A. Butkevičius: 51% gyventojų pritartų, kad Lietuva priimtų pabėgėlius

2015, 25 rugsėjo, 15:04 | kategorija LPT | atsiliepimų (15) | peržiūrų 568 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

infa.lt

paveikslėlis

Seimo plenariniame posėdyje įvyko diskusija „Dėl Lietuvos valstybės požiūrio į pabėgėlių krizę“, kurioje kalbėjo Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, užsienio reikalų ministras Linas Antanas Linkevičius, vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis, socialinės apsaugos ir darbo viceministras Algirdas Šešelgis, Seimo Migracijos komisijos pirmininkas Valdas Vasiliauskas, Seimo frakcijų atstovai.

Diskusiją pradėjęs užsienio reikalų ministras L. Linkevičius atkreipė dėmesį, kad 95 proc. pabėgėlių iš Sirijos pagal Ženevos konvenciją iš tikrųjų yra traktuotini kaip pabėgėliai, kuriems reikalinga apsauga. Anot jo, iš 4 mln. sirų, palikusių Siriją, apie 500 tūkst. jau yra patekę į Europą. Ministro įsitikinimu, didžiausias dėmesys bus nukreiptas į migrantų valdymo centrų – karštųjų taškų – funkcionavimą, kur bus pirminė registracija ir atranka žmonių, bėgančių nuo karo, ir vadinamų ekonominių migrantų. „Pirminiai registracijos taškai <…> jau yra Italijoje, Graikijoje ir Vengrijoje, jie turėtų šitą funkciją ir atlikti“, – kalbėjo L. Linkevičius.

Ministras Pirmininkas A. Butkevičius priminė, kad Vyriausybė sudarė komisiją, kuriai pavedė koordinuoti užsieniečių, kuriems reikia prieglobsčio, perkėlimu į Lietuvos Respublikos teritoriją ir užsieniečių integracijos įgyvendinimo klausimus.

Anot Vyriausybės vadovo, neseniai atliktas tyrimas parodė, kad pusė (51 proc.) Lietuvos gyventojų pritartų, kad Lietuva priimtų pabėgėlius, beveik ketvirtadalis (23 proc.) respondentų tokiam sprendimui nepritartų, panaši dalis šiuo klausimu neturi nuomonės ir rodo, kad reikalinga platesnė, išsamesnė tokia strateginė komunikacija.

„Vidaus reikalų ministerija kartu su kitomis žinybomis yra sudariusi darbo grupę, kuri rengia tvarkos aprašą. Juo remiantis bus atliekamas itin kruopštus pabėgėlių tikrinimas. Tikrinimo procedūra turės užtikrinti, kad į Lietuvą nepatektų grėsmę saugumui galintis kelti asmenys. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai yra pavesta ir ji pati jau planuoja, kad 2016 m. į Lietuvą bus perkelti 505 asmenys. Rengiantis priimti perkeliamus pabėgėlius, padidintas vietų skaičius pabėgėlių priėmimo centre Rukloje. Anksčiau buvo 80 vietų, šiuo metu jau yra 160 vietų. Planuojama sutrumpinti pabėgėlių priėmimo laiką Pabėgėlių priėmimo centre Rukloje. Jeigu anksčiau buvo laikoma nuo 8 iki 12 mėnesių, tai siūloma sutrumpinti laikotarpį iki 3 mėnesių. Pabėgėlių integracijos laiką savivaldybėse taip pat esame numatę trumpinti. Yra numatyta, kokiuose miestuose bus visa tai daroma ir atliekama. 2016 m. planuoja įrengti užsieniečių integracijos centrus Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje“, – sakė A. Butkevičius. Pasak jo, užsieniečiai, praėję integraciją Pabėgėlių priėmimo centre ir pradėję gyventi savivaldybėse, turės galimybę dalyvauti įvairiose užsienio integracijos veiklose, Lietuvos darbo birža rengiasi pasiūlyti informavimo ir konsultavimo paslaugas, taip pat padėti įgyti ar tobulinti kvalifikaciją ir įgyti kompetencijų pagal formaliojo profesinio mokymo programas.

Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis akcentavo, kad pagrindiniai iššūkiai šiame etape yra tinkama atranka ir tinkama integracija. „Kiek ir kaip mes sugebėsime sudalyvauti pagal mūsų patvirtintą kvotą atrankoje, tai bus, matyt, esminis ir pagrindinis mūsų pamatas dėl ateities“, – kalbėjo ministras. S. Skvernelio nuomone, sėkmingas pabėgėlių priėmimas ir integravimas – tai mūsų valstybės įvaizdžio, gebėjimo vykdyti tarptautinius įsipareigojimus, galiausiai mūsų tautos veido ir kultūros klausimas. „Lietuva turi galimybę pasirodyti, kaip europietiška, moderni, savo įsipareigojimus vykdanti patikima Vakarų partnerė arba archajiška ir nejautri įstrigusi sovietmečio suformuotose baimėse ir stereotipuose valstybė. Civilizuota europinio lygio pabėgėlių integracijos politika reiškia visų pirma tai, kad šalis jos piliečiams užtikrina žmogaus teises atitinkančias ir žmonių orumą nepažeidžiančias integracijos procedūras ir sąlygas. Pabėgėliai nėra gyvūnai, nėra statistiniai vienetai, o žmonės“, – diskusijoje pabrėžė vidaus reikalų ministras. Pasak jo, Europos Bendrijos pagrindinis iššūkis yra pietinės sienos arba kitaip sakant visos Europos Sąjungos išorinės sienos tinkama ir efektyvi apsauga.

Socialinės apsaugos ir darbo viceministras A. Šešelgis informavo, kad kitų metų pirmame pusmetyje yra numatyta parengti pabėgėlių Lietuvoje strategiją. Šiuo metu, anot jo, yra išskirti penki prioritetai arba kryptys: Pabėgėlių priėmimo centro darbo optimizavimas ir plėtra, teisės aktai, tinkamas finansavimo užtikrinimas, integracijos dalyvių ir partnerių veikla ir jų veiklos galimybės, komunikacija.

Viceministras pabrėžė bendradarbiavimo su Vidaus reikalų ministerija svarbą, nes iš jos gaus pirminę informaciją apie atrinktus žmones. „Mums ypač svarbu, kokios šeimos, kokios jų sudėtys, kokio amžiaus ir visa kita informacija, kad mes galėtume tinkamai pasiruošti, tinkamai juos priimti ir kiek įmanoma greičiau jiems pateikti pasiūlymus po pirminės integracijos ir po pirminių būtinų paslaugų suteikimo mūsų pabėgėlių centre“, – aiškino A. Šešelgis.

Diskusiją apie Lietuvos valstybės požiūrio į pabėgėlių krizę planuojama tęsti Seimo posėdyje kitą savaitę.

Vyriausybė yra pritarusi, kad į Lietuvą pagal Europos Komisijos siūlomą planą iš viso būtų perkelti 1105 pabėgėliai iš trečiųjų šalių. Pagal Vyriausybės priimtą nutarimą, visi atvykėliai į Lietuvą turėtų būti perkelti iki 2017 metų pabaigos.

Rimas Rudaitis

LRS

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 15

 1. Mindaugas says:

  Kokios pozicijos laikosi Algirdo Butkevičiaus vyriausybė? Tiesą pasakius, ji verčiau užsiiminėja tuščiažodžiavimu ir tiesmukiška demagogija, lyg ir žadėdama nepriimti „perdaug“ pabėgelių, bet ir tuo pačiu vergiškai šliaužiodama priešais Briuselio nurodymus, kad tik galėtų įtikti saviems šeimininkams…Pažangioms patriotinėms ir antikapitalistinėms jėgoms Lietuvoje ir Europoje lieka vienas kelias-šviesti žmones nurodant tikrąsias masinės migracijos bei kt. opių visuomenės ir pasaulio problemų priežastis, ieškoti būdų telkti ir organizuoti sąmoningesnį ir veiklesnį visuomenės elementą aktyviai veiklai, nukreiptai ne prieš pačius migrantus, bet prieš Briuselio diktatu virstančias pabėgelių kvotas ir prieš giluminę šios problemos priežastį – JAV imperialistų karinių pajėgų siautėjimą Artimųjų Rytų regione, ypatingai sugriovus kadaise klestėjusią Libijos Džamahiriją bei organizuojant teroristines atakas prieš Sirijos Arabų Respubliką. Būtina kelti reikalavimus dėl išstojimo iš ES ir NATO, dėl realios nepriklausomybės atstatymo ir atsiribojimo nuo visų JAV imperialistų vykdomų karo nusikaltimų. Tautos laisvę ir nepriklausomybę tegali pasiekti eidamos iš vien, bendro anti-imperialistinės kovos fronto keliu. Kuo greičiau tą supras lietuviai, tuo ir bus geriau.

 2. Mindaugas says:

  Anglosaksinių spec. tarnybų režisuotos ir finansuotos spalvotosios revoliucijos Šiaurės Afrikoje ir Artimuosiuose Rytuose atnešė tų šalių gyventojams tik mirtį ir skurdą. Libijoje iki šiol daug kur nėra jokios centrinės valdžios, šalis krečiama pilietinio karo, siautėja banditizmas su konclageriais bei genocidu tarp įvairių rasinių, religinių ir etninių grupių. Visą šį siaubą rėmė ir jos kaltininkė yra visa „pažangioji“ vakarų visuomenės dalis, įskaitant ir lietuviškas anglosaksų marionetes, kurie dabar diskutuoja apie pabėgelius.

 3. gojus says:

  Ne ne Sauliau Skverneli – Lietuva jau nebe archinė valstybė – mes jau mokam kruštis per šiknas ir galim duot balsų končitai. Beje siūlau į pabėgėlių priėmimo tvaros aprašą įtraukti tokį atrankos kriterijų kaip pakantumas piderąstams ir privalomas imigrantų vaikų seksualinis švietimas pagal naujausias švedų švietim sistemas.

 4. Ec says:

  Panašu, kad ši pabėgėlių krizė ar tautų maišymas buvo planuoti jau pakankamai seniai, kaip vienas iš patvirtinimų – juk reikėjo pasų stalus pakeisti migracinėmis tarnybomis, tuomet apie migrantus paprastiems žmonėms ir minčių nebuvo, o kažkieno planai jau turėjo būti vykdomi

 5. Mindas says:

  neabejoju, kad daugiau kaip 51 proc. gyventojų pritartų, kad ponas premjeras nebenusikliedėtų ir palinkėtų jam šviesaus proto ir tvirto stuburo pastovėti nors kartą už Lietuvos interesus. Ne JAV, ne ES, ne partijos, ne savo, bet Lietuvos.

 6. Ec says:

  Jeigu jis tuo 51% įsitikinęs, galėtų referendumą tuo klausimu inicijuoti, dauguma (51%) jį palaikytų, demokratija triumfuotų :)

 7. Panzer says:

  Niekas neklausė vokiečių, o tuo labiau neklaus lietuvių, nes tai kas vyksta yra nesuvokiama protu. Kodėl Nato šalis Turkija tiesiog praleidžia emigrantus, kodėl niekas nekalba apie išorinių sienų apsaugą, o laukiama kas bus, kodėl musulmoniskos šalys jų nepriima, o jie nenori ten eiti, kodėl dauguma valčių yra lyg iš vieno sandėlio,kas stovi už to??? Greitu laiku, mano manymu, jav numes Europai virvę, tik bus neaišku ar kad ištraukti Europa iš to mėšlo ar kad pasikartume,tikėtinas antras variantas, gal paskolins žalių pinigiuku…

 8. Panzer says:

  Dar vienas dalykas, kas nori padėti,tas ir turi sumokėti, darom referendumą ir kas už pagalbą, tas susimoka,kodėl turi kentėti visi? Jei kažkam jav ar kanadoje yra noras padėti tegu aukoja pinigus, kodėl turi kentėti visi, kas čia per demokratija???? Butkevičius gali pliaušketi,bet vietoje to galėtų surinkti visus skvernelius, linkevicius ir kitus išdavikus ir eiti savanoriauti į Vengriją ar Graikija, o po to savo namuose apgyvendinti tuos pabėgėlius, gal užtenka kalbėti moralės balsu, tegu tie didieji moralistai baigia kalbas,nes ant kortos Europos ateitis, mūsų ateitis, kodėl raudona mygtuką spaudo merkel, cameronai, holandai ir obamos, todėl kad tas belytis europietis iš tikrųjų nebeturi kiaušinių, o visas emocijas yra išmokintas laikyti viduje!

 9. kursis says:

  Ne tam Europa virs1000metu kariavo su aziatu ordomis,kad dabar prisileistu to brudo.Paziurekite i Latvija-po antro pasaulinio karo priveise ten aziatu,dabar eutochtonai latviai tesudaro tik puse visu Latvijos gyventoju.

 10. Mindaugas says:

  kursiui: Nejaugi rusai azijatai? Kažkur girdėta sena, lietuviškų pitriotų nacistinė giesmelė….kaip tai panašu į lietuviškų demagogijos asų, Lietuvos darbininkijos pinigus rijančių „Rytų studijų“ centrų skleidžiamą giesmelę….tai tiesiog patriotiniais lozungais žongliruojantys demagogai –tie patys libealai, tie patys buržuazinės santvarkos ir Vakarų liberalkapitalistinės vergijos šalininkai…

 11. Mindaugui says:

  „kursis“,matyt,tik dabar pradejo i mokyklele, i pirma klase eiti, ka tik ismoko rasyti ir skaityti, tai dar nezino kad rusai ne azijatai ir kad Europa tuntais priima tikrus azijatus ir negrus. Turime tik dziaugtis, kad nuo rugsejo 1-os taip neblogai rasyma ivaldes, sitas , ko gero, toli eis. O su laiku ismoks ne tik perskaityti, bet ir suprasti ka skaito. 

 12. Mindaugas says:

  laužtuvui: o kaipgi su lietuviais? kieno gi jie genus nešioja? Tik nepradėkite kalbų apie „arijus“….

 13. ekonominio karo pabėgėlis says:

  Siūlau keisti lietuvius emigrantus į „sirus“ imigrantus. Sutaupytus integracijai pinigus galima būtų skirti mainams pasiryžusiai valstybei, o numatytas „viliojimo lėšas“ skirti tautiečiams.

  Ar čia naujose ėdžiose pašaras ne tos paskirties?

 14. Dongis says:

  Mane pikdo ir zeidzia musu premjero pasisakymas apie 51%,iskur jis tuos procentus traukia,gal savo seimoje tokia apklausa atliko! Tegul padaro referenduma,tada paziuresim kiek procentu liks is jo susapnuotu 51%.

 15. xzc says:

  Apie kokius 51% tas zmogpalaikis sneka?! NEI KARTO NESU NEI MATES NEI GIRDEJES J O K I O S APKLAUSOS!!!!!!!!!!!!!!! Nei as nei bet kas is mano miesto!!!!!!!!!!! LAUK IS LIETUVOS VISUS VALDZIAZMOGIUS SU VISAIS SPALVOTAISIAIS(omeny turiu ir iskrypelius)

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top