Seimo narys Audrius Nakas: „Delfi.lt“ meluoja 1 250 000 Lietuvos gyventojų“

2016, 20 rugpjūčio, 21:52 | kategorija LPT | 20 komentarų | peržiūrų 1 124 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

delfi

Ekspertai.eu tinklalapyje paskelbtame straipsnyje „Dėl eilinės „delfi.lt“ dezinformacijos kreipkitės į redaktorę, kuri žmones skirsto pagal krūtų dydį ir kitas fizines savybes“ teigiama, kad nepriklausomas portalas delfi.lt 2016 m. rugpjūčio 18 d. bauginančiame Lietuvos linkevičiaus ir juknevičienes straipsnyje „Bauginanti tendencija: Th. May nuolaidžiauja V. Putinui“ rašo: „Ir kaip dėl Malaizijos oro linijų MH17, kuris prieš dvejus metus buvo numuštas virš Rytų Ukrainos? Kaip išsiaiškino Nyderlandų tyrėjai, prorusiškai nusiteikę separatistai (ar Rusijos kariai) keleivinį lėktuvą numušė per klaidą. Tam buvo panaudota į Ukrainą iš Rusijos slapta atgabenta „Buk“ raketinė sistema“.

Ekspertai.eu redakcija teigia, jog atsivertę 2015 m. spalį Nyderlandų paskelbtą 279 puslapių tyrimą galime įsitikinti, kad Nyderlandų tyrėjų atliktame tyrime tokių žodžių NĖRA.

Paprašytas pakomentuoti delfi.lt publikaciją, skaičiau tą tyrimą kelis kartus, peržiūrėjau Nyderlandų vyriausybės parengtą vaizdo įrašą, kuris sutrumpintai pateikia visą tyrimo esmę, tačiau teiginių, kad iš Rusijos slapta atgabenta raketine sistema lėktuvą numušė separatistai ar Rusijos kariai, niekur neradau.

Aš suprantu, kad Rusijos kaltės nepatvirtinimas kelia emocijas, kad tie, kurie sako, jog tyrėjai kaltinimų Rusijai nepateikė, Lietuvoje tuojau tampa Kremliaus agentais.

Man visada rūpėjo teisingumo, teisės klausimai, o pirmiausia man rūpi, kodėl teisingumo nėra Lietuvoje ir kodėl čia tiek daug nenubaustų niekšų užima aukštas pareigas, tarpsta iš valstybės pinigų, nekliudomi vagia iš mūsų visų surinkto biudžeto bei ES fondų.

Todėl ir keliu klausimą – kodėl Lietuvoje pasitikima nuolat meluojančia žiniasklaida? Nacionalinis transliuotojas LRT labai dažnai perpublikuoja delfi.lt informaciją, o šis portalas reklamuoja LRT. Galbūt tai barteriniai mainai. Bet kaip gali valstybinis transliuotojas skleisti melą? Ir apskritai, kokia priemonė gali būti vadinama žiniasklaida, jei nuolat publikuoja savo pažiūras ir nuomones, iškraipo faktus, perša žmonėms nebūtus dalykus? Juk visi žinome, kad delfi.lt – pagrindinis naujienų portalas šalyje (taip sako jo redakcija), kurį skaito 1,25 mln. Lietuvos gyventojų. Taip pat portalas teigia, kad delfi.lt tarnauja skaitytojų interesams, yra nešališkas informacijos skleidėjas. Ir kad delfi.lt komanda savo darbe vadovaujasi įmonės viešai skelbiamu Etikos kodeksu. Delfi.lt yra pirmasis interneto žiniasklaidos kanalas, paskelbęs tokį kodeksą bei juo reglamentuojantis savo žurnalistinę ir įmonės veiklą. Bet juk ir tai yra melas.

Kalbėdamas apie minimą delfi.lt publikaciją „Bauginanti tendencija: Th. May nuolaidžiauja V. Putinui“, aš nekeliu klausimo, ar tikrai Rusija numušė keleivinį lėktuvą. Aš klausiu, kodėl pagrindinis naujienų portalas ir valstybinio transliuotojo LRT satelitas skelbia, kad Nyderlandų tyrėjai nurodė tragedijos kaltininką ir aplinkybes, kuriomis buvo atgabenta raketinė sistema iš Rusijos.

Jei šis portalas iškraipo milžiniško tarptautinės komandos tyrimo išvadas ir klaidina šalies gyventojus, savo nuomonę pristatydamas kaip faktą, tai kokius tuomet melus mes skaitome kiekvieną dieną apie Lietuvos gyvenimą?

Kodėl šis portalas niekada nepateko į STT ataskaitas, kodėl nekalbama apie propagandinį jo pobūdį, galiausiai – kodėl niekas nepareikalauja atsakomybės už melavimą ir dezinformaciją, man nesunku suprasti.

Tačiau matydamas, kaip Lietuvos teisingumas aktyviai baudžia pensininkus už surinktus per mažo skersmens grybus, bet net nesistengia pažvelgti politinės korupcijos pusėn, pasikartosiu – melas yra šios valstybės gyvavimo pagrindas.

Seimo narys Audrius Nakas

lrs.lt

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarų 20

 1. konkurencijos nėra says:

  saul na pasakyk, kad Lietuvos „žiniasklaida“ nemeluoja ir mes patikėsim.

 2. Vidas says:

  Nieko naujo gerb.  A.Nakas nepasake, tik tai, ka jau senai  mate adekvati tautos dalis, nuskambejo is aukstesniu tribunu…
  Laisvai melas liejasi geopolitine,salies  ekonomine tema is auksciausiu  valstybes “veikeju“ lupu, tai ko noret is samdomu klapciuku??? 
  Klausimas kyla tik vienu kampu: kiek ilgai shis marazmas tesis….?

 3. saul says:

  Jokios konkurencijos nera.Kuris be nuodemes…..-meskite i mane akmeni.Parasyk,kuris tinklapis raso absoliucia tiesa.Sis? Ria.ru ? Kas tas DELFi pagal ria.ru ? Anas 50kartu didesnis.Na,o ka olandai?O jie nustate,kad lektuvas numustas is BUK’o sistemos.Remdamiesi tyrimo rezultatais….paduota daug ieskiniu( Olandijos pilieciai) Rusijos federacijai del lektuvo numusimo.Dar neseniai Sarmato komentatoriu korifejai,prisiskaite ruSSisku tinklapiu melo, rase,kad salia skrido kitas lektuvas,kuris ir numuse pirmaji.Kitas…..“komentaru meno vadovas“ perspjove visus teigdamas,kad lavonai i Malaizijos lektuva buvo is ansto sukrauti DDD.O juk,apie tai,kad kitas lektuvas numuse Malaizijos rase ria.ru.Kodel Nakas nepadave jo i teisma.Nak-nak-nak.

 4. stagas says:

  Nesikišu į komentatorių diskusijas, nepriklausau jokiai partijai , tačiau mane stebina kažin kokių „soul’ų“ nemastymas. Jam kažkaip reikėtų atsibusti.

 5. memel says:

  pinigai nekvepia,jei parsiduot,tai uz didelius pinigus,idomu uz kokia suma butu galim papirkt sarmatus?kaip vienas banko veikejas pasake,kad sazine yra ne sio pasaulio dimensija:)

 6. Myndė says:

  Citata: „Kuris be nuodemes…..-meskite i mane akmeni.“ Spėju, panašiai mąstė Putinas, kuris, matydamas, kaip pindosai griauna valstybę po valstybės, nuolankiai visiems tylint,, nusprendė, kad ir jam galima…

 7. saul says:

  Ne,Puckinas remesi savo ankstesne patirtimi…. ir padare kaip Cecenijoj ar Gruzijoje.Ir jam sekasi.Dabar atejo Sirijos eile.

 8. konkurencijos nėra says:

  Čečenijoj ir Gruzijoj jis tvarką įvedė,tai pripažino visi pindosai,o vat Sirijoj keturis metus tie patys pindosai žudė visus be jokių skrupulų. Sirijoj gi Rusai atsirado Asado kvietimu.
  O šiaip tai tu saul švelniai tariant keistas trolis….

 9. Marius says:

  To soul gruzinai užpuolė Rusijos taikdarius ir todėl RF turėjo įvesti savo armija kad sustabdyti genocida prieš osetinus ir abchazus jai nežinojai

 10. saul says:

  Jo,zinojau-dabar osetinai ir abchazai……perbega gyventi i Gruzijos teritorija.Cia vadinasi….. „rusisku islaisvinimu“.Nezinojai? Dabartiniuose roSSiejos planuose ivesti „taikdarius“ i Ukraina.Kadangi, tu viska zinai….,koks yra genocido apibrezimas? Cia gal tas pats ,ka dare ruSSai Ukrainoje 1930 ???? Ps.gal dar zinai,kieno teritorija pries kara buvo Pietu Osetija ??? Ka cia diskutuoti,aisku,kad visur roSSieja turi teise ivesti savo „pazaliavusius urodus“.Jie labai geri-visur bega visus gelbeti.Neisgelbejo cecenu pirmuoju karu-padare antra.Dabar jau cecenai isgelbeti DDD Osetinai is dekingumo bega i Gruzijos teritorija.O dar anksciau tai jie gelbejo Angola ir Afganistana.Dabar Sirijoje jusu nesavanaudziai.Bet baigsis,kaip visur.Musu penktakoloniai noretu,kad ir Zemaitija pasiprasytu roSSiejos pagalbos,nes lietuviai vykdo genocida pries zemaicius DDD Cia tokio tikrojo ZEMAICIO Lekstucio planas.Net laiskus Puckinui ir Lukosenkai rase.

 11. konkurencijos nėra says:

  saul pamiršai paminėt, kad Egiptą, Iraką, Libaną, Libiją, SIRIJĄ ir dar daugybę šalių Putinas kraujyje išmaudė ir dabar tebemaudo.
  saul gal tu pindosų fastfudu maitiniesi?

 12. Myndė says:

  kalbant apie exUkrainą, tai ten elementariai pindosikai bandė susikurt placdarmą Rusijai paspausti (padedami vietinių prostitutų, daugiausia „išrintosios tautos“ atstovų), už ką labai operatyviai ir skaudžiai (tai ypač džiugina, nes teikia vilties, kad ateity geriau galvosis) gavo per nagus nuo Rusijos.
  Gruzija,Moldova, Čečėnija ir Artimieji Rytai atskira tema, labiau nemaloni pindosams nei rusams.

 13. egis says:

  Tai, kad delfi šiandien skaito ir rimtai priima jame pateikiamą medžiagą tik visiški debilai. O pažiūrėjus į dešinę šoninę juostą galima pagalvot, kad ten visi susirūpinę seksualiniais klausimais ir kokio dydžio pas ką krūtinė ar užpakalis. Netiesioginė pornografija.

 14. saul says:

  Noreciau suzinoti,kokius tinklapius skaito nedebilai.Paprasyciau isvardinti tas svetaines.Is karto dekoju uz issamu atsakyma.Siame straipsnyje teigiama,kad 1250000 Lietuvos gyventoju skaito DELFi.Manau,kad isetu…lygiai puse mokanciu skaityti pilieciu.Ivada tokia,kad puse Lietuvos gyventoju,pasak Taves,“visiski debilai“.Galvociau,kad tai jau ….izeidimas arba visiskas neismanymas. P.s.Kaip bebutu,vistik,noreciau suzinoti „intelektualiausiuosius“ Lietuvos tinklapius.

 15. Egiui says:

  Remiantis siuo straipsniu,Delfi skaito puse suaugusiu Lietuvos pilieciu,Pagal tave isetu,kad puse Lietuvos „visiski debilai“.Manau,kad reiketu atidziau i save pasiziureti.Noreciau suzinoti,kokius tinklapius rekia skaityti,kad nepatektume i tu,nelaiminguju,skaiciu.Paprasyciau isvardinti.Aciu.

 16. egis says:

  anonimui, kuris kreipiasi į mane

  remiantis šiuo straipsniu, tik visiški debilai negali suvokti, kad juos taip įžūliai apgaudinėja, o jei suvokia ir vis tiek ten lankosi, tai…

  Dėl pasižiūrėjimo į save – žiūriu nuolat ir tikrai neklausinėju kitų žmonių patarimų, kokius man reikėtų skaityti tinklapius, kad nebūčiau palaikytas vienu iš to daugelio, kurie minimi straipsnyje.

  Jei jūs dar nežinote, kokius jums reikia skaityti tinklapius – tikėtina, jog jums dar per anksti tai suprasti – atėjus laikui tokie naivūs klausimai atkris savaime. Nes, jei dabar pasakyčiau – jūs nepatikėtumėte.

  Tačiau, jau vien tai, kad jūs užklydote į šį tinklapį, teikia vilčių. Gero vakaro.

  P.S. – „dauguma suaugusių žmonių“ dar nereiškia, kad tai yra dauguma protingų žmonių. Nieko asmeniško, vien faktai. Ir dar – aš asmeniškai į nepažįstamus žmones kreipiuosi „jūs“. Vėlgi – nieko asmeniško.

 17. Ec says:

  Žiūrint į buvusių rinkimų rezultatą Egis neteisus, jų yra ne pusė o žymiai daugiau :) .

 18. Egiui Egis says:

  Gal as buvau nelabai mandagus,bet uzkabino bendravardzio komentaras,kuris isvadino puse lietuvos „visiskais debilais“,Tai kuris cia nemandagus? O gal as pavadinau tave mazvaikiu? Nera apie ka cia diskutuoti,jei nesugebi atsakyti ,kokius portalus reikia skaityti „nedebilams“.Itariu tuos,kuriu pabaigoje yra taskas ir ru.Jei as neteisus,prasau paneigti konkreciomis nuorodomis.Mandagiai dekavoju,Aciu..

 19. egis says:

  Protingo žmogaus neturėtų užkabint ar įžeist fakto konstatavimas, tegu jis ir bus nemalonus. Bet nemokysiu jūsų gyvent gerbiamasis. Ir portalų, kuriuos jums geriau skaityt irgi nenurodinėsiu – tai manau pernelyg vaikiška.

  Kai žmogus kažkiek subręsti – susidarai pakankamai objektyvų požiūrį į šiuos dalykus.

  Na o jūs net nieko neišgirdęs ir nepamatęs – jau susidarėte išankstinę nuomonę, jog siūlysiu jums skaityti su galūne „.ru“.

  Galiu pastebėti, jog normalios medžiagos skaitymui yra visomis kalbomis, ir „ru“ taip pat tame tarpe.

  Tačiau portalai – jau kitas dalykas. Jie dažniausiai prisilaiko tam tikros pozicijos ir žaidžia į vienus vartus, ypač didieji. Todėl ir vadinu debilais tuos, kurie juos skaito ir dar cituoja. Kad suprastumėte ką kalbu, jums reikėtų pasiskaityt daugiau priešingos pakraipos portalų, nei delfi, kuris yra grynai liberalų produktas. O liberalai – blogis Lietuvai, ir visai nesvarbu kuria kalba jie kalba. Jų yra visaip kalbančių, ir „ru“ irgi tame tarpe.

 20. xxxx says:

  delfi ir LRT žiūri dauguma nemąstančių žmonių. Tas portalas ir kanalas yra pagrindinės zombinimo priemonės. LRT parodė ukrainiečių filmą „Zombiai – kaip gimsta melas“, bet supratę, kad taip zombinami ne tik rusai, išėmė iš mediatekos. Tad LRT rodytą filmą lietuvių kalba (rusiškai yra: youtube.com/watch?v=lLEiT9PeHSg) pažiūrėję suprasite kodėl renkama tokia valdžia. Filmą lietuviškai rasite čia: my.mail.ru/mail/dyvaslt/video/3/437.htm Nenusiminkite, kad .ru, juk tai Lietuvoje rodytas, Ukrainoje kurtas filmas.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top