Fake News iš prezidentūros – viso pasaulio akivaizdoje

2019, 25 rugsėjo, 19:59 | kategorija LPT | 2 komentarai | peržiūrų 583 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Gitanas Nausėda

lrp.lt nuotr.

Prieš porą dienų vykusiame JT Klimato kaitos klausimų spręsti susirinkusių viršūnių akivaizdoje, mūsų gerbimas prezidentas, Gitanas Nausėda atsakingai pareiškė visam pasauliui, jog Lietuva remia perėjimą prie atsinaujinančių šaltinių, įskaitant fotovoltinę ir vėjo energiją

Ir papildė, užsimindamas apie Lietuvos sėkmę (nepatikslino tik kurią), kurios paslaptis iki šiol buvo tvarus šildymas bei su tuo susijusių technologijų plėtotė.

Kadangi salėje sėdėjo gera atmintimi negalintys pasigirti žmonės, tai jo ekscelencija prezidentas Gitanas Nausėda jiems priminė, kad vidutinio ir šaltesnio klimato šalyse šildymas yra neišvengiama būtinybė, ir pabrėžė, jog Tarptautinės energetikos agentūros duomenimis, šiuo metu pasaulyje būtent šildymui sunaudojama daugiausiai – apie 50 proc. – visos energijos.

Tuo tarpu Lietuva, pasak Prezidento, laikosi pozicijos, kad energijos poreikius šilumai didžiąja dalimi, ypač miestų daugiabučių kvartaluose, gali patenkinti biokuras. Šį plačiai paplitusį atsinaujinantį išteklių galima tvariai naudoti, siekiant švelninti klimato kaitos poveikį ir spartinti perėjimą prie žaliosios ekonomikos.

Citata:

„Lietuvoje per pastaruosius penkerius metus biokuro dalis daugiabučių šildyme išaugo nuo 30 iki 70 proc., kai tuo pačiu metu šildymo kainos krito 30–40 procentų. Sukurta biokuro birža pademonstravo, kad tokiu būdu organizuojama prekyba yra vienas esminių elementų pereinant prie tvaraus šildymo“ (Kas yra tvarus šildymas?).

Jo ekscelencija pabrėžė, jog (nuolat kylančių šildymo kainų fone) „mūsų patirtis rodo, kad perėjimas prie biokuro centriniame daugiabučių šildyme skatina tvarią regioninę plėtrą, diversifikuoja kaimiškųjų vietovių ekonomiką ir mažina nacionalinę priklausomybę nuo importuoto iškastinio kuro. Jis taip pat mažina šiltnamio dujų išlakas bei padeda kovoti su klimato kaita“.

Pabaigdamas Lietuvos prezidentas deklaravo savo asmeninį pasiryžimą:

„Aš asmeniškai esu pasiryžęs imtis efektyvių veiksmų prieš klimato kaitą. Todėl skelbiu globalią iniciatyvą „Perėjimas prie tvaraus šildymo“, kuria siekiama anglies dvideginio išmetimo mažinimo tikslų. Mes turime kiek įmanoma plačiau skleisti žinią apie biokurą ir jo teikiamą naudą aplinkai ir ekonomikai.

Turime dalytis tvaraus šildymo technologijomis bei ekspertinėmis žiniomis ir bendromis jėgomis kurti instrumentus, kurie užtikrintų aukščiausius biokuro kokybės ir tvarumo standartus, kaip ir ekonomiškai pagrįstą kainą.

Galiausiai, mes turime remti gamtą tausojančias miškininkystės praktikas.

Visa tai ilguoju laikotarpiu užtikrins tvaraus šildymo modelio ateitį. Kartu tai gali būti viena iš prielaidų mūsų perėjimui prie klimato požiūriu neutralios ekonomikos.

Džiaugiuosi galėdamas pranešti, kad mūsų iniciatyvą jau parėmė nemažai šalių, tarp jų Švedija, Austrija, Ukraina, Sakartvelas ir Latvija. Dar daugiau šalių turėtų prisijungti artimiausiu metu. Dėkoju visoms joms.
Atėjo metas. Pirmyn geresnės bendros ateities link.“

Tauta gali džiūgauti, link „Gerovės valstybės“, kurion žengti prieš kurį laiką pakvietė buvęs bankų ekonomistas, o šiandien mūsų Prezidentas Gitanas Nausėda – žengiame septynmyliais žingsniais. „Tvaraus šildymo“ dėka, tuojau mokėsime centus už realų šildymą, tuo atlaisvindami milijardus eurų šalies mastu vartojimui kitose srityse.

Garbė prezidentui! Nušluostė norį visiems ekonomistams ir valstiečių profesionalams! Tik įdomu kas jam parašė tą kalbą? Ir kas vis tik apskaičiavo tą daugiabučių šildymo kainų kritimą net 30-40 procentų, kai visos kainos tik kyla, neskaitant atskirų rajonų, turinčių savo atskiras šildymo sistemas.

Originalus prezidentūros pranešimas: https://www.lrp.lt/lt/prezidento-kalba-jt-klimato-kaitos-virsuniu-susitikime/33122

Algirdas (pavardė redakcijai žinoma)

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 2

  1. Vytas says:

    Gaila, kad prezidentas tiki ta pasaka, kad klimato KAITA (nemaišykime su atmosferos tarša, oru, kuriuo kvėpuojame) iš esmės priklauso nuo žmogaus veiklos. Kažkam „kova“ su klimato kaita realus ir pelningas biznis, amžiams pelningas biznis. Kaip ir ozono skylės, kuris neva iššaukė šaldytuvuose naudotas pigus frionas. Dabar turime tai ką turime – šaldytuvuose naudojamas bent 5 kartus brangesnis skystis. Kompanijų pelnas irgi tiek pat didesnis.

  2. Albas says:

    Ar sudegintas biokuras vieno šilumimės energijos vieneto gavimui išskirs mažiau CO2 nei tam pačiam vienetui gauti sudegintos gamtinės dujos? Ar tik man atrodo kad panašiai tiek pat? Tai kur tas „tvarumas“ ( naujas populiarus burtažodis)?

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top