Artūras Račas: Kaip D.Grybauskaitė dundukus durnino

2014, 25 rugsėjo, 4:38 | kategorija LPT | atsiliepimų (3) | peržiūrų 1 269 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlisPrezidentės keliama antirusiška isterija manęs jau seniai nebestebina. Aš D.Grybauskaitę visiškai suprantu – kai neturi jokių racionalių idėjų, belieka lipti ant bačkos ir skelbti apokalipsę.

Bet mane stebina štai kas – kodėl D.Grybauskaitei kalbant nesąmones, visi susigūžta ir tyli, nedrįsdami pasakyti, kad karalius -nuogas ir kad jis kalba blėnius.

Štai kad ir paskutinis atvejis, kai prezidentė grąžino Seimui svarstyti Konkurencijos įstatymo pataisas, kuriomis buvo nuspręsta apriboti maksimalią baudą už koncentracijos pažeidimus iki 150 000 litų. Dabar įstatyme, jei nežinote, numatyta bauda iki 10 proc. metinės apyvartos.

Šiaip aš nesiimu spręsti, ar ta pataisa protinga, ar ne, ar ji reikalinga, ar nelabai. Gali būti visaip ir galbūt D.Grybauskaitė net buvo teisi, vetavusi tas pataisas ir grąžinusi jas Seimui atgal svarstyti.

O bet tačiau. Argumentai, kuriais D.Grybauskaitė palydėjo savo sprendimą, yra juokingi ir, bent jau mano subjektyvia nuomone, liudijantys apie D.Grybauskaitės ir jos komandos teisinį neraštingumą, ir dar kartą patvirtinantys jos isterišką politiką Rusijos atžvilgiu.

Jei negirdėjote, tai prezidentė pareiškė, kad “pataisų autoriai taip prisideda prie Rusijos „karinės agresijos Europoje“. Ir paaiškino:

Pasiūlymas, kurį aš vetavau, buvo ne sušvelninti, o 10 kartų sumažinti baudas. Turint galvoje, kad dabar vyksta teisminiai ginčai „Lukoilo“ atžvilgiu, mes atvirai sakome, kad ši pataisa buvo taikoma tiesiogiai „Lukoil“ įmonei“, – ketvirtadienį paskelbtame interviu LRT radijui sakė prezidentė.

„Būtent „Lukoil“ pinigais finansuojama Kremliaus karinė agresija Europoje. Tie, kas pasiūlė pataisas, pasirengę finansuoti tankus, kurie gali atsirasti prie mūsų sienų arba jau yra prie mūsų sienų?“, – kalbėjo prezidentė.

„Lietuva turi kovoti už sąžiningą konkurenciją. Kai kurie Seimo nariai užmiršo, kad tai naudinga visai Lietuvai, mūsų ateičiai, o šiuo metu remti stambios Rusijos įmonės interesus yra praktiškai veikti prieš Lietuvos nacionalinį saugumą

Viskas lyg ir gražu. Karas, Rusija, Kremlius, Lukoil, nacionalinis saugumas, mes nugalėsim, valio.

O bet tačiau. Mano žiniomis, tai įstatymai Lietuvoje atgaline data negalioja. O Konkurencijos taryba beveik 12 mln. litų baudą “Lukoil” už koncentracijos pažeidimus skyrė gegužės 12 dieną. Konkurencijos įstatymo pataisa Seime buvo priimta liepos 15 dieną, tai yra, po Konkurencijos tarybos sprendimo.

Todėl, nors aš ir ne toks iškilus teisininkas, kaip, pavyzdžiui, J.Žilinskas, mano supratimu, net jei įstatymo pataisa būtų įsigaliojusi ir net jei “Lukoil” pralaimėtų teisinius ginčus, baudos dydis dėl Seime priimto pataisos nesikeistų, nes Konkurencijos tarybai priimant sprendimą, galiojanti įstatymo norma leido skirti baudas iki 10 proc. metinės apyvartos (o paskirta bauda siekia tik apie 0,5 proc.).

Tiesa, jei kas nors klaustų mano nuomonės, tai aš pasakyčiau, kad “Lukoil” teisinius ginčus tikriausiai laimės, nes iš viešai prieinamos informacijos atrodo, jog Konkurencijos tarybos sprendimas skirti baudą už koncentraciją įvykdytą prieš 10 metų, kuriai pati taryba buvo suteikusi leidimą, yra, švelniai tariant, keistas. Bet čia, žinoma, bus matyt ir teismų sprendimo teks šiek tiek palaukti.

O kol kas noriu atkreipti dėmesį į dar vieną dalyką: į “Lukoil” ir Kremliaus agentus Seime, kurie “prisideda prie Rusijos karinės agresijos Europoje”. Tai be jau žinomų visų kairiųjų partijų atstovų, tokiems priklauso ir liberalai V.Gailius, D.Kuodytė, A.Lydeka, G.Steonavičius, D.teišerskytė ir net pats LS vadovas E.Masiulis. Ir – ar galite įsivaizduoti – konservatoriai I.Degutienė, A.Matulas bei A.Strelčiūnas. Mat visi jie balsavo “už “Lukoil naudingas pataisas”, kaip tvirtino D.Grybauskaitė. Prieš tada iš viso nebalsavo niekas.

Tiesa, šį ketvirtadienį beveik visi jie jau balsavo palaikydami prezidentės veto. O tai reiškia, kad arba išsibraukė iš “Lukoil” agentų, arba yra bestuburiai dundukai, kurie neturi savo nuomonės ir leidžiasi būti durninami prezidentės isteriškų pareiškimų. Tik vienintelė D.Kuodytė toms isterijoms nepasidavė ir balsavo prieš.

Kokia bendra išvada? Mano vertinimu, nieko naujo: prezidentė D.Grybauskaitė ir toliau kelia isteriją ir priešina visuomenę, Seime didžiąją daugumą sudaro bestuburiai amebos, pasirengę šokti pagal prezidentės dūdelės grojamą isterišką “rusai puola” dainelę, o delfiška žiniasklaida neatlieka savo pareigos ir neišaiškina skaitytojams, kad prezidentė yra teisiškai neraštinga ir naudojasi savo padėtimi toliau skaldant ir kvailinant Lietuvos visuomenę.

Ir tai, deja, mūsų visų nelaimei dar tęsis kelerius metus.

racas.lt

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 3

 1. puiku says:

  Puiku, gerb A.Račai, žaviuosi Jūsų įžvalgomis ir komentarais. Gaila, kad jūsų straipsnių nepublikuoja kiti portalai, nes Sarmatus mažai kas skaito. Tiesa, delfistai, komsomolkė ir 15min. bei alfos – niekada nespausdins straipsnių, kurie apnuoginą karalių. Uolūs tarnai jau per gerklę lenda.

 2. artas says:

  Ačiū autoriui,
  daug netuščiažodžiaudamas nurodė pačius valdžios ir jos viršūnės mąstymo pagrindus – tiksliau jų nebuvimą, kas beje ir taip pernelyg dažnai jau išlįsdavo į paviršių…

  Ir deja, tikrai dar ilgokai reikės visą šią nesąmonę kentėt…

 3. Joris says:

  Parazitizmas, gobšumas versle neturi tautybės, nepaiso šalies ribų. Baudos tokiems gobšiems turi būti didelės, kad juos sulaikytų.
  Štai artinasi euro įvedimas – visi kažkiek padidins kainas. (Kartą jau buvo paskelbią euro įvedimą – kainos pakilo.) Ir nieko neįstengs padaryti. Manau, kad net nemėgins. Galbūt ką nors truputį pabars, geriausiu atveju.
  Taigi didelis baudų dydis – teisingas sprendimas. O kad tokias baudas nori sumažinti – tai „natūralus“ godžių verslininkų siekis. Ir jie kiek įstengia įtakoja politikus, kad pasiektų savo. Akivaizdu, kad visa mūsų valdžia (dauguma) – nuperkama. Tik kiekvienas turi savo kainą.
  Jei kas nors kam nors prieštarauja, tai populiaru apšaukti Rusijos agentais. Tiesa nesvarbi (toks susidaro įspūdis). Ir vėl pamirštama, kad parazitizmas neturi sienų, tautybės…
  Politikai laviruoja, darydami blogus darbus kasdien ir kartais padarydami ką nors gero. Kai daro bloga – tyli, o kai ką nors truputį geresnio – giriasi ant viso svieto, tarsi būtų didžiausią žygdarbį padarę. Ir nenuostabu. Jiems mažas geras darbas – didžiausias žygdarbis, kurį kartais tenka atlikti dėl teigiamo politiko įvaizdžio ar ba reitingų.
  Iš šios pozicijos žiūrint, užkiekvieną poelgį tenka vertinti atskirai. Gaila, tų blogųjų visuomet n-kartų daugiau, negu gerų „netyčiukų“.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top