Vokietija kviečiasi į pagalbą kariuomenę, kad susitvarkytų su migrantų antplūdžiu

2015, 6 rugpjūčio, 1:01 | kategorija Realybė | atsiliepimų dar nėra | peržiūrų 409 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

The Times

paveikslėlis

„Užvakar vokiečių vyriausybė pakvietė į pagalbą kariuomenę, kad ta padėtų susitvarkyti su rekordiniu pabėgėlių antplūdžiu – ir iškart užsitraukė kaltinimus savo adresu dėl pagrindinio šalies įstatymo, įvesto iškart po Antrojo pasaulinio karo, pažeidimo, – praneša David Charter straipsnyje The Times.

Tik per pastarąjį mėnesį į Vokietiją atvyko apie 79 tūkstančius pabėgėlių, kurie greitai užplūdo priėmimo centrus. Bundesvero karius pakvietė statyti palapines ir sanitarinius objektus, kas prieštarauja šalies konstitucijai, kurioje draudžiama panaudoti karius kitur, išskyrus gynybą ar ypatingosios padėties šalyje likvidaciją“.

Straipsnio autorius primena, jog nurodytas apribojimas buvo nustatytas pagal nacistinės Vokietijos priešininkų reikalavimą, kurį jie pateikė nugalėję ją 1945 metais.

„Minima priemonė iššaukė ginčus neatskiriamos vokiečių konstitucijos dalies atžvilgiu, o taip pat dėl to, ar tokia politika yra priimtina naudojant tam vidutinio dydžio šalies karinius resursus“, – pastebi Charter.

„Vokiečių politikams teko imtis priemonių padažnėjus užpuolimų prieš migrantų bendrabučius: šiais metais įvyko jau 202 tokie incidentai – tai daugiau, nei 198 atvejai per visus praėjusius metus. Daugumos užpuolimų kaltininkai įvardinti karingi ultra-dešinieji aktyvistai, tačiau tokie susidorojimai kartais vyko ir pačių pabėgėlių tarpe. „, – praneša The Times.

Per septynis praėjusius mėnesius Vokietija gavo 258 tūkstančius prašymų suteikti prieglobstį – dukart daugiau, nei Vengrija, ir tris kartus su viršum daugiau, nei Prancūzija ar Italija, primena leidinys.

„Ministrai reikalauja, jog palapinių statyba būti tik geros valios gestu ir neprieštarautų įstatymui“, – nurodo Charter. Tačiau, anot žurnalisto, Vokietijos Socialinės-demokratinės partijos (SPD) atstovai mano, jog vyriausybė peržengė ribą.

Ursula von der Leyen, Vokietijos gynybos ministrė, nesutinka su tokiu požiūriu. „Būsto ir rūpesčio suteikimas pabėgėliams – viena iš pagrindinių visuomenės užduočių. Mums, kariškiams, tai kažkas savaime suprantamo – padėti, kai mes tą galime“, – pareiškė ji.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top