CŽV pristabdė Europos sekimą

2014, 30 rugsėjo, 18:02 | kategorija Realybė | 1 atsiliepimas | peržiūrų 321 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlis„Kaip teigia dabartiniai ir buvę Amerikos pareigūnai, CŽV apribojo Vakarų Europos šnipinėjimą dėl pasipiktinimo, kurį sukėlė vokiečio, pardavusio paslaptis JAV suėmimas bei Edvardo Snoudeno (Edward Snowden) slaptos NSA informacijos paskelbimas“ – praneša Associated Press.

„Pertrauka po dešimtmečius trukusio šnipinėjimo, kuris iš dalies tebėra tęsiamas, buvo sumanyta tam, kad duoti  CŽV darbuotojams laiko išsiaiškinti ar jie buvo pakankamai atsargūs, bei įvertinti, ar sąjungininkų šnipinėjimo nauda didesnė už šnipinėjimo demaskavimo fakto padarytą žalą. Taip teigia gerai susipažinęs su situacija Amerikos pareigūnas,“, – rašoma straipsnyje.

Pagal „atšaukimo“ įsakymą, CŽV rezidentūros Europoje operatyviniams darbuotojams draudžiama vykdyti „vienpuses operacijas“, tokias kaip susitikimai su informatoriais, kuriuos jie užverbavo sąjungininkų vyriausybėse, praneša straipsnio autorius Kenas Dilanianas (Ken Dilanian).

„CŽV darbuotojams kol kas yra leidžiama susitikinėti su savo kolegomis iš žvalgybos tarnybų, esančių šalyje bei vykdyti operacijas tik leidus tos šalies vyriausybei. Neseniai buvo atnaujintos vienpusės operacijos, kurių tikslas – trečiųjų šalių piliečiai, pavyzdžiui Rusijos piliečiai Prancūzijoje“, – praneša agentūra.

Tokios pertraukos žvalgybinėje veikloje dažniausiai vyksta tada, kai operacijai iškyla grėsmė, tačiau „niekada taip ilgai ar tokiu dideliu mastu“ – taip teigia buvęs CŽV darbuotojas, kuris, kaip ir kiti, davę straipsniui interviu, pareiškė norą likti anonimu, teigia autorius. Įsaką apie pauzę, kuri tęsiasi jau maždaug du mėnesius, išleido aukšti CŽV pareigūnai, teigiama publikacijoje.

Dilanianas sekimų pristabdymą sieja su dviem incidentais Vokietijoje, kai joje buvo suimtas vokiečių spec. tarnybos darbuotojas, šnipinėjęs JAV naudai bei buvo atlikta krata gynybos ministerijos darbuotojo namuose ir biure. Po jų Vokietija pareikalavo, kad CŽV rezidentūros Vokietijoje vadovas paliktų šalį.

„EUR poskyris (tokiu pavadinimu jis figūruoja CŽV), aprėpia Kanadą, Vakarų Europą ir Turkiją. Tuo metu, kai jo prioritetu nėra Vakarų europiečių sekimas, jis užsiima Turkija – tai musulmoniška šalis, vedanti derybas su JAV priešais, tokiais kaip Iranas, taip pat turinti bendras sienas su Sirija ir Iraku“, – sakoma straipsnyje.

„Europos šalys taip pat yra naudojamos kaip saugi vieta CŽV darbuotojų susitikimams su informatoriais iš Artimųjų Rytų bei kitų, ypatingai svarbių jiems vietovių. Kol yra išlaikoma pauzė, šie susitikimai yra perkelti į kitas vietas“, – informuoja Associated Press.

vertė: Darius Dimbelis

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

1 Atsiliepimas

  1. says:

    Neblogų filmukų rinkinys-verta pažiūrėti:

    http://www.ruclip.com/video/fgBGcVWt_To/kas-valdo-pasaul%C3%84%C2%AF.html

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top