DWN: Pabėgėlių krizė gresia susiskaldžiusiai Europai suirimu

2015, 13 rugsėjo, 7:46 | kategorija Ideologija | atsiliepimų (3) | peržiūrų 648 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

deutsche-wirtschafts-nachrichten.de

pabėgėliai

Nuotraukoje: Pilietinio Sirijos karo pabėgėliai užkimšo kelią netoli Sirijos ir Irako pasienio (UNHCR nuotrauka).

Savo vystymesi ES pasiekė kritinę atžymą, mano vokiečių ekonomistas Reinhardas Kruzius. Savo interviu Deutsche Wirtschafts Nachrichten jis pareiškė, jog Europa nustojo būti politine ir tapo grynai ekonomine valiutine sąjunga. Prie viso to Graikijos krizė įskėlė Europos Sąjungoje nacionalinę priešpriešą, ir dabar bendras europietiškasis šulinys yra apnuodytas, daro prielaidą Kruzius. Be to, patikimos alternatyvos tokiai politikai, kokią šiandien vykdo Briuselis, taip niekas ir nesugalvojo.

„Gimdymas (Europos valiutų sąjungos) vyko naudojant žnyples“, – pareiškė ekonomistas. Ko pasekoje vaisius buvo sunkiai sužalotas, papildė jis. Iš pat pradžių, didžiausia klaida kartu su bandymu sujungti nesuderinamas ekonomines ir politines sistemas, tapo praktiškai pilnai neoliberali projekto orientacija. Ši ideologija „kaip rūdys suėdė institutus ir žmonių protus“, – sako Kruzius. Ko pasekoje Europoje vyksta ekonominis ir politinis susisluoksniavimas, Esant tokiai situacijai, visi politikų bandymai išgelbėti €uro-zoną pasmerkti žlugti.

Sąjunga iki šiol laikosi tik „neoliberalios brolijos Briuselyje geležinės valios dėka“. Brolijos, kuri negali ir nenori pripažinti savo vykdomos politikos nepagrįstumo, tvirtina ekspertas. Tačiau Kruzius kviečia atskirti Europos ir Europos valiutinės sąjungos sąvokas. Jo matymu Europa – tai tautų sąjungos ir socialinio progreso vystymosi projektas. Tai panašiomis vertybėmis pagrįsta demokratijų draugija ir bendrija.

Pabėgėlių krizę akivaizdžiai rodo, jog vienpusis neoliberalus požiūris sufokusuotas į „konkurentabilumą“ ir ekonomiškai nepagrįstą bei neteisingą politiką gelbėjant €urą, ardo šią tautų sąjungą, teigia ekonomistas. Ne paskutinį vaidmenį tame suvaidino ir MIP (masinės informacijos priemonės), pastebi Kruzius. Būtent jos naujai pagimdė nacionalinę priešpriešą, apnuodijusios bendrą europietišką šulinį. Anot eksperto, praktiškai visi leidiniai ir kanalai, nepriklausomai nuo jų politinės orientacijos, yra pajungti bendrai linijai.

Ekonomisto nuomone, pagrindinė problema slypi tame, jog MIP laiko save, taip vadinamos „ketvirtosios valdžios“ „demokratijos gynėjomis“, tačiau iš tiesų savo sandaros pasekoje, nesugeba susidoroti su šiuo vaidmeniu.

Jos turi kolosalią valdžią, bet prie to, jos visiškai neturi savikritikos. Tokiose MIP niekas nevykdys plačios, atviros diskusijos Europos krizės ar pabėgėlių tema. Linkčiojančios į taktą valdžios linijai, neoliberalios MIP įsiklauso į kiekvieną Merkel žodį ir retransliuoja jos pareiškimus. Ko pasekoje atsiranda „keista vyriausybės ir ketvirtosios valdžios simbiozė“, pažymi ekonomistas.

Tolimesnė Europos integracija neįmanoma, laiko Kruzius. Niekas nepalaikys idėjos suteikti neskaidriai Briuselio valdžiai didesnius įgaliojimus. Neoliberalizmas išsėmė pats save ir dabar primena kažkokią politinės religijos formą, teigia ekonomistas. Europos valiutinė sąjunga suirs, nes €uro-krizė nenugalėta. Kad galima būtų išsaugoti šią ekonominę sąjungą, reikėtų visai Europos pietinei daliai suteikti pašalpų gavėjų statusą ar paversti ES į socialinę-ekonominę sąjungą. Bet kuriuo atveju Europos Sąjungos ateitis tiesiogiai priklauso nuo to, kaip išsispręs pabėgėlių krizė.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 3

  1. III-iasis pasaulinis karas vyksta ??? says:

    Mano nuomone, „Tie“, kas suvarė Tautas ir valstybes į šį žmonių sulydymo (ir dalies žmonių išnaikinimo) katilą, „TIE“ visomis priemonėmis tramdys bent kokius Tautų ir valstybių bandymus išsilaisvinti iš šio šėtoniško darinio ir toliau vykdys savo „projektą“ – paversti Europą vergais – visi žinome kieno vergais. Pabėgelių „praskiesta“ Europa jau nebus tautinių valstybių sąjunga – tai PIRMAS „JŲ“ tikslas. ANTRAS „JŲ“ tikslas bus organizuoti ir vykdyti teroro aktus, suverčiant kaltę ir musulmonams, ir vietiniams „ekstremistams“, ir tokiu būdu sukelti tarpusavio (tarp atvykusių ir vietinių) neapykantą bei smurto laviną. Tada įsijungs karo „šunys“, kurie tramdys ir , matomai, naudodamiesi proga , likviduos visus „laisvamanius“, kurie dar nebus suzombinti ir mąstys savo galva. TREČIAS „jų“ tikslas: prisišaukus milijonus pabėgėlių (vergų, kuriuos anksčiau į JAV reikėjo gaudyti ir prievarta parsivežti) reikalinga bus aprūpinti juos darbu, kai tuo tarpu Europoje didelis nedarbas. Vadinasi, tą gamybą , kuri dėl pigios darbo jėgos buvo iškelta į kitas šalis, bus gražinta į Europos valstybes, norint stabilizuoti nedarbą , kadangi atbėgo milijonai darbingų vergų. Tuo pačiu automatiškai bus sužlugdyta tų rytų šalių ekonomika, kuriose buvo Europos gamyklų filialai. O kas bus su Kinija? Gyvename pasaulyje, kuriame „išrinktieji“ ir save išsiaukštinusieji šėtono metodais, klaikiai kariauja III-ią pasaulinį karą .

  2. gresia Europos suirimas says:

    Tai gerai ar blogai?

  3. Mindaugas says:

    Neatmestina galimybė, kad, kilus didesniems neramumams Europoje tarpusavyje kovojant migrantų tarpe esantiems islamo ekstremistams su vietos „patriotais“, į vaizdą ramiai sau įžengs tie patys JAV imperialistai su savomis spec. tarnybomis ir kt. pajėgomis, „padarys tvarką“ ir tiktai dar labiau sustiprins savąsias pozicijas regione.Žinoma, kas bus, parodys tik laikas – tai tėra tik galimas variantas, o toli gražu ne garantuota įvykių eiga. Bet kuriuo atveju, daugybės žmonių mąstyme proto nušvitimo nesimato ir panašu, kad labai galimai artėja dar gausesnių Sistemai naudingų idiotų pakilimo metas, po kurio neaišku, ko laukti, ar stabilizacijos, ar tikrų sujūdimų ir kovų.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top