Tėvus, atsisakiusius skiepyti savo vaikus, reikia sodinti į kalėjimus?

2015, 17 rugpjūčio, 16:53 | kategorija Sveikata | atsiliepimų (9) | peržiūrų 760 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlis

Auginu tris vaikus, du iš jų skiepyti visais siūlomais skiepais, trečias – tik nuo tuberkuliozės ir tik todėl, kad nepavyko atsilaikyti prieš visuomenėje suformuotą nuomonę, neva žmogus baltu chalatu yra savo srities profesionalas ir rūpinasi žmonių sveikata. Du mano skiepyti vaikai buvo alergiški, buvau priversta lakstyti pas alergologus, daryti aibes tyrimų, kiekvieną dieną saugoti nuo alergiją galinčių sukelti maisto produktų, kas pusę metų abu sirgdavo ir gerdavo antibiotikus. Trečias mano vaikas valgo viską ir, lyginant su didesniais vaikais, per du savo gyvenimo metus dar niekuo nesirgo.

Kuriuo atveju aš esu labiau neatsakinga mama Sveikatos apsaugos ministerijos vertinimu? Dažnai tenka išgirsti tokius kaltinimus tėvų atžvilgiu ir paaiškinimus, kad vakcinos duoda daugiau naudos nei žalos visuomenei. SAM požiūriu, geriau tegul tavo visi vaikai tampa alergiškais, bet visuomenė taps apsaugota nuo tymų, raudoniukės, poliomelito, vėjaraupių, papilomos, pneumoko, roto ir visokių kitokių virusų. Arba dar blogiau, tegul tavo vaiką geriau ištinka koks nors kraštutinis šalutinis poveikis, nurodytas vakcinos informaciniame lapelyje, tarkime, paralyžius ar mirtis, bet visuomenės sveikata bus apsaugota.

Visai neseniai atliktas tyrimas, kuriuo bandyta išsiaiškinti kas čia tokie nepaklusnūs sistemai: ar išsilavinę žmonės ar beraščiai. Tyrimo rezultatai rodė, jog savo vaikų neskiepija daugiau žmonių, turinčių aukštąjį išsilavinimą. Greičiausiai todėl, kad jie sugeba analizuoti informaciją, moka užsienio kalbas, kuriomis galima rasti daug vertingos informacijos apie šalutinį skiepų poveikį, laimėtas bylas prieš valstybes ir priteistus milijonus dolerių už suluošintus visam gyvenimui vaikus.

Kai SAM ir jos pavaldžioms įstaigoms nepavyksta reikiamo kiekio žmonių įtikinti skiepų nauda, imamasi kitų priemonių – išleidžiamas įsakymas neskiepytų vaikų nepriimti į darželius, ruošiamasi skirti tėvams baudas. Aš tai sakyčiau, kad reiktų Kalifornijos pavyzdžiu sekti. Jie jau svarsto kaip į kalėjimus sodinti tokius tėvus, priverstinai skiepyti visus pedagogus, dirbančius su vaikais. Verslo apetitas niekada nesumažės, ypač valdant partijoms, kurias tas verslas remia per Seimo rinkimus. Štai socialdemokratų partija šiais metais į vaikų skiepų kalendorių jau įtraukė dvi naujas vakcinas – nuo pneumoko ir mergaitėms nuo papilomos viruso. Pastaroji yra be galo kontraversiška, tačiau mūsų spaudoje galima rasti tik apie jos naudą ir patikimumą.

Beje, iki šiol visą atsakomybę už šalutinius skiepų poveikius iki šiol prisiimdavo tėvai, dėdami parašą, kad sutinka skiepyti vaikus, t.y. už visas komplikacijas, kurios gali kilti paskiepijus, buvo atsakingi tėvai. Kaip bus dabar, kai skiepai tampa privalomi? Ar reikia suprasti, kad partija ir jos ministrai, priimantys tokius įsakymus, įsipareigoja atlyginti tėvams žalą, jei ji bus padaryta vaikams? Ties tuo net neverta apsistoti, nes net didžiausiam priešui nelinkėčiau suluošinti savo vaiką ir dar po to teisybės ieškoti biurokratiniuose koridoriuose, kad ir kokie geriausi žalos atlyginimo mechanizmai bebūtų.

Įdomumo dėlei, preliminarius skaičius Facebook „Neskiepytų ikimokyklinukų tėvų grupė” paskelbė Ana Stankevičienė, viena iš NVO „Nepriklausomas skiepų informacijos centras“ įkūrėjų. Tai skaičiai, rodantys, kiek iš mokesčių mokėtojų pinigų sumokama farmacijos kompanijoms už kūdikių iki 18 mėn. skiepijimą. Vakcinų kainos imtos iš oficialios LR Valstybinės vaistų kontrolės puslapio vvkt.lt: BCG (tuberkuliozė) – 179,24 eur, Engerix (Heptitas B), 3 kartai – 49,35 eur, Pentaxim (DTaP+Hib+IPV), 4 kartai – 208,4 eur; Synflorix (Pneumokokas), 3 kartai – 196,38 eur; Priorix (MMR) – 20,33 eur. VISO 653,7 eur.

2013 m. pagal statistikos departamento duomenis, gimė 30858 naujagimiai. Sakykime, kad visi gimę 2013 m. sutiko pavyzdingai skiepytis ir išgyveno iki 18 mėn. Tuomet 653,7 eur x 30858 = 20.171.874,6 eur. Toks štai derlius farmacijai tik nuo Lietuvos per 18 mėn. tik už kūdikiams skirtas vakcinas. Tai kodėl neverkti, kad skiepijimo mąstai neauga, o dar blogiau, sumažėja 5 proc. Lietuvoje? Juk tai 1 mln. eur per metus.

Išmintingas žmogus seka autoritetais. Kol kas tarp valdančiųjų politikų aš jų nerandu. Didžioji dalis turi vienokių ar kitokių priklausomybių (alkoholiui, tabakui, maistui), kiti niekaip nesusitvarko savo šeimyninio gyvenimo. Negalėdamas pasirūpinti savimi ir savo aplinka, toks žmogus niekaip negali pasirūpinti savo šalimi. Juo lengva manipuliuoti dar ir todėl, kad nėra jokios asmeninės atsakomybės už priimtus sprendimus. Todėl įtikinėjimas, kad vakcinos yra saugios ir patikimos iš tokių žmonių lūpų atrodo apgailėtinas.

Sigita Kriaučiūnienė, Lietuvos sveikuolių sąjungos viceprezidentė

sveikuoliai.lt

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 9

 1. kindziulis says:

  Gerb. sarmato redakcija, negaiškite laiko ir neterškite eterio misijiška kraštutinių pažiūrų žmonių veikla, kurie iš naujo išradinėja dviratį.

 2. FB nerijus sk says:

  norite rasti ismintingu tarp valdanciuju?paieskokite ju sveicarijoje:)Austrijoje ,kokie zmones ,tokie ir valdantieji ,su tavimi elgiamasi taip,kaip tu leidi su savimi elgtis.Reikia suvokti viena dalyka,LT valdzia niekada nedirba paprastam zmogui,jie dirba kapitalui.O Kas liecia skiepus,ir kitus dalykus,savaime suprantama,Kapitalizmo esme ,vartoti,vartoti,ir dar karta vartoti,asmenine zmoniu laime jam nerupi.

 3. kindziulis says:

  Klausimas autorei kaip susiję skiepai su jūsų vaikų alergiškumu? Ar turite tiesioginių sąsajų tarp skiepijimo ir alergijos? Nepateikiate jokios faktinės medžiagos tik konstatuojate pliką ir nepagrįstą faktą, kad žmonės su aukštuoju išsilavinimu neskiepija vaikų ir šią fraze duodate suprasti, kad jūs turite aukštajį išsilavinimą ir dėl to esate protingesnė už visus tuos, kurie skiepija vaikus ir tuo labiau už specialistus. Toks jūsų įsitikinimų pozicionavimas primena Užkalnio trolinimą – kas ne pagal mane, tas blogai, tik jūsų lengvesnė forma.

 4. Simas Simaitis says:

  Ponas Kinziuli, mano žmona dirba ligoninėje ir galiu pasakyti su pilna atsakomybe, kad gydytojai savo vaikų stengiasi neskiepyti, puikiai žinodami jų šalutinius poveikius. Taip, skiepų nauda yra, tačiau farmacijos firmos, kad padidinti vakcinos galiojimo laiką, pumpuoja, be jokių skrupulų, aliuminio sulfatus, bei gyvsidabrį. Jūs, asmeniškai, norite tai susileisti į kraujagysles? 
  Ši tema, šiame forume, jau buvo ne kartą gvildenama ir berods, tamsta, tą kartą irgi piktinotės dėl šito. Tad aš vėl pasikartosiu. Vakcinavimas naudingas tik tuo atveju, jei yra tiesioginis viruso protrūkis. Imamas užkrėstojo kraujas, kuris atsilaikė virusui, atskiriami antikūnai ir tik tada skiepijami sergantieji. Kitas variantas tik pinigų darymas. Aš tikiuosi, kad tuo, šią nelemtą diskusiją, ir baigsime.

 5. ji says:

  Idomus interviu sia tema vokieciu kalba : youtube.com/watch?v=y2mrhbIIrLw

 6. Alvydas says:

  Kritinis mastymas yra gerai, vertinu, šaunuoliai.

 7. Ec says:

  Sutinku su Simu, pačios vakcinos yra gėris kai jų reikia pacientui ir yra blogis, kai jų nereikia. Farmacininkų lobistai prastumia įstatymus dėl vakcinų (ir kitų vaistų taip pat) valstybinio kompensavimo ir nori, kad tas prastūmimas ne tik atsipirktų, bet ir duotų pelną. Kompensavimas yra reikalingas tam, kad būtų sumokamos pasakiškos kainos, kurių pats žmogus tikrai nemokėtų. Jei straipsnyje aprašytas vakcinas supiltume į vieną buteliuką ir pasvertume, tų vakcinų svorio kaina, manau, būtų didesnė už aukso, ir tai tik vakcinos, pasidomėkite kiek kainuoja onkologiniai vaistai. Tik yra viena bėda kai tų vakcinų ir už dyka nereikia, tuomet bandoma prastumti prievartinį jų prekės naudojimą, taip išplečiant rinką, didinant paklausą ir didelis klausimas ar gerinant kokybę. Viskas ką čia parašiau yra tik mano nuomonė :)

 8. Ghj says:

  Sunus jau penktus metus sioje planeyoje be jokiu skiepu… Maladiec bachuras, neserga. Na persala su plauciais buna. Bet zmona seria miltiniais blynais saldainiais, ir vel miltiniais na gleivems reikia pasisalinti….. Na temperatura buna, kokia para pasilaiko ir prapuola, nemusu specialiai. Kas kart jei tokiais atvejiIs nuvedu pas daktare tai antibioikus raso, namuose juos ismetu jau gal kokia 5 kart taip buvo… Prpjaustau puse kabario svogunu duris langus uzdarau nakciai ir sveikas- prisiinhaliuoja…. Tik pats kankinuosi jau du metai su seklidesveziu nuo tu visu naudojamu pesticidu zemes ukyje… Bet dar nenumires kol kas jau du metai praejo—- na bus matyt. Nera maisto normalaus va cia problema rimta – masiskai seklidziu veziai puola jaunus ir ne tik afigiet galima….

 9. Hosting says:

  jei neturit vaiku neturit ir irodymu.mano dukrai .alergiska daug kam gydytojai nieko neranda kas ir kaip sukelia .kai gime buvo paskiepita dar gimdymo namuose.paskui nuo tuberkuliozes .ir iki 3 metu jokiu skiepu ir jokiu sirgimu.paskiepijo net nebeprisimeno nuo iko ten ir prasidejo slogytes.alergytes.gerklytes.as pries skiepus.na o gydytojai savo nuomones nesako nes be darbo liks.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top