Seimo nario A. Nako pranešimas: „Apie „delfi.lt“ informaciją, kaip į „į Lietuvą iš Kaliningrado įriedėjo NATO priešininkų kolona“

2016, 11 rugpjūčio, 18:41 | kategorija LPT | 13 komentarų | peržiūrų 874 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Express Grupp - delfi

Per Lietuvos teritoriją pravažiavo europiečių grupelė, kurios tikslas – iš Berlyno nuvykti į Maskvą agituojant už taiką ir draugystę. Apie šią grupelę nedaug Lietuvos šunų būtų suloję, jei ne garsiai ir provokuojamai apie turistų keliamas grėsmes pirmasis pradėjęs šaukti delfi.lt.

Paskaičius nekukliai valstybės pinigais šelpiamą nepriklausomo portalo delfi.lt straipsnio pavadinimą („Į Lietuvą iš Kaliningrado įriedėjo NATO priešininkų kolona: įtaria Kremliaus kėslus“), o ir pirmąsias pastraipas, yra visiškai neaišku, ką norėjo pranešti žinių portalas, kuris priklauso Estijos kompanijai Ekspress Grupp, kuri teigia: „Mūsų tikslas – puikios kokybės žinios, gerai atrinktos temos ir žurnalistinis objektyvumas“.

Pagal pavadinimą galima suprasti, kad į Lietuvą įriedėjo rusų tankų kolona ir paskelbė karą NATO. Pirmojoje pastraipoje taip pat labai neaiškiai apibūdinama, kokia ta kolona ir kas ją sudaro. 250 žmonių iš Berlyno – tai tas pat, kas iš bet kurio miesto bet kokie žmonės. Ar tai berlyniečiai? Ar tai Berlyno rusai? Ar tai rusai, keliaujantys iš Berlyno pro Kaliningradą į Maskvą? Ar tai komunistai? Ar tai ES priešininkai-radikalai-nacionalistai-fašistai?

Deja, iš viso straipsnio taip nieko ir nepaaiškėjo. Tačiau, kaip dažnai būna, labai aiškiai suformuluota delfi.lt nuomonė – tendencinga, vulgari, propagandinė, konservatoriška. Ir ta nuomonė pristatoma kaip visos Lietuvos pozicija.

„Neaiški misija ir mįslingi rėmėjai; žygio dalyvių skleidžiama informacija gali pasirodyti nekalta; žygio dalyviai siunčia ir daugiau žinučių, kurios skamba, švelniai tariant, kiek keisčiau; Rusijai „nuo Vokietijos žmonių“ žarstomos padėkos; nedidelė bendrovė „City Werbung“ vien „iš idėjos“ parūpino šimtams žygio dalyvių marškinėlius, lipdukus, vėliavas ir kitą ryškiai pažymėtą atributiką; tarp informacinių rėmėjų puikuojasi Kremliaus propagandinis kanalas RT, kurio „žurnalistai“ lydi žygio dalyvius“, – taip ir panašiai kolonos iš Berlyno misiją įvertino ir kabutėmis pašiepė delfi.lt ekspertai, piršdami skaitytojui savo įsitikinimus.

Delfi.lt specialistai netgi suabejojo, kad vokiečiai gali sau leisti tokią brangią kelionę. Delfi.lt nesuvokia, kaip įmanoma tokiam tikslui išleisti tiek pinigų: „vieno automobilio degalams paskaičiuota nuo 350 iki 500 eurų, o maitinimuisi rekomenduojama skirti nuo 5 iki 100 eurų per dieną. Be to, nakvoti raginama stovyklavietėse, o ne viešbučiuose, mat dar reikia įskaičiuoti vizos, draudimo ir kitas išlaidas, kurios gali siekti iki 200 eurų. Iš kur šimtai kelionės dalyvių surinko pinigus tokiam tikslui?“

Galiausiai, kaip viską patvirtinantį garantuotą faktą, objektyviosios žurnalistikos atstovai pristato konservatorių (tų pačių, kurie – paradoksas! – drauge su liberalais pasipriešinę socdemų ir lenkų norui išslaptinti Tarybų Sąjungos KGB agentus, pernai dar septyniasdešimt penkeriems metams juos įslaptino) nuomonę.

„Manau, kad jos režisieriai Maskvoje. Ji orientuota ir į vokišką informacinę erdvę – bus stengiamasi platinti informaciją apie Lietuvą, kuri yra „agresyviai antirusiška“ ir trukdanti Vokietijai draugauti su Rusija. Na dar, matyt, bus ir tradiciniai informaciniai išpuoliai“, – spėliojo A. Anušauskas“.

***

Ar šios spėlionės yra būtent tai, ką delfi.lt valdytoja Ekspress Grupp vadina puikios kokybės žiniomis ir žurnalistiniu objektyvumu?

O kitas konservatoriaus išaiškinimas, kad „jų sustojimo tikslas Šiauliuose daugiau negu aiškus – Oro pajėgų bazė su oro policijos misija. Tad patekimas prie karinių objektų ne mūsų šalies piliečiams su abejotina reputacija turi būti užkirstas – tam yra administracinės priemonės. Ir, žinoma, reikia stebėti jų veiksmus, nes šiai kelionei Maskva skyrė ne tik lėšas, tačiau ir sieja minėtus lūkesčius“ – irgi yra objektyviai patikrinti faktai?

Pasirodo, Lietuva žino visų ES piliečių, judėjimų, partijų tikslus ir finansavimo šaltinius bei Maskvos užmačias, kurios – daugiau negu aiškios.

Po tokių straipsnių galima pasakyti tik viena – nėra nė vienos žiniasklaidos priemonės Lietuvoje taip atvirai, taip godžiai ir taip primityviai reklamuojančios V. Putiną, Kremlių, Rusiją ir radikalias jos jėgas, apimančias visą pasaulį ir įrodančias Rusijos galybę, karinį potencialą, milžiniškus, protu nesuvokiamus finansinius resursus, kuriais padengiama puiki nuo Amerikos iki Europos kuriama legenda apie šią valstybę, galinčią nupirkti bet kokius rinkimus, laimėti bet kokius karus, išlošti iš bet kokių jai primestų sankcijų ir t. t., ir pan.

Todėl pabaigti norėtųsi pačios vyriausiosios redaktorės (tos, kuri žmones skirsto pagal jų baisią ar nebaisią išvaizdą) žodžiais, kuriuos norisi peradresuoti delfi.lt kontorai – „reikėtų savęs paklausti, ar tikrai verslas yra tik verslas ir ar tikrai jūsų verslas turės perspektyvą“, jei nustosite reklamuoti Rusiją?

Jei tokia pornografija būtų vienas kitas atsitiktinis atvejis, kreipti į tai dėmesio tikrai nevertėtų. Tačiau delfi.lt yra Lietuvą kontroliuojančiųjų įrankis, kvailinantis šalies piliečius ir neva kovojantis partizaninį karą su teroristais. Bet tik visiški mulkiai, nesuvokiantys puikių rusiškų metodų „mušk ir rėk“, tiki šio valstybės finansuojamo komercinio, net ne Lietuvai priklausančio leidinio pasakom. Propaguoti ir reklamuoti Rusiją už valstybės pinigus – tai didžiausias nepriklausomybės pasiekimas.

Seimo narys Audrius Nakas

lrs.lt

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarų 13

 1. Dalia says:

  Save bent nors kiek gerbiantis žmogus (išskyrus atskirus ir retus atvejus) į “Delfį“ net nelenda. Savigarba neleidžia būti taip kvailinamam. O apie šio kanalizacinio vamzdžio portalą, pamačius jo vyriausiają redaktorę ir kokį ji padarė įspūdį sutiktą mieste, kad taip ir lipa ant liežuvio….

 2. Dalia says:

  Cha, cha, cha… specialiai ką tik įlindau i delfio portalą paskaityti komentarų po šiuo straipsniu, žiū dauguma iš jų ven tik prievarta sąmoningai brukamos propagandos samdyti, matyt, piemenys, cha cha.. visi tokie “protingi“ šmaikštašikniai, su žemėm maišantys tuos kurie džiaugiasi kad vyksta toks žygis, o kiti uoliai spaudantys atitinkamus “patinka“, “nepatinka“ .Juk kiekvieno iš mūsų gyvenimuose tokių išgamų pasitaiko vos vienas antras, papurčius gerai atmintį, per pažįstamus, draugus, kaimynus, esamus, ar buvusius bendradarbius. O ten- ištisa armija. Chaą, chaaaa… pakėlė nuotaiką, nejau verksi dabar, juk tap ir turi būti- kuo arčiau artėjančios pabaigos ugnelės sunaikinimui – tuo daugiau tamsos, neteisumo, melo, neteisybės… Yra toks rusiškas geras žodis “bezakonija“. Būkite visi palaiminti, mielieji, labanakt. :)

 3. Skalvis says:

  Delfizombių portalą siūlau uždaryti aplamai. Ten periodiškai pasirodo straipsniai kurstantys tautinę neapykantą, straipsniuose iškraipomi įvykiai, ko pasekoje valstybėje sėjama baimė. Kodėl to nemato garsioji LRT komisija? Gal Seimui laikas ir ją performuoti ir ją sudaryti iš objektyviai įvykius vertinančių žmonių. Lietuvoje įsikerojęs Landsbergizmas-Grybauskizmas jau vemti verčia.

 4. saul says:

  Nak,Nak-atsibuskite.Kokios nesamones.Na o Dale ? Ka cia ji prirase? Viename komentare ji teigia,kad save gerbiantis zmogus negali „lysti“ i Delfi,kitame,jau teigia,kad pakele sau nuotaika beskaitydama komentarus siame …kanalizaciniame portale.Primenu,kad Delfi…pats populiariausias ir skaitomiausias portalas „ant Lietuvos“.Aiskujis yra „ne lygis“ demokratiskiausiesiems Sarmato seimininkams ir geopoltikiausiesiesiesiems jo komentatoriams.Tegyvuoja Sarmatas -pats demokratiskiausias ir humaniskiausias sios „asaru pakalnes“ tinklapis ir jo izvalgieji komentatoriai-politikos ir religijos korifejai.

 5. Vidas says:

  “Populiariausias ir skaitomiausias“ todel, kad daugumaq, kartoju dauguma likusiu protaujanciu pilieciu, i si portala uzeina paskaityti eilines marazmo porcijos rusofobine tema….
  Ir tokio nusishnekejimo, atviros neapykantos bei debilizmo Rusijos valdzios atzvilgiu, nerasi niekur…..

 6. Stasys says:

  KGBistinio-grybauskistinio-lansbergistinio-neofašistinio-neostalinistinio-pseudosocialdemokratinio rėžimo propagandistai iškraipydami įvykius, įžūliai meluodami toliau beprasmiškai kuria Rusijos, kaip agresorės įvaizdį, kursto nesantaiką. Tik debilams galima būtų įteigti, kad europiečių grupė (apie 250 savanorių), kurios tikslas – iš Berlyno nuvykti į Maskvą agituojant už taiką ir draugystę yra organizuota ir finansuojama Rusijos. Tai „Misijos Sibiras“ yra KGBistinio-grybauskistinio-lansbergistinio-neofašistinio-neostalinistinio-pseudosocialdemokratinio rėžimo organizuojamos ir finansuojamos propagandistinės akcijos.

 7. pestininkas says:

  Tai dar ira skaitančiu delfide?Tai geras!Na tai skaitančius ta geltona spauda sveikinu su „intelekto“pagausėjimu smegenyse!

 8. Panzer says:

  Viskas yra taip, kaip ir turi būti, pasaulinės valdžios marionetės Lietuvoje kuria avinu bandą ir naudojasi jav ekspertų patarimais. Vertinant pastarųjų dienų geopolitika gali būti, kad Lietuva, su visais Daukanto aikštės trubadūrais paliks apstulbe, nes kažkas iš blogo taps geru. Smagiausia bus, kad Lietuvai teks mokintis dirbti ir visiems tiems“patriotams“ teks pradėti dirbti, nes iš es mes negausime nieko, todėl ir yra yra sujudimas Lietuvoje, reikia spėti iškaulyti paskutinius euriukus,o po to kaip dievas duos. Jav šunys Lietuvoje turėtų nesitikėti,kad šeimininkas išlaizys jų žaizdas, Ukrainos pavyzdys parodė kaip greit galima užmiršti“draugus“ kai jie jokios naudos neduoda. Visi delfistiniai patriotai greit užsiciaups,vienas smagumas bus žiūrėti kaip raitysis ir bandys aiškintis…

 9. konkurencijos nėra says:

  Atpildas visada ateina. Už gerą geru už blogą blogu. Toks gamtos dėsnis.

 10. Mindaugas says:

  Stasiui: Taip, pritariu Jums. Kadangi Lietuva, tai tik JAV kolonija manau štai ką. JAV patiko nacių antitarybinė kova, iš jų amerikiečiai išmoko geriausios visų laikų propagandos kūrimo. „Karas už demokratiją“, „karas už taiką“, „karas už humanizmą“ ir t.t. JAV, britų ir nacių propagandistai sukūrė „Laisvės radiją“ („Radio Free Europe“ ir „Radio Liberty“), o viską finansavo CŽV….beje, tie patys jankių naciai ir paskyrė dabartinį Lietuvą valdantį režimą…

 11. Ec says:

  Panzer, jie nesiaiškins ką trimitavo anksčiau, tiesiog gros kitą muziką, už kurią bus mokama. Jiems nesvarbu ką groti, net nesvarbu kas moka, svarbu, kad mokėtų :)

 12. Stebetojas says:

  Bent vienas portalas teisybe raso-nes delfis tik kursto ir smeizia, ir is emes man sunku patiket kodel jis toks populiarus😡

 13. Mąstytojas says:

  Delfi portalas daugiau mažiau orientuotas į jaunimą. Tai vienas iš nuomonės neturinčių – nuomonės formavimo įrankių. Daug sunkumų patiriama, kai reikalingą atskyrti pelus nuo grudų. Kam to reikia, patogu.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top