Vizų išdavimo rusams draudimas nepadės pasiekti to, ko nori Ukraina

2022, 15 rugpjūčio, 6:30 | kategorija Metodologija | 1 atsiliepimas | peržiūrų 116 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Nors ši tema šiuo metu Lietuvoje nepopuliari, vis tik pateiksime amerikiečių Politico portalo redaktoriaus, Jamie Dettmer, požiūrį į planuojamą kolektyvinę bausmę už Putino darbelius visai Rusijos visuomenei. Turimas omenyje bendras visiems rusams draudimas atvykti į Europos Sąjungą.

„Politico“ rašo, kad Vakarų šalių vizų draudimai rusams neduos norimo efekto nei patiems Vakarams, nei Ukrainai. Jie tik paskatins rusų pyktį ir jų paramą V. Putinui. Tokie draudimai tik pasitarnauja Kremliui, kuris kaltina Vakarus „pasiutusia rusofobija“ ir visuotinių vertybių nepaisymu.

Šios priemonės tik sustiprina Kremliaus propagandą, teigiančią, kad Europa ir Jungtinės Valstijos yra paprasčiausios „nuskriaustos rusofobės“.

1976 m. į Londoną atvyko rusų rašytojas disidentas Vladimiras Bukovskis. Jo susidūrimas su komunistais prasidėjo dar jaunystėje, kai jis buvo pašalintas iš mokyklos paskutinėje klasėje už savarankiškai leidžiamo žurnalo redagavimą. Prieš atvykdamas į Didžiąją Britaniją, jis daugiau nei dešimtmetį praleido psichiatrinėje ligoninėje, darbo stovyklose ir kalėjimuose Sovietų Sąjungoje.

Po didelio atgarsio sulaukusios tarptautinės kampanijos Bukovskį sovietai galiausiai išsiuntė, iškeitę jį į įkalintą Čilės komunistų lyderį. Netrukus po to, kai surakintas antrankiais atvyko į Šveicariją, jis buvo nuskraidintas į Didžiąją Britaniją, kur buvo sutiktas išskėstomis rankomis. Buvau tarp tų, kurie pasitiko jį Bendruomenių rūmuose, kur tuo metu dirbau stažuotoju, ir visą dieną buvau jo išdidus, bet nepastebimas gidas, pasakoja Jamie Dettmer.

Ir dabar galvoju: ar ir šiandien Bukovskis būtų priimtas taip pat šiltai, kaip tada Vakaruose?

Galbūt, dėl savo atviros opozicijos ir stipraus pasipriešinimo komunistinei sistemai jis būtų priimtas taip pat. O ką daryti su mažiau žinomais disidentais ar „paprastais“ rusais, kurie dabar savo noru sutinka su tremtimi, bet nesilanksto Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui? Arba tie, kurie mano, kad vienintelis būdas protestuoti prieš karinę invaziją – bėgti iš savo šalies?

Daugelis rusų, jau atvykusių į Vakarus, skundžiasi, kad susiduria su priešiškumu dėl savo tautybės. Vakarų šalyse buvo organizuojamos kampanijos (kai kuriose jų spaudimą darė Ukrainos pareigūnai), kuriomis buvo siekiama „panaikinti“ rusų kultūrą ir mokslą. Europos universitetuose studijuojantys rusų studentai teigia, kad rusofobija juose tapo beveik norma, ir kaltina savo institucijas aktyviai skatinant jų diskriminaciją.

Iš tiesų, šiandien Europos glėbys nėra toks atviras dabartiniams rusų opozicionieriams, o kai kurie europiečiai dabar pasisako už tai, kad rusams būtų visiškai uždarytos durys į Europą, ir tai vis labiau primena „kolektyvinę bausmę“.

Tačiau tokia diskriminacinė linija ne tik prieštarauja klasikinėms liberalioms vertybėms, kurios neleidžia persekioti visos etninės ar politinės grupės už kelių jos narių veiksmus. „Kolektyvinės bausmės“ taip pat yra gana konkrečiai uždraustos sutartyse tiek tarptautinių, tiek netarptautinių ginkluotų konfliktų metu, ypač Ženevos konvencijos 3 straipsnyje ir papildomuose protokoluose.

Tačiau tai nesutrukdė Ukrainos prezidentui Volodymyrui Zelenskiui paraginti uždrausti rusams išduoti vizas visoje Europos Sąjungoje. Tuo tarpu jis teigia, kad blokas turėtų imtis dar griežtesnių veiksmų ir izoliuoti Rusiją dėl jos neišprovokuotos karinės agresijos Ukrainoje.

„Galingiausios sankcijos – tai sienų uždarymas, nes rusai užima kažkieno žemę“, – sakė jis šią savaitę laikraščiui „Washington Post“ ir pridūrė, kad rusai turėtų „gyventi savo pasaulyje, kol pakeis savo mąstymą“.

Ir kai kurios Vakarų šalys iš tiesų bando tai daryti. Tačiau V. Zelenskis taip pat pridūrė, kad net ir tiems, kurie pabėgo iš Rusijos dėl neigiamo požiūrio į specialiąją operaciją, turėtų būti taikomas draudimas likti Vakaruose. „Kad ir kokie rusai jie būtų… jie turėtų būti priversti išvykti į Rusiją“, – pareiškė jis, teigdamas, kad visi rusai yra kalti dėl karinės invazijos. „Jie sakys: „Ši agresija su mumis neturi nieko bendra. Visi gyventojai negali būti už tai atsakingi, ar ne?“ Gali. Gyventojai išsirinko šią vyriausybę ir su ja nekovoja, nesiginčija, nešaukia ant jos“, – sakė jis.

„Pasiėmė“ – gana keistas žodis represiniam režimui. Vis dėlto į Ukrainos vadovo raginimą atsiliepė Estija. „Nustokite išduoti turistines vizas rusams. Apsilankymas Europoje yra privilegija, o ne žmogaus teisė“, – kitą dieną po V. Zelenskio kreipimosi Twitter tinkle parašė Ministrė Pirmininkė Kaja Kallas. Ketvirtadienį ši šalis paskelbė, kad iš tiesų nustos išduoti vizas Rusijos turistams.

Tuo tarpu Suomijos vyriausybė nesiryžta vienašališkai atsisakyti išduoti Šengeno vizas rusams ir nori tai padaryti prisidengdama bendru ES draudimu, tačiau dabar susiduria su didėjančiu vidaus politiniu spaudimu uždaryti šalies sienas. Opozicijos politikas Kai Mikkanenas teigia, kad normalūs Rusijos ir Suomijos santykiai dabar neįmanomi: „Būtų teisinga parodyti rusams, kad jie, kaip tauta, taip pat yra atsakingi už dabartinio režimo palaikymą.

Šiuo metu atskiros valstybės narės, įskaitant Lenkiją, Čekiją ir Baltijos šalis, nustatė trumpalaikių vizų draudimus Rusijos piliečiams. Nors Europos Komisija pareiškė, kad sprendimą dėl Šengeno vizų išdavimo turėtų priimti pačios valstybės narės, Estija, Suomija ir Latvija vis dar aktyviai lobuoja už visos Europos draudimą. Tikėtina, kad šis klausimas bus iškeltas kitą mėnesį vyksiančiuose Europos Vadovų Tarybos debatuose.

Tačiau ką toks draudimas duotų, net jei jis būtų įvestas? Ar tai būtų veiksminga siekiant pakeisti karinio konflikto eigą arba jį nutraukti? Ar tai padėtų nulemti jo baigtį?

Jei dėl to konfliktas užsitęstų trumpiau arba būtų nušalintas Putinas, galbūt būtų galima atsižvelgti į vizų draudimo „kolektyvinės bausmės“ elementą. Tačiau nėra jokių įrodymų, kad tai įvyks.

Ukrainiečių pyktis suprantamas, kaip ir Kijevo noras padaryti – arba bandyti padaryti – viską, kas įmanoma, kad nubaustų Rusiją už neišprovokuotą karą ir žiaurų karo veiksmų vykdymą.

Rusų, atostogaujančių Europoje, apeinančių ekonomines sankcijas, apsipirkinėjančių ES šalyse ar ten kuriančių naują gyvenimą, vaizdai ukrainiečiams tiesiog „stringa gerklėje“ ir yra nepaaiškinami tiems, kurie matė, kaip žūsta jų kolegos, giminaičiai ir draugai, o jų pačių gyvenimai griūva.

Tačiau rusai, kurie pabėgo arba ruošiasi bėgti, taip pat sako, kad jie yra aukos, nors pabrėžia, kad ne tokiu pat mastu kaip ukrainiečiai. Jų gyvenimai taip pat griaunami.

O Kremliaus oponentai, įskaitant Leonidą Volkovą, įkalinto opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno padėjėją, kritiškai vertina draudimą išduoti Vakarų vizas rusams. „Vakarų politikai jaučia rinkėjų spaudimą. Rinkėjai reikalauja „kažką daryti“ dėl Rusijos. Tuomet vakariečiai sako, kad reikia rasti greitą sprendimą: neduoti rusams vizų ir tikėtis, kad tai juos nuteiks prieš Putiną“, – skundėsi Volkovas.

Jis ir daugelis kitų abejoja, kad tai pakeis rusų nuotaikas, ir baiminasi, kad šie vizų draudimai gali tik sustiprinti Kremliaus propagandinę liniją, kad Europa ir Jungtinės Valstijos yra „tik užnugario rusofobai“. Putino atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas tai jau padarė praėjusią savaitę.

 

Sarmatai

Jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba PayPal. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.Naujienos iš interneto

1 Atsiliepimas

  1. Vytas says:

    Manau, kad Vakarų, nusitaikiusių į Rusijos žemių gelmių turtus, puolimas pasiekė labai agresyvią, jei ne šizofrenišką , fazę. Straipsnyje, deja, šis Vakarų tikslas – priversti Rusija vėl pusvelčiui pardavinėti savo turtus Vakarams – apeinamas. Karas Ukrainoje (kurį patys Vakarai ir „suorganizavo“), žmogaus teisės ir kt. – tik širma, kuria bandoma pridengti tikruosius Vakarų tikslus Rusijoje. .

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top