Vokiečių jaunimas metų žodžiu išrinko – „merkeln“

2015, 14 rugpjūčio, 1:01 | kategorija Realybė | 6 komentarai | peržiūrų 371 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

alles-schallundrauch.blogspot.de

KüheAufWiese

„Langenscheid“ leidykla Vokietijos jaunimo tarpe paskelbė konkursą – išrinkti 2015 metų žodį naujadarą. 34% balsų išrinko žodį „merkeln“ (veiksmažodis nuo žodžio Merkel). Jis reiškia nieko neveikti, nepriimti jokių sprendimų, nieko nekomentuoti, tai, ką Vokietijos kanclerė Angela Merkel sėkmingai praktikuoja, tai, ką ji vadina „valdyti“. Šis visiškas jos neveiklumas, kalbant apie, pavyzdžiui, jos reakciją (tiksliau visišką tos reakcijos nebuvimą) į NSA špionažo skandalą (buvo tiesiogiai paklausomas jos telefonas) ir jos reakcija į Vašingtono veiklą Vokietijoje apskritai, ir tai simptomatiška visai vokiečių visuomenei.

A. Merkel atspindi tik didžiosios vokiečių visuomenės dalies, sudarytos iš miegančių karvių, neveiklumą, kurios tik gulinėja, atrajoja, virškina, perdžia ir žioplinėja. Niekas nepraveria burnos ir niekas nejuda į priekį, nes dar yra pakankamai ėdalo ir yra dar ko lakti. Viskas tvarkoje, kol dar patenkinami patys primityviausi poreikiai. Nors yra pakankamai priežasčių piktintis katastrofiška padėtimi ir imtis prieš tai priemonių.

Jau 70 metų Vokietija nebėra suvereni valstybė, nėra tikros konstitucijos, dėl €uro krizės Europa tapo gigantiška ECB pinigų spausdinimo mašina, pabėgėlių banga užliejo miestus ir kaimus, kriminalinis ir plėšikiškas TTIP susitarimas, skandinama ekonomika dėl eksporto sumažėjimo, visiškai prasiskolinusi federacija, žemės ir bendruomenės ir pagaliau karinio pasiruošimo beprotybė konflikte su Rusija.

Pagal naujas Eurobarometer apklausas 91% vokiečių patenkinti su savo padėtimi. Neįtikėtina, bet aš įsitikinęs, jog, jei būtų buvusi apklausa tarp kalinių, gautume tokį patį pasitenkinimo kupiną atsakymą. Galų gale kaliniai turi savo kambarį, lovą, pakankamai pavalgyti, medicininį aprūpinimą ir netgi televizorių kameroje. Nesi laisvas, bet užtat saugus ir aprūpintas.

Vokiečiai supainiojo apatijos ir saugumo sąvokas, ir nepajėgumą su laisve. Vokietijos jaunimas suprato šią nepagydomą būseną ir todėl išrinko žodį „merkeln“.

parengė: Remigijus Sinkevičius

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 6

 1. Gal says:

  Kancleraktas…

 2. Ec says:

  Dėl lietuviškų pavardžių galūnių (ypatingai moteriškų) panašius naujadarus kurti sunkiau :)

 3. Simas Simaitis says:

  Gal duodam naują prasmę išsireškimui „pjauti grybą“?

 4. Ec says:

  Už tokį išsireiškimą mūsų KGBistinėje valstybėje gali sėst kaip už bandymą pasikėsinti ar perversmo organizavimą ar dar ką nors (kaltinimų kūryboje mūsų šalies KGBistai kūribingi) :)

 5. Mynde says:

  nu bet kad „supjovėm grybą (du kartus, beje)“ – faktas.

 6. Mindaugas says:

  Straipsnis trumpas, bet nepaprastai taiklus. Stai ka reiskia buti JAV kolonija…..

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top