Bankai, mokėjimo kortelės ir savų finansų valdymas

2011, 18 rugsėjo, 16:38 | kategorija Ekonomika | atsiliepimų (13) | peržiūrų 1 723 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlisKrūva Lietuvoje veikiančių bankų susivienijo projekte „kortelė kasdien“. Jų projektą galima panagrinėti internete, puslapyje tokiu pačiu pavadinimu. Taigi, panagrinėkim. Cituoju ten pateiktą info ir rašau, kaip man atrodo. O jūs jau spręskit, kas teisus.

Atsiskaitydami mokėjimo kortele

 • Nesinešiojate daug grynųjų, todėl jaučiatės saugiau.

Komentaras: nieko panašaus, saugiai jaučiuosi, kai kišenėje turiu bent kiek daugiau grynųjų, nei man prireikia visoms einamosioms ir bent daliai netikėtų dienos išlaidų apmokėti. Juk ne visur korteles priima, ne visur yra bankomatai ir dar laaabai ilgai taip bus.

 • Kiek turite pinigų, žinote tik jūs patys.

Komentaras: didesnės nesąmonės sugalvoti matyt nepavyko. Kiek aš turiu grynų pinigų kišenėje, žinau tik aš. Aišku, jei atidaręs piniginę imu saują banknotų ir pradedu mojuoti į kairę ar dešinę, tai apie mano pinigus sužinos ir kiti. Gal net atimt kas sugalvos. O kortelėje esančią sumą žino bankas. Be to, ir tai yra vienas iš svarbiausių dalykų, kodėl nelaikau pinigų kortelėje – bankas bet kada ir be mano žinios gali blokuoti mano kortelę, nusirašyti pinigų ir t.t. Galit tik įsivaizduoti, kiek turėsit reikalų ir nepatogumų, kol atstatys Jūsų sumą sąskaitoje, jei paaiškės, kad tai tik techninė klaida, o ne skolos kokiai „Sodrai“, apie kurią net nenutuokėte, nurašymas…

 • Skirtingai nei netekus grynųjų, 99,8 proc. atvejų praradus kortelę pinigai joje lieka saugūs.

Komentaras: Netekęs grynųjų aš savo nuostolius žinau čia ir dabar, jų dydis yra griežtai apribotas prarasta suma. Praradus kortelę yra krūva reikalų, nervų ir išlaidų, kol užblokuoji sąskaitą, kol pasidarai naują kortelę ir t.t. Visa tai yra visų pirma laiko sąnaudos, kurių kažkaip nevertiname…

 • Taupote laiką – netenka vargti ir laukti, prie kasos skaičiuojant centus.

Komentaras: Blefas ir nieko daugiau. Pastebėkite, kaip paniekinamai pateikta info apie žmones, skaičiuojančius SAVO pinigus. Jei pinigų yra, sutikit, kad joks vargas juos skaičiuoti. Sutikčiau, kad tik toks vargas gyvenime tebūtų. Be to, jei banknotą paduodu aš, tai grąžą man atskaičiuoja kasininkė, ji dirba, o ne aš. Be to, laiko čia prarandame mažai – jo kur kas daugiau prarandame tuščiai vėpsodami visokius klyno show per TV bei slankiodami po prekybcentrius, kol sumąstome, už kokį šlamštą išmesim savo pinigus.

 • Negaištate laiko eilėse prie bankomatų.

Komentaras: Nesupratau teiginio. Arba aš trenktas, arba jie čia grybą pjauna. Jei noriu pasiimti grynų, o prieš mane jau stovi keli eilėje prie bankomato – laikas gaištamas.

 • Už prekes ar paslaugas sumokate taip pat greitai kaip ir grynaisiais pinigais.

Komentaras: Nesąmonė. Tai reikia žiūrėti kiekvienu konkrečiu atveju. Jei strigo ryšio linija – negalėsite išvis apmokėti, jau nekalbant apie delsimą. Be to, apskritai būtų geriau kuo lėčiau atsisveikinti su pinigais.

 • Mokesčius galite sumokėti internetu – ir pigiau, ir greičiau.

Komentaras: Nors vienas vienintelis privalumas iš čia išvardintų į temą. Internetinė bankininkystė tokiu atveju geras dalykas. Tik tam užtenka sąskaitos banke, kortelės išsiimti nebūtina.

 • Nebeturite skaičiuoti patys – už jus tai padaro bankų atsiskaitymo sistema.

Komentaras: Va čia jau STOP, ATSARGIAI, vienas iš didžiausių trūkumų pateiktas kaip bele koks privalumas! Mulkiai, na kam jums pinigai ir jų skaičiavimas?! Kitais žodžiais – jei Jūs patys nevaldote situacijos, nesekate savo pinigų ir t.t., reiškia, Jūs NEVALDOTE SITUACIJOS savo piniginėje. Manau, aišku, kas ją tada valdo.

 • Nevargstate, skaičiuodami, kiek liko pinigų – apie tai jus bet kuriuo metu gali informuoti SMS žinutė.

Komentaras: Galima drąsiai pakartoti: STOP, ATSARGIAI, vienas iš didžiausių trūkumų pateiktas kaip bele koks privalumas! Mulkiai, kam jums pinigai ir jų skaičiavimas?! Kitais žodžiais – jei Jūs patys nevaldote situacijos, nesekate savo pinigų ir t.t., reiškia, Jūs NEVALDOTE SITUACIJOS savo piniginėje.
Ar tai vargas suskaičiuoti SAVO sunkiai uždirbtus pinigus??? Tegul tik tokie vargai gyvenime tebūna :).

paveikslėlis

Apskritai imant manau, kad toks projektas kaip „kortelė kasdien“ yra tik viena iš ilgalaikėje perspektyvoje numatytų priemonių išimti grynuosius iš apyvartos. Vakarų šalyse jau dabar ne visada ir ne visur priima grynuosius… Nematau prasmės daugiau čia plėstis, priminimui ankstesnis mano įrašas šia tema: http://savifinansai.blogspot.com/2010/05/gryni-pinigai.html

Mindaugas Vilkis

Sarmatai

Jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba PayPal. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.Naujienos iš interneto

Atsiliepimų 13

 1. Vytautas says:

  Ir bankai nepasako pagrindinio dalyko kad nuo prekės kainos jie pasiima 2-5 procentus. Suprantama tą sumą pardavėjas išdalina tiek mokantiems kortele tiek perkantiems grynais. Manau kad tai neadekvati kaina už tokią menką paslaugą. Visiškai pritariu straipsnio autoriaus mintims. 

 2. Marius says:

  Su tom kortelėm.. nei kolegai 50 iki algos paskolinsi, nei vaikui „ant bilieto“ į kiną, nei mokyklon – bulkutei nusipirkt…

  Tėti duok du litus, ledams.. tuoj vaikeli pavedima padarysiu…

  vienintelis teigiamas dalykas, kad tie anie kur „duok dvim centų, alui trūksta“ ir kur prie bažnyčios sėdi lieka su špyga…. beje mūsų mylima bažnyčia turėtų bais priešintis, bo aukos pavedimu jei nelabai patiks

  • gojus says:

   Mariau > mūsų mylimos bažnyčios turi priešintis grynųjų išėmimui, bet ne dėl aukų. Aukąč galima padaryti ir pavedimu, net ir SMS žinute kaip žinai. Problema giliau. Biblijoje, Apreiškime Jonui 13 skyriui 16-17 eilutėse aprašyta situacija be grynųjų, tiksliau dar gilesnė – kai bus implantuoti mikročipai – o juk prieš keliolika metų net nebuvo galima to įsivaizduot, o dabar jau akivaizdu! Anksčiau tik spėliojo, koks tai turėtų būt ženklas ar antspaudas kad būtų tokia kontrolė – dabar visi matom. Tad bažnyčia turėtų priešintis ne dėl aukų o dėl to, kad tai šėtono planas – bažnyčiai su juo ne pakeliui… Taigis, aukos čia niekuo dėtos. Būtent dėl to valdžiažmogiai rujoja ne prie bažnyčios tarnų eilės, o prie valdžios palovinių – valdžia tai mokesčiai ir biznis nuo senų laikų! Mokesčiai… beje skaičius 666 buvo naudojamas tada kaip metinis mokestis už gyvenimą – taigi jis kaip mokesčių simbolis. Kontroliuos tave vaikeli, kontroliuos valdžia per mokesčius, kontroliuos tavo pinigėlius ir nieko tu nepašiksi. Tad ir turi bažnyčia priešintis tokiam šėtono planui…

 3. gojus 2 says:

  Pasaulinis sukilimas – prašome palaikyti protestuotojus:
  Prašom skirti kelias sekundes šio kanalo persiuntimui : http://www.livestream.com/globalrevolution

 4. pilietis says:

  Mano nuomone esme yra kitur.Prasidejus krizei-panikai zmones gali pulti atsiimti pinigu is banko,o tai gali sukelti bankams daug problemu.Tai,kad nesugriauti banku pinigai turi buti tik banke :) .O jei koks bankelis bankrutuos tai ir tavo pinigeliai isgaruos :)))) .Tam ir nori padaryti atsiskaitymus tik kortelemis.
  P.S. Ar jau pasiemiai pinigus is banko? ar eisi paskutinis atsiimt ? :)))))
  Yra tokia patarle: Ankstyvieji dantis rakinejo,velyvieji uzpakali krasptinejo :)))))

 5. lietuvis says:

  Kvailas neismanelio bambejimas, o ne straipsnis!! Sakyti, kad gryni pinigai yra geresnis budas laikyti atlyginima nei saskaitoje yra visiskas absurdas.. Gal kokiai bobutei, kuri mieste buna karta metuose bankas yra tolima ir nesuprantama istaiga. Bet tam, kas juda kasdien ir yra veiklus visuomenes elementas gyvenimas be banko paslaugu yra neimanomas. Visu pirma, pinigu pervedimas praktiskai i bet kuria pasaulio vieta, labai pigus lesu pervedimas salies ir banko viduje. Teisinis islaiduy pagrindimas ne maziau nei desimt metu. As niekam nemoku pinigu grynais – pavedimu perduoti pinigai yra irodymas, kad fizinis ar juridinis asmuo tikrai gavo pinigu suma. Be banku visi gyventume lusnynuose – kas is musu turi galimybe nusipirkti ar pasistatyti nama, nusipirkti geresni automobili ar daikta, iranga ar pan. Visi esame bevaliai ir tinginiai, kurie taupyti neigalus. Mokejimo kortele tera budas pasiekti pinigus banke, taip pat kaip ir bankomatas, internetine bankininkyste, kasa, mobilus telefonas ir pan. Ji niekuom neipareigoja jos turetojo. Pametus pinigine, pinigu neprarandi. Ir dar bankui mokejimo korteles yra nuostolingas dalykas. Gauti pinigai uz korteles isdavima ir aptarnavima, komisiniai iuz mokejimo terminalus, tarpbankiniai atsiskaitymai padengia tik dali visu korteliu, bankomatu ir terminalu isigyjimo ir aptarnavimo islaidu. Visa tai suteikiama zmonems, kad jie galetu saugiai ir patogiai apsitarnauti visame pasaulyje!! Bankai pinigus uzdirba skolingami ir parduodami investicinius instrumentus. Didele geda autoriui rasyti tokius straipsnius. Gal dar parasykite, kad reikai pesciomis vaikscioti, nes automobiliai yra pasaulinis samokslas pries zmonija…

 6. ara-copy says:

  lietuviui:
  kuriam banke tamsta lietuvi dirbate? Ryškiai ne lietuviškame, nes propaganda atidirbta, kaip Tėve mūsų.
  Turime šiandien vieną pavyzdį su Snoro banku, kai valdžia užsimaniusi paėmė ir uždarė šį džiaugsmą. Ir dabar daugelis tų, kas turėjo ten sąskaitas ir paskolas – vargsta, nes paskolas apmokėti reikalaujama, o sąskaitų viršijančių nustatytą minimumą negražina – atseit stokite į kreditorių eilę.
  Štai taip brangusis.
  Vėlgi aiškinate, kad be banko neįsigytume buto… man įdomu, kaip mūsų tėvai įsigydavo ir nusipirkdavo butus, nors bankuose nesiskolindavo?
  O bankai pinigus uždirba gaudami palūkanas. Kitaip tariant sukelia nekilnojamo turto burbulą ir kainas, o po to užriša pinigų maišą ir sukelia krizę, po ko didelė dalis tų, kurie pasiėmė pas banką paskolas butams elementariai juos praranda, nes ekonomikoje kyla suirutė, daugelis atleidžiami iš darbo, kiti bankrutuoja, butai pereina antrinėms bankų įmonėms (arba tiems patiems bankams).
  Tai kur čia pliusai gerbiamasis? Sukelt žmonėms viltis, o po to viską atimt?
  Mano draugas pasiskolino 220 000 LT vieno kambario butui (burbulo viršūnė). Dabar jam kilo problemos su darbu, jis turi savo verslą, bet prarado didelę dalį užsakymų ir nebeturi iš ko mokėti bankui mokesčių už butą. Bandė jį parduoti, bet dabar jam siūlo už jį tik 110 000 LT.
  Ką daryt? Atiduot ir vis tiek likt iki gyvos galvos skolingam bankui?
  Tai apie kokį čia bankų gėrį šnekame? bankas savo nepraras – jis du metus gavo dideles įmokas už tą butą, o dabar gaus ir patį butą. ir žmogus dar liks jam skolingas.
  Tad su bankais čia viskas aišku – tai parazitai lobstantys kitų darbo sąskaita, nes patys juk nesukuria nieko, tačiau ima ne tik procentus, bet ir pinigus už savo paslaugas – jie nesukurdami jokio absoliučiai produkto gyvena geriau nei visa likusi visuomenės dalis.

 7. ES says:

  Neturiu mokėjimo kortelės ir man jos nereikia. Užtenka internetinės bank.paslaugos. Visad turiu nedidelę pinigų sumą ir problemų nėr. Įdomu, kaip atsiskaityti su žmogum atlikusiu nedidelę paslaugą kasdienėj situacijoj, pvz. nusipirkti kaime iš močiutės pieno- gal kortele? :)

 8. oho says:

  o kai viena diena pasakys bankai uzsidaro del bendros ekonomines situacijos, tada stosi i eile atsiimineti savo nuvertejusiu indeliu. gelbesi tai kas dar liko isgelbeti. Taciau bankas tada atsakys sory, as grynuju dabar tai jau nebeturiu, visi juk kortelemis mokejo.
  anksciau man patiko bankai, bet pasigylinus i ju machinacijas su akcijomis, su paskolomis ir galiausiai prastu aptarnavimu skyriuose tikrai negaliu palaikyti ju daugiau. Jie senai galejo isspresti aptarnavimo problema. isteigti daugiau langeliu, nuimti kruvi nuo savo personalo. Taciau ne juk reikia mazinti islaidas ir isiminet grynuosius is apyvartu. 
  Virtualus pinigai turi viena savybe, kai juos prarandi nebe taip ir skauda. Palyginimui koks jausmas netekus 200 saskaitoje ir 100lt pametus kelyje i darba? Saskaitoje gyvena viltis juos kazkada atgauti, o kai pameti tikrai, tai jau zinai kad amziams praradai.

 9. Apmaudu says:

  Jei neturi korteles, taii nusiimdamas grynus pinigus banko skyriuje susimokesi. Pavyzdziui, SwedBanke 0,8 proc, bet ne maziau kaip 5 lt. Ir visa tai – pasiimiant SAVO pinigus, kurie guledami banke ir taip bankui nesa nauda! Apiplesimas, kuo tikriausias. Ne visose valstybese taip yra, zmones ten kazkaip sugebejo apginti tises i savo pinigus.

 10. Saulius says:

  Išsigryninimas bankomate- kainuoja, pinigų gavimas į sąskaitą- kainuoja, pinigų pervedimas- kainuoja, kreditinė kortelė- procentai išaugę, debetinė- nieko negauni už pinigų laikymą banke. Biznis iš tariamo patogumo ir galimybės kontroliuoti. Dar prieš kelis metus iš bankomatų galėjai nusiimti nemokamai, pinigus gauti visus, neatskaičiuojant nei cento.
  Nepatenkintų tokia veikla yra, tai nors darykite ką nors. Jau yra sprendimas- bitcoin.

 11. Mindaugas says:

  Lietuviui

  :))))))))))))) pasijuokiau nerealiai
  jei tai būtų sovietmetis, už kalbas prieš sistemą būtų ištrėmę arba sušaudę. Kadangi yra demokratija, kai atseit kiekvienas gali turėti savo nuomonę, ir yra nuomonių pliuralizmas, t.y., kiekvieno iš mūsų nuomonė turėtų būti laikoma teisinga (nesvarbu, kad jos prieštaringos), tai su ištrėmimu ir sušaudymu nekaip. Todėl belieka senas geras propagandinis ginklas – pereiti į asmeniškumus ir paskelbti kitaip, neįtinkančius sistemai tekstus rašančiuosius neišmanėliais (gerai dar kad ne kokiais iškrypėliais ar ligoniais). Kas nors vis tiek pamanys (jei dar nepamanė) – o gal tikrai tas anas kliedi vėjus, gal aš tada jau geriau toliau nuo tokio… :)

 12. Ignas says:

  Žinoma, yra ir privalumų tose banko kortelėse, bet yra ir trūkūmų.
  Pirmas minusas tas, kad bankas/valstybė visada mato kiek, ko ir iš ko tu gauni pinigus.
  Tu pats turi tik teisę į „pinigų“ valdymą, o bankas gali bet kuriuo momentu užblokuot ar visiškai uždaryt tavo sąskaitą ir tu lieki ant ledo.
  Atsiskaitant kortele, daug sunkiau sekt išlaidas ir taupyti, nes fiziškai nejauti pinigų kiekio.
  Nepatogu smulkiems atsiskaitymams.
  Ir galiausiai, nėra malonaus pinigų pojūčio ir jų kvapo. :)

  Bet kokiu atveju grynieji visada buvo ir bus, nes už juos kol kas patogesnės mainų priemonės nėra. :)

Rašyti atsiliepimą

Mums svarbios jūsų nuomonės.
Tuo pačiu norime priminti, kad komentarai nėra tarpusavio rietenų ar keiksmams skirta sritis.
Komentarai nėra cenzūruojami, tačiau programa gali kai kuriuos sulaikyti, jei ras keiksmų, nevartotinų žodžių ar nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "https" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top