu. Valstybinė televizija transliavo, kaip buldozeris važinėja pirmyn-atgal po krūvą ryškiai-geltonų sūrio galvų prie Belgorodo – miesto šalia Ukrainos pasienio“, – pasakoja Thomas Grove The Wall Street Journal skaitytojams.

„Liepos pabaigoje Putinas sugriežtino apribojimus, Rusijoje žinomus kaip „antisankcijos“, prigrasinęs sunaikinti (kai kuriais atvejais – sudeginti) atsidūrusius juodajame sąraše produktus tiesiog pasienio punktuose“, – rašo žurnalistas. „Ketvirtadienį valdžia taip pat pagrasino sudeginti ispanišką kumpį ir išversti lenkų obuolius į artimiausią šiukšlyną.

Kremlius gina „antisankcijas“, tvirtindamas, jog jos padės Rusijai vystyti savo pačių žemės ūkį ir padės vietos produktų gamybai, vietoj kurių užgimstanti Rusijos vidurinė klasė dažnai bevelija tokius statuso simbolius kaip prancūzų Gruyère sūrį ir Saliamį iš Italijos, rašoma straipsnyje.

Taip pat autorius primena apie kainų maisto produktams augimą Rusijoje ir kai kurių politikų išsakomus pasiūlymus išdalinti konfiskuotus europietiškus produktus nepasiturintiems.

Rusijos žemės ūkio ministras Aleksandras Tkačiovas įspėjo, jog bet koks uždraustų produktų platinimas gali būti parankus juodajai rinkai. Anot jo, Rusija nebegarantuoja šių Vakarų produktų kokybės. „Dar kartą pabrėžiu – (ši produkcija) abejotinos kokybės. Mes negalime leisti, kad šie produktai būtų tiekiami į mūsų parduotuves, prekybos tinklus ir taip toliau, tai yra, rizikuoti mūsų piliečių sveikata“, – cituoja leidinys ministro žodžius.