Šveicarija gali uždrausti Windows 10 naudojimą

2015, 29 rugpjūčio, 1:01 | kategorija Ideologija | 18 komentarų | peržiūrų 1 823 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

alles-schallundrauch.blogspot.de

windows 10

Matomai mano kritika Windows 10 atžvilgiu, dėl masinių privačios sferos pažeidimų ne vienintelė. Apie tai jau esu rašęs. Jean-Philippe Walter, Šveicarijos duomenų apsaugos departamento pavaduotojas, viename iš interviu vakarų Šveicarijos laikraščiui „Le Temp“, pirmadienio numeryje, pareiškė jo biuro ketinimą paduoti Microsoft į teismą, nes Windows 10 programa neatsiklausdama nusiurbia didelį kiekį privačios informacijos, jei bus reikalinga, jis eis ir iki Aukščiausiojo Teismo, kad apsaugoti vartotojų privatumą.

Pagal Walterį, įdiegiant programą, vartotojas nepakankamai informuojamas apie standartinius nustatymus, kurie nusiurbia privačius duomenis, kaip per atvirus kluono vartus. „Jeigu bus reikalinga, mes išsakysime rekomendacijas“ įspėjo jis, Šveicarijos valstybinėms instancijoms, uždrausti operacinės sistemos Windows10 pardavimą Šveicarijoje.

Taip pat ir Rusijoje valstybinės ministerijos nori uždrausti Windows 10 naudojimą, nes ši operacinė sistema paverčia kompiuterį į špionažo ir pasiklausymo įrenginį. Rusijos Dūmoje kalbama atvirai apie špionažą. Teisėsaugos organai turi ištirti, ar Microsoft nenusižengia Rusijos duomenų apsaugos įstatymams. Jei Windows 10 bus įdiegtas valstybinėse įstaigose, JAV koncernai gaus priėjimą prie slaptos dokumentacijos.

parengė: Remigijus Sinkevičius

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarų 18

 1. Mindaugas says:

  Nematau cia didziules problemos-trinkite velniop ta Windows produkcija, instaliuokite GNU/Linux ir naudokites…..nebus nei jokio snipinejimo ir tuo labiau neremsite jankiu.

 2. kindziulis says:

  Europai reikia savo googlo ir windoso, būtų europietiški atitikmenys keisčiau nemastydamas, nes nervina kai ieškai pvz kokios prekės ir googlas į aukšičiausius rezultatus išmeta parduotuves ar gamintojus iš jav o ne iš europos. Perspektyvi idėja IT’išnikams

 3. Ec says:

  Taip, geriausia Linux, juolab, kad yra ir lietuviška atmaina Baltix. Standarte yra ir ofiso paketas ir dar daug labai gerų programų. Bet prieš Windows Linux’as turi dvi dideles silpnybes :1. Žmonių pripratimas (prasideda nuo piratinių versijų, o vėliau jau nieko kito ir negali), 2.Otkatai biudžetinių įmonių atsakingiems už pirkimus. Dėl otkatų greičiau naudos šnipinėjančią programinę įrangą nei atsisakys jos :) . Gal aš neteisus dėl antro punkto, bet kodėl per viešųjų pirkimų konkursus neperkama pigesnė (nemokama) programinė įranga? Argumentas, kad ji neatitinka sąlygų netikęs, nes palyginime su Windows Linux’as lenkia visomis prasmėmis

 4. gojus says:

  Visą gyvenimą Maką naudojau, nuo kokių 88-ųjų. Nuostabi sistema. Bet paskutiniu metu ir jie perėjo prie totalinės kontrolės, kur be tėtės Obuolio pirstelt negali. Tad niekur mes neišsisuksim – toks nurodymas iš aukščiau ir jokių Linuksų čia neprakiši. Net jei ir Lietuvos valdžia žino, kad jie pilnai šnipinėjami, bet Vindausų atsisakyti negali, nes ir jiems patiems tai leidžia šnipinėti piliečius – uždaras ratas.

 5. WQA says:

  Arba naudoti abi operacines pagal reikmę.Dėl viešų įstaigų,tai ten tik linux naudoti,nes jiems rekalingos programos yra primityvios tokios kaip office tikrai nereikalauja windows naudojimo.Visgi be windows neišsisukti, kai kalba eina apie sudėtingas programas, tuo atveju,kai linux wine platforma nepadeda.

 6. saul says:

  Siulyciau neremti jankiu ir ,aplamai,vakaru ir vartoti rusiskus kompiuterius ir rusiskas programas.Tik taip mes padesime SEIMININKUI.

 7. Mindaugas says:

  To kindziuliui: Galite naudoti kita paieskos moduli-DuckDuckGo, nesekanti savo vartotoju….
  To Ec: Taip, pritariu jums. As savo darbovieteje irgi bandziau prastumti sia ideja del Linuks naudojimo. I mane paziurejo kaip i beproti, pradejo kalbeti apie licenzijas ir t.t. Bandziau jiems paaiskinti apie atviro kodo programines irangos naudojima….bosai net nepanoro klausyti…

 8. Vytautas says:

  Pats asmeniškai bent 10m naudojuosi linux konkrečiai Ubuntu. Jokių problemų. Nors iš kitos pusės kompiuteriu naudojuosi nuo 1995m. Perėjau visas MS operacines sistemas pradedant MS DOS ir baigiant win 10. Nėra jokio stebuklo. MS tiesiog primetinėja vartotojams savo sąlygas ir daro taip kaip jiems geriau bet ne vartotojui. O kadangi sistema uždara tai jos savininkas gali išdarinėti ką tik nori.

  Pagrindinė problema kodėl naudojama būtent MS os prasideda nuo mokyklos. Mokytojai visą medžiagą pasiruošę MS os ir neturi nei menkiausio noro mokytis kažko kito. Nors realiai mokytis reikia labai minimaliai. Visos pagrindinės linux distribucijos sulietuvinamos diegimo metu. Visas ofiso paketas yra diegimo metu. Linux os tenkintų bent 90% eilinių naudotojų poreikius. Bet įpratimas daro savo. Nors telefonuose atsiradusi „Android“ os jau beveik kiekvienam parodo kad galima ir kitokia os.
  Pabandžiau win 10 bet nesužavėjo lieku ištikimas linux. Patogesnė os, mažiau tuščio blizgesio. Valstybėm gi Win os naudoti tikrai pavojinga, nes tiesiog nežinai ką ji daro. Kaip šnipinėjimo sistema tikrai ideali.

 9. Joris says:

  Entuziastai jau išleido programėlę, kuri (nežinau, kiek patikimai) bet, kaip teigiama, pašalina šnipinėjimo modulius. MS, pasukęs gera kryptimi (biznis antraip sustotų), eilinį kartą nepraleido progos ir „pasišiukšlino“. Os vartotojas net neturi galimybės išjungti automatinius atnaujinimus – ką nori, tą ir instaliuoja atnaujinimo metu. Taip pat idiotiška pačios OS nustatymų – pritaikymo sau – „koncepcija“… Gal kaip visada, pasirodžius pataisų paketui (SP1), padėtis kiek pasikeis. Nesuprantama, kodėl kompanija, turėdama visas galimybes sukurti patikimą ir stabilią operacinę sistemą, daro tokias kvailystes? …Blaškosi tarp kvailumo, godumo ir piknaudžiavimo. Nors… ką čia stebėtis, kai kompaniją vairuoja žydelis, svaigstantis apie pasaulinę valdžią. Nors gali būti, kad egzistuoja ir kitokios OS versijos, skirtos ne gojams…
  Dabar apie alternatyvą. Gaila, bet kiek kartų mėginau pereiti prie Linux ir jos variantų, tiek kartų spjaudžiausi… Windų koziriai yra tokie: suderinamumas, paprastumas vartotojui (galėtų būti dar geresnis), greitis, galimybė dirbti su krūva programų vienu metu (priklauso nuo geležies, bet vis tiek kompo galimybės išnaudojamos, o ne „strikdomos“), instaliavai ir dirbi. Beje, ta pati kitokia OS – Android – taip pat tų pačių išrinktųjų rankose, ir ji priinstaliuoja į mob. telefoną tiek šlamšto, kurio nėra galimybės paprastam eiliniam žmogui „iškrapštyti“. Nemokamos įvairiausios programos jau ne vieni metai egzistuoja šalia „profesionalių“ ir užima garbingą vietą. Pvz. pas mane 99 proc visų programų – nemokamos, kitokiomis naudojuosi tik išskirtiniais atvejais (kokiais 2005 m. buvo priešingai). Gal būt kada nors atsiras ir nemokama operacinė sistema, tokia pat patikima, greita ir funkcionali kaip Win7(SP1)… Kadangi tokios, mano nuomonia, konkurencingos alternatyvos neatsiranda, tai spėju, kad Linux eina kažkokiu akligatviu… Šiaip ar taip, konkrečios OS masiškumas rodo, kad ji daugumai patogesnė…

 10. Joris says:

  Ir dar… ta aktuali piratavimo broblema… Čia ne žmonių bėda, o MARKETINGO. Jei žmonės galėtų įpirkti įvairiausią programinę įrangą (kaip pvz. programas, muziką, filmus), tai juos ir pirktų. Pagal šiandieninį uždarbį, tokios produkcijos kainos ( nesvarbu, kokioje šalyje) esa išpūstos iki padebesių, o pasiūla – reklama, brukimas – įkyriai milžiniška. Jei kompanijos nepasižymėtų savo gobšumu, tai padėtis būtų visai kitokia. Be to, didžioji dalis šios produkcijos, gerai pasižiūrėjus – tikras šlamštas, kurio net pirkti neverta.

 11. algimantas says:

  Joriui,

  Atrodo gerbiamasis neišmokote naudotis Linux OS, todėl jums atrodo, kad ji kažkokia stringanti.

  Tai štai, jūsų dėmesiui – turiu ir Linux, ir windows. Kasdien naudoju išimtinai Linux OS – ji kur kas greitesnė ir patikimesnė už Windows. Visi serveriai – Apache – yra Linux pagrindu veikiantys, todėl logiška, kad Linux suderinamumas su interneto serveriais veikiančiais tuo pačiu principu bus kur kas geresnis.

  Dėl programų – Windows turi specifines programas, dėl kurių tą Windowsą ir laikau. Kai nesiruošiu jomis dirbti – net klausimas nekyla ką naudoti kasdieniniams poreikiams. Visiškai nemokamas, nereikia jokių antivirusinių, Ofisas nemokamas ir šiaip krūvos (tūkstančiai) nemokamų programų. Nėra net ką kalbėt, – jei naudojatės windows tik dėl to, kad nežinote ką naudoti daugiau – nedelskite nė minutės – Linux patikimesnis visais parametrais.

 12. Ec says:

  Pritariu, Linux lenkia greičiu, antivirusinės programos resursų neėda, Ofiso paketas net funkcionalesnis už MS. Bet Windows kartais naudoju tik dėl spec programų galinčių jungtis su prietaisais reikalingais darbui, o ir Windows pas mane XP, kiti netinka. Jei tos programos dirbtų per Wine, Windowsų iš vis nenaudočiau. Mano nuomone Linux vartotojas turi būti šiek tiek daugiau pažengęs sistemoje nei Windows vartotojas, kuris gali būti kaip vairuotojas mokantis vairuoti, bet nežinantis kas yra variklis. O pradžiai pažengti Linux’e reikia visai nedaug, pakanka paskaityti „Linux žaliems“

 13. Mindaugas says:

  Joriui: kategoriskai nesutinku su jumis. Cia nors ne Linuksu forumas, bet pasistengsiu paaiskinti. Linux (tiksliau GNU/Linux) yra labai daug distribuciju….nepavyko susigyventi su viena (itariu, kad bandete naudoti Ubuntu), bandykite kita, pavyzdziui Linux Mint, kuri tam ir buvo sukurta, kad butu dar labiau draugiskesne vartotojui, nei Ubuntu. Yra visos reikalingos programos darbui ir t.t. Vienu zodziu, instaliavote, galite pradeti dirbti…Patikekite, Linux neina kazkokiu akligatviu, o vystosi savo keliu (galite, idomumo delei pasiziureti Windows 10 vartotojo aplinka, kur, praktiskai vienas prie vieno yra nukopijuota nuo Gnome 3 bei KDE aplinku. Taip pat ir su Windows naujove-virtualiais darbalaukiais. Bet ir cia Microsoft pakiso vartotojui suda, kadangi Linuks aplinkoje tai veikia zymiai patogiau).Taip, anksciau buvo problemu su gelezies palaikymu, taciau dabartiniu laiku situcija pasikeitusi kardinaliai. Gelezis palaikoma dar geriau, nei Windows. Nereikia ieskoti draiveriu interneto platybese, juos instaliuoti (na, gal, jeigu labai reikia, galima instaliuoti uzdaro kodo video draiverius, bet kam jie reikalingi, jei ir su atviro kodo draiveriai viskas gerai dirba). Kas liecia Windows 7, tai nei ji patikima, nei greita, nei funkcionali. Windows masiskumas tikrai nerodo jos patikimumo ar patogumo, o rodo tik tai, kad dauguma PK jau parduodami su instaliuota mineta os…..ar paprasta vartotojas, kuris praktiskai nieko neismano, instaliuos Linuks? Aisku, kad ne, nors tos pacios Linuks Mint instaliavimas net paprastesnis, nei Windows….aisku, masems patogiau nesukti sau galvos, bet naudoti tai, kad jiems siulo dedule Bilas….

 14. Joris says:

  Pamėginsiu Linux Mint. Bet reikalas juk tame, kad operacinei sistemai naudotis nebūtų reikalingos kažkokios įpatingos žinios ar sugebėjimai. O juk ir geras interneto ryšys ne pas visus. O dar įprotis dirbti su konkrečiomis programomis…. kartais, kas žino, gal ne taip lengva rasti priimtiną alternatyvą. Už pasiūlymą ačių. Pagyvensim, pamatysim….

 15. linuxu "vartotojai" says:

  bando vienas kita prigauti, patys lindedami Windows’uose.

  Saul, siūlau jums imtis konstruktyvesnės veiklos, antraip su šia svetaine teks atsisveikinti. Aš suprantu, kad jums tas nelabai rūpi, bet patikėkite – jūs mums irgi ne tiek jau ir svarbus. Kai jūs išsakote savo nuomonę kažkuriuo klausimu, kam turite visišką teisę, niekas jums nieko nesakys. Bet kai jūs pradedate kaltinti kitus kažkuo, apie ką pats nesusivokiate – šito niekas netoleruos. Kaip elgtis toliau – jums rinktis, pasekmes – žinote.
  moderatorius

 16. Joris says:

  Nors ne į temą, bet vis tik…
  Išbandžiau Linux Mint pask. versiją. Kaip visada: išvedė iš kantrybės (vos nepraradau visų failų visuose diskuose). Kad žaisti su linux – reikia skirti atskirą kompą, kuriame nieko svarbaus nėra laikoma.
  O šiaip patiko. Jei reikia parašyti dokumentą ar panaršyti internete… Gaila bet Linux taip ir neišsprendė kai kurių problemų, nors ir gerokai pažengė į priekį per kokius 3 metus, o kai kuriais atžvilgiais ir tikrai pralenkė Windous. …Gaila nepakankamai, kad pereiti prie jos. Smulkmenų nerašysiu. Bet parašysiu apie problemą… Problema tame, kad reikalinga operacinė sistema, kuri savo funkcionalumu ir paprastumu ir aiškumu prilygtų windous, bet neturėtų jiems būdingų ligų arba trūkumų (pvz. vart. infos rinkimo), o taip pat pageidautina, kad būtų suderinama. Dabar linux – tai visiškai atskiras pasaulis. Deja net CD ar DVD formatai esa suderinti tarp visų gamintojų, kad palaikyti praktiškumą, suderinamumą ir …biznį. Ir tai logiška. Taip, kad jei kada nors atsiras tokia OS, kuri bus suderinta, su kitomis failų versijomis, neturės dabar žinomų silpnybių, tai šitai turėtų būti vieningo pagrindo sistema – praktiška, patogi, paprasta ir manau niekam nereikia, kad ji tuščiai blizgėtų grožiu, nors praktiškas patrauklumas esa pageidautinas. Dabar visa tai kas esama – tik žaidimai, tegul ir už didelius pinigus, tegul už nemokamos OS idėją, bet anksčiau ar vėliau turėtų atsirasti kas nors visiškai naujo, labiau praktiška koncepcija… net jei reiktų parašyti visiškai naują programą…

 17. Bedarbis Juzas says:

  Gerai kad,Tamstele,pats tą moki padaryti,o man-čainikui,tai jau papildomos išlaidos pasikeisti operacinę sistemą…

 18. Antanas says:

  Joriui. Linux jau naudojuosi daugiau nei 10 metų dar tada rodos Ubuntu 5 buvo , šio metu jau išleista Ubuntu 17.Esu dėl idomumo išbandęs daugelį distribucijų , dabar neseniai perėjau į Gnome Mint ,nes Ubuntu darbastalio aplinka supanašėjo į Android ,tas man nepatiko.Dėl suderinamumo kur buvo nusiskudimas tai šitoje vietoje nėra jokių problemų, manau nenusiledžia Windowsams.Linux yra atvirojo kodo programos .Kai instaliuojame Linux, bet kurį , tai pasižymėti reikia kad sutinki naudotis ir trečiujų šaliu nelaisvas programas,tuomet viskas susidiegs ir įvairūs kodekai ir visokie kiti…pav. kaip MP3 , RAR ir panašiai.Programos skirstosi į tokias kategorijas kaip Laisvojo kodo , Nelaisvas patentuotas kurias savininkas leidžia naudotis, bet neleidžiama jas perdirbinėti,ir nelaisvos patentuotos kurios jau su LInux bendruomene nebendradarbiauja. Tai dėl to ir būna kažkokių nesklandumų-nesuderinamumų ,bet tokių trūkumų aš susidūriau tik vienintelį kartą ,tai Mokesčių deklaravimo paruoštoji forma , FormFiller failo formatas kurį atsisiuntus nebuvo galima atidaryti.Ir dar RAR arhivatorius kuris yra nepilnas ,išskleidžia ,bet negalima kurti archyus,jis yra mokamas po 40 dienų nemokamo naudojimo reikia susimokėti (pan. kaip Androide aps) bet pilnos versijos neprireikė O dėl ivairiausių prijungiamų irenginių ,Kaip MP3 grotuvų GPS ir visokiausiu kitų viskas super.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top