Vokietija ragina Europą tapti „atsvara“ Jungtinėms Valstijoms

2018, 24 rugpjūčio, 10:49 | kategorija Ideologija | 6 komentarai | peržiūrų 309 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Europa turi tapti „atsvara tais momentais, kai JAV peržengia raudoną liniją“, rašo Handelsblatt portale Vokietijos užsienio reikalų ministras Heiko Maas. Jis kviečia sustiprinti ES finansinę autonomiją, sukuriant nepriklausomus nuo amerikiečių pinigų kanalus, fondus ir net alternatyvą mokėjimo sistemai SWIFT.

Taip pat jis pasisakė už „Europos saugumo ir gynybos sąjungos“ sukūrimą.

Kiekvieną dieną Europą ir Vokietiją tame tarpe pasiekia pranešimai, kuriuos jiems siunčia per savo Twitter paskyrą Baltųjų rūmų vadovas Donaldas Trampas (Donald Trump), rašo Vokietijos URM vadovas: „Tačiau siauras žvilgsnis į Ovalinį kabinetą tyrkdo mums suprasti, jog Amerika – tai ne tik Trampas.

Sulaikymo ir atsvaros sistema veikia, pabrėžia H. Maas: „Tai praktiškai kiekvieną dieną demonstruoja amerikiečių teismai ir Kongresas“.

Ir, nors JAV ir Europos santykiai jau daugelį metų išsiderina, Trampo prezidentavimas gali pasitarnauti stimulu atkurti santykius su Amerika atnaujintu subalansuotos partnerystės“ formatu, samprotauja Maas.

Šios partnerystės sąlygomis Europa prisiims sau dalį atsakomybės ir taps savotiška „atsvara tais momentais, kai JAV peržengs raudoną liniją“.

Ir tuo pat metu atsiradus būtinybei užpildys vakuumą, paliktą amerikiečių.

Ryšium su tuo Europa turi tapti suverenia ir stipria. Ir pasiekti to pavyks tik bendromis pastangomis.

Europos Sąjunga turi tapti „atramine tarptautinės tvarkos kolona ir partnere visiems, kas įsipareigojo jos laikytis“, pabrėžia Maas.

Ministras pataria pamažu imtis „Europos saugumo ir gynybos sąjungos“ sukūrimo, kaip sudėtinės transatlantinės saugumo sąjungos dalies ir tuo pačiu atskiro Europos projekto.

Pasak jo, tik tada karinių išlaidų didinimas turės kažkokią prasmę. Taip pat jis paragino kovai su dezinformacija, iš dalies platinama JAV, kuri gali tapti pagrindu klaidingai politikai.

H. Maas priminė, jog pasitraukimas iš branduolinio susitarimo su Iranu buvo klaida.

„Mes norime bendradarbiauti. Tačiau mes neleisime veikti už mūsų nugaros mūsų nenaudai.

Todėl sprendimas apsaugoti europiečių įmones nuo sankcijų buvo teisingas“, – kreipėsi jis į amerikiečius.

Kol [branduolinis] susitarimas veikia – tai „padės atidėti netikėtos sprogstamos krizės Artimuosiuose Rytuose atsiradimą“, paaiškino vokiečių diplomatas.

„Ryšium su tuo būtina stiprinti europietiškąją autonomiją, kurti nepriklausomus nuo JAV finansavimo kanalus, Europos valiutinį fondą ir alternatyvą SWIFT sistemai“, – pabrėžė Heiko Maas.

„Bendromis pastangomis mes sugebėsime sušvelninti pavojingas pasekmes to mąstymo, kurio sąlygomis sėkmė matuojama sutaupytų dolerių skaičiumi“.

Vokietijos užsienio žinybos vadovas pasisako už daugiapoliarės pasaulio tvarkos sukūrimą, partnerių, prisilaikančių sąžiningos konkurencijos principų ir normų, susivienijimo.

Ir tai bus ne „sunkiai prieinamas, išskirtinis geranorių klubas“, paaiškino H. Maas: „Durys plačiai atvertos – ypač Jungtinėms Valstijoms“.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 6

 1. Socialistas says:

  „Vokietijos užsienio žinybos vadovas pasisako už daugiapoliarės pasaulio tvarkos sukūrimą, partnerių, prisilaikančių sąžiningos konkurencijos principų ir normų, susivienijimo.“

  Sąžininga konkurencija??? Cha cha cha. Tai toks pats anekdotas kaip socialiai atsakingas verslas kapitalizme. Bet pasaulyje dauguma užsiliūliuoja gražiomis frazėmis.

 2. gyvate,ryjanti pati save... says:

  ‘sulaikymo ir atsvaros sistema veikia’…ar tai reiskia,kad eksportuoji prekiu uz tiek pat,kiek ir importuoji is ten(vardan pusiausvyros),ar vieni yra kvailesni?

 3. Alvydas says:

  1988 2018 kažkas vyksta labai svarbaus, bet mes nepilnai žinome? Trampas – putinas- obramovičius- benjamjnas- merkel- .Čia litvakų gimtynėje, vyksta kažkas?

 4. konkurencijos nėra says:

  Kisendžeris…

 5. Revoliucijos karys says:

  Mirė Makeinas. Su tuo visus ir sveikinu. Švęskim niekingo imperialistinio karo kurstytojo baigtį!

 6. konkurencijos nėra says:

  Bus kitas Žiriinovskis

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top