FR Fondas pasaulį skandina doleriuose

2011, 27 rugsėjo, 5:08 | kategorija Ekonomika | 40 komentarų | peržiūrų 2 591 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlis16 trilijonų JAV dolerių, arba 38,24 trilijono litų, – tiek kreditų oficialiai Federaliniu rezervų fondu (FRF) vadinamas JAV centrinis bankas per krizę slapčiomis suteikė su juo susijusioms finansinėms institucijoms nežinant nei Amerikos prezidentui, nei Kongresui. Tai išsiaiškino JAV Senato audito komisija. Tačiau skandalo taip ir nekilo – juk Amerikoje kalbėti apie tai, kas susiję su finansais ir jų valdytojais, yra laikoma blogo tono ženklu.

IŠVADA. Didžiausią įtaką naftos kainų kilimui gali daryti slaptas papildomų pasaulio rezervinės valiutos JAV dolerių kiekio išmetimas į rinką.

Pribloškiantys audito rezultatai

Amerikoje retai praskleidžiamas paslapties šydas, kaip tvarkomi finansai. Ir dažniausiai – atkaklių nesusipratėlių pastangomis. Šįkart toks buvo respublikonų senatorius Barnis Sandersas (Barney Sanders), kurio iniciatyva JAV Senatas priėmė įstatymo pataisą dėl pasaulio finansų centru vadinamo Volstrito reformos.

Pataisa reikalauja, kad senatorių sudaryta komisija nuolat audituotų FRF. Prieš kelerius metus tai atrodė neįgyvendinama svajonė.

Priėmus pataisą buvo atliktas fondo auditas. Per jį paaiškėjo pribloškiamų dalykų. Anot B.Sanderso, buvo atskleista, kad FRF net 16 trilijonų JAV dolerių parėmė su fondu susijusius bankus ir netgi kai kurias korporacijas. Maža to, kai visoje planetoje bankai neskolino pinigų įmonėms ir netgi kitiems bankams arba tai darė už labai didelius procentus, Amerikos centrinis bankas su juo susijusioms finansinėms institucijoms bei korporacijoms paskolas iš esmės dalijo veltui.

„Milžiniškų paskolų teikimas išrinktiesiems reiškia, kad turtuoliams yra sudaromos socializmo sąlygos“, – savo pranešime akcentavo B.Sandersas.

Mato tiktai interesų konfliktą

Tiesa, kokiu būdu JAV centrinis bankas pasirinkdavo klientus, kuriuos karališkai pamaitindavo visame pasaulyje deficitu tapusiais kreditais, senatorius kalbėjo labai neaiškiai.

Pasak jo, FRF dosniai pamalonindavo tuos bankus ir tas korporacijas, kuriuose dirbantys žmonės kartu buvo ir fondo darbuotojai. Pavyzdžiui, tvirtino B.Sandersas, banko „JP Morgan Chase“ generalinis direktorius buvo FRF Niujorko filialo direktorių tarybos narys tuo metu, kai „JP Morgan Chase“ iš fondo kaip finansinę pagalbą gavo 390 mlrd. JAV dolerių (1 trln. 138,8 mln. litų).

Tarp bankų ir įmonių, kuriems trilijonus lengva ranka dalijo FRF, paminėtas ir bankas „Morgan Stanley“, ir bendrovė „Wells Fargo“. Teigiama, kad milžiniškais Amerikos mastu kreditais iš viso buvo pamalonintos 6 finansų institucijos.

Blogiausia, pasak B.Sanderso, yra tai, kad apie skolinimus Amerikos centrinis bankas nesiteikė informuoti nei JAV prezidento, nei Kongreso.

Keista, bet po tokios griežtos ataskaitos nekilo pasaulinio masto skandalo. Maža to, apie JAV Senato audito rezultatus pranešė netgi ne visos žiniasklaidos priemonės. Tylėjo lyg vandens į burną prisisėmę ir užatlantės politikai – jiems nepadarė įspūdžio, kad bent jau formaliai jų pačių kontroliuojamas FRF per nedidelį laiko tarpą paskolino sumą, kuri netgi viršija JAV valstybės skolą.

Sumokės visas pasaulis

Tiesa, Latvijos ekonomistui Dmitrijui Smirnovui sąmyšis už Atlanto ir tyli jo baigtis neatrodo keista. „Turbūt šiandien pasaulyje jau niekam ne paslaptis, kad nors FRF tiktai oficialiai vadinamas Amerikos centriniu banku, iš tikrųjų tai yra privati finansinė institucija, kurios savininkai – mažesni privatūs komerciniai bankai. O ką tu privatininkams gali pasakyti?“ – retoriškai klausė pašnekovas.

– Tačiau jei privatus bankas savivaliauja, galima valstybės vardu skelbti konkursą ir pakeisti jį kitu. Bet Amerikos Vyriausybė to kažkodėl nedaro. Kodėl? – klausėme D.SMIRNOVO.

– Nejuokaukite. FRF yra tas bankas, kuriam iki ausų prasiskolinusios pačios Jungtinės Amerikos Valstijos. Ir tik naivuolis gali manyti, kad Ameriką valdo jos prezidentas, Senatas ar Kongresas. Iš tikrųjų sprendimai priimami siaurame finansininkų ratelyje, jie ir yra tikrieji FRF savininkai. O JAV Vyriausybė ir įstatymų leidėjai tik klusniai vykdo įsakymus. Todėl stebinti gali nebent faktas, kad kai kurie Amerikos senatoriai nepabūgo atskleisti itin slaptos informacijos.

– Tada paklausime kitaip: kieno interesus pirmiausia linkęs ginti privatus JAV centrinis bankas – akcininkų ar vis dėlto Amerikos?

– Aišku, kad savininkų. Jiems ir buvo paskolinti tie trilijonai, kad per krizę nė mažiausių nepriteklių nejaustų. Tačiau jei milžiniški pinigai nebus grąžinti, tai bus priversti padaryti paprasti amerikiečiai. Per didesnius mokesčius ar kitaip.

Maža to, įmetus į rinką trilijonus niekuo nepadengtų JAV dolerių, jau dabar kenčia visas pasaulis. Manote, atsitiktinai kyla aukso, naftos, kitų energijos žaliavų kainos? Tai ne dėl to, kad tos žaliavos brangtų, o todėl, kad rinkoje nuolat didėja pasaulinės valiutos kiekis.

Mažiausiai tuos svyravimus junta Amerika. O už viską sumoka besivystančios šalys – tokios kaip Latvija ir Lietuva. Apskritai manau, kad į rinką įliejus naują kiekį JAV dolerių labiausiai nukenčia Rytų Europos šalys. Skirtingai nei dauguma Afrikos ir Azijos valstybių, jos vis dar turi ką prarasti.

– Ar to įmanoma išvengti?

– Nuo mūsų mažai kas priklauso. Amerika aiškiai įsuka antrąją krizės bangą. Tiksliau – ji jau įsukta, tačiau, kaip ir 2007-2008 metais, mes jos dar nejuntame. Antroji krizės banga bus daug skaudesnė nei pirmoji. O su FRF susijusios korporacijos supirks prie bankroto ribos atsidūrusias valstybes, dar likusias perspektyvias pasaulio įmones. Už tuos pačius trilijonus, kuriuos korporacijoms slapčia skolina Amerikos bankas.

Parengta pagal dienraštį „Respublika
šaltinis: respublika.lt/lt/naujienos/pasaulis/pasaulio_politika/fondas_pasauli_skandina_doleriuose/

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarų 40

 1. Antanas says:

  Isvada-nera vaistu.Vienintelis kelias-nacionalizuoti FRF.Ju vadovus i cype.Pinigu leidimas turi buti valstybes rankose,tik tada bus tvarka.

 2. Vytautas says:

  Bet į cypę nėra kam uždaryti nes visi gauna reikiamą kiekį pinigų kad užsimerktų.

 3. zoot says:

  Pasak Starikovo gyvenimas vakarų įalyse tik blogės,algos išmokos mažės o kada vikas grius?

 4. geniukas says:

  Dar vienas Kremliaus ideologų straipsnelis kgbizuotame portale. Ypač zoot nuoroda į filmuką.

 5. Vytautas says:

  Geniukai jei nepatinka rusų variantas susives į google „The Money Masters 1996“ amerikonišką variantą. Suprantama jei gauni atlyginimą iš atitinkamų tarptautinių smegenų plovimo organizacijų privalai stengtis atidirbinėti. Atlyginimas suprantam daug kartų viršija dirbantiems rusams. Visai kitos finansinės galimybės. Esmė tiesa. Reikia iki absurdo būt naiviam, kad patikėti privačios globalios struktūros sąžiningumu. Bus išnaudoti visi įmanomi būdai kaip maksimaliai išdurti žmones ir juos paversti vergais. Tie kurie tokiais nenorės būti bus paprasčiausiai sunaikinti. Skola tai neovergystė ir nieko daugiau.  Graudu žiūrėti kaip sparčiai Lietuva pasimauna ant skolų narkotikų adatos. Iš kitos pusės šis straipsnis parodo patį šlykščiausią kapitalizmo veidą. Už milijardų vogimą nieko, už vištos pavogimą kalėjimas iki gyvos galvos. Žodžiu pasaulis degradavęs iki maksimumo. Iš kitos pusės gal būt to ir reikia kad sugebėt šitam marazme išlikt žmogumi. Esmė – jokios baimės. Sistemos ignoravimas ir jokio prisirišimo šiame pasaulyje prie nieko. Kūnas tik transporto priemonė šiame gyvenime padedanti mokytis dirbti su šio pasaulio energijomis. Mirties nėra tik transformavimasis į kažką kitą. Visuomet turi pasirinkimo laisvę. Ar būt vergu, ar būti sunaikintam tai pasirinkimas. 

 6. nuomonė says:

  Vytautai, rašote: „Visuomet turi pasirinkimo laisvę. Ar būt vergu, ar būti sunaikintam tai pasirinkimas.“

  Nieko sau -laisvė! Kodėl siūlote rinktis iš dviejų blogių? O gal rinkimės gėrį? Sugriaukime tą idiotišką sistemą, pakeiskime ją į žmogišką. Niekas kitas, o žmonės ją sukūrė, taigi mes, žmonės, ir turėtumėme ištaisyti klaidas.

 7. Vytautas says:

  Sugriauti sistema tai reiškia užmušti drakoną ir vėl tegyvauja drakonas. Kokia prasmė kovos kareivių kovojusių ir žuvusių kad ir II pasaulinio karo metu tiek vienoje tiek kitoje pusėje. Absoliučiai jokios. Jų kova beprasmė, tik susigadino savo karmą ir nieko daugiau. Ir taip visuomet bet kokioje kovoje. O jei jie būtų neėję į karą nebūtų buvę karo. Pasakysit būtų sušaudę už tėvynės išdavimą. Bet jai tas kuriam sakytų šaudyti taip pat nešaudytų. Kas tada. Karo nebūtų. Kodėl visa tai vyksta. Žmogaus baimė mirti – sistemos egzistavimo pagrindas. Ir vistiek visi neišvengiamai mirštam. Nors keistai aš čia kalbu bet reikia džiaugtis kiekviena minute šiame pasaulyje. Tai puiki galimybė tobulinti save, vadovautis principu mano laivė negali būti prievarta kitam, nebijoti mirties, nes jos nėra ir pasaulis pasikeis. Kovodami  ir palaikydami kokią nors pusę nieko nepasieksim. Viskas yra iliuzija. Pirmiausiai turim keistis patys savyje net savo minčių lygyje. 

 8. nuomonė says:

  Sugriauti sistemą- reiškia pakeisti žmonių sąmonė, mąstymą, suvokimą, vertybes-pasaulėžiūrą. Melagingą, pakeisti į teisingą. Ir nebeliks tada drakono. O keistis visų pirmą turime patys, čia jau teisingai pastebėjote. O pradėti keistis galima būtų nuo klaidingo ir ypatingai žalingo sistemos primesto visuomenei supratimo (Jūsų ir sarmatų propaguojamo), kad mes šiame pasaulyje.Žemėje, esame tik svečiai.

 9. ara-copi says:

  nuomonei:
  o kur čia sarmatai propaguoja, kad šioje žemėje esame tik svečiai? – Gal galėtumėte nurodyti kokią temą ar straipsnį, kurie tą rodytų?
  O gal yra kokia priimta elgesio linija?

 10. nuomonė says:

  Teko šiuo ir kitais klausimais dalyvauti diskusijoje, čia, dėl kažkokio straipsnio . Oponentais buvo „sarmatas“ ir kiti. Tai ten ir užėjo kalba apie protėvių išmintį, kokia pagal tą išmint yra mūsų paskirtis Žemėje. Tai pagal juos misų gimimas yra svečiavimosi žemėje pradžia ir mums dera Žemėje elgtis , kaip svečiams- pasisvečiuoti r išeiti. (tas pats ,ar panašiai buvo parašyta keliuose straipsniuose, ta galėtų patvirtinti tinklapio šeimininkai). Manau, tai ypatingai žalinga ir neteisingas požiūris. darantis žmogų svečiu, tai yra svetimu čia, Žemėje, ir neatsakingu už savo veiksmus. To rezultatus mes dabar čia ir turim. Nemanau, kad tie visi Triochlebovo paistalai turi ką nors bendro su mūsų protėvių išmintimi. Jie gerai pažino Gamtą, ją mylėjo, puoselėjo, kūrė, tobulino aplinką, jausdami didelę atsakomybę už savo veiksmus, kaip ir dera tikriems Žemės šeimininkams.

 11. Vytautas says:

  „Esame svečiai šioje žemėje“ labai populiarus bent mano pažinotų senų žmonių posakis. Jame yra dvi mintys. Mes čia gyvename labai trumpai, o kitur amžinai. Ir gyvendami čia nepaliekam po savęs betvarkės. Kaip radom taip paliekam. Tame ir yra žemės nenaikinimo esmė. Bet kadangi esam „civilizuoti“ tai darom, kad būtų „gražiau, geriau, patogiau gyventi“. Kieno sąskaita. Suprantama motinos žemės sąskaita. Žemė yra gyva esybė. Paklausykit su kokia meile apie žemę kalba indėnai. Jie nesuvokia kaip žemė gali būti pardavinėjama. Ir iš tikro, kai pagalvoji, tai yra absurdas.

 12. ara-copi says:

  nuomonei:
  pagal juos, ar pagal vieną iš jų?:)
  Juk jei būtų tokia bendra linija, tai ir temų būtų daugybė apie tai. Tačiau nematau kol kas nė vienos, kuri patvirtintu jūsų teiginį.
  Tai kas kalbama komentaruose gali reikšti tik kalbančiųjų nuomonę, kiekvieno atskirai, bet ne daugiau.
  O kas liečia Trechlebovą.. jis turi ir gerų minčių, turi ir ginčytinų, juk sutikite – nerasite pasaulyje nė vieno žmogaus su kurio mintimis sutiktumėte visu 100 procentų. Išaugę, išauklėti skirtingomis sąlygomis negalime visi vienodai matyti daiktų ir reiškinių, bei vienodai juos vertinti.
  Tad tereikia pakantumo vienas kito požiūriams – galbūt tada susitartume bent jau tarpusavyje visi tie, kam Lietuva dar nevirto tuščiu garsu.
  Na o kas liečia patį svečiavimąsi Žemėje – manau tai buvo sakoma perkeltine prasme, nes dvasia yra nemirtinga ir mums mirus tikėtina ji Žemėje nepasilieka. Tad tuo požiūriu galima sakyti, kad mes Žemėje esame svečiai. Tereikia tik teisingai pasirinkti poziciją šnekantis. Žinoma jei nenorime visą laiką būti opozicijoje.

 13. nuomonė says:

  Vytautui.
  Posakis „esame svečiai šioje Žemėje’ yra tikrai labai populiarus ir visuotinai paplitęs. Tie kure valdo pasaulį ir įdiegė šį klaidinantį požiūrį žmonėms per visas jų sukurtas religijas, per visas filosofines sroves. Skiriasi tik niuansai, o esmė ta pati. .Žmogų patikėjusi, kad jis svečias, kad čia Žemėje ašarų pakalnė, kad reikia kentėti, o kažkur kitur bus gerai, bus rojus, kad jis čia atėjęs tik kažko pasimokyti, įgyti patirties, yra lengva valdyti. Tuo labiau, kad iš tokio supratimo neišvengiamai išplaukia ir bendras klaidingas pasaulėdaros supratimas: Kas yra žmogus, kas yra Dievas, žmogaus gyvenimo tikslas, paskirtis, santykis su Dievu, su aplinka, ir t.t. Ką tokia vyraujanti svečiavimosi Žemėje ideologija duoda mums- žiūrėkime į vaisius . Kai mes elgiamės su Gamta, kaip elgiamės su žmonėmis, kaip gyvename…Vyraujanti ideologija visados nulemia mūsų gyvenimo būdą.
  O tie seni žmonės įtariu nebuvo tiek seni, kad būtų Jūsų protėviais? Spėju, kad jie buvo dori katalikai? :)

  Ara-copi.

  Ir pagal juos ir pagal vieną iš jų. Kodėl aš turėčiau apgaudinėti? Nenoriu gaišti laiko ir knistis po seną. archyvą. Tikiuosi greičiau, kad sarmatai vadovaujasi šia Triochlebovo doktrina, patvirtins patys į diskusiją įsijungę sarmatai.
  Dėl Triochlebovo ir dėl jo gerų ir ginčytinų minčių.. Gerų minčių yra ir senajame testamente, ir talmude, ir Hitlerio bei Markso veikaluose… Bet reikėtų žiūrėti į esmė,į esminius dalykus. pagrindines mintis, kas iš to gaunasi. O savo esme visi tie išvardinti veikalai ir Triohlebovo veikalai praktiškai nesiskiria.

  Galima nekreipti dėmesio , būti pakančiam, kad kalba eina apie smulkmenas. Visi esame skirtingi matome pasaulį kitaip- tai nuostabu, tai turtina visus ir gražina pasaulį. Bet yra principiniai dalykai, kuriuose kompromisų negali būti Tiesa yra viena. Ir yra būtina tą Tiesą išsiaiškinti, rasti, atskirti ją nuo melo, daugybės mums peršamų melų. Mūsų gyvenimas ,ateitis, Lietuvos ateitis visiškai priklauso nuo to ar mes teisingai ar klaidingai suvoksime pasaulį . Jei teisingai mes su juo gyvensime harmonijoje, būsime laimingi, o jei suprasime taip, kaip dabar- klaidingai, ir toliau eisime link bedugnės į susinaikinimą.

  Rašote: „Na o kas liečia patį svečiavimąsi Žemėje – manau tai buvo sakoma perkeltine prasme, nes dvasia yra nemirtinga ir mums mirus tikėtina ji Žemėje nepasilieka. Tad tuo požiūriu galima sakyti, kad mes Žemėje esame svečiai.“.
  O kur čia perkeltinė prasmė? Matau tik tiesioginę: pasisvečiuoja ir negrįžta..Tiesiog logiškai mąstant, dalis kokio nors daikto yra visada menkesnė už visą daiktą. žmogus pilname komplekte: su kūnu ir visais kitais energetiniais kompleksais, kurie susidėvėjus kūnui laikinai ji palieka, turi būti stipresnis, pilnavertiškesnis, negu turėdamas tik dalį savęs. Tad teisingiau būtų teigti, kad pagrindinis pilnavertis žmogaus gyvenimas ir yra būtent Žemėje ir žmogus nėra čia svečias ir laikinas, o yra amžinas,. Ir jo kitas gyvenimas , jo kokybė priklausys nuo to, kiek žalos ir naudos jis padare „svečiuodamasis“ Žemėje.

 14. Titanas says:

  Nuomonė rašo, kad „pagal juos misų gimimas yra svečiavimosi žemėje pradžia ir mums dera Žemėje elgtis , kaip svečiams- pasisvečiuoti r išeiti. Manau, tai ypatingai žalinga ir neteisingas požiūris. “
  Supranti, čia esmė ta, kad šeimininkas savo plote elgiasi pagal savo sugalvotas taisykles. Pavyzdžiui jie miško šeimininkui netiko kokie nors gyvūnai, tai jis juo gali išnaikinti. Ar kaip ponui neįtiko koks nors jo valdose esantis baudžiauninkas, tai jį gali kaip nori pažeminti.
  Jei esi Žemėje tik svečias, tai visų pirma reikia atsiklausti, jei nori ką nors pakeisti ar kuo nors pasinaudoti. Mūsų garbingi protėviai visada atsiklausdavo girios ar gali kokį medį nusikirsti ar uogų pasiskinti.
  Sutinku, kad formuluotė „pasisvečiuoti r išeiti“ nėra tinkama. O šiaip teisingiausia sąvoka būtų „svečiuotis šeimininko teisėmis“. Tai reikštų, kad gali daryti viską jei nepažeidžiami bendrieji darnos, pusiausvyros principai.
  O šiai reiktų jums kuo mažiau bambėti. Bambėjimu galima tik griauti. Geriau pateikite konstruktyvius pasiūlymus, pateikite savo kūrybinius pamąstymus.

 15. Sarmatas says:

  Kiekvienas galvoja pakeisti pasaulį, tačiau niekas negalvoja keisti save. Levas Tolstojus

 16. Sarmatas says:

  Megre paskutinėje savo knygoje nedviprasmiškai pareiškė maždaug taip, kad žydai yra žmonijos vedliai ir visiems reikia jų klausyti.

 17. Sarmatas says:

  Nuomonės problema ta, kad ji (jis) negali suvokti, kad viskas aplinkui yra Vieno dalis, pvz., yra visas organizmas, bet yra kepenys – tarsi atskira sistema su savo sandara ir funkcijomis. Arba dar geresnis pavyzdys būtų lyginant, pvz., tas pačias kepenis su nagais. Jų sandara skiriasi, bet vis viena abu reikalingi. Taip ir supantį pasaulį bei save reikia suvokti: esame Vienis, bet tuo pačiu ir skirtingi. Protu tai kartais sunku suprasti.
  Užsiciklinti ant Triochlebovo nebūtina. Galima ir vedas skaityti. Kiek pamenu, Nuomonė yra anastasietis, Megre knygų gerbėjas. Kaži kodėl Megre paskutiėje knygoje siūlo žydelių klausyti?

 18. nuomonė says:

  Sarmatui,
  Tamsta įsijungiat su manimi į diskusijas nebe pirmą o turbūt kokį niolikktą kartą ir visuomet paliekate kažkokį slogų, glitų jausmą,, nes neįkertate apie ką kalbama, nepagaunate minties, o apie savo protą ir žinias esate ypatingai geros nuomonės ir turbūt todėl komentuojate kažkaip nei į tvorą, nei į mietą, šalia konteksto ir dar žinovo tonu. Be to Jums nelabai gerai ir su morale, nuolat naudojat nesąžiningus metodus, bent jau tiesa ir jos sakymas jums nėra svarbiausia vertybė. Kur tokį dyvą radote, kad reikia žydų klausyti? Ar ir vėl eilinį kartą rimtos problemos su teksto supratimu?
  Su Jumis baigiu, neatsakinėsiusdėl aukščiau paminėtų priežasčių.

 19. Sarmatas says:

  Būtų neprošal išklausyti nuomonės paaiškinimų tuo klausimu.

 20. Sarmatas says:

  Ką tai galėtų reikšti:

  http://clubs.ya.ru/4611686018427432501/replies.xml?item_no=248

  Čia eilinis pavyzdys, kaip yra subalamutijama žmonių sąmonė. Atrodytų, gerų dalykų moko, bet pasirodo, kad nevisai. Geras melas visuomet naudoja dalį tiesos. Geras pvz. būtų toks: pats kelio ženklas yra teisingas, bet pastatytas yra ne toje vietoje, kur turi būti statomas.

 21. nuomonė says:

  Ko, čia klausyt paaiškinimų verčiau patiems imti ir paskaityti kiek daugiau, plačiau ne vien tas iš konteksto ištrauktas dvi pastraipėles.. Be net ir iš jų, jeigu žmogus mąstantis, matosi, kad mintis visai kitokia. Tai yra konstatacija fakto, kad dabartinėje absurdiškoje sistemoje yra teisiškai, valstybės lygmeniu ir praktiškai visose valstybėse įteisinta rasistinė ideologija- judaizmas (tai yra įteisintas -rasizmas), iškeliantis vieną taut ne tautą virš visų kitų, ir judaizmo atmaina- krikščionybė pripažįstanti kaip normalų dalyką ta rasizmą, kad žydai yra išrinktieji ir ir tuo pačiu, kad visi kiti yra nepilnaverčiai žydų vergai turintys jiems paklusti ir tarnauti.

  Tokia realybė, visuomenės pripažintas ideologijas neišvengiamai seka ir gyvenimas, gyvenimo būdas ir jį reglamentuojantys teisės aktai. Kitas klausimas ar ta realybė atitinka Dievo sumanymą, ar tokia padėtis yra gera, teisinga, leistina. Visa knygos pagrindinė idėja, kuria persunktaos visos knygos ir yra ta, kad mūsų gyvenimas, pagrįstas dabartine vyraujančia ideologija yra daugiau negu absurdiškas ir jį būtina keisti. Jau sekančioje pastraipoje ir pradedama analizuoti, siųlyti kaip galima būtų pakeisti tą absurdišką realybę, , kad nebūtų nei žydų nei kokių kitokių vergvaldžių, nei vergų.
  Na tiesiog nesuprantama, kaip taip galima nesuprasti teksto, dar labiau nesuprantama, kaip taip nepadoriai galima iškraipyti, net pateikti priešingai teksto mintis ir idėjas.

 22. Sarmatas says:

  Apie ką ir yra ten komentaras žemiau:

  Эти цитаты из новой книжки Мегре с призывами признать власть евреев, и цитаты из этой же 8 книги Мегре – Пузакова о том, что евреи возглавят движение Звенящие Кедры России, я уже выкладывал в комментариях на разных сайтах, и даже эти цитаты не в силах пробить „кедранутых“. Они говорят – „Мегре так иронизирует, он совсем не это имеет ввиду“.
  Я понял так, что невозможно уберечь от обмана того, кто хочет быть обматутым и поверил в сказочки Мегре всей душой, заглотнув с ложкой мёда из его книг бочку отравы оттуда же…

  Kaži kaip žmonių pasąmonę veikia tas faktas, kad Anastasija yra Mozės palikuonė? Ir kam Megre reikėjo sukurti tokią intrigą. Juk ta Anastasija yra išgalvotas personažas.
  Kaip minėjau, Megre savo knygose pateikia daug teisingų ir gerų dalykų, bet nepaaiškina, kas yra žmogus, kam jis gimsta, kam miršta ir t.t. Štai vedose siūloma naudoti sveiką mąstyseną, o ne aklai viskuo pasitikėti.

 23. Sarmatas says:

  Ir dar Nuomonei kelios mintys pamąstymui:

  Pasaulis juda užuojauta, gailestingumu. Tobulų pasaulyje nėra. Tobulas tik Kūrėjas. Jei mes suprantame, kad užuojauta, gailestingumas – tai meilė netobulam, tai mes iš anksto suvokiame, kad visi mes netobuli ir reikia mokėti mylėti netobulą. Tačiau mes mokomės mylėti tobulą. Bažnyčia, gi, mums šventa ir be nuodėmės, popiežius – nenuodėmingas. Ten šventieji, čia nuodėmingieji. Kaip juos užjausti? Galima užjausti šėtoną? Negalima. Štai kur skyla mūsų supratimas: „gėris“ ir „blogis“. Ar galima užjausti „blogį“? Negalima, o „gėriui“ užuojauta būtina. Iš šių pozicijų negalima teigti, kad pasaulis juda gailestingumu. Reikia judėti link tobulybės, suprasti, kad anksčiau ar vėliau mes būsime tobuli. Ir jei mes netobuli, tai turime užjausti visas būtybes.
  Jei žmogus kitą užjaučia, t.y., myli visus jo trūkumus ir siekia jam padėti tuos trūkumus įveikti, tai nebus smerkimo. Vietoj smerkimo bus meilė. Smerkimas – tai priemonė sunaikinti netobulą. Užuojauta, gailestingumas – tai noras padėti netobulam.
  Reikia remtis ne dorove, bet meile. Jeigu mes atgailaujame tik dėl to, kad nuskriaudėme, tai jau nėra užuojauta.

  Dabar paanalizuokit savo pasisakymus. Gal galit paaiškinti, kokias emocijas reiškiate aukščiau esančiuose savo rašymuose? Kaip, šiuo atveju, yra su skleidžiama Megre ideologija ir jūsų asmenine elgsena, mintijimais?

 24. Kidziulis says:

  Aš stebiu Jūsų diskusijas ir matau, kad Jus apie pasaulio sandarą kalbate per religine prizme (dievas kūrėjas ir pan.). Siūlyčiau pastudijuoti N.Levašovo knygas ar video paskaitas http://www.levashov.org ten galima atrasti kitokį supratimą kas yra dievas ir susikurti sau labiau ateistinį supratimą. Mano nuomone Trechlebovas neviska supranta pats ir yra vienos atšakos kur tiki, kad atskrenda Nibiru su reptilijomis, o Megre su išgalvota Anastasija išvis yra projektas smegenų praplovimui skirtas. Esu perskaitęs tikrai nemažai to informacinio šūdo.Kobistų analitika irgi greičiausia projektas. Sunku kuo ir patikėti.

 25. Sarmatas says:

  Vedines žinias apie pasaulio sandarą pradeda patvirtinti ir fizikai. Vedose Dievas nėra įsivaizduojamas, kaip kažkoks asmuo. Kažką ne taip supratot.

 26. Kidziulis says:

  Teisingai vedose viskas yra paaiškinta.

 27. Sarmatas says:

  Teisingai ar ne, reik tikrinti.

 28. Antanas says:

  Šių dienų rimtai pasikaustę specialistai pripažįsta, kad vedų kultūra, jų išmintis ilgiausiai buvo išliakyta ir to daugiausiai atsimenama Žemaitijoje. Ir įrodymų tam galima rasti gana nemažai, tik norint juos suvirškinti, reikia turėti dar nors menką sugebėjimą ir pamąstyti, o ne vien iškasus iš atitinkamo gylio vielos galą, konstatuoti, kokias mūsų protėviai turėjo ryšio priemones.
  O dėl išeities iš dabartinės situacijos… Tam paruošta labai rimtai apgalvota, pasverta, paremta ir praktine patirtimi strategija http://aistis.eu/index.php/lietuva
  Po truputį buriasi komanda, ne taip greit, kaip gal norėtųsi, bet reikalai juda į priekį.
  Kas nori ne tik plepėti, kas turi dar ir noro kažką nuveikti – junkitės.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top