Antroji finansinė „speciali operacija“

2022, 22 rugsėjo, 18:15 | kategorija Genocidas | atsiliepimų dar nėra | peržiūrų 146 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Eduardas Topolis apie Rusijos naujųjų turtuolių „savižudybes“

2022 m. sausio 30 d. netoli Sankt Peterburgo esančiame Leninsko kaime rastas negyvas 60 metų Leonidas Šulmanas, „Gazprom Invest“ transporto tarnybos vadovas. Tuo metu „RIA Novosti“ pranešė, kad pas jį buvo rastas atsisveikinimo raštelis, o jo mirtis buvo tiriama kaip savižudybė.

Vasario 25 d., kitą dieną po to, kai Rusija įsiveržė į Ukrainą, tame pačiame kaime esančiame savo 500 000 dolerių vertės namo garaže buvo rastas pakartas kitas aukščiausio rango „Gazprom“ vadovas Aleksandras Tiuliakovas. Pranešama, kad jis taip pat nusižudė, o prieš tai buvo žiauriai sumuštas nežinomų užpuolikų.

Šios dvi „savižudybės“ pradėjo paslaptingų Rusijos oligarchų mirčių epidemiją: kovo 3 d. Michailas Watfordas (gimęs Tolstošoje), 66 metų Rusijos multimilijonierius, susikrovęs turtus iš naftos, buvo rastas pakartas garaže savo valdose Sasekso grafystėje (Didžioji Britanija);

Kovo 24 d. savo bute Nižnij Novgorode buvo rasti negyvi medicinos įmonės „MedStom“ savininkas milijardierius Vasilijus Melnikovas, jo žmona ir du sūnūs;

Balandžio 18 d. buvęs banko „Gazprombank“ viceprezidentas 51 metų Vladislavas Avajevas, jo žmona ir 13-metė dukra buvo rasti negyvi savo mansardoje Maskvoje, o balandžio 19 d. 43 metų buvęs dujų bendrovės „Novatek“ vadovas Sergejus Protosenia buvo rastas pakartas savo vilos sode Lloret de Mar kurorte Ispanijoje.

Jo žmonos ir aštuoniolikmetės dukters lavonai buvo rasti jų vilos miegamuosiuose, o šalia Sergejaus, mirusio nuo uždusimo, kūno gulėjo peilis ir kirvis. Tyrimo duomenimis, Protosenia nužudė savo šeimą ir nusižudė.

Gegužę Mitiščiuje rastas negyvas 43 metų milijardierius, buvęs „Lukoil“ vadovas Aleksandras Subotinas, o birželio 16 d. – 64 metų buvęs gynybos bendrovės „Rosvooruženie“ generalinis direktorius Aleksejus Ogarevas, rastas negyvas išskirtiniame kotedžų kaimelyje Balatone, Maskvos srityje;

Liepos 5 d. Leningrado srities kotedžų gyvenvietėje „Morskie Terasy“ 61 metų Jurijus Voronovas, transporto bendrovės „Astra-Shipping“, kuri rūpinosi „Gazprom“ įrangos pristatymu į Arktį, generalinis direktorius, buvo rastas negyvas baseine su peršauta galva.

Rugpjūčio viduryje Vašingtone (JAV) rastas 52 metų latvių kilmės amerikiečio multimilijonieriaus Dano Rapoporto kūnas, iškritęs pro savo buto prabangiame daugiaaukščiame pastate langą. Rusijoje milijonus uždirbęs Rapoportas ne kartą kritikavo Vladimirą Putiną dėl jo invazijos į Ukrainą.

Rugsėjo 1 d. pro Centrinės klinikinės ligoninės prie Rusijos prezidento administracijos šeštojo aukšto langą „iškrito“ 67 metų Ravilas Maganovas, „Lukoil“ direktorių tarybos pirmininkas ir vykdomasis viceprezidentas, kurio vadovybė dar kovo 4 d., t. y. pačioje karo Ukrainoje pradžioje, viešai pasisakė prieš šią „specialiąją operaciją“.

Tuo pat metu VČK-OGPU „Telegram“ kanalas pranešė, kad Ravilis Maganovas iškrito arba iššoko pro Centrinės klinikinės ligoninės langą praktiškai tuo metu, kai prezidentas V. Putinas atvyko į ligoninę atsisveikinti su dieną prieš tai mirusiu Michailu Gorbačiovu!

Kadangi prieš keturiasdešimt metų savo romane „Raudonoji aikštė“ tyrinėjau paslaptingą Sovietų Sąjungos KGB pirmininko pavaduotojo Semiono Cviguno „savižudybę“ ir nuo to laiko laikau save dideliu kriminalistikos specialistu, ši žinia man sukėlė rankų niežulį ir pradėjau galvoti apie naujo detektyvinio romano „Antroji finansinė specialioji operacija“ siužetą.

Tačiau bet kokio romano rašymas užtrunka mažiausiai metus, nenoriu sugadinti siužeto, todėl siūlau idėją aptarti „Continent“ skaitytojams.

Tačiau, pirmiausia kelios pagrindinės mintys. Neįmanoma nepastebėti, kad šių savižudybių epidemija sutampa su Rusijos karu Ukrainoje. Tačiau kaip Rusijos naujųjų turtuolių savižudybių protrūkis gali būti susijęs su V. Putino kariuomenės pralaimėjimais ar tariamais laimėjimais?

Apskritai, tiriant savižudybes pirmoji bet kurio detektyvo taisyklė yra „ieškoti pinigų“. Tačiau ir čia atsiduriame aklavietėje: net jei Telmanas Gdljanas ar kas nors kitas imtųsi tirti šias mirtis, niekas negalėtų rasti išeities.

Telmanas Gdljanas ar bet kuris kitas ypač svarbių bylų tyrėjas, jie nebūtų radę nė cento, trūkstamo aukų sąskaitose. Tai reiškia, kad šie turtuoliai mirė ne dėl savo pinigų.

Ir tada atsiranda „Antrosios specialiosios finansinės operacijos“ versija. Leiskite man paaiškinti. Pirmąja specialia finansine operacija laikau M. Chodorkovskio suėmimą 2003 m. lapkričio 25 d. ir čekistų bei Putino įvykdytą naftos bendrovės „Jukos“ perėmimą.

Šio veiksmo poveikis buvo stulbinantis – kad išvengtų panašaus likimo, visi Rusijos oligarchai nedelsdami puolė prie naujojo Kremliaus chano Vladimiro kojų ir įsipareigojo pervesti 50 proc. savo pajamų į Jurijaus Kovalčiuko, Nikolajaus Šamalovo ir Genadijaus Timčenkos akcinį banką „Rossija“, kaip žmonės, turintys supratimą (poniatije).

Taigi, Kremliaus autoriteto skrydis iškilo nuo „Mišos dviejų procentų“ iki „Volodios penkiasdešimties procentų“. Tačiau kas, be Putino ir jo parankinių Kovalčiuko, Šamalovo, Timčenkos ir Sečino, kurie pasiglemžė „Jukos“, buvo tos specialios operacijos naudos gavėjai?

Ką gavo drąsūs čekistai – tikrieji tos akcijos kaltininkai – be kapeikų dovanėlių butų ir vario medalių ant krūtinės pavidalu? O juk nuo tada, nuo 2003 m., be ištikimų pirmojo šaukimo donorų-milijardierių šalyje atsirado dar 3120 multimilijonierių ir 297 000 dolerinių milijonierių, neapdėtų jokia kunigaikštiška duokle…

Gerai, nevarginsiu jūsų romano siužetu. Jis prasideda nuo labai geranoriško KGB-FSB pareigūno sekmadienio vizito į elitinį Leninsko kaimą netoli Sankt Peterburgo, priklausantį aukščiausiems „Gazprom“ vadovams. Pažymėtina, kad ši vadovybė, įžvalgiai numatydama šalies ateitį, nepakeitė kaimo pavadinimo…

Taigi FSB pareigūnas neskubėdamas, ramiai apeina vieną sodybą po kitos Leninsko gyvenvietėje ir konfidencialiai paaiškina jų savininkams, kad dėl dabartinių aplinkybių Donbase (ne viskas „vyko pagal planą“) tėvynei reikia jų pagalbos.

Jis pasakoja, kad bankus prižiūrinti FSB Ekonominio saugumo tarnyba (EST) ir Rusijos prezidento Antikorupcijos direktoratas turi patikimų žinių apie visas jų pajamas Rusijoje ir užsienyje. EST primygtinai prašo pusę šių lėšų savanoriškai pervesti į naująjį „Rusijos banką“, įsikūrusį Didžiosios Lubiankos gatvėje 7.

Žinoma, sausį ir vasarį, net ir po antrosios savižudybės Leninskojės kaime, „Gazprom“ praturtėję iš dujų ir šalia dujų veikiantys naujieji turtuoliai labai vangiai reagavo į tėvynės pagalbos prašymą.

Juolab kad Didžiojoje Lubiankos gatvėje, 7, pasirodė esąs tik „Rusijos banko“ filialas, o pats bankas registruotas arba Kirgizijoje, arba Kazachstane, ir net pats Bortnikovas nežino, kur nukeliaus pinigai.

Vis dėlto, iškart po milijardieriaus Vasilijaus Melnikovo mirties kovo 24 d. ir ypač po buvusio „Gazprombank“ viceprezidento Vladislavo Avajevo visos šeimos mirties balandžio 18 d., būtinybė skubiai suteikti finansinę paramą tėvynei pagaliau pasiekė išsigandusią taupiųjų turtuolių sąžinę ir finansinis cunamis užliejo Lubiankos „Rusijos banko“ sąskaitą.

Kaip žinia, apetitas atsiranda bevalgant. Išbandę duoklės išieškojimo metodus su periferiniais „Gazprom“ vasalais, antrosios specialiosios finansinės operacijos vadovai savo taktiką nukreipė į didesnes žuvis – „Novatek“ ir „Lukoil“ savininkus, kurie, kaip prisimename, smerkiamai atsiliepė apie V. Putino specialiąją operaciją Ukrainoje.

Balandžio 19 d. buvęs „Novatek“ generalinis direktorius Sergejus Protosenia savo bute Ispanijoje „peiliu ir kirviu nužudė žmoną, dukrą ir save“, o gegužę milijardierius Aleksandras Subbotinas, buvęs aukščiausio lygio „Lukoil“ vadovas, buvo rastas negyvas Mitiščevo šamano rūsyje.

Ir galiausiai, rugsėjo 1 d., būtent per prezidento V. Putino atsisveikinimą vienas prieš vieną Centrinėje klinikinėje ligoninėje su mirusiu savo kritiku Michailu Gorbačiovu, Antrosios finansinės specialiosios operacijos vadovai Vladimirui Vladimirovičiui įteikė dar vieno nepritariančiojo, „Lukoil“ valdybos pirmininko Ravilo Maganovo, iškritusio pro ligoninės langą, lavoną.

Sprendžiant iš jau tris savaites trunkančios tylos, po Rusijos oligarchų lenktynių link kilpos ir atviro lango, antroji specialioji finansinė operacija pasiekė savo tikslą – tūkstančiai Rusijos dolerinių multimilijonierių ir milijonierių, kaip tikri patriotai, dabar visiškai savanoriškai dalijasi savo pelnu su valdžia.

Tačiau, prisipažinsiu: dar nenusprendžiau, kieno tai veiksmas – asmeninis Putino ar FSB Specialiųjų operacijų valdybos vadovų organizuotas siekis užtikrinti sau patogų egzistavimą Rusijos kariuomenės pralaimėjimo Ukrainoje ir Putino režimo žlugimo atveju.

Juk nereikėtų manyti, kad FSB strateginiame direktorate dirba visiški neišmanėliai, kurie nežino, kuo Rusijai baigėsi pirmasis karas su Japonija ir karas Afganistane.

Taigi, yra dvi romano siužeto versijos, todėl, kaip sakydavo dabar jau uždarytoje televizijos laidoje „Kas? Kur? Kada?“, prašau žiūrovų paramos užuominos.

Sarmatai

Jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba PayPal. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.Naujienos iš interneto

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top