Sveikas, juodasis pirmadieni! Biržos krachas išplito po visą pasaulį

2015, 27 rugpjūčio, 19:18 | kategorija Metodologija | atsiliepimų (14) | peržiūrų 691 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

jpgazeta.ru

paveikslėlis

Kompiuterių ekranuose bėgioja raudoni skaičiukai, kurie tampa vis labiau ir labiau reikšmingi. Fondų indeksų kritimų tempai pasaulinėse biržose peržengia visas ribas – ne kiekvieną dieną 8 ryto Maskvoje gali pamatyti 9 proc. praradimus Šanchajuje, daugiau nei 4 proc. Tokijuje, po 3 proc. Honkonge, Džakartoje, Delyje ir Sidnėjuje.

2015 m. rugpjūčio 24 diena, nuo pat ryto nudažyta raudonais atspalviais, gresia realiai tapti „juodąja“ – jei krachas Rytuose pagaus ir Vakarus, pirmiausiai – Europą ir JAV (apie Rusiją kalbos visai nėra, nes valstybinės fondinės biržos kapitalizacija, jei skaičiuoti pasauliniais standartais, jo paprasčiausiai nėra: RE koeficientas kapitalizacija/pelnas mūsų valstybei lygus 0,7, kai tuo tarpu kompanijoms, įeinančioms, pavyzdžiui į amerikietišką indeksą S&P500, jis dabar viršija 19, o „norma“ skaitosi 15-17 koridorius).

8:40 Honkongas išeina jau į 5 proc. „raudonąją zoną“, likusios fondų aikštelės ATR minuse daugiau nei 4 proc. „Meškos“ ralis tebesitęsia…

Kas čia vyksta ir kodėl? Kodėl Kinija ryžosi savo fondinės biržos korekcijai ir juanio devalvacijai, kuris ir išprovokavo dabartinį kritimą.

Kinija šiandien – pirma ekonomika pasaulyje, gaminanti iki 40 proc. pasaulinės apimties realių (o ne fiktyvių, spekuliatyvių ir „virtualių“ – tai svarbu!) prekių ir paslaugų.

Kinijoje – pusantro milijardo vidinė rinka.
Kinijoje – milžiniškos aukso atsargos.
Kinijoje – stiprus raketinis-atominis potencialas.
Kinijoje – pasaulinės apimties įtakos sfera, į kurią įeina ne tik dauguma ATR šalių su stipria chuaciao diaspora, taip pat BRIKS, ŠBO ir „juodoji“ Afrika piečiau Sacharos.
Kinijoje – taip pat marios realių aktyvų visame pasaulyje.

Ir štai TVF, kur muzika užsako JAV, pabandė „palikti už borto“ tokią Kiniją – atsisakė prijungti juanį į valiutinį SDR krepšelį anksčiau 2016 metų spalio.

Amerikiečiai, kalbant „devyniasdešimtųjų“ slengu, atvirai „ragus rodo“ – ir ne paprastai: atsakant į tūkstantis pirmą kinų įspėjimą, girdisi sprogimai chemijos gamyklose Tiandzine (su natrio cianidu) ir Czibo, o taip pat metalurgijos gamykloje Anšane. Jūs tikite tuo, kad visos šios katastrofos per vieną savaitę įvyko „savaime“? Tai tikėkite ir toliau, kad „savaime“ įvyko ir vakarykštis sprogimas Amerikos karinėje bazėje Japonijos mieste Sagamichara…

„Apsikeitimas“ praėjo daugiau nei įtikinamai, „Vašingtono obkomui“ yra apie ką pagalvoti, dėl naujo pasaulinio karo „čia ir dabar“.

9:00. Prekybinės sesijos Rytuose artėja prie pabaigos. Vyksta techninė korekcija į kitą pusę, patvirtinanti, kad situacija fondinėse biržose neišėjo iš kontroliuojamų ribų. Šanchajus pakyla iki „minus septynių“. Honkongas, Džakarta ir Tokijas „minus keturi su trupučiu“, Delis ir Sidnėjus – šiek tiek mažiau „minus keturių“…

Per savaitgalį (visas dvi dienas, rugpjūčio 22-23d) amerikiečiai ne tik turėjo laiko priimti principinį sprendimą, pradedant susitarimą su kinų partneriais, bet ir pabandyti neleisti išsivystyti penktadieninei panikai savo biržose, surengus „hidraulinį skaldymą“ reikiamam dolerinės masės kiekiui. Pirma nepadaryta 146 proc. o antra… Pamatysime. Kaip kalba medikai, „skrodimas parodys“. Bet amerikietiškiems superbuliams (ar superbizonams?) jau aiškiai atsirado kiniškos supermeškos (ar superpandos?).

Kaip gali vystytis tolimesni įvykiai? Daugybė įvairiausių variantų, bet pagrindiniai – vos trys.

Pirmasis variantas – greitas dolerinių derivatyvų „burbulo“ subliuškimas. Piniginio agregato apimtis šiandien, pagal ekspertinius duomenis siekiančio 4 kvadrilijonus dolerių, mažėja keletą kartų, lyginant su Global Domestic Product (GDP), kuris sudaro apie 108 trilijonus dolerių pagal 2014 metų duomenis. Doleris praranda pagrindinės pasaulinės rezervinės valiutos statusą, JAV praranda globalią lyderystę, ar skelbiant defoltą, ar grimztant į socialinį ir ekonominį chaosą.

Antrasis variantas – lėtas to paties „burbulo“ subliuškimas, ką iš principo galima pasiekti visu „avarinių priemonių“ kompleksu: nuo biržos turgaus nutraukimo (dėl bet kokios priežasties) iki didžiulių provokacijų tipo 9/11 rengimo. Bet jei 2001 metais Amerika tuo pačiu sudarė sau placdarmą geostrateginiam puolimui, tai dabar jos užduotis bus geostrateginis atsitraukimas be panikos ir griūties.

Ir pagaliau, trečias variantas – tas pats naujasis pasaulinis karas, kuris „viską nurašys“. Viską – reiškia ne tik skolas, bet ir visą žemės planetą su kažkurį laiką joje gyvenusia žmonių civilizacija.

9:30 Šanchajus – 7,73%, Tokijas – 4,61%, Honkongas – 4,66%, Delis – – 3,71%, Džakarta -4,37%, Sidnėjus – 4,03%. Raudonieji skaičiai, jie jau kvepia krauju.

parengė: Alenas Kostiugovas

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 14

 1. laimejimai ir pralaimejimai says:

  Visada laimi tie kuriu daugiau. / Cingischanas /

 2. Ec says:

  Nesutinku, laimi tie, kurie protingesni :)

 3. bet kuriuo atveju says:

  daugiausiai laimi tie kurie sugeba susitarti.

 4. straipsnis,- dangus griūva, bet mūsų šiltnamio nepalies says:

  O pasvaičiojimai tik nieko nesuprantantiems runkeliams pagazdint (80%). Kiniškos prekės praranda konkurencingumą, užtenka pasivaikščioti po parduotuves, kad tai suprasti, aišku ne po Maskvietiškas. tai ir yra devalvacijos priežastis. Deja doleris šio atveju tik stiprėja ir ir darosi paklausesne rezervine valiuta, ko nepasakysi apie juanį. Gal euro-staklių užvedimas ir buvo to priežastis ir tikslas?
  Vienu žodžiu, straipsnis delfio lygio mėšlas. Suprantu, kad apeliuojama į nuomonių įvairovę, bet ta įvairovė ir dar šališka taip apt formuoja nuomones
  .

 5. Ec says:

  Sava valiuta yra įrankis krizių valdymui, jei žiūrėt smulkmeniškiau, geras pavyzdys Lenkija per krizę devalvavusi zlotą, tuomet ir vokiečiai ir lietuviai ir kitos gretimos šalys nenaudojusios šio įrankio Lenkijos ekonomiką ištempė (BVP augimas +1,5%, kai Lietuvoje buvo kritimas -20%). Gal ir čia kas panašaus planuojama, o gal tikslai ir kiti

 6. saul says:

  Na ir marazmas.Kas cia per tikimybiu teorijos ? Labai noreciau dar isgirsti …,kada tai ivyks DDDDD Tai ka jau….kiekvienas apsirukelis cia gali rasineti,ir ispasakoti savo vizijas ? Kazkaip tai…geriau galvojau,apie si tinklapi.Nu jooooooooo.

 7. Gal says:

  mažiau galvok…

 8. gojus says:

  saul > kiti ofisiozo masinės šūdasklaidos organai jau 2 metus rašinėja apie kasdienį važiuojančias rusų tankų kolonas į Ukrainą, apie tuoj pat prasidėsiantį puolimą, apie šimtus ir tūkstančius žuvusiųjų, apie Rusijos krachą po embargų… o kokio populiarumo susilaukia.
  O tavo klausimas kada tai labai geras! Kai sužinosi pasakyk – kartu užsidirbsim!

 9. Mindaugas says:

  Amerikos biudžeto deficitas yra milžiniškas. Amerika dolerius spausdina iš oro, kad padengtų savo finansinius įsipareigojimus. Ir, nežiūrint į tai, finansiniams įsipareigojimams apmokėti skirta valstybės biudžeto dalis pastoviai auga. Kai valstybes išlaidos pasieks tam tikrą dydi ir išmokėti valstybė turės daugiau, negu surinks mokesčių, tada ateis Amerikos, kaip valstybės, galas.Doleris yra tarptautinė valiuta, įtvirtinta tarptautiniais susitarimais, ir tai veikia kaip šydas, maskuojantis tikrąją padėtį. Bet, nežiūrint į jokius tarptautinius susitarimus, dolerio kursas krenta, ir tai mato visi. Kiek yra dolerių pasaulyje, nežino niekas, bet jų kiekis mažų mažiausiai keletą kartu viršija viso pasaulio ekonomiką.

  Amerikoje apie ekonomiką sprendžiama ne tiek pagal realią gamyba, kiek pagal akcijų kursus, kurie, savo ruožtu, priklauso nuo bankų veiklos, o šie – nuo centrinio banko. Centrinio banko veikla, tai yra, Federalinės rezervų sistemos, priklauso nuo biudžeto deficito, nuo kongreso politikos. Ir, žinoma, nuo bendro paklausos-pasiūlos santykio.Kitaip tariant, abiem atvejais žiūrima ne tiek į realia gamybą, kiek i pinigų kiekį.

 10. saul gojui says:

  O cia,kaip pats matai,visi rasineja apie JAV ir Dolerio kracha.O pastarasis (komentatorius) dar plius apie dolerio kurso kritima,kuris,jei kas bent…kiek domisi,tikrai iskiles i 10 metu aukstumas 1eu= 1.12$ Tai va…ir iskyla klausimas KADA ??? P,s. Bet jei Tu suzinosi kada TAI ivyks,duok jau man zenkla arba ,siaip,mirktelk aki ( cia as apie tai,kada jau reikes deginti JAV veliava ir bevercius dolerius DDDD)

 11. To Saul gojui says:

  O kaip cia taip tas doleris pakilo? Gal ekonomika JAV atsigavo, eksportas, importas. gal nafta brangiau parduoda o gal lietuvai dujas pardave ir iskarto praturtejo..? $ ir kyla nes jam visiska zopa tik kylant $ siuo metu gali islikti paklausus nes visas pasaulis bando jo atsikratyti o va kai kristi prades tai ir bus ragas visiskas. Tik neaisku ka dar sugalvojo jankiai sitam atvejui. Haosiukai nepavyksta europa kacholus ramina, korejos susitare ir pasiunte jankius ant 3 raidziu visi supranto ko nori semas

 12. nusiramink says:

  Ir nerasinek nesamoniu.Eik dar isgerti,nes, jau pas tave, gaunasi taip-kyla ,nes krenta.Tik nepadaugink,nes tu pats „krisi“ ant savo „zopos“

 13. as says:

  kaip ykelti nuotraukas

 14. gojus says:

  Saul > nu matai – atbėgai, pradėjai tyčiotis konservatorių papratimu, o pats irgi klausimų turi daugiau nei atsakymų. Visiškai akivaizdu, kad šiandienos ekonomika visiškai neatitinka jokios logikos ir jokių ekonominių teorijų. Kad valiutos turės būt perinstaliuotos parašyta dar Biblijoje. Ir ką mes matom šiandien – tai, kad valstybės imasi globalių intervencijų į laisvą rinką, kad valiutų mašina dar kaiek nors važiuotų. Valstybių veiksmai kaskart vis stambesni ir nuožmsni, nes kitaip griūtis.Tave tas stebina? Ar ir vėl manai teisinga būtų badyt kitiems „štai prognozuotojai“, jei griūčiai stabdyti VAšingtonas nuspręstų vėl paspausdinti keletą trilijonų dolerių? Čia kas – žmonės kvaili, kad nesupranta, kad laisvos rinkos ekonomika taip ir turi veikt. O galgi vyriausybės manipuliuoja ir visokiom priemonėm bando išvengt kracho? Galėtum paaiškint logiškai? Beje pagalvojau, kad klydau sakydamas, kad šiandienos ekonomika negagrįsta jokia logika – visada būdavo taip, kad užgobėjai, karu linantys kita šalis turtėja. Taip buvo Ispanijai, Anglijai, Portugalijai, Romai, Graikijai, Turkijai ir daugeliui kitų vidurio Azijos valstybių… šaindien matome tą patį – mums pasakojama apie visų šalių ekonomines bėda išskyrus vieną – JAV. Ir būtent JAV kareivius stebime daugelyje pasaulio valstybių karuose….Atsitiktinumas?

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top