American Conservative: JAV laikas pripažinti Putino tiesą Sirijos klausimu

2015, 21 rugsėjo, 1:01 | kategorija Ideologija | atsiliepimų (17) | peržiūrų 729 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

theamericanconservative.com

paveikslėis

nuotrauka: REUTERS/Ammar

Vladimiro Putino veiksmų planas Sirijoje iš šono žiūrint atrodo gerokai labiau apgalvotas, nei siūlomas Barako Obamos ir Džono Kerry, rašo amerikiečių politikas ir publicistas Patrikas Bjukenenas (Patrick Buchanan), American Conservative leidinyje. Rusai perkelia savus tankus ir kariuomenę į aviabazę netoliese pakrantės Latakia miesto, siekdami sukurti patikimą tiekimo sistemą, skirtą tiekti ginklus ir kitas atsargas Sirijos kariuomenei.

Sirijos prezidentas Bašaras Asadas, laikomas Kremliaus sąjungininku, jau prarado pusę savo šalies, ir, jeigu jis kris galutinai, Putinas praras savo atramą Sirijoje ir Viduržemio jūros regione, pastebi publicistas. Be to, islamiškosios teroristinės organizacijos – „Islamo valstybė“ ir „Nusra Front“ – užims Damaską ir tuo pačiu patirs stambią pergalę. Štai dėl to greičiausiai nerimauja rusų prezidentas, bet ar teisus jis?, – užduoda klausimą Bjukenenas.

1939 metais Vinstonas Čerčilis pasakė: „Aš negaliu prognozuoti Rusijos veiksmų. Tai galvosūkis suvyniotas į paslaptį, laikomą mįslėje. Bet, gali būti, jog raktas visgi yra. Šis raktas – nacionaliniai Rusijos interesai“. Būtent nacionaliniais savo šalies interesais ir rūpinasi Vladimiras Putinas, įsitikinęs straipsnio autorius.

Jeigu Asado režimas kris, tai valdžią perims teroristai – jie išnaikins tūkstančius alavitų ir Sirijos krikščionių bei išprovokuos dar didesnę migracijos krizę, konstatuoja Patrikas.

Putinas siekia to išvengti. O mes argi nenorime? Kodėl gi mes tada iš aukšto atmetame jo pasiūlymus dirbti su mumis? – svarsto publicistas. – Negi mes vis dar pučiamės dėl to, kad, kai mes padėjome nuversti prorusišką režimą Kijeve, Putinas atsakė į tai Krymo aneksija? Laikas su tuo susitaikyti.

Akivaizdu, kad tarp dviejų stambiausių karinių valstybių bus trintis, bet kiekvienos jų interesas – išvengti karo viena su kita ir sutriuškinti „Islamo valstybę“, pabrėžia straipsnio autorius. Ir, jeigu JAV skaitysis su Rusijos interesais, vietoje to, kad reaguotų į priverstinę rusofobiją, kurią mokslinių tyrimų centrai pateikia kaip analitiką, – tai abiem pusėms bus lengviau suderinti bendradarbiavimą Sirijoje.

Juk pagrindinė problema susijusi su Sirija slypi ne Rusijoje, o tame, kad Amerika leido savo sąjungininkėms (Turkijai, Izraeliui, Saudo Arabijai ir Persijos įlankos arabų šalims) įkalbėti save būtinai nuversti Bašarą Asadą. Anot pastarųjų, kai tik JAV jo (Asado) atsikratys, jos galės suformuoti stambią arabų su turkais koaliciją, ir susidoroti su „Islamo valstybe“.

Bet visa tai, žinoma, nerimta, nors ir todėl, kad nei Irakas, nei Libija netapo demokratinės valstybės pavyzdžiais Artimuosiuose Rytuose, po to, kai buvo nuversti Sadamas Huseinas ir Muamaras Kadafis, pažymi publicistas. Jo nuomone, JAV interesas neleisti Asado nuvertimo, ko pasekoje jo kariuomenė būtų demoralizuota ir smukusios kovinės dvasios, ir prieš ISIL smogikus nebebus likę jokių kliūčių pakeliui į Damaską. O vėliau Sirija tiesiog virs strategine „Islamo valstybės“ stovykla, iš kur ji vykdys teroristinius išpuolius prieš kitas šalis regione ir visame pasaulyje, daro prielaidą Bjukenenas.

Putinas teisus tame, kad pagrindiniu priešu įvardijo „Islamo valstybę“, o ne Asadą, ir minimoje situacijoje jau Amerika, o ne Rusija, išrodo kaip „paslaptis suvyniota į mįslę“, pabaigia Patrikas Bjukenenas savo straipsnį.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 17

 1. Mindaugas says:

  Skirtingai nei tragiškuoju Libijos ir Muamaro Kadafio atveju (šalį visiškai izoliavus ir sunaikinus), Sirija, dėka tvirtos ir ryžtingos Irano paramos bei, nors ir pragmatiškai motyvuotos, bet vis dėlto, ženklios Rusijos pagalbos pasaulio politinėje arenoje (prisiminkime jankių grasinimus pulti Siriją, kurie iš esmės buvo „užblokuoti“ Rusijos bei Kinijos dėka), pamažu, bet užtikrintai juda link apsivalymo nuo šalies viduje veikiančių užsienio finansuojamų, ginkluojamų ir importuojamų teroristų pajėgų. Esamomis aplinkybėmis Sirijos pergalė kare, nors ir sunki bei kruvina, bet, vis dėlto, neišvengiama. Tai puikiai išreiškia ir Sirijos ministro pirmininko, Wael al-Halqi, pareiškimas, kad 2015 – ieji – tai Sirijos pergalės prieš terorizmą metai, kuriuo išreiškiama tiek tvirta tautos valia kovoti iki galo, tiek ir viltis pergalę pasiekti jau šių metų bėgyje. Be to, Asadas savo tautiečius ir musulmonus apskritai ragina kovoti prieš takfirų bei vahabistų (islamizmo atšakų, glaudžiai susijusių su Al Qaeda, Saudo Arabija bei Vakarų spec. tarnybomis) ideologija. Tikiu, kad šį kartą, skirtingai nei Libijoje (2011 m.) ar Irake (2003 m.), Sirija, vedama savo vado, Prezidento Bašaro al Asado, laimės didvyrišką pergalę kovoje prieš tiek savo, tiek ir žmonijos priešus, už savo laisvę ir nepriklausomybę.

 2. gojus says:

  O man padėtis atrodo kur kas liūdniau nei Mindaugui. A tik nebus teisi bobulė Vanga, kad Sirija kris ir nugalėtojas bus ne tas… Islamo valstybė sėkmingai išsilaikė ir tik plečiasi ir nieks prieš ją realiai nekovoja, ar tai nenori ar tai negali. Štai ir bus pagrindas įsitvirtint ir tai tik laiko klausimas kada jie paims visą Siriją ir aišku ne be pindosų pagalbos. Gal pindosai galvoja, kad tegul pirmiausia Asadą nuverčia, o tada mes juos sunaikinsim?

 3. Kindziulis says:

  Gal kas gali pasakyti, kodėl Turkija, Izraelis + Arabai nori nuversti Bašarą?

 4. baltasis says:

  todel kad jav jiems liepe

 5. Panzer says:

  Jei apie klausimus prakalbom.Kaip manot,kodėl jav ir Irano santykiai šiltėja?

 6. FB nerijus sk says:

  Izraelis nenori Asado nuvertimo-cia propoganda,nes tuomet sekanti taikinys ISIL butu libanas ir izraelis;)

 7. FB nerijus sk says:

  to GOJUI, gerai perskaityk,ka rasau,po 2 metu max,ISIL liks tik istorija,ypatingai Sirijoje:)Damaskas gins savo sali nuo agresijos visomis imanomomis priemonemis,pasitelkus Izraelio zvalgyba ,ISIL bus sulyginti su zeme,RF naikintuvu pagalba,vieno ko reikia siuo metu,tiksliu kordinaciu,apie ISIL bazes Sirijoje.Ir maziau skaitykite USA propogandines spaudos,tokios kaip times,reuters,ir t.t .ES siuo metu pochui ta sirija ,ir ta pati ukraina,reikia tavarkytis pas save su pabegeliais::)jus ka manote,USA duos naikintuvus sirijos opozicijai?nejuokaukite:)

 8. FB nerijus sk says:

  2 metu begyje ISIL liks tik istorija,ko dabar reikia,tai tiksliu kordinaciu,apie isil bazes sirijoje,ir technikos judejima,likusi darba padarys RF naikintuvai,:)o tikslias kordinates duos tie patys zydai,:)slapcia ir apie tai neparasys jokia spauda:)..o USA sukileliams tikrai nesius naikintuvu,nes to nenores Iranas:)o ES siuo metu pochui ta sirija,ir ukraina,reikia tvarkytis su pabegeliais:)visi veiksmai tiek RF sirijoje yra suderinti kitais kanalais tiek su ES tiek su USA,:)

 9. FB nerijus sk says:

  to panzer..usa ir irano santykiai silteja nuo 2013metu,pagrindinis to iniciatorius yra J,KERRYS, kurio artimi draugai yra aukciausiame irano elite,tikslas USA yra stiprus , artimas sajungininkas artimuose rytuose.

 10. FB nerijus sk says:

  28rugsejo RF, putinas dalyvaus OON virsuniu susitikime,po kurio viskas ir issispres,USA arba jungsis prie RF,ir kartu smogs ISIL,arba USA apkaltins RF ,kisimuisi I sirijos reikalus,destabilizuojant situacija,kitu variantu nera,greiciaisiai bus pasirinktas,1 variantas,tuo kas dabar vyksta,uzkulsiuose,ir tai kad,USA karinis konglomenatas pats skambina RF Putinui,-tiksliau ,rusijos generoliui SOIGU,ta patvirtina ir USA sekretorius ,J KERRY,manau reikalai sirijos klausimu pakryps i gera.USA kaip ir neturi kur detis,-taigi bus paaukotos visos tos ISIL, SU SAVO ATSAKOMIS.:)

 11. FB nerijus sk says:

  Sirijos pasiuntinys prie OON jau dabar siulo suduoti aviacijos smugius ISIL o damaskas prasys RF sausumos kariu pagalbos.

 12. FB nerijus sk says:

  galiu parasyti dar daugiau,kad siuo metu ISIL puseje tiesiogiai dalyvauja USA spec nazas,taip slapti CZV buriai,taip pat yra naudojami smogiamoji aviacja prie Asado vyriausybines pajegas,bet sita info neiseina iki vakaru pasaulio,ja skelbia tik Arabijos salys..taip pat naudojami TOKIE usa koviniai bepilociai ,KURIUOS TURI TIK PENTAGONAS, bus idomu kaip ten viskas spresis.

 13. gojus says:

  FB nerijau -> duok Dieve, kad mes po 2 metų dar galėtumėm atsisėdę čia diskutuoti, kad tu buvai teisus. Manau per daug pasikeitimų gali įvykti per tuos 2 metus. Putino vizitas nieko nišspręs, nes jei nori daryt pareiškimą susitikimo metu, tai prieš tai turi detaliai susitart. Tad susitarimas jau turi būt gatavas ant stalo dabar ir turi būt publika ruošiama ir transliuojama žinia. O žinia kol kas transliuojama tokia, kad Rusijos veiksmai remiant Asadą karine technika ir personalu yra nepriimtini. Vienintelė galimybė, kad bus pranešimas, kad Asadas nuimamas ir valdžia perduodama kitiems, tik klausimas ar Putinas aukos Asadą. Mano nuomone Makakas joBana siūlys Putinui Rusijos saugumą ir palikt Ukrainą užšaldytame statuse jei Putinas atsisako Asado. Bet Putinas irgi puikiai suvokia, kad amerikosais pasitikėt negalima. Tad jei neras gero kompromiso galima laukti sparčiai gilėjančių konfliktų visuose taškuose. Dabar Ukraina palikta ramybėje, tikintis palaužt Putiną ant Asado. Kas dėl Panzer klausimo, tai manau kad tai tik pindosų apgavystė – santykiai su Iranu šiltėja tiek, kad Asadui būtų papildomas spaudimas, bet vos tik Siriją paims pindosai, iš karto bus puolamas Iranas. Atšilus santykiams bus lengviau suorganizuoti maištą Teherane ar Širaze su tradiciniais snaiperiais.

 14. Mindaugas says:

  to FB nerijus sk: kad ISIL pusėje tiesiogiai dalyvauja USA spec. pajėgos, taip pat ir CŽV, nėra jokia naujiena (na nebent nutukusiems jankiams ir tai ne visiems). Aktyviausiai Sirijoje reiškiasi Mossadas, koordinuojantis ir bendradarbiaujantis su CŽV. Taip pat prieš Bašarą al Asadą aktyviai veikia kitos, dar rimtesnės ir labiau užslaptintos sionistinės „kontoros“-Shin Bet, Directorate of Military Intelligence, МАТАМ(anksčiau aktyviai pasireiškusi Palestinos laisvės kovotojų žudymais ir grobimais), bei, kiek man yra žinoma MAMAD-Izraelio politinių tyrimų centras….

 15. Jahve says:

  to gojui,  neblogai mastai

 16. Ec says:

  JAV, mano nuomone, neturi draugų, tiesiog yra naudingos ir nenaudingos pusės, juk visai neseniai Iranui vos ne karu buvo grasinama dėl atominių elektrinių, dabar gi kol kas jis naudingas (draugas, naiviai liaudžiai). JAV nesvarbu kas su kuo kariauja, svarbu, kad kariautų. Karas jiems aprūpina dolerių spaustuvės apkrovimą, ta žalia makulatūra jie finansuoja tariamus draugus. Jei karas baigtųsi doleriui taip pat ateitų galas, tuomet tie dolerių maišai pavirstų makulatūrininkais. Tų dolerių maišų pilna ne tik JAV, pakanka jų ir Europoje, Arabų šalyse, Rusijoje, jų yra visur, todėl jie visokeriopai ir palaiko karo būseną, tik stengiasi toliau nuo savo kiemo

 17. Įkaitas says:

  Situacija pavojinga,būtina tai suvokti – akivaizdūs branduolinės skeltanagių imperijos agonijos  simptomai.
  ОСНОВНАЯ ПРИЧИНА ТЕРРОРА В ПАРИЖЕ,СИРИЙСКОЙ ТРАГЕДИИ.
     Российская империя – преступная империя лжи. На тотальной лжи построена история этого отсталого тоталитарного государства – оплота терроризма. Эту лживую убийцу необходимо судить за масcовые убийства, геноцид. После ГОЛОДОМОРА, 1932 -1933, убийства 11 миллионов украинцев, красные кремлевские нацисты должны были быть стерты с поверхности земли. Но вторая мировая война, которую выиграли красные нацисты, продлила маcсовые убийства народов на оккупированных территориях.
     Терроризм российской империи – основная причина террора в Париже, Сирийской трагедии. Асcад – заложник кремлевских сумасбродов. Основы самоубийственного кремлевского терроризма заложены преступной, обреченной и отсталой сталинской – гитлеровской имперской идеологией…

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top