Investiciniai fondai – kas tai? [1]

2011, 15 rugsėjo, 19:20 | kategorija Ekonomika | atsiliepimų (3) | peržiūrų 1 362 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Amerika pavogė Norvegijos Pensijinį fondą

paveikslėlisStambiausias Europos pensijinis fondas pateikė kaltinimus stambiausiam JAV bankui.

Stambiausias Europoje Norvegijos Pensijinis fondas (iš tiesų jis atlieka ne tiek pensijinio, kiek stabilizacinio fondo vaidmenį) pateikė kaltinimus prieš stambiausią Amerikos „Bank of America“ banką, kaltindamas šį ipotekų machinacijomis išgrobsčius nacionalines santaupas. Apie tai praneša «Око планеты» su nuoroda į „ Мир новостей BOHN“.

Norvegai netikėtai aptiko, kad buvo banketo, suruošto amerikiečių iniciatyva sponsoriais, o jų pensijomis buvo apmokamos amerikiečių sąskaitos. Publikacijos autorius šiuo klausimu kandžiai rašo: «Kalbant tiesiai, norvegai atidavė savo naftą ir dujas amerikiečiams ir europiečiams tiesiog šiaip, už ačiū, net ne už žalius popierėlius, o už nuliukus amerikiečių banko kompiuteriuose».

Miela klausytis Norvegijos finansų ministro P.K. Fosso „logiškų“ samprotavimų: „Visos, Norvegijos stabilizacinio fondo investicijos, vykdomos užsienyje, t. y. nė cento nėra investuojama pačioje Norvegijoje. Reikalas tame, jog mes nenorime, kad norvegiška ekonomika būtų pilnai dengiama iš mūsų naftos pajamų, mes nenorime, kad Norvegija taptų mažuoju Kuveitu.“

„Na ką gi, – kandžiai pareiškia publikacijos autorius – Fosso svajonė išsipildė: Norvegija jau niekada netaps mažuoju Kuveitu“

Be to, negalima pasakyti – tęsia jis, kad Norvegiją apvogė tik dabar: ne, ją apvaginėjo jau seniai. Tas pats P.K. Fossas pripažino: „Dauguma naftos kompanijų, kurios vykdo savo veiklą Norvegijoje – tai užsienio naftos kompanijos. Yra dvi nacionalinės naftos kompanijos: tai „Statoil“ kompanija, kurios apie 70% akcijų priklauso valstybei ir „Norsk Hydro“, kur valstybei priklauso apie 40% akcijų […] Valstybinės kompanijos nevaidina didesnio vaidmens naftos ir dujų gavybos rinkoje – didžiąją dalį mūsų pajamų mes gauname per mokesčius“.

Bendrai paėmus, reziumuoja autorius, Vakarų kompanijos pompavo iš Norvegijos pelną ir kažkuria to pelno kruopelyte dalijosi. O „protingi“ „norvegai“ vadovaujami Fosso, net šias dalelytes įsigudrino persiųsti į užsienį ir paversti nuliukais – į nieką. «Jūs suprantate visą norvegų debilizmo lygmenį? Kam jie tada apskritai išgauna savo naftą, jei šalis nieko nepadaro iš pajamų gaunamo ją pardavus?» – retoriškai klausia publikacijos autorius.

Pasakaitės apie «ateities fondus» – taip,tai būtent pasakaitės, pagrįstai pabrėžia jis. Realus «ateities Fondas» – tai naftos atsargos, nes jos praktiškai neatsikuria. O «norvegai» šį fondą pompuoja ir paverčia į nieką – į nuliukus.

Tiesa, jis pripažįsta, kad norvegai tik iš dalies galėjo įtakoti situaciją. Yra pasaulio elito susitarimas, rašo publikacijos autorius, pagal kurį šalys, turinčios naudingų iškasenų atsargas, privalo jas išgauti ir pardavinėti pasaulinėje rinkoje, arba, jei jos to negali padaryti pačios – turi prileisti kitas šalis prie savo atsargų, jų gavybai ir pardavimui. Su «atsisakiusiais» elgiamasi labai griežtai. Net SSSR negalėjo išsisukti nuo šios žaliavų prievolės – tai ką jau kalbėti apie Norvegiją.

T.y. atsisakyti išgauti savo naftą norvegai tiesiog negalėjo. Bet va investuoti į savo šalį tas pelno kruopeles, kurios jiems atitekdavo nuo gavybos jie galėjo, jei būtų turėję nors truputį proto ir suvereniteto. Bet jie neturėjo nei to, nei kitko.

Taip, kad ir dabartinis „pasipiktinimas“ įvykusiu fondo plėšimu – tai žaidimas prieš publiką. Norvegijos viršūnėlės bandymas išsproginti nekaltas akutes ir įtikinti kvailelius iš savų gyventojų, kad jie neva sąžiningai taupė pinigus, o juos vargšelius „pikti amerikosai“ apiplėšė“. Pas juos atseit ir klauskite.

Šio šaltinio pateikta informacija kol kas netiražuojama pasaulinių MIP (Masinių Informacijos Priemonių). O ir vargu ar plačiai pasklis: juk ji griauna paties „Bank of America“ reputaciją! Jei jau toks, pasaulinės finansų sistemos autoritetas „pasinaudojo“ stambiausio nacionalinio stabilizacinio fondo santaupomis , tai ko verta (jei čia apskritai galima kalbėti apie vertę) ši sistema?

Ir šis atvejis – toli gražu ne pirmas pavojaus signalas. 2009 m. spalį, JAV finansų Ministerija iš saugyklos esančios Fort-Nokse, išsiuntė į Kiniją, kaip dalį skolos apmokėjimo aukso luitų partiją, kurie pasirodė… padirbti. Kai partija buvo gauta, Kinijos vyriausybė įsakė vykdyti specialų aukso lydinių grynumo ir svorio patikrinimą, nes Kinija – stambiausias, amerikiečių Iždo vertybinių popierių, užsienio turėtojas. Kiniečių valdininkai buvo sukrėsti, kai paaiškėjo, kad partija sudaryta iš volframo, padengto plonu, tikro aukso sluoksniu, lydinių. Prie viso to, šie „aukso“ luitai buvo pagaminti JAV ir saugomi Fort-Nokse daugelio metų eigoje. Šios aukso luitų partijos registracijos numeriai rodė į tai, kad jie buvo gauti iš JAV Federalinės Rezervų Sistemos bankų dar B. Klintono administracijos laikais. Būtent tada, FRS bankininkų užsakymu buvo pagaminta kažkur nuo 1,3 iki 1,5 mln volframo plytelių, sveriančių po 400 uncijų. Iš jų 640 000 buvo padengtos auksu ir išsiųstos į Fort-Noksą, kur jos yra ir po šiai dienai. Sutinkamai su kiniečių tyrimo duomenimis, likučiai nuo šių 1,3-1,5 mln volframo plytelių irgi buvo padengti auksu ir po to parduoti tarptautinėje rinkoje. Viso to pasekoje, maža to, kad į Jungtinių Valstijų aukso atsargas pateko padirbtas auksas, bet FRS bankininkų buvo apgauta ir pasaulinė rinka.

Padarykime prielaidą, na mat juos galas, tuos norvegus ir panašius į juos: patys kalti tame, kas su jais atsitiko. Galima ir taip pasakyti. Bet juk Rusijoje ši informacija irgi turi sukelti nerimą ne ką mažiau. Dar 2006 m. Rusijos finansų Ministerijos vadas, Aleksejus Kudrinas kalbėjo: «Rusija numačiusi orientuotis į norvegų kolegų patirtį lėšų, gaunamų iš dujų-naftos sektoriaus, investavimo srityje, į nacionalinį gerovės fondą». Ir orientavosi. O tai reiškia, kad Rusijos Stabilizaciniame fonde su tokiu vargu sukauptos santaupos, lygiai taip pat gali pavirsti niekuo, kadangi jos buvo investuojamos užsienyje panašia schema, kaip ir norvegiškos.

O Kudrinas iki šiol laikosi savo linijos. Vakar jis net pareiškė, kad Rusija pasiruošusi ištiesti pagalbos ranką €uro-zonai, kur eilė šalių išgyvena rimtą skolų krizę, ir nupirkti Valiutos sąjungos €uro-obligacijų, jei bus nuspręsta jas išleisti. Ar ne laikas būtų pagalvoti apie dar išlikusių santaupų gelbėjimą, o ne dovanoti jas skęstantiems krizėje Vakarams?

Šaltinis: Oko Planety

Komentaras: laikas būtų pagalvoti ir apie mūsų, lietuviškuosius fondus, kurie investuoja pagal tą pačią schemą ir sprendžiant pagal viską neatsako už nieką. Turėtų būti sutvarkyta tokių fondų valdytojų asmeninė atsakomybė už vykdomą finansinę veiklą, kaip savo turtu, taip ir žvelgiant iš baudžiamosios – kriminalinės pusės. Žinoma, ramiausia būtų apskritai neturėti su jais jokių reikalų, juk jiems tikrai nerūpi kažkieno senatvė ar pensija. Jiems rūpi tik jų pačių piniginė gerovė ir niekas daugiau. Bet spręsti čia turėtumėte jūs patys.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 3

 1. Moškė says:

  neįtikėtinus dalykus rašot, bet… pagoooglinus
  išlenda http://viewzone2.com/fakegoldx.html
  kad toks skandalas išties yra/buvo.
  Tai kur dingo tikrasis amerikonų auksas?

 2. egis says:

  aisku buvo kad rusija uz dyka savo zaliavas varo i vakarus, o siaip rusija didele vakaru kolonija.

 3. Algirdas says:

  Dėkui už nuorodą. Didelis dėkui :):)

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top