Danske Bank pinigų plovimo, susijusio su Rusija, tyrimas apėmė 230 mlrd dolerių transakcijas

2018, 23 rugsėjo, 13:00 | kategorija Metodologija | 1 atsiliepimas | peržiūrų 287 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Danske Bank nuotrauka

„Trečiadienį reikalas apie plataus masto pinigų plovimą, susijusį su Rusija, išsiplėtė, kai stambiausias Danijos bankas pareiškė, jog per jo mažytį Estijos poskyrį buvo pravestos daugiau nei 230 mlrd dolerių transakcijos; šios informacijos paviešinimas buvo lydimas banko vadovo atsistatydinimo“, – praneša The Wall Street Journal.

Straipsnio autoriai daro prielaidą: „Jau pats minimų sumų dydis, gerokai viršijantis tuos skaičius, kurie buvo skelbiami iš pradžių, nurodo į tai, kad Danske Bank buvo kolosalaus „vamzdyno“ grandimi, kuriuo iš Rusijos ir kitų buvusių tarybinių respublikų buvo išvedami nešvarūs pinigai.

Tai patraukė amerikiečių tyrėjų (tardytojų), o taip pat Europos valdžios dėmesį, kurie įtarė, jog tolimas padalinys-avanpostas, kurio nepastebėdavo reguliatoriai, buvo naudojamas padėti pervesti milijardus neteisėtų pajamų į Vakarus“.

„Danske Bank vadovas Thomas Borgen atsistatydino, kai bankas paskelbė ilgo tyrimo rezultatus, kaip bankas keleto metų eigoje – ir priešingai daugybei įspėjimų – nesiėmė priemonių prieš tai, kad per buvusią tarybinę respubliką Baltijoje, tūkstančiai sąskaitų pervestų milijardus dolerių ir eurų,

Pasak ataskaitos, „žymi atskleistų transakcijų dalis“ kela įtarimus, jog šie pinigai buvo plaunami; tačiau ten pat rašoma, jog po šio klausimo tyrimo metų eigoje, bankas negalėjo nustatyti, kiek pinigų buvo išplauta ir kas būtent buvo tų sąskaitų savininkai“, – rašoma straipsnyje“.

„Danijos prokuratūra tiria šią bylą, o Estijoje banko skyriaus vadovybė yra įtariama prokuratūros, kad darbuotojai, galimai, aktyviai padėjo klientams apeiti taisykles, draudžiančias pinigų plovimą.

Banko ataskaitoje rašoma, jog agentai, banko skyriaus darbuotojai ir ir buvę darbuotojai, viso 42 žmonės „yra laikomi įtartinais“, – rašo leidinys.

Ataskaitoje atskleista bendra transakcijų suma siekia 200 mlrd eurų (233 mlrd dolerių), o daugiau kaip 6200 klientų sąskaitų „laikomos įtartinomis“, 8800 klientų dar reikia patikrinti.

„Transakcijos vyko pagrindinai doleriais ir eurais, beveik ketvirtadalis pinigų ėjo iš Rusijos, o po to nusėsdavo Danske Bank padalinyje Estijoje, esančiame Taline“, – patikslina autoriai.

„Nors ataskaitoje neminimi kažkokie banko klientai, joje pažymima, kad maždaug 250 sąskaitų buvo susijusios su bylomis, kurios kovotojų su korupcija sluoksniuose žinomos kaip „rusiškas landromatas“ ir „azerbaidžaniškasis landromatas“ ir susijusios su pinigais, išpompuotais iš Rusijos ir kitų buvusių TSRS respublikų-valstybių. Šių sąskaitų savininkėmis Danske Bank buvo kompanijos, registruotos Didžiojoje Britanijoje“, – rašoma straipsnyje.

sarmatas.lt pastaba:

Šioje istorijoje įdomi detalė tame, jog tokio plataus masto pinigų plovimo skandalas neinicijavo Danske Bank uždarymo, kai tuo tarpu Latvijoje ir Lietuvoje šalių nacionaliniai bankai tik įtarti panašiomis operacijomis buvo JAV finansinių reguliatorių ir „patarėjų“ spaudimu likviduoti. Lietuvoje tai Ūkio bankas ir Snoro (kurio oficiali likvidavimo priežastis – nemokumas). Latvijoje tai ABLV bankas.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

1 Atsiliepimas

  1. Vytas says:

    Labai prasminga sarmatų pastaba. Dviem aspektais. Pirmas: kai buvo uždarinėjami Snoro ir Ūkio bankai Lietuvoje, apie išorinį spaudimą Lietuvos valdžiai, Lietuvos Bankui nebuvo net prasižiota. Lietuvos klerkai, vykdydami užjūrio šeimininkų valią net nekreipė dėmesio į milžiniškus nuostolius, kuriuos patyrė mLietuva dėl šių bankų uždarymo, o aniems į tuos nuostolius buvo nusispjauti. Tas pats, įtariu, buvo ir Latvijoje. Antras. Kad nesiimama analogiškų priemonių prieš Estijos banką galima įtartį, kad tas bankas, skirtingai nei Lietuvos ir Latvijos bankus, labai stipriai surištas su JAV ofšorine zona, ar UK bankais. Todėl, bent laikinai, neskelbiami įtartinų sąskaitų, šeimininkai. Juk apiplėšinėti Rusiją yra pagirtinas dalykas.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top