Skaitytojo laiškas: Nebijokit tautiečiai – jie neturi dantukų!

2015, 25 rugpjūčio, 18:35 | kategorija LPT | 11 komentarų | peržiūrų 695 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

VSDTai sakau apie VSD ir kitas, prezidentūros įsakymu uoliai lietuvių protus saugojančias struktūras.

„Kai neteisybė tampa įstatymu, pasipriešinimas tampa pareiga“ – T. Džefersonas

Ir tuo privalau pasidalinti, nors aišku saugus nesijaučiu – tačiau Džefersonas skatina.

Aš dirbu vienoje valstybinėje, svarbioje įmonėje. Pernai rudenį keičiau darbo vietą ir nebejotinai turėjau būt patikrintas, net ir migruojant tarp įmonių. Kadangi nepakenčiu neteisybės, valdžios iškrypėliško manipuliavimo teise, bei savanaudiškumo ir savivalės, jau senokai skaitau tik alternatyvius straipsnius. Kalbu ne viena kalba, tad bandau puzliką dėlioti apžiūrėdamas gabaliukus iš visų kampų. Taigi lankausi įvairiausio plauko svetainėse, kurios uoliai pasisako prieš sisteminę spaudą, globalizaciją, vakarų hegemoniją.

Varginu skaitytoją asmeniškumais, tačiau noriu papasakoti, kad suprastumėte kaip išsigandau, kai man buvo pasiūlyta persikelti į solidesnes pareigas su didesniu atlyginimu. Pirma žaibo mintis buvo tai, kad jokiu būdu nepereisiu saugumo patikinimo. Aš juk skaitau įvairiausią alternatyvią spaudą iš įvairiausių pasaulio kampų, nevengiu kartais komentuoti.

Kiekvienam, bent kiek dirbti netinginčiam ir prieigą prie duomenų srauto turinčiam eiliniam agentui turėčiau būt lengvas kąsnis nustatant mano tapatybę. Jei net nenorėtų iškelti nūnai madingų kaltinimų antikonstitucine veikla, tai į naujas pareigas valstybinėje svarbioje įmonėje tikrai galimybių neturėčiau.

Bet mano nuostabai po interviu gavau pasiūlymą. Labai didžiai stebėjausi.

Pradėjęs dirbti juk nepakeisiu pažiūrų akimirksniu. Matęs Egipto maištus su priklausančiais snaiperiais, po to Libijos maištus ir vėl su snaiperiais, o keičiant darbą ir Ukrainos maištus su snaiperiais juk neištrinsiu atminties kaip kad Kedytei – smegenų formatavimas ne tas.

Taigi, 3 mėnesius dirbau ir bijojau, kad tikrai tikrai per 3 mėnesius atkrapštys kiek ištikimas ir paklusnus esu sistemai, kiek esu aklas sistemos tarnas, ar nesu kenkėjas. Bet patikėkit – jokios reakcijos ir po 3 mėnesių. Ir tai deklaruojamoje „Rusijos agentų įžūlaus aktyvumo terpėje“! Ir kas įdomiausia, dėl tech. priežasčių, kartais tam naudojau darbinį kompą, kuris visiškai atviras sistemos administratoriui. Na aišku proksio priemones įsidiegiau – natūralu.

Aišku galėjo tai būti ir neapsižiūrėjimas, gal pasitikėjimas iš anksčiau, bet pasidarė aišku, kad VSD ir pan. geru filtru ir operatyviu „grėsmių“ identifikavimu nepasižymi. Supratote, kodėl grėsmių parašiau kabutėse – aš, kaip spėju visi iš jūsų – myliu Lietuvą, dėl to neišvažiavau. Kaip sakė V kaip Vendetoje „jei mes išvažiuosime, tai jie laimės“. Bet niekada nesutiksiu, kad meilė Lietuvai turi būti aklas atsidavimas valdžiai, su visomis jos šiandienos iškrypimo formomis. Romantiškai svajoju apie žmonių Lietuvą…

Bet šalin lyriką. Straipsnį rašau ne dėl to. Parašyt nusprendžiau po to, kai valdžia aiškiai parodė, jog dantukų kovoje su „valstybės Pirellis“, kaip jie nūnai bando įvardinti mus, sisteminei valdžiai nepritariančius, ji neturi.

O buvo taip, kad gavau privalomą kvietimą į atvykusio VSD agento paskaitą, apie saugumą įmonėje. Seminaras aišku prasidėjo nuo pasakojimų, kad įmonė svarbi, kad Rusijos agentai aktyvumo apogėjuje ir kad mes, dirbantys svarbioje įmonėje ir prieinantys prie informacijos, t. y. užimantys kažkokias vadovaujančias pozicijas, esame tiesioginiai taikiniai.

Pradžioje pasakojama, aišku, buvo apie stebuklingas technologines priemones, kuriomis aprūpinti agentai, kad mūsų telefonų gali klausytis mistiniais autobusiukais perimdami bokšto transliavimą, kad gali atsekti visą interneto srautą iš mūsų kompiuterio ir lokaciją, pasakojo, kad gali instaliuoti bet kokias priemones į telefoną sekimui, kad gali pridėti blakių bet kur ir bet kada… Ir pasakodamas VSD atstovas taip įsijautė, kad po kokių 20 minučių jis visiškai pamiršo, jog vis dėlto reikia įvardinti, kad grėsmė iš Rusijos.

Papasakojęs apie mistines VSD priemones, kurių „šnipų vaikučiai“ dar neturi, agentas perėjo prie svarbiausios dalies – nežiūrint visų technologijų, svarbiausias veiksnys yra personalas. Ir čia prasidėjo įdomioji dalis.

Mums pristatė – beje, kaip minėjau, jau užsimiršęs, kad turi pasakoti apie Rusijos grėsmę – kad personalas yra didžiausia rizika, nes, nežiūrint visų technologinių priemonių, nepatikimas personalas jas visas eliminuoja. Ir pradėjo skiesti, kad tam ruošiami agentai, specialūs, su spec. apmokymu, kurie specialiai ruošiami ir mokomi kaip palaužti asmenį. Jie, mat, neturi sentimentų, gali veikti ir per šeimą ir per darbą – jokių ribų. Gali tiesiogiai gąsdinti, gali manipuliuoti, meluoti, apsimesti.

Mums pasakojo, kad agentai ruošiami slaptai, kiekvienas individualiai, kad apmokomi visų psichologinės prievartos būdų, kad jie neturi jokių sentimentų ir jausmų – robotai. Aiškino, kad agentai dirba kiekviename mieste, kad pareiga atsiskaityti prieš vadovybę ir rodyti rezultatus įpareigoja juos peržiūrėti bet kokio Lietuvos miesto visus gyventojus, turinčius potenciją būti nelojaliems, 2 metų bėgyje.

Skiedė, kad agentas, prieš griebdamas, atidžiai dirba, studijuoja, analizuoja asmens silpnybes, kad kirstų mirtinai. Pasakojo, kad vadovybė griežtai reikalauja ataskaitų apie sekamų žmonių skaičių, apie išvadas, tad nėra jokios galimybės, kad agentas paliktų kažką nepatikrintą. Taip pat pasakojo, kad suėmus žmogų, anam išsisukti per apklausą galimybių nėra, nes viskas ir taip žinoma, tad geriausiai išsiduoti, išduoti visus ir tikėtis pasigailėjimo.

Visa paskaita išvirto į kažkokį gąsdinimą ir, kaip minėjau anksčiau, agentas visiškai pamiršo, kad reikia minėti, jog Rusijos agentai mus medžioja. Bet manęs niekaip nepaliko įspūdis, jog visai neužmiršęs, o tyčia duodamas aliuziją į VSD – pasakojo, kad taip dirba VSD ir „neteisingas“ nedorėlis neturi jokių šansų išsisukti nuo viežlybųjų teisingumo.

Tas klausimas ir esminis – ar lektorius tikrai užsimiršo, ar visgi tyčia kalbą parengė taip, kad visiems liktų aišku, kad taip dirba VSD ir kad išsisukti mes neturim galimybių, jei uoliai nepūsim prezidentinės linijos dūdos.
Tapo truputį juokinga klausyti, nes vis dar nesupratau, kaip mane praleido ir paliko turėdami tokius kolosalius sugebėjimus ir neregėtas technikas.

Tad dirbu ramiai ir jokių bėdų neapturėjau. Neturi VSD dantukų, neturi. Reikia tik truputį pasisaugot, bet ir tai nedaug. Sukvietė tada mus visus gražiu būriu, matyt nelabai turėdami resursų padirbėti su kiekvienu individualiai, slaptai. Nutarė VSD imtis pigiausio būdo – stokodami lėšų ir laiko, o labiausiai personalo, nutarė visus pagąsdinti vienu metu, masiškai. Gavosi pigiai, o pigi prekė žinom ko verta. Neturi jie nei technologijų nei resursų atlikti sekimus, duomenų srautų analizes, tad užsiima pigiu gąsdinimu. Dėl menkos kompetencijos mirksta tik snukiaknygėje, kurios kiekvienas, bent kiek tirštumos galvoj turintis, vengia.

Nepamirškim savo laisvės. Nebijokim – jie patys bijo, jei taip gąsdina.

(skaitytojas)

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarų 11

 1. Gal says:

  ir Teisybė.

 2. Mindaugas says:

  Aciu autoriui. Labai geras straipsnis. Noreciau pridurti, kad nors VSD ir neturi zmogisku resursu visus sekti(valstybe per maza), taciau nederetu VSD nedavertinti….tuo labiau, kad yra ikurtas kibernetinio saugumo centras. Nenoreciau sutikti su straipsnio autoriumi, kad VSD neturi dantuku…oi turi, patikekite manimi….o kad dar straipsnio autoriaus nepriciupo, tai tik laiko klausimas….gal nuskambes paranojiskai, bet ant kabliuko gal jau ir kabo.

 3. saul says:

  Labai aciu…uz padrasinamajii straipsni.Ir as toj puotoj buvau…-alu, midu geriau,per barzda varvejo ,bet….nieko burnoj neturejau. P.s. ai jo…irgi …“skaitytojas“ DDD

 4. Tom says:

  Primine 1984,o beje romano herojus irgi nezinojo,kad ant kabliuko yra senai pamautas:)

 5. Dovydas says:

  .gal nuskambes paranojiskai, bet ant kabliuko gal jau ir kabo….. Tai jis pats tas kabliukas ir yra…. :))

 6. Joris says:

  Manau, kad autorius labai arti tiesos. Dar 2000 m. omnitelyje kabojo aparatūra, kuri per skambutį galėdavo ištrinti atsiliepusiojo atmintį (per, maždaug, pusmetį atsiliepusio žmogaus atmintis palaipsniui gerokai „prigesdavo“. Pojūtis, tarsi akvariume – galvoje – teliūskuotų vanduo.) Kai kurie žmonės būdavo „pakviečiami“ dirbti „sistemoje“, be teisės atsisakyti – tiesiai šviesiai būdavo pasakoma: atsisakysi mirsi (jau kitą dieną po atsisakymo būdavo pasikėsinama tiesiog vidury gatvės… na ėjo žmogelis gatve, nukrito… infarktas, insultas, maža kas… nors prieš tai buvo visiškai sveikas. ..Pravartu prisiminti, kiek tokių atvejų Lietuvoje būta su sveikais žmonėmis?).
  Bet vėliau ši „sistema“ pradėjo šlubuoti. Gudri aparatūra nustojo veikti, žmonės, „paragavę“ nano strėlyčių su nuodais, kažkodėl ne mirdavo, išrikiuotės išeidavo aršiausi „žmogiškieji resursai“, kažkur pradingo vadovaujantieji, nutrūko ryšiai su „smegenimis“, nebeliko siauro profilio specialistų – smegenų plovimo režisierių, susidaro įspūdis, kad liko tik vietiniai „kankorėžiai“, kurie svaigsta apie naujas valdžios ir karjeros galimybes, bet neturi supratimo, kaip to pasiekti, todėl naudojasi tik primityviais metodais. Taigi, truputį pamąsčius, tampa akivaizdu, kad šiai parazitinei sistemai buvo suduotas rimtas smūgis. Taip sakant, maždaug prie 3-4 metus egzistuojantis pasipriešinimo judėjimas, apie kurio buvimą galima spręsti analizuojant įvairius įvykius tiek Lietuvos, tiek pasaulio mastu, beje, apimantis visą planetą, perėjo į visai naują kokybinį pasipriešinimo parazitinei sistemai lygį ir pradėjo savo kovą (neorganizuotas buvo ir anksčiau). Šitai labai stipriai atsiliepė pasaulinėje politikos arenoje (į TV išėjo tokie „proto bokštai“ kaip P(a)saki ir pan. …nes nebeliko tų protingesnių, kurie anksčiau visus už virvelių tampė). Arba pvz. jei palyginti Obamos kabineto veikėjų nuotraukas tarkim prieš 5m. ir dabar, tai nebeliko gana keistų (išskyrus vieną) jam priklausiusių žmonių (- pasižiūrėkit į akis ir pamėginkit surasti, kas jose ne žemiška… Tų keistų ne žemiškų skirtumų jau galima pamatyti ir holivudinių filmų veiduose). Aplamai tai ne tik Lietuva esa kažkieno kolonija, tiesa ta, kad beveik visa Žemės planeta esa kolonija ir resursų šaltinis… Bet ši situacija artėja prie tikros pabaigos pradžios. Vietiniai parazitai dabar drąskosi, bando europą užtvindyti necivilizuotais negrais ir musulmonais. Ir či atokia keista situasija paaiškėja: visi tie pabėgėliai labai nori atsidurti anglijoje ir kitose „civilizuotose“ šalyse. Kodėl būtent ten? O gi todėl, kad dauguma jų „bėga“ iš buvusių – ir esamų – anglijos, prancūzijos, vokietijos kolonijų. Ir suprantama labai skuba patekti į tos „civilizacijos“ centrą, tai yra, į kolonijų sostinę – štai kodėl, būtent šios valstybės taip rėkia dėl pabėgėlių (kai kurios šalys atsidūrė pabėgėlių tranzito kelyje). Juk pabėgėliai turėjo užplūsti visai kita kryptimi ir, taip sakant, be „karinės mašinos“ padaryti visą jos darbą (kas supranta apie visuomenės vystymosi dėsnius ir kodėl anksčiau valstybės kūrėsi tik giminingų genčių sąjungos principu, supras esmę). Tikros linksmybės. O juk sakoma, nekask kitam duobės… Bėda tik ta, kad dauguma žmonių nesupranta, jog vienintelis visiškai ant kelių neparklupdytas Žemės lopinėlis – tai visa toji buvusi TSRS teritotorija, nesvarbu, kaip ji dabar vadinasi, svarbu, kad žmonės joje vis tie patys ir tikrasis taikinys esa būtent tie žmonės, jų pasaulėžiūra, gyvenimo būdas ir net gyvybė. Ir tik todėl, kad į reikalą įsikišo numanomas, o gal ir visai realus, pasiriešinimo parazitizmui judėjimas, žmonėms tai vienur, tai kitur atsirado galimybės lengviau „atsidusti“, pamėginti pakeisti vergišką situaciją. Dar viena bėda tame, kad galimybės žmonėms atsiranda greičiau, negu šie pajėgūs susivokti situacijoje ir patys savyje, ir savo galimybėse. Šie „menamo“ judėjimo veiksmai palietė ir Lietuvą. PVZ. niekas negali pasakyti, kodėl dingo Ševronas iš Lietuvos ir, kaip manau, skalūnų gavybos ir gamtos teršimo klausimas uždarytas visam klaikui. Arba referendumo-aferos dėl naujos AE statybos visiškas žlugimas… (nes rezultati turėjo būti visai kitokie. Visi aukšti valst. pareigūnai po šito „spjaudėsi“ net apsiseilėję, beje nepamiršdami spjauti visų paprastų žmonių pusėn). Ir tik nieko nenutuokiančiam žmogui šie du momentai gali pasirodyti tiesiog susiklosčiusiomis aplinkybėmis…
  Gal užteks šiam kartui…

 7. Autoriui says:

  Tik paminejo zmogelis Stankunaites dukters istrinta atminti ir tapo aisku kokius mokslus patvory baige sis “proto bokstas“.

 8. gojus says:

  Dovydai -> bet juk turi kažkuo tikėti!?

 9. skaitytojui says:

  Greičiausiai, jūsų ne per gilus kapstymas informacijos vandenyne nekelia pavojaus ir netgi atvirkščiai yra naudingas, įpatingai jei gebate kaip pabaidytas žvėrelis mestis į priešingą pusę. Priešingu atveju iliuzijos kaip mat išsisklaidytų. Užduokite pats sau klausimą. – Kokiame „žaidimo“ lygmenyje gebate „žaisti“?

 10. gojus says:

  skaitytojui sako:
  2015 rugpjūčio 27 00:23 -> tik ką paskaičiau komentarus po straipsniu apie naująjį darbo kodeksą. Ten vienas rėžia – „kur revoliucijos pasiųlymai – nera? Nu tai ainu delfį su 15 min skaityti“. Tad skaitydamas jūsų komentarą klausiu klausimą – o kokd dar žaidimo lygis yra pas mus? Kokios veikia slaptos organizacijos, kurios ruošia dirvą iškrypusios santvarkos pakeitimui? Aš negirdėjau apie nieką… Duok Dieve kad tokių būtų. Bet prisiminus, kad prieš keletą mėn saugumas viešai sėmė ir krėtė eilinius piliečius ir visiems demonstravo, rodo, kad didelių bėdų su slaptomis organizacijomis neturi, tad dirba tik su eiliniais piliečiais, kurie „grąsina konstitucinei santvarkai, ar konstitucinėms Kūrio dvasioms“… Viešas susidorojimas paimant kompiuterius ir kaltinant finansavimu iš Rusijos rodo, kad saugumo tikslas yra išgąsdinti piliečius, kad niekas nė nepagalvotų, kad gali išeit prie seimo kaip sausio 16-ą ir pareikalauti iš valdžios dialogo su piliečiais – akivaizdu, kad jie bijo, tad ir gąsdina. Juokinga iš šono. Pigu.

 11. dantukai says:

  paziuresime kaip darbar keisis tie reikalai kai musu gerbiaoji iseina poilsio, faktas vienas kad lietuva per trisdesimt metu kaip ir galejo padaryti daugiau bet deja is blogu saknu negali isaugti sveikas medis, politiku ir verslo savanaudziu valdomos istaigos negali funkcionuoti taip kaip turetu todel ir turime dabar beviltiska situacija

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top