Ukraina susitarė su kreditoriais (išskyrus Rusiją) dėl skolos restruktūrizacijos

2015, 28 rugpjūčio, 1:01 | kategorija Ekonomika | 20 komentarų | peržiūrų 518 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

dw.com

Natalija Jaresko

Ukraina pasiekė susitarimą su kreditoriais jos skolos restruktūrizavimo (dalies skolos nurašymo) klausimu. Tarp viso kito kreditoriai sutiko nurašyto 20 procentų Ukrainos įsiskolinimo, kas pinigine išraiška sudarytų 3,6 milijardo dolerių. Likusios sumos, 15,5 milijardo dolerių, išmokėjimas išdėliotas iki 2019 metų. Restruktūrizacijos procesą planuojama užbaigti iki spalio pabaigos, ketvirtadienį, rugpjūčio 27 dieną pranešė finansų Ministerija Kijeve.

Istorinė sėkmė“

Ukrainos finansų ministrė Natalija Jaresko pavadino šį susitarimą „istorine sėkme“ jos šaliai ir valstybei su besiformuojančia rinka visumoje. Gimusi amerikiete, kuriai prezidentas Porošenka patikėjo šalies finansinės sistemos gelbėjimą, išreiškė nuomonę, jog pasiektas susitarimas naudingas vcisiems, pralaimėjusių nėra. „Dabar mes judame pirmyn, be tolimesnės rizikos euro-obligacijų vertei“, – paaiškino ji.

Jaresko taip pat pažymėjo, kad pasiektas susitarimas atitinka sąlygas, iškeltas Tarptautinio valiutos fondo (TVF), kurioms esant galima suteikti Ukrainai kreditus 40 milijardų dolerių sumai. TVF susiejo šios pagalbos suteikimą su sėkminga derybų dėl Ukrainos skolos restruktūrizacijos pabaiga.

Rusija nesiruošia nurašyti Ukrainos skolų

Tuo tarpu Rusijos finansų ministras Anton Siluanov pareiškė, jog Maskva nesiruošia nurašytu skolų Ukrainai. Anksčiau ukrainiečių pusė kreipėsi į Rusiją su prašymu sutikti su Ukrainos skolos restruktūrizavimo (nurašymo) sąlygomis euro-obligacijų atžvilgiu, kurios buvo pasiektos derybose su privačiais kreditoriais.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarų 20

 1. Ec says:

  Labai panašu į sūrį pelėkautuose :)

 2. e says:

  O kiek man tai kainuos?

 3. saul says:

  Kaip gali nurasyti ruSSija skolas savo karo priesininkei ?

 4. gojus says:

  Saul -> ne viskas yra taip kaip viešai pateikiama. Dujas tai duoda. Ir elektrą. Ir režimas bevizis…. Kaip karo priešininkei? Tokių klausimų begalė…

 5. Ghj says:

  Gojau, tai kas tenui istikruju vyksta? Putinas gi maiyina ta ukraina??? O visi loja kad puola. Kas cia per standartai ir tikslai, planai?

 6. saul gojui says:

  Kaip tai elektra ir dujas DUODA ??? Nesupratau.Kiek zinau,tai PARDUODA O tai….jau didziulis skirtumas.Zinant prekybos nerasyta teisykle,kad PIRKEJAS VISADA TEISUS,persasi isvada,kad Ukraina maitina Rusija,pirkdama jos PRODUKTUS.Taip,kad…………………………………………nereikia.

 7. ugu says:

  Idomus tie kacholai ispradziu kas nesokines tas…,maskoliaku nagileku.. uzvyre patys kose, poto tie kas uzvyre issrebti nebegali sako ok skolas nurasykit, nes mes cia biski nekompetencija visishiska tik vogti mokam. Nurasykite skolas ir pinigu duokite ir ginklu aisku. Pradziai o poto mes dar cirko parodysim

 8. Ec says:

  Vieni prispausdino makulatūros ir paskolino, tuomet dalį tokios makulatūrinės skolos nesunku ir nurašyti už realius įsipareigojimus. O rusams Ukraina skolinga už realius produktus (dujas, naftą ar pan), ir dabar dovanoti?

 9. Mynde says:

  kurgi ne, nurašys žydai skolas… Paskui dar, priedo, prisiviję pinigų šokliukams į kišenes prikiš ir į ES už rankučių atves. Idiotai su vyšivankom reikalingi kaip buferis prie Rusijos sienų ir, pageidautina, nesibaigiantis bardakas, kuo kruvinesnis – tuo geriau. Todėl palaiko jų egzistenciją naujomis dozėmis, nes pagrindinio tikslo – didelio masto karinio konflikto su Rusija niekaip nepasiekia. Plačiau colonelcassad.livejournal.com/2359651.html

 10. Ghj says:

  Persasi isvada, kad putinas lochas. Seria priesa, ir dar dvigubai mazesnem kainom. O kai zinias ziuri, rodo i lt atvykusius beglius donecko seimynele tai ymeta 24 kadra lt tv sekundei vienai tik uzrasa: imperija puola per visa ekrana. Achuielinau programuoja liaudy konkreciai. Tad cirkas visas sitas ir ne tik sitas, senam gojui kaip mano tevas- uzprogramuotas konkreciai. Sako : krmliaus fashistai, bet nesupranta kad keemliui vien zydiska simbolika ir tenui vien zydai. Plius istorija gerai zino, bet paklausus apie kazarskyi kaganat tai istorikas tevas nezino… O aplamai dar papasakociau kaip zydai mano kaimynai keliuka perstumineja- platina mano zemes saskaita savo kiemo didinimo taktika… Sakyciau dachuja yspudziu cia apsilankius lt. Pikti lietuvisi kaipvelniai, gimines taip pat… Neatsipalaidave kiekviena piniga iskei y bet ka- kaimyna drauga gimine…. Fui slykstu tikrai atmosfera negatyvia energetika vyrauja lt…. O baigiant apie putina ir ukraina…. Nu pypies putka jau izraeliui dirba- kazarskyi kaganatas tuo atkurtas bus!!!!!!

 11. gojus says:

  Saul > nu tai savaime aišku, kad parduoda – nereikia imt tiesiogiai kiekvino žodžio. Nu bet sąlygos ir nuolaidos tai prie ko čia? Juk galėtų prašyt už dujas pagal pusmečiu atsiliekančias naftos kainas ir nekalbėt apie jokias nuolaidas – Ukraina alternatyvų neturi juk. Bet nuolaidas duoda. Juk galėtų ir visą pramonę užlenkt neduodami dujų ir naftos. Kuo Prošūdenka savo fabrikuose šokoladą virtų, o perdarytuose patrankas lietų?

 12. saul says:

  I tas kainas paziurejus-na nezinau ar ten pigiau.Gal,gal,atvirai sakant,net nesekiau.Tik viena zinau,kad ir mus seniau gasdindavo….,kur mes gausim duju ir naftos.O tu duju ir naftos jau nera kur deti.Jei normaliai veikia rinkos ekonomika,tai ju galima atsivezti ir is kitu saltiniu.Aisku,tuoj kiti pasakys,kad …“ziurint uz kokia kaina“.Bet kokiu atveju,kai yra alternatyva-niekas negali diktuoti kainu.Kaip keistai beskambetu…,Lietuva ,siame kontekste,pavyzdys.Jei neturetume terminalo,vel pirktume brangiausiai Europoje.

 13. Panzer says:

  Mažiau su tuo seul į diskusijas eikit, nes žmogelis moka tik vatnikais visus vadinti… Mielieji,kodėl Janukoviciu nuvertė? Ukrainiečiai manė,kad jų ES laukia ištiestos rankom, o pasirodo kad ne,apie jokias sutartis niekas nebesneka. Janukovicius pagalba iš Rusijos priėmė, bet Jeceniukas po visą pasaulį blaškosi ranką ištiesęs ir nieko. Nurašys 3.6 bet už didesnes sumas Ukraina įsigys ginklų,jei kažkas mano kad Ukrainai kažkas padės iš geros širdies, tai yra labai naivūs… Skolą Rusijai grąžinti turės, niekur nedings, norėjo aukščiau bambos iššokti, bet kad be kelnių liko, tai žiema nusimato šalta ukrainiečiams… Butkevičius paleis traukinį Vikingas, ukrainietiškom prekėms į Europą vežti, bet kam jų ten reikia? O į Ukrainą, turbūt, ginklus gabensim juk tuščio traukinio nevarysi. Europai ateina sunkūs laikai, laukia įdomus laikotarpis…

 14. Mynde says:

  Janukovičiaus nuvertimas nieko bendra neturi nei su Ukrainos ekonomika, nei su ES – išskyrus makaronus ant ausų. Tiesiog kai kam prireikė spustelėti Putiną, o nei Irako, nei Libijos, nei kitų sunaikintų šalių variantai dėl įvairių priežasčių nebuvo įmanomi. Va ir sumąstė sukurti laužą prie Rusijos sienos, tikintis, kad ugnis persimes. Kad ir kaip ciniškai tai skambėtų, chocholai visame tame reikale – tik pliauskos (rusiškas чурки kur kas tiksliau atspindi esmę) . Visos tos skolos, paskolos etc. – niekai, lavonas (Chochliandija) bus prijungtas prie aparatūros (nebus leista galutinai sugriūti) tol, kol organizatoriai turės bent mažytę viltį pasiekti savo. Rusijai (ir ne tik) kol kas dūmai akis graužia, bet ne iki tiek, kad imtųsi beatodairiškų veiksmų. Sunkūs laikai jau atėjo, tik nemanau, kad bus įdomu.

 15. Ec says:

  Panzer, kas liečia tavo pirmąjį sakinį, yra auksiniai žodžiai – niekuomet nesiginčiju su žmogumi, kurio nuomonės nevertinu. Nepamenu kas pasakė, bet frazė atmintyje įstrigo.

 16. saul says:

  Šiaip,tai „vatnykais“ nieko nevadinau( kitaip mananciu,paprasyciau pateikti faktus),bet aciu „rusiskam tankui“ uz savikritika ( o tai…tu taip ir jautiesi(vatnyku)) ir „mano pastangu ivertinima“ DDDD n Bet kokiu atveju, aciu uz jusu rupesti mano asmenybe .Siulyciau ,paskelbti „taisykles“( nevatnyku ignorui) viesai ir grieztai ju laikytis :) :) :)

 17. tiesa says:

  kurie nežino kas buvo ir kas vyksta.- pateikiu liudininka -apie tai kas slepta ir tebeslepiama nuo visuomenes iki siol , bet tyleti jau nebegalima o melas lenda kaip yla is maiso. stai: google dramas.me pajieskoje Ликвидация СССР, агент Горбачёв! Tai neiti ketina ka padare salies išdavikai. ziureti viska iki galo. šitaip išduoda ir dabar Lietuvoje papirkti pareigūnai valdžia. o mes tikim dar laisve kurios jau nera pabuskit žmones. darykit išvadas galvokit. nes nežinojimas nieko neapsaugos nuo isnikimo tautos.

 18. tiesai says:

  TSRS buvo ne šalis, o projektas-eksperimentas. Nepasitvirtinus, dėl neperspektyvumo buvo išmontuotas. O to eksperimento atplaišos ir toliau atlikinėja savo juodą darbą, tik jau kitame formate.

 19. saul tiesai says:

  CCCP gal ir buvo ekperimentas.Ir..,tikrai,kad liko daug atplaisu ir padariniu.Tik…nesuprantu vieno,kaip galima tokia totalitarine,ziauria,nuzmogejusia ir dar plius idi….otiska ( prisiminkite sowietinius stabus ir piatilietkas,kur kasmet,vis daugiau grudu prikuldavo ir metalu ar anglies isgaudavo,kol nebeliko ka valgyti ir kuo apsirengti) santvarka pateikti,kaip valstybe ir pavyzdi.Kai kurie 5-koloniai…,net atvirai,bando isspausti asarele ir gailetis to….buvusiojo rezimo.Puse ju…yra ,aiskiai,nusistate pries musu valstybe…ar dezinformuoja musu jaunima(nemaciusi tos santvarkos) uz ilgesni rubli,bet dalis ,naiviai,ilgisi nebutos lygybes ir pilko gyvenimo.

 20. tiesa says:

  o dar tiksliau salies sunaikinimas is pagrindu ir netik rusus naikina, naikina jau ir europa kartu pemus. ar nesimato kas ka daro ir kodėl. viksta kiršinimas , tautu perkraustimas. tautiškumo naikinimas visa tai virs i haosa . zmones nesuvokia kas vyksta. sukiršins ir prades pjauti vieni kitus, o kas kirsina- per info priemones kalba vieniem viena kitiem kita, o kas valdo informacija valdo viska. taigi kas slypi uz viso to melo, kas meluoja ir del ko kas marionetes kas valdo is isores valtibes . vyksta simtametis karas priez zmonija o del ko; del viespatavimo visoi zemei – novus ordus seclorum lotiniskai.- komitetas 300 – Iliuminatų era. vastibes valdo ju statitiniai ir melas liejasi laivai.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top