Vokietijai gresia ekonominis kolapsas

2016, 31 rugpjūčio, 15:18 | kategorija Ekonomika | atsiliepimų (19) | peržiūrų 1 564 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

vremya4e.com

Ekonominiam modeliui, sukurtam Vakarų, labai reikalingos naujos šalys, tautos ar kiti ekonominiai subjektai, kuriuos galima suvirškinti vardan savos ekonominės gerovės pratęsimo. Tačiau didžioji reikšmingų ekonominių subjektų dalis jau „prakąstos“ . Ukraina gavosi neypatingai maistinga, o Rusija tapo neįkandama vakarų ekonomikai. O ką daro organizmas negaudamas maisto iš išorės? Teisingai, pradeda ėsti pats save.

Tik šitas procesas negali vykti iki begalybės. Šių metų birželį TVF išleido ekonominio sektoriaus stabilumo vertinimo ataskaitą, kurioje buvo išskirti labiausiai pasaulinei ekonomikai pavojingi bankai. Vienas iš jų Deutsche Bank – stambiausias Vokietijos bankas. O Vokietija – tai europietiškos ekonomikos lokomotyvas, kuris nulėkęs nuo bėgių, nusitemptų paskui save visą sąstatą.

Deutsche Bank turi dideles problemas. Praėję metai bankui atnešė didelius, beveik septynių milijardų dydžio, nuostolius, iš kurių ketvirtį milijardo sudarė bauda, užkrauta europietiškąjam bankui amerikiečių vadžios už bendradarbiavimą su Iranu. Antro kvartalo duomenimis banko pelnas nukrito 98% iki 20 milijardų eurų. Be to, bankas „turi“ rekordinę „blogų skolų“ sumą, kurią patys optimistiškiausi ekspertai įvertina trilijonais eurų. Esamą banko padėtį akivaizdžiai iliustruoja grafikas, rodantis banko akcijų kainos kritimą, aiškumo sumetimais pridedant analogišką grafiką, atspindintį buvusio Lehman Brothers banko kotiruočių kritimą.

DEutsche Bank Lehman Brothers

Prieita iki to, kad Deutsche Bank vykdomosios tarybos narys daktaras Andreas Dombertas, visiems girdint, pareiškė, kad nedelsiant turi būti pravesta priverstinio valstybinio draudimo kampanija, apsaugant indėlius iki 100 000 eurų, kitaip pensininkų padėtis, kurie laiko savo santaupas pensijų fonduose, dirbantiems su didžiausiu Vokietijos banku, tampa tiesiog pavojinga.

Tuo pat metu banko generalinis direktorius Džonas Krainas tiesiog spindi optimizmu:

„Nors mūsų rezultatai kalba apie tai, kad mes dar randamės gilios restruktūrizacijos būsenoje, mes procesu patenkinti. Mes tęsiame balanso valymą nuo labai rizikingų aktyvų, investuojame į perspektyvias kryptis ir modernizuojame infrastruktūrą. Tačiau dabartinės nepaprastos ekonominės situacijos fone mums tenka dar aktyviau judėti mūsų pasirinkta kryptimi“.

Tikėtina, jog, jeigu banko vadovas toliau primygtinai reikalauja laikytis kurso, kuris veda į prarają, – drausti pensijų įmokas, kaip siūlo Dombertas, yra prasminga.

Nors bankas galėtų, pavyzdžiui, atnaujinti bendradarbiavimą su rusiškos ekonomikos verslais, imliais didelėms kapitalo įplaukoms, kuo galėtų pagerinti savo finansinę padėtį. Bet prisimenant apie sankcijas iš JAV vyriausybės pusės už dalykinius santykius su Iranu, galima būtų tik spėlioti dydį tos baudos, kurią Vašingtonas paskirs už bendradarbiavimą su rusiškomis naftos ir dujų kompanijomis. Teisingiau butų pradžioje nuspręsti, kodėl užjūrio valstybės valdžia mano turinti teisę skirti baudas bankams šioje pusėje Atlanto, bet šis klausimas kelia dar didesnę grėsmę vakarietiškos ekonomikos sistemai, todėl Deutsche Bank vadovybė vargu ar plėtos šį klausimą.

Parengė: Remigijus Sinkevičius

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 19

 1. Ec says:

  Cooperis darbelio vėl turės :D

 2. kindziulis says:

  tikiuosi vokietijos bankas nemokes baudos, o parodys vidurini pirsta.

 3. konkurencijos nėra says:

  Neturi jis jėgų rodyt bet kurį pirštą.

 4. saul says:

  Man,geriausia si pastraipa „Nors bankas galėtų, pavyzdžiui, atnaujinti bendradarbiavimą su rusiškos ekonomikos verslais, imliais didelėms kapitalo įplaukoms, kuo galėtų pagerinti savo finansinę padėtį.“-raso vremya4e.com Aha…turtuole rossieja isgelbes Deutsche Bank’a ir,beveik,dykai.Deutsche Bank’as ,turbut,visa Vokietijos ekonomika.Ar ne pats laikas jau butu paciai rossiejai pasirupinti savo ekonomika ir pilieciu gerbuviu,uzuot gasdinus visa pasauli atominiu ginklu ir skurdinant savo liaudi,kasmet skiriant kariniam kompleksui apie 7proc.biudzeto.Na bet,aisku,kieno uzsakymu sis straipsnis parasytas.

 5. Simas Simaitis says:

  Pasakyk saul, kiek procentų lėšų skiria Lietuva pati gynybai palyginus su švietimu ir medicinos apsauga? Tikrai žinai šituos skaičius. Pasidalinkite savo žinių šaltiniais.

 6. saul says:

  Prasome pateikti visus klausimus is karto-atsakysiu „optum“,nereikes rasineti kas valanda DDD

 7. Simas Simaitis says:

  Aišku viskas su tamsta. Bele pablevyzgoti. Neduok duonos, duok pašnekėti. Turėjom komunistą Mindaugą. Tas nors nuorodas duodavo, kur savo sąmojingumą sėmė. Dabar turime saul. Žiba irgi savo išprusimu: visi kvaili, tik jis vienas visų nesuprastas. Jeigu tamstos netenkina spausdinama tinklalapyje informacija, tai kam aplamai čia lankotės? Ar tikrai manote, kad tamsta tikrai trykštate išmintimi? 

 8. saul says:

  Labai atsiprasau,bet kurioje vietoje as gyriausi savo ismintimi arba…..pasakiau,kad kas nors kvailas ir neispruses? Jei jau taip teigiate,tai …Jus pats duokite nuoroda( po kuriuo straipsniu)Labai nemandagu.As gi..nerasau apie Jusu proto zybsnius,samojinguma ir takta.Taip pat nerasiau,kad Jus vadinate save laaaabai protingu,o visa Lietuva neismaneliais.Nors…gal ir galejau tai priminti.Na,o ka as skaitau ir ka as mastau,tai cia tik mano asmeninis reikalas.O gal Jus manote,kad turite teise man nurodineti ir spresti apie mano inteligencijos ir isprusimo lygi.Praejo jau tie laikai-viena partija-viena nuomone.Siulyciau pamastyti apie savuosius isminties fontanus,pries klausiant to kitu. P.s.Kazkodel tai komunistuojantis Mindaugas tiek kritikos nesulaukdavo,jei ,isvis,kada nors sulauke.Nemazai komentatoriu net „klyke“-ka mums draugas Mindaugai dabar daryti,kaip toliau gyventi-rodyk kelia DDD

 9. Ec says:

  Simai,
  diskusija su troliu beprasmė, žodžių daug, argumentų nulis

 10. Simas Simaitis says:

  to Ec. Tas tiesa. Vistik viltis miršta paskutinė. Tikėjausi, kad galima kažkaip rasti bendrą kalbą, pamėginti suprasti, kokios mintys ar lūkesčiai žadina ir jauduna saul šiame gyvenime. Daug nesitikėjau. Matosi, kad tikrai žmogelis intekekto nesubjaurotas. Samprotavimas grindžiamas tik emocijomis.

 11. MIRKA says:

  2008m grafikas.

 12. Simas Simaitis says:

  Visiškai teisingai. Lehmann Brothers bankas bankrutavo 2008 metais. 

 13. Simas Simaitis says:

  Įveskite googlėje: Deutsche Bank aktien. Ir nuspauskite ieškoti paveiksliukus. Ir išmes grafikus. Galite patys tuomet įvertinti tikrą banko financinę padėtį

 14. konkurencijos nėra says:

  Už ttip atmetimą Europos laukia netikėtumai.

 15. Mindaugas says:

  Kapitalizmo lokomotyvas rieda į bedugnę, tačiau tokių sisteminių virsmų pasaulyje yra buvę. Krizės akivaizdoje dera prisiminti, jog esminiai pokyčiai yra ne vien visuomenes ištinkantys vargai bei negandos – jie atveria naujas galimybes pertvarkyti gyvenamą pasaulį, prisimenant kai kuriuos žmoniją nuo jos užgimimo lydinčius pamokymus, o ypač vieną – „nevok“. Nevok nei iš savo artimo, nei iš tau gyventi duotos gamtos, kurios dalis esi pats, tad vogdamas iš jos vagi iš savęs ir savo ateities. Dera prisiminti ir kitą gerokai primirštą, o vadinamosios „laisvosios rinkos“ žynių nepaliaujamai trinamą iš žmonių atminties tiesą, kad kapitalizmo sistema yra istorinis darinys, tad jam būdingi esminiai daugelio civilizacijų išgyventi dalykai – susiklostymas, brendimas, stagnacija ir žlugimas. Žlugimas arba sistemos persitvarkymas, keičiant įprastinį ūkinės veiklos modelį, pasaulėžiūra bei pasaulėjautą.

 16. Simas Simaitis says:

  Taip, Mindaugai, tas tiesa. Tik neužmirškite kas per šiuos pokyčius nukentės. Šį buvo kartą palis viso pasaulio žmones, be išimties

 17. pestininkas says:

  Ar uždavėte sau klausima,kodėl R.F.dėl naftos ir duju nubuksavo ir pritaikė sankcijas,o sugrižo i žaidima Iranas?Tai kur Irano palaikymas R.F.paziciju???Jiė gi buvo draugai!?

 18. Simas Simaitis says:

  Toks posakis yra: „Rytai – labai subtilus reikalas“. Kad visą ta suvokti, reikia žinoti tas visas rytietiškas subtilybes. Yra toks sociologas Andrejus Fursovas. Rekomenduoju jo pasiklausyti youtubėje. O kas liečia rytus, ten labai ilgą laiką nagus prikišę buvo anglosaksai ir nemanau, kad ta įtaka yrs dingusi, ar susilpnėjusi.
  Kas liečia energetinius išteklius, tai užsienio korporacijų įtaka yra visame pasaulyje. Jos visos ant tiek nepriklausomos, kad voks valstybės aparatas, bet kurioje atskirai paimtoje valstybėje neturi jokios įtakos. Vienintelis skirtumas, tik tų energetinių resursų kaina. Libiją uždusino dėl energetinių resursų. Nesvarbu kiek atsilikusi valstybė bebūtų, bet pigiausiai pirkti resursus galima ten, kur nėra jokios valstybės, o vyrauja chaosas. Tas pats ir su Sirija. To paties laukia ir Rusijos

 19. Pirmiausia reikai suprasti apie ką pats filmas says:

  Gal tu pats ir žiūrėk tuos propogandinius filmukus.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top