G20 susitarė dėl plano, kaip pasaulyje įvesti skaitmeninius tapatybės dokumentus ir valiutas

2023, 18 rugsėjo, 17:08 | kategorija Metodologija | atsiliepimų dar nėra | peržiūrų 147 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Skaitmeninė tapatybė

sarmatas.lt pav.

20 šalių grupės lyderiai susitarė dėl plano, pagal kurį ilgainiui jų gyventojams bus įvestos skaitmeninės valiutos ir skaitmeniniai tapatybės dokumentai, žmonėms nerimaujant, kad vyriausybės gali juos naudoti žmonių išlaidoms stebėti ir pasipriešinimui slopinti, praneša „Global Research” leidinys.

Savaitgalį Naujajame Delyje, „G20” grupė, kurią sudaro pirmaujančios turtingos ir besivystančios pasaulio valstybės ir kuriai šiuo metu pirmininkauja Indija, priėmė galutinę deklaraciją šiuo klausimu.

Praėjusią savaitę grupė paskelbė, kad susitarė sukurti infrastruktūrą, reikalingą skaitmeninėms valiutoms ir tapatybės dokumentams įgyvendinti.

Nors grupė teigė, kad jau vyksta diskusijos dėl kriptovaliutų tarptautinių taisyklių kūrimo, ji tvirtino, kad aukščiausiojo lygio susitikime „nebuvo kalbama apie kriptovaliutų uždraudimą”.

Daugelis kritikų nerimauja, kad vyriausybės ir centriniai bankai ilgainiui imsis reguliuoti kriptovaliutas, o paskui iš karto jas pakeis centrinių bankų skaitmeninėmis valiutomis (CBDC), kurioms trūksta panašaus privatumo ir saugumo.

Indijos finansų ministrė Nirmala Sitharaman sakė, kad vyksta diskusijos dėl pasaulinės kriptovaliutų reguliavimo sistemos sukūrimo, nes mano, kad kriptovaliutos negali būti veiksmingai reguliuojamos be visiško tarptautinio bendradarbiavimo.

„Pirmininkaujanti [G20] Indija pateikė svarstyti pagrindinius klausimus, susijusius su kriptovaliutų turto reguliavimu arba supratimu, kad turėtų būti sukurta su kriptovaliutomis susijusių klausimų nagrinėjimo sistema”, – prieš „G20” susitikimą sakė M. Sitharaman.

Svarbiausi klausimai, aptarti aukščiausiojo lygio susitikime Naujajame Delyje, buvo skaitmeninės viešosios infrastruktūros kūrimas, skaitmeninė ekonomika, kriptovaliutos ir CBDC.

Tarptautinio valiutos fondo (TVF) pirmoji vykdančiojo direktoriaus pavaduotoja Gita Gopinath vaizdo įraše, paskelbtame „X”, anksčiau žinomame kaip „Twitter”, sakė, kad G20 „padėjo suformuoti pasaulinę perspektyvą, kaip politikos formuotojai turėtų elgtis su kriptovaliutomis”.

Ji taip pat sakė „Business Today”, kad diskusijose „nebuvo kalbama apie kriptovaliutų uždraudimą, o tai rodo, kad pasaulinis konsensusas yra prieš tokias priemones”.

Tačiau, kai kuriuose pasiūlymuose raginama papildomai prižiūrėti kriptovaliutas, kurios yra decentralizuotos ir kurių nekontroliuoja centriniai bankai.

Kritikai sako, kad šie pasiūlymai gali leisti valdžios institucijoms įvesti socialinio kredito balų sistemą ir nuspręsti, kaip jų piliečiai gali leisti savo pinigus.

EK vadovas dar kartą pabrėžia skaitmeninių tapatybės dokumentų poreikį

Aukščiausiojo lygio susitikime Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen paragino sukurti skaitmenines asmens tapatybės sistemas, panašias į COVID-19 vakcinų pasus, ir tarptautinę dirbtinio intelekto reguliavimo instituciją.

Ji paragino Jungtines Tautas imtis tam tikro vaidmens dirbtinio intelekto reguliavimo srityje ir pavadino Europos Sąjungos skaitmeninį COVID-19 sertifikatą puikiu skaitmeninės viešosios infrastruktūros, kuri apimtų ir skaitmeninius asmens tapatybės dokumentus, modeliu.

„Daugelis iš jūsų yra susipažinę su COVID-19 skaitmeniniu sertifikatu. ES jį sukūrė pati sau. Šis modelis buvo toks funkcionalus ir patikimas, kad 51 šalis keturiuose žemynuose jį priėmė nemokamai”, – sakė U. von der Leyen.

„Šiandien PSO jį naudoja kaip pasaulinį standartą, kad palengvintų mobilumą grėsmės sveikatai metu. Noriu dar kartą padėkoti daktarui Tedrosui už puikų bendradarbiavimą”, – sakė ji, turėdama omenyje PSO generalinį direktorių Tedrosą Adhanomą Ghebreyesusą.

Europos Sąjunga šiuo metu bando įdiegti viso bloko „skaitmeninės tapatybės” programėlę, kurioje būtų konsoliduota įvairi asmeninė informacija, įskaitant pasus, vairuotojo pažymėjimus ir sveikatos istoriją.

„Ateitis yra skaitmeninė. Perdaviau „G20″ susitikimui dvi žinutes. Turėtume sukurti saugaus ir atsakingo dirbtinio intelekto sistemą, kurioje veiktų panaši įstaiga, kaip [Tarpvyriausybinė klimato kaitos komisija], skirta klimatui. Skaitmeninė viešoji infrastruktūra yra augimo spartintojas. Jos turi būti patikimos, sąveikios ir atviros visiems”, – socialinėje žiniasklaidoje rašė Ursula von der Leyen.

Trūksta visuomenės paramos

Gegužės mėnesį Katono instituto (Cato Institute 2023 CBDC National Survey) atlikta nacionalinė apklausa parodė, kad tik 16% amerikiečių pritaria CBDC įvedimui.Mažiausiai 68% respondentų teigė, kad nepritartų CBDC, jei vyriausybė pradėtų stebėti jų pirkinius.

Dauguma demokratų ir respublikonų išreiškė susirūpinimą, kad vyriausybė galėtų kontroliuoti, kam žmonės išleidžia pinigus, ar net išjungti prieigą prie jų banko sąskaitų.Vyriausybės ruošiasi CBDC įvedimui.

TVF valdančioji direktorė Kristalina Georgieva per „X” pagyrė savo kolegas iš Indijos už tai, kad jie pirmauja „nustatydami kriptovaliutų reguliavimo gaires”.Ji rašė, kad TVF taip pat „prisideda prie pasiūlymų dėl išsamios politikos sistemos”.Atskirame pareiškime M. Georgieva teigė: „M. Georgieva, kaip ir kiti finansų ministrai, išreiškė savo nuomonę, laukia dar daugiau darbo, įskaitant skaitmeninių pinigų ir kriptografinio turto sritį”.

„Šiuo tikslu G20 pavedė atitinkamoms institucijoms pagerinti kriptografinių aktyvų reguliavimą ir priežiūrą – TVF prisideda prie pasiūlymų dėl išsamios politikos sistemos – ir paspartinti diskusijas apie tai, kaip centrinių bankų skaitmeninės valiutos galėtų paveikti pasaulio ekonomiką ir finansų sistemą”, – pridūrė ji.

TVF vadovė pasiūlė, kad užuot pripažinusios kriptovaliutų aktyvus teisėta mokėjimo priemone, vyriausybės turėtų sukurti kriptovaliutų turto emitentų licencijavimo ir registravimo procesus ir sutelkti dėmesį į panašų jų veiklos traktavimą.

Šiais metais kelios didelių ekonomikų šalys, įskaitant Japoniją ir Rusiją, pradės kurti bandomuosius CBDC projektus. (Rusija jau pradėjo)

Nigerija įvedė eNairą – pirmąjį pasaulyje išleistą CBDC, nors jis pasirodė esąs nepopuliarus.

Mažiau nei 0,5 proc. piliečių teigė naudojęsi šia skaitmenine valiuta, o vyriausybės pastangos skatinti ją naudoti žlugo, rašo”The India Stack”.

Tuo tarpu Pasaulio bankas G20 aukščiausiojo lygio susitikimui parengtoje ataskaitoje taip pat gyrė Indijos naudojimąsi skaitmenine viešąja infrastruktūra siekiant „didinti finansinę įtrauktį” ir viešųjų prekių bei paslaugų teikimą.

Ataskaitoje kaip pavyzdys minima šalies DPI sistema „India Stack”, kurią sudaro „Aadhaar” skaitmeninis tapatybės dokumentas ir sąveiki skaitmeninių mokėjimų platforma UPI.

G20 mano, kad DPI gali pasitarnauti žmonėms ne tik finansų sektoriuje, bet ir sveikatos, švietimo ir socialinės gerovės srityse.”India Stack” yra šio požiūrio pavyzdys, kuriame derinami skaitmeninis asmens tapatybės nustatymas, sąveikūs mokėjimai, skaitmeninė įgaliojimų knyga ir sąskaitų kaupimas.

Vos per šešerius metus pavyko pasiekti puikų 80% finansinės įtraukties rodiklį – tam būtų prireikę beveik penkių dešimtmečių, jei nebūtų taikomas DPI metodas”, – sakė Nyderlandų karalienė Maxima, parašiusi ataskaitos įžanginį žodį.

Karalienė yra JT generalinio sekretoriaus specialioji įtraukaus vystymosi finansavimo šalininkė ir buvo viena iš praėjusiais metais Vašingtone vykusio TVF ir Pasaulio banko metinio susitikimo pranešėjų.

„Tinkamai suprojektuoti CBDC galėtų būti labai perspektyvūs, nes padėtų sukurti visiems tinkamą skaitmeninę finansų sistemą. Tačiau tai yra svarbus „jeigu”, – sakė karalienė Maxima.

„Jei CBDC būtų sukurti ir įgyvendinti atsižvelgiant į įtrauktį, jie galėtų pasiūlyti daugybę galimybių išplėsti prieigą asmenims, neturintiems banko sąskaitų, ir tarnauti pažeidžiamiems bei neturtingiems asmenims.”

Tačiau jos pareiškimai, kuriais ji palaikė šį planą, sulaukė kai kurių debatų dėl skaitmeninimo Nyderlanduose dalyvių kritikos dėl to, kad ji pažeidė normą dėl Nyderlandų monarchijos vaidmens politikoje.

„Maxima atvirai pasisako už programuojamus pinigus; valdžia centriniuose bankuose, be parlamentinės atskaitomybės”, – rašė olandų finansų žurnalistas Arno Wellensas (Arno Wellens) portale „X”, vadindamas karalienę „nerinktu pareigūnu, kuris pagal [Nyderlandų] konstitucinę teisę yra už politikos ribų”, o jos pareiškimus – „rimtu išpuoliu prieš demokratiją”.

 

Sarmatai

Jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba PayPal. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.Rašyti atsiliepimą

Mums svarbios jūsų nuomonės.
Tuo pačiu norime priminti, kad komentarai nėra tarpusavio rietenų ar keiksmams skirta sritis.
Komentarai nėra cenzūruojami, tačiau programa gali kai kuriuos sulaikyti, jei ras keiksmų, nevartotinų žodžių ar nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "https" ir "www".

top