Supratingi rūkaliai ir nerūkantys, parodykite, kad jums ne tas pats, kas bus su vaikais

2013, 27 rugpjūčio, 9:48 | kategorija Sveikata | 1 atsiliepimas | peržiūrų 722 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlis

Psichiatro, Baltijos šalių tabako ir alkoholio kontrolės koalicijos prezidento Aurelijaus Verygos kreipimasis. Nuotrauka iš asmeninio Aurelijos Verygos nuotraukų albumo.

Visuomenė labai nedaug žino apie šiuo metu paskutinį svarstymų etapą pasiekusią ES Tabako produktų direktyvą http://koalicija.org/index.php?option=com_content&task=view&id=102&Itemid=150, kurioje siūloma griežtinti tabako gaminių priežiūrą, tinkamai informuoti rūkalius apie galimą rūkymo žalą sveikatai, diegti tabako gaminių kontrabandos kontrolės priemones, sumažinti tabako gamintojų galimybes savo produktus kurti ir taikyti vaikams bei kt.
Nereikia daug galvoti, jos suprastumėte, kad tabako gamintojams tokie siūlymai visiškai nepriimtini. Jau iki pykinimo nusibodusius teiginius apie tai, kad taikant vienas ar kitas priemones augs kontrabanda, palaipsniui keičia gerai apmokamos kampanijos, kurios bent jau Lietuvoje galimai prasilenkia su įstatymu.

Kalbu apie visoje Europoje „Philip Morris“ ir kitų tabako gamintojų pradėtą politinę pasipriešinimo šios direktyvos atsiradimui kampaniją. Tabako gamintojai pasinaudodami savo produktų pakuote į ją deda lapelius su internetiniu adresu bei raginimais ten nueiti ir naudojantis jų sukurta sistema parašyti europarlamentarams ir pasakyti, kad nepritariate direktyvai. Labai sumanu. Maža tikimybė, kad kas nors piktinsis, nes pakelius į rankas ima tik rūkantys. Tik labai įdomu, kad rūkančiųjų yra mažuma, t.y. mažiau nei trečdalis populiacijos.

Tuo tarpu tiems, kurie nerūko, tokia galimybė nėra suorganizuota ir europarlamentarams gali susidaryti įdomus vaizdas, kuomet nežinant, kas (rūkantis ar nerūkantis) siuntė tokią žinutę, atrodytų, kad visuomenei direktyva tikrai nepatinka. Taigi gudriu ėjimėliu sukuri klaidingą įspūdį ir tokiu būdu bandai manipuliuoti politikais. Neatsitiktinai tokiose svetainėse (http://www.stoptheban.euhttp://www.was-noch.eu , www.ourchoice.fihttp://www.prawodlaludzi.plhttp://www.stopdyrektywie.pl ) jokia kitos nuomonės galimybė nenumatyta, nes gerai žinoma, kad nemaža dalis rūkančiųjų nori mesti rūkyti ir nepritaria tabako gamintojų kliedesiams ir patiems gamintojams, atėmusiems iš jų sveikatą ir pinigus.

Tokios kampanijos yra gyvas įrodymas, kad gamintojai pakuotę naudojo, naudoja ir naudos savo tikslams pasiekti. Jei reikia vaikų – pakuotė bus papuošta gėlytėmis, nanotechnologijų vaizdiniais, jei reikia moterų bus apvalūs krašteliai ir lūpdažių formos dėžutės, jei reikia politinio sprendimo, pakuotė tampa skelbimų lenta tabako gamintojų demagogijai skleisti.

Noriu kreiptis į rūkančiuosius. Iš savo, kaip gydytojo patirties žinau, kad dauguma jūsų norite ir ne kartą bandote mesti rūkyti. Tarp visų rūkančiųjų tokių yra daugiau kaip 70 proc. Blogiausia tai, kad patys tabako gaminiai taip kuriami, kad kuo ilgiau jūsų nepaleistų ir išlaikytų priklausomybę. Žinau, kad visi, kuriems pavyksta mesti rūkyti, esat laimingi ir dėl to džiaugiatės. Kreipiuosi į visus, kurie kada nors rūkėte ar teberūkote dabar. Prisidėkit prie to, kad jūsų vaikai nepradėtų rūkyti. Jei jūs patys ir manote, kad rūkymas yra neatskiriama jūsų gyvenimo dalis, jokia direktyva iš jūsų to neatims, bet ji gali padėti jūsų vaikams ir artimiesiems nepradėti rūkyti, o tai reiškia sutaupyti labai daug pinigų ir išsaugoti sveikatą. Argi ne to linkim savo artimiems žmonėms juos sveikindami gimtadienio ir kitų švenčių proga. Dabar turit galimybę ne tik pakalbėti, bet ir realiai prisidėti, kad jie būtų sveiki ir laimingi.

Čia yra Lietuvos eurparlamentarų adresai:
( laimaliucija.andrikiene@europarl.europa.eu ,
zigmantas.balcytis@europarl.europa.eu ,
vilija.blinkeviciute@europarl.europa.eu ,
leonidas.donskis@europarl.europa.eu ,
juozas.imbrasas@europarl.europa.eu ,
vytautas.landsbergis@europarl.europa.eu ,
radvile.morkunaite-mikuleniene@europarl.europa.eu ,
rolandas.paksas@europarl.europa.eu ,
justas.paleckis@europarl.europa.eu ,
algirdas.saudargas@europarl.europa.eu ,
valdemar.tomasevski@europarl.europa.eu ,
justina.vitkauskaite-office@europarl.europa.eu ).

Parašykite jiems, kad ir trumpą žinutę, ir padrąsinkite. Jie yra kasdien atakuojami daugiau kaip šimto tabako gamintojų samdytų lobistų, kurie bando juos apgauti, manipuliuoti. Jie yra atakuojami gudriai tabako gamintojų parengtų kampanijų dalyvių. Parodykit, kad didžioji – sąmoningoji visuomenės dalis yra kitokia.

Pasakykite, kad naujoji direktyva yra šansas užauginti sveikesnę jaunąją kartą ir kad jūs palaikote direktyvos atsiradimą su joje numatytomis priemonėmis.

Aurelijus Veryga

sveikuoliai.lt

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

1 Atsiliepimas

 1. galis says:

  Tą turėtų rodyti patys tėvai savo vaikams.
  Tai jų pati pirmoji pareiga, tačiau jei jie patys rūko, tai ką gi jie gali parodyti?

  Rūkymas – tai didelės dvasinės silpnybės požymis,
  kai suprantama, kad tai blogis, savo pačių sveikatai ir aplinkinių atžvilgiu, tačiau vis tiek daroma toliau.

  Ar galima tą žinant rūkantį žmogų vadinti sveiko proto?

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top