San Fransiske nusikalstamumas „tapo nekontroliuojamas” – darbuotojams liepiama nevažiuoti į darbą

2023, 18 rugpjūčio, 20:50 | kategorija Realybė | atsiliepimų dar nėra | peržiūrų 185 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Demokratijos tvirtovėje, JAV, demokratijos gal net per daug, ypač nusikalstamumo atžvilgiu. Čia būtų nieko tokio, šalies vidaus reikalas, tik bėda, kad ta šalis eksportuoja į visą pasaulį savo požiūrį į gyvenimą, reikalaudama jį priimti, jei nori būti jos partneriu. Negražu taip kalbėti apie sąjungininkus, bet apie tai kalba patys amerikiečiai, o jiems apie save kalbėti negalime uždrausti nieko. Tad tiesiog skaitome tai, ką rašo Kalifornijos  įstatymų leidėjas:

Deputatas Kevinas Kiley, Kalifornijos valstijos atstovas, sekmadienio vakarą socialinėje žiniasklaidoje atkreipė dėmesį į nuolatinį nusikalstamumą San Franciske, kuris, pasak jo, yra „nevykusios politikos, radikalios politikos ir viešosios korupcijos” rezultatas ir verčia gyventojus bei darbuotojus tiesiogine prasme keisti savo veiklą mieste, praneša „Fox News” kanalas.

„Nusikalstamumas San Fransiske toks nekontroliuojamas, kad Federalinio pastato darbuotojams liepiama likti namuose”, – rašė Kiley „X” platformoje, buvusiame „Twitter”, cituodamas Sveikatos ir socialinių paslaugų departamento (HHS) rugpjūčio 4 d. Kalifornijos vadovams išsiųstą atmintinę.

Atmintinėje HHS patarė savo darbuotojams „artimiausioje ateityje maksimaliai išnaudoti nuotolinį darbą” dėl „sąlygų” aplink 18 aukštų pastatą, kuriame įsikūrusios įvairios federalinės agentūros, įskaitant HHS ir Darbo bei Transporto departamentus.

„Jei Kalifornija rodo, kur link juda mūsų šalis, San Franciskas yra dar griežtesnis įspėjimas”, – tęsė įstatymų leidėjas. „Tai vieta, kur žlugusi politika, radikali politika ir viešoji korupcija yra labiausiai pažengusi į priekį ir iš kurios gyventojai bėga greičiausiai.”

Pasak Kalifornijos respublikono, San Fransiske vyksta „visiškas žlugimas”, dėl kurio iš miesto pasitraukė didžiosios bendrovės.

„Pastaraisiais mėnesiais San Francisko nuosmukis pasiekė visiško žlugimo ribą. „Whole Foods”, „Nordstrom”, „T-Mobile”, „Saks” ir „Anthropologie” – visos šios bendrovės paskelbė pasitraukiančios dėl augančio nusikalstamumo”, – pridūrė Kiley, pažymėdamas, kad balandžio pabaigoje Kalifornijos gubernatorius Gavinas Newsomas nurodė Nacionalinei gvardijai ir Kalifornijos greitkelių patruliams padėti kovoti su San Francisko fentanilio prekybos krize.

Rugpjūčio 4 d. HHS sekretoriaus padėjėja administracijai Cheryl R. Campbell vietos vadovams tarnybiniame pranešime rašė, kad federaliniame pastate dirbantys darbuotojai turėtų dirbti nuotoliniu būdu dėl vis didėjančio nusikalstamumo, įskaitant žmogžudystes, apiplėšimus ir transporto priemonių vagystes.

„Atsižvelgdami į sąlygas (federaliniame pastate), rekomenduojame darbuotojams … artimiausioje ateityje maksimaliai išnaudoti nuotolinį darbą”, – rašė Kempbel atmintinėje, rašo „San Francisco Chronicle”.

„Ši rekomendacija turėtų būti taikoma visiems IX regiono darbuotojams, įskaitant tuos, kurie šiuo metu nesinaudoja nuotolinio darbo galimybėmis”, – pridūrė Kempbelas.

Remiantis San Francisko policijos duomenimis, nuo metų pradžios nužudymų skaičius padidėjo 20,7%, o apiplėšimų ir automobilių vagysčių – atitinkamai 14% ir 13%.

Poveikį jaučia ne tik įmonės, – žmonių išvykimas iš liberalų tvirtovės tęsiasi jau trečius metus.

Surašymo biuro duomenimis, 2019-2022 m. San Francisko apygardoje gyventojų skaičius sumažės apie 70 000 žmonių.

„Dabar matote nusikaltimus turtingesniuose rajonuose”, – „Fox News” sakė San Francisko policijos pareigūnų asociacijos prezidentas Tracy McCray. „Vagysčių skaičius šoktelėjo į viršų”.

„Jūs matote CVS, Walgreens, įsilaužimus ir vagystes”, – pridūrė T. McCray. „Dabar jie iš tikrųjų yra viso miesto problema.”

Neseniai atlikta „Bay Area Rapid Transit” (BART) keleivių apklausa parodė, kad 53% gyventojų pažįsta ką nors, kas tapo nusikaltimo BART auka, 46% teigia patys tapę nusikaltimo liudininkais, 18% teigia asmeniškai tapę auka, o 44% teigia niekada arba retai matę policijos pareigūną važiuodami automobiliu.

Nusikaltimai, susiję su narkotikais, San Franciske dabar yra sunkesni nei devintajame dešimtmetyje, kai krekingo epidemijos pikas buvo didžiausias, sakė McCray.

Likusieji gyventojai turės galimybę pakeisti kursą 2026 m., kai rinks naują gubernatorių, pakeisiantį nuo 2019 m. pareigas einantį Newsomą. G. Newsomas negali siekti perrinkimo, nes jo kadencija yra ribota.

sarmatas.lt: o juk Amerika pristatoma tarp sąjungininkų kaip demokratijos pavyzdys. Tačiau realiai pamatę tą demokratiją kažin ar norėtume jos tokios pas save.  Kažkada ji buvo engiamo pasaulio svajonė, tačiau internetas parodė žiaurią tikrovę, kad svajonė galėjo būti tik propagandos produktas.

 

Sarmatai

Jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba PayPal. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.Rašyti atsiliepimą

Mums svarbios jūsų nuomonės.
Tuo pačiu norime priminti, kad komentarai nėra tarpusavio rietenų ar keiksmams skirta sritis.
Komentarai nėra cenzūruojami, tačiau programa gali kai kuriuos sulaikyti, jei ras keiksmų, nevartotinų žodžių ar nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "https" ir "www".

top