Ar JAV Valstybės departamentas ketina Švediją, Suomiją ir JK priskirti prie žmogaus teisių pažeidėjų?

2022, 9 rugsėjo, 13:58 | kategorija Metodologija | 1 atsiliepimas | peržiūrų 84 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Plakatas - Aš mylius savo transseksualų vaiką

QUARTZ

Remiantis vidiniu JAV valstybės sekretoriaus Antonijaus Blinkeno memorandumu (kurį man nutekino vienas departamento Užsienio reikalų tarnybos pareigūnas) ir kuris praėjusią savaitę buvo išplatintas tarp darbuotojų, atsakymas į antraštėje pateiktą klausimą gali būti teigiamas, rašo „City Journal“ autorius, Manheteno instituto darbuotojas, Leoras Sapiras.

Šia atmintine sekretorius Blinkenas stengiasi įgyvendinti prezidento J. Bideno praėjusių metų birželio mėn. vykdomąjį įsakymą 14075. Šiame įsakyme federalinės vyriausybės agentūroms nurodoma daryti viską, ką gali, kad būtų sustabdyta „LGBTQI+“ asmenų „konversinė terapija“ (pagalba siekiant orientuoti žmogų į jo biologinę lytį).

Po jo išleidimo Baidenas paskyrė Džesiką Stern specialiąja pasiuntine LGBTQI+ asmenų žmogaus teisėms skatinti – ši pareigybė buvo sukurta Obamos administracijos, tačiau valdant Donaldui Trumpui liko neužimta. Stern, kuri naudojasi „visais įvardžiais“, anksčiau dirbo „OutRight Action International“ – propagandinės organizacijos, nuolat veikiančios Jungtinių Tautų būstinėje Niujorke – vykdančiąja direktore.

„OutRight“ pasiskolino argumentus, nukreiptus prieš seksualinės orientacijos keitimo terapiją (kai įrodymai prieš šią praktiką yra tvirti) ir juos nemoksliškai pritaikė „lytinei tapatybei“ (kai tyrimai nuosekliai rodo, kad vaikų tapatinimasis su priešinga lytimi daugumai ją patyrusiųjų yra praeinantis etapas).

Tokia strategija, kai pasinaudojama visuomenės nežinojimu, kuo skiriasi homoseksualumas ir transseksualumas, jau pažįstama. Ir, kad nemanytume, jog politikai žino geriau, pats J. Bidenas, atrodo, nesugeba atskirti seksualinės orientacijos nuo lytinės tapatybės.

Bideno administracija „konversinę terapiją“ apibrėžė kaip pastangas „nuslopinti ar pakeisti asmens lytinę tapatybę“. Blinkeno atmintinėje kaip autoritetas cituojama Amerikos vaikų ir paauglių psichiatrijos akademija – organizacija, kuri, kaip ir Amerikos pediatrų akademija, tapo nedidelės, bet balsingos ir gerai organizuotos ideologų grupės, tarp kurių yra ir Džekas Turbanas, auka.

Memorandume remiamasi Jungtinių Tautų nepriklausomo seksualinės orientacijos ir lytinės tapatybės eksperto Viktoro Madrigal-Borlozo (Victor Madrigal-Borloz) paaiškinimu, kad „konversija“ reiškia tik pastangas pakeisti translytį asmenį į „cislytį“.

Taigi, hipotetinis scenarijus, kai vaikui daromas didelis spaudimas tapti translyčiu, net jei tai reiškia medikamentinį gydymą, techniškai nebūtų laikomas „konversija“.

Pasak Bideno administracijos, vienintelis teisėtas, „žmogaus teises“ gerbiantis gydymo rezultatas, pasireiškiantis pirmaisiais vaiko lyties sutrikimo ar susipainiojimo požymiais, yra socialinė transformacija, po kurios daugeliu atvejų seka kūno pakeitimai.

Pabrėžtina, kad Blinkeno atmintinėje nepateikiama jokių įrodymų ar argumentų, pagrindžiančių teiginius apie „konversinę terapiją“, o remiamasi „visomis didžiausiomis Jungtinių Valstijų medicinos ir psichikos sveikatos asociacijomis“.

Tačiau iš tikrųjų tokios medicinos grupės kaip AAP ir AACAP šiuo klausimu nesivadovavo mokslo žiniomis, o leido aktyvistams diktuoti politines pozicijas, pagrįstas pseudomoksliniais teiginiais, akivaizdžiai neteisingais turimų tyrimų apibūdinimais, o kai kuriais atvejais – tiesiog suklastotais duomenimis.

Tą pačią išvadą nesunkiai padarys kiekvienas, turintis daugiau nei vidutinį intelektą, išmanantis mokslinius metodus ir pakankamai laiko bei kantrybės susipažinti su literatūra šiuo klausimu.

Tai jau padarė Švedijos, Suomijos ir Jungtinės Karalystės medicinos institucijos, taip pat ir Floridos valstija. Netrukus jų pavyzdžiu gali pasekti ir Prancūzija bei Australija.

Piktinantis faktas yra tas, kad Blinkeno atmintinėje „konversijos terapija“ apibrėžiama kaip apimanti ne tik „elektrošoką“ ir „korekcinį išprievartavimą“, bet ir „pokalbių terapiją“.

Štai taip: psichoterapija, kuria siekiama padėti vaikui, kenčiančiam dėl savo besikeičiančio kūno, jaustis patogiau, užuot atlikus brangias, rizikingas ir negrįžtamas hormonines ir chirurgines intervencijas, anot Valstybės departamento, niekuo nesiskiria nuo gėjų ir lesbiečių plakimo elektrošoku, siekiant juos „išlaisvinti“ nuo įgimto seksualinio potraukio, rašo straipsnio autorius.

Tokių šalių kaip Švedija, Suomija ir Jungtinė Karalystė problema yra ta, kad šių šalių medicinos institucijos per pastaruosius dvejus metus padarė išvadą, kad vaikų „lytį patvirtinančio palaikymo“ įrodymai yra labai silpni, todėl hormoninės ir chirurginės intervencijos yra (kaip teigia Suomijos COHERE) „eksperimentinės“.

Švedija ir Suomija dabar nurodo gydytojams, dirbantiems su nepilnamečiais, taikyti metodą, pagal kurį pokalbių terapija yra pirmoji gynybos linija, o „lytį patvirtinantys“ vaistai – tik kraštutiniais atvejais, jei iš viso yra.

Švedija uždraudė lyties operacijas nepilnamečiams – operacijas, kurios praktikuojamos Jungtinėse Valstijose, nepaisant nuolatinio švietimo lyčių klinikų ir kairiojo centro žiniasklaidos priemonių atžvilgiu.

Blinkeno direktyva Amerikos konsulatus ir ambasadas faktiškai paverčia pasauliniais „lytį patvirtinančiais“ šnipais. Ambasados įpareigojamos „teikti išsamią informaciją apie vadinamosios „konversinės terapijos“ praktiką priimančiose šalyse „kaip metinių žmogaus teisių ataskaitų dalį“.

Tuomet Džesikos Stern biuras parengs „veiksmų planą, kaip kovoti su šia praktika visose užsienio politikos ir užsienio pagalbos srityse“.

Naujosios politikos žala bus apčiuopiama. Pirma, jei pavyks įbauginti šalis, kad jos neteiktų pokalbių terapijos jaunuoliams, kenčiantiems dėl savo besivystančio kūno, tai pakenks homoseksualiems jaunuoliams.

Lyties neatitikimas ir su tuo susijusios kančios yra labai dažni gėjų ir lesbiečių jaunimo raidos etapai, tai patvirtina moksliniai tyrimai, klinikinė patirtis ir daugybė pasakojimų iš pirmų lūpų.

Jei šiems paaugliams nebus leista kalbėti apie savo jausmus, jie bus pripumpuoti sintetinių hormonų; kai kurie atsidurs po chirurgo peiliu.

Liūdna ironija, kad pagal naująją Bideno ir Blinkeno politiką Irano ajatolų požiūris į homoseksualumą dabar laikomas labiau atitinkančiu žmogaus teises nei pažangiausių Europos gerovės valstybių.

Bideno administracijos manipuliavimas Amerikos visuomenės rūpinimusi homoseksualiais žmonėmis siekiant radikalios lyčių politikos yra tiesiog ciniškas.

Antra, „lytį patvirtinančios priežiūros“ reikalavimas užsienio politikoje sumenkins platesnio Amerikos įsipareigojimo žmogaus teisėms moralinį autoritetą.

Ar dabar užsienio šalių vadovai turi manyti, kad Kinijos vykdomas uigūrų mažumos persekiojimas,Venesueloje savavališkai sulaikomi ir kankinami režimo disidentai, o Talibane sistemingai engiamos moterys ir mergaitės yra lygiaverčiai su, tarkime, Švedijos raginimu psichologams padėti vaikams jaustis patogiai savo kūne?

Transseksualų aktyvistai tvirtins, kad „konversijos terapijos“ nutraukimas ir pasipriešinimas kitiems valstybės remiamiems piktnaudžiavimams nėra vienas kitam prieštaraujantys dalykai, bet, žinoma, taip ir yra, o apsimesdami, kad yra kitaip, Jungtinių Valstijų kritikai galės teigti, kad mūsų supratimas apie žmogaus teises yra absurdiškas.

Trečia, net jei tikėtume paties Bideno administracijos tikslu skatinti transseksualų gerovę, sunku suprasti, kaip naujoji direktyva tai pasiekia.

Kas nutiks, kai neturtingas Sudano paauglys pradės hormonų terapiją arba jam bus atlikta mastektomija ir kils rimtų komplikacijų, kaip dažnai nutinka atliekant šias procedūras?

Medicinos paslaugos daugelyje besivystančių šalių yra labai prastos, ir, jei Jungtinėse Valstijose rizika, kad dėl specializuotų ir dar eksperimentinių hormoninių ir chirurginių intervencijų gali kilti rimtų komplikacijų, yra didelė, tai ten, kur pereinamojo laikotarpio nepilnamečiai neturi galimybės naudotis specialiai apmokytais gydytojais ir tinkama medicinine įranga, ši rizika dar labiau padidėja.

Sunku suvokti, kaip skubėjimas eksperimentuoti su eksperimentiniu lyties keitimu šalyse, kuriose nėra tinkamos medicininės infrastruktūros, padėtų vaikų sveikatai.

Be to, šalyse, kurios yra labai įtariai nusiteikusios Vakarų atžvilgiu, t. y. šalyse, kurios gali būti netolerantiškiausios transseksualų atžvilgiu, lyties keitimo siejimas su Amerikos užsienio politika leidžia tradicionalistams socialinius pokyčius vertinti kaip kultūrinį imperializmą.

Netgi darant prielaidą, kad dėl argumentų jaunimo medicininis translytiškumas yra vertas dėmesio tikslas, – jis prieštarauja logikai, kad Amerikos minkštoji galia gali jį tinkamai skatinti.

Vadovaujantis garsiuoju Tipo O’Neilo pastebėjimu, kad „visa politika yra vietinė“, Bideno įsakymą Valstybės departamentui ir sekretoriaus Blinkeno šio įsakymo interpretaciją greičiausiai labiau lemia vidaus politiniai išskaičiavimai, o ne strateginiai svarstymai apie žmogaus teisių apsaugą užsienyje.

Kaip tuo metu aiškiai nurodė pats J. Bidenas, įsakymas Nr. 14075 buvo atsakas į respublikonų valdomų valstijų priimtus įstatymus, pavyzdžiui, Floridos tėvų teisių į švietimą įstatymą (klaidingai pavadintą „Nesakyk, kad esi gėjus“) ir įvairius draudimus dėl vaikų medicininio perėjimo (į kitą lytį – sarmatas.lt).

Apie kitas naujosios „žmogaus teisių“ politikos pasekmes galima tik spėlioti.

Ar Jungtinės Valstijos panaudos savo ilgą finansinę ranką, kad paspaustų Švediją, Suomiją ir Jungtinę Karalystę atkurti „pozityvią priežiūrą“, priešingai tam, nei sprendžia šių šalių ekspertai, kurie – kitaip nei čia – atliko sisteminius įrodymų tyrimus?

Ar JAV ir kitų Vakarų valstybių ekonominis ir kultūrinis bendradarbiavimas priklausys nuo to, ar šios šalys įrodys, kad kiekvienais metais pakankamai paauglių mediciniškai pereina į kitą lytį? (Biurokratai mėgsta apibrėžti tikslus ir matuoti rezultatus skaičiais.)

O gal žala bus daugiausia simbolinė ir reputacinė, pabrėžianti, kokiu mastu Amerikos elitas yra pasirengęs paaukoti racionalumą ir sveiką protą dėl vis labiau plintančių ir vis labiau destruktyvėjančių „wokeness“ reikalavimų?

2009 m. Barackas Obama liūdnai pagarsėjo pradėdamas savo prezidentavimą „atsiprašymo turu“, kuriame apgailestavo dėl Amerikos „arogancijos“ užsienio politikoje. Kalbėdamas musulmonų pasauliui iš Kairo tribūnos, Obama užsiminė, kad dėl musulmonų tautų nesėkmių kaltas „kolonializmas“.

Prezidentas patikino klausytojus, kad „Amerika nepretenduoja žinoti, kas visiems geriausia“ ir kad „Vakarų šalims svarbu netrukdyti musulmonų piliečiams praktikuoti religiją taip, kaip jie mano esant tinkama“.

Panašu, kad prezidento J. Bideno laikais kultūrinė arogancija ir „kolonializmas“ (kaip juos apibrėžia šiuolaikinė akademija) vėl tapo pagrindiniais Amerikos užsienio politikos elementais.

„City Journal“ yra Manheteno politikos tyrimų instituto (MI), vedančiosios laisvosios rinkos ekspertų grupės, leidinys.

 

Sarmatai

Jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba PayPal. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.Naujienos iš interneto

1 Atsiliepimas

  1. Vytas says:

    Paskaičius atrodo, kad transesualizmo bei homoseksualizmo problemos gresia mažiausiai penkiasdešimčiai procentų žmonijos. O juk tos problemos kyla daugiausiai 2- m , daugiausiai 3-m procentams. Ir tai tik Vakarų (ES bei JAV) šalių gyventojų. Dirbtinai išreklamuojami homoseksualūs santykiai, lig tai būtų pasauliui itin svarbios problemos, svarbesnės už skurdo bei bado grėsmę. Realiai diskusija šia tema – nieko verta, gimdanti tik dar didesnes problemas, tokias, kaip žmonijos išlikimo problemą plintant homoseksualiems santykiams.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top