Jacques Pauwels: Kaip JAV rėmė nacių Vokietiją

2016, 26 rugsėjo, 21:51 | kategorija Istorija | atsiliepimų (20) | peržiūrų 2 021 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

nuotrauka: wikipedia.org

nuotrauka: wikipedia.org

Didžioji dalis amerikiečių buvo prieš Hitlerį ir prieš nacizmą Vokietijoje, argi ne? Šiuo metu tokį įspūdį sudaro tokie Holivudo filmai kaip “Išgelbėti eilinį Rajaną“ ar netgi “Šindlerio sąrašas“.

Taigi, niekas negali paneigti, kad daug amerikiečių nemėgo Hitlerio, niekino kaip žmogų ir nekentė jo propaguojamo nacizmo.

Taip pat yra tiesos tame, kad dauguma amerikiečių iš tikrųjų mėgo Hitlerį ir neturėjo nieko prieš nacizmą ir fašizmą. Faktiškai jiems netgi visa tai patiko.

Ir viena iš didžiųjų problemų yra tai, kad Hitlerį mėgo didelis skaičius labai svarbių ir įtakingų asmenų, kaip politikai, ekonomistai ir t.t., kurie valdė Jungtines Amerikos Valstijas.

Ir aš manau, kad ypatingai “Didieji industrijos kapitonai“: verslininkai, bankininkai ir geriausi JAV advokatai, kurie 1930 -aisiais, tiesą sakant, mėgo Hitlerį ,nes kaip jie sako, – „galėjo daryti verslą su juo“. Ir tai taipogi yra labai svarbu. Norėdami tai suprasti, mes turėtume grįžti į ankstesnius 1920-tuosius, – dešimtmetį po Pirmojo pasaulinio karo, kai dauguma JAV kompanijų dėl priežasčių, kurias aptarsime vėliau, investavo didžiulius pinigus į Vokietiją, kuri tada dar nebuvo Nacių Vokietija.

Pavyzdžiui Ford, General Motors pastatė didžiulius fabrikus, didžiules gamyklas Vokietijoje. Taipogi IBM, ITT, GILLETE, Coca Cola, Kodak ir daugybė kitų kompanijų, kurios pradėjo verslą Vokietijoje. Šios kompanijos buvo labai sėkmingos, nors, tiesą sakant, kurį laiką verslas nebuvo labai sėkmingas, nes vėlyvus 1920-tuosius Jungtines Valstijas apėmė Didžioji Depresija. Tai buvo didžiulė ekonominė krizė, labai bloga verslui ne tik JAV, bet ir visame pasaulyje, taipogi Vokietijoje. Tačiau 1933-taisiai Hitleris paėmė valdžią. Ir, netikėtai, amerikiečių investicijoms Vokietijoje viskas ėmė klotis puikiai.

Faktiškai nuo to momento, kai Hitleris 1933 metais gavo valdžią, beveik iškarto amerikiečių investicijos, amerikiečių kompanijų padaliniai Vokietijoje pradėjo uždirbti vis daugiau ir daugiau pinigų. Ir tam buvo labai geros priežastys. Viena iš priežasčių buvo tai, kad Hitleris panaikino visas darbo profsąjungas. To rezultatas buvo toks, kad kompanijos Vokietijoje, įskaitant ir užsienio kompanijas, galėjo mokėti vis mažesnius ir mažesnius atlyginimus darbuotojams, mažesnes pašalpas, galėjo priversti dirbti daugiau valandų ir nereikėjo jaudintis dėl pasekmių, todėl, kad streikai Vokietijoje nebebuvo leidžiami. Taigi, Hitlerio statomas fašizmas ir nacizmas buvo, tiesą sakant, geras verslui. Ir taipogi, tai padėjo menkinti profsąjungas ir politines partijas.

Taigi, dėl šių priežasčių Hitleris buvo labai geras verslui, tačiau Hitleris buvo dar geresnis verslui dėl to, kad iš JAV kompanijų užsakinėdavo daugybę prekių bei produktų. Pavyzdžiui, sunkvežimius, tankus, lėktuvus užsakinėdavo iš General Motors kompanijos. Taipogi komunikacijų įrangą, kurią gamino ITT, tam, kad neleistų priešų lėktuvams susisiekti su tankais. Hitleris ruošėsi karui, tam, ką dabar kiekvienas žino. Hitleriui reikėjo karo priemonių: tankų, lėktuvų, sunkvežimių ir t.t. Ir visos tos didžiulės JAV kompanijos buvo labai laimingos galėdamos parūpinti visą karui reikalingą techniką Ponui Hitleriui.

Ir kai kurie žmonės tikėjo, jog Hitleris nemokėjo sąskaitų kaip pavyzdžiui TSRS, kur paprasčiausiai viską nacionalizavo ir niekam nieko neapmokėjo. Tai netiesa, Hitleris apmokėjo sąskaitas, todėl verslas Vokietijoje klestėjo. Tiesą sakant, didžiosioms JAV kompanijoms verslas Vokietijoje sekėsi geriau, nei pačiose JAV. Ir kompanijoms nereikėjo kažkokių planų, gamyklų ir fabrikų statymui tam, kad vykdytų verslą su Hitleriu. Juk tiesiog buvo galima eksportuoti viską tiesiai į Vokietiją. Pavyzdžiui tokia didelė kompanija kaip Exxon, kitaip tariant Standard Oil of New Jersey arba geriau žinoma pavadinimu Esso, valdoma Rokfelerių šeimos, taipogi Texical, Hitleriui tiekė visų rūšių kurą, todėl, kad kuras buvo Hitlerio stabdis. Todėl, kad norint kariauti lėktuvais ir tankais, juk reikalingas kuras.

Ir noriu jums pasakyti, kad Vokietijoje yra labai daug alaus, turbūt vandens, tačiau nėra naftos. Todėl, norint kariauti su kuru varoma technika, reikia kurą iš kažkur importuoti. Tai Hitleris ir darė, jis pirko kurą daugiausiai iš JAV šaltinių. Todėl verslas su Hitleriu, buvo labai labai geras verslas. Hitlerio armija buvo puikus verslas. Ir jeigu kas nors jūsų paklaustų ar didieji JAV industrijos kapitonai, pavyzdžiui Henry Ford, kuris 1938 pardavinėjo ginklus, tankus ir kitą techniką Hitleriui, nežinojo, kad visa ta technika bus panaudota kare prieš kažkurią valstybę? Atsakymas: aišku, žinojo kad bus karas, bet turbūt niekas negalėjo tikėtis, kad Hitlerio karas bus prieš kažką kitą, o ne prieš Sovietų Sąjungą. Ir tai jiems buvo geras dalykas, nes JAV bankininkai, verslininkai ir t.t. nekentė Sovietų Sąjungos ir nekentė labiau nei nacių Vokietijos, todėl, kad Sovietų Sąjungoje buvo dirbama taip ,kad būtų išaukštinta socialistinė visuomenė, o ne kapitalistinė, dėl kurios JAV yra garsi.

Ir žinoma tai sistema, kuri gamino Didžiuosius industrijos kapitonus iš, kurių JAV galėjo pelnytis. Tai tiesą sakant, Hitleris buvo puikus vyrukas, ar ne? Tik pagalvokite. Jūs uždirbate iš jo pinigus ir dar be visa ko, jis kariauja su labiausiai už viską pasaulyje jūsų nemėgstama Sovietų Sąjunga. Taigi Hitlerio planai karui buvo tai, prieš ką JAV neturėjo nieko prieš. Ir tuomet kai karas prasidėjo, kai Hitlerio tankai užėmė Lenkiją, įvažiavo į Belgiją ir Prancūziją, jiems visiškai nerūpėjo. Tiesą sakant, 1940 liepą, vokiečių Kancleris, pakvietė visus svarbius asmenis į didžiulę šventę, kurioje buvo švenčiamos Hitlerio armijos pergalės prieš silpnesnes šalis, tokias kaip Lenkija ir Prancūzija.

Ir kaip jūs manote, kas atėjo į šią šventę? Ogi pavyzdžiui Henry Ford ir General Motors atstovai, ITT, tos kompanijos, kurios padėjo švęsti pergalę. Gerai išanalizavus Hitlerio karinę taktiką suprastumėte, kad taktika buvo paprasta – žaibiškai pulti su viskuo kas yra: tankais, lėktuvais ir t.t., viskuo, kas juda labai greitai. Bet, jei jūs pagalvotumėte, beveik visa ta technika buvo tiekiama JAV kompanijų. Visa ta technika buvo gaminama Vokietijoje, kuras buvo importuojamas tiesiai iš JAV arba per Meksiką. Todėl, verslas su Hitleriu – buvo nuostabus verslas. Ir nebuvo jokios priežasties dėl kurios būtų galima jo nemėgti. Tiesą sakant, jeigu būtumėte paklausę Pono Fordo – jūs darote verslą su Hitleriu ir jūs suprantate, kad esate dėl to laimingas, nes jūs uždirbate daugybę pinigų, bet argi jūs nemanote, kad Hitleris baisus antisemitas bei rasistas ir dėl to jūs jo galėtumėte nemėgti?

O Henrio Fordo atsakymas buvo paprastas. Ne, todėl, kad pats Ponas Fordas buvo antisemitas. Antisemitizmas buvo labai paplitęs JAV visuomenėje, taip pat, kaip ir rasizmas. Todėl visiems Didiesiems industrijos kapitonams buvo visiškai nesvarbu, kad Hitleris buvo antisemitas ir jiems visiškai nerūpėjo ką jis padarė Žydams. Taigi, karas tęsėsi, buvo daugybė Vokietijos pergalių, tačiau Britai kažkodėl niekaip nepasidavė ir atrodė, kad karas gali tęstis dar daugybę metų. Bet tai ne problema JAV, todėl, kad karas savaime yra puikus verslas. Ir ne tik todėl, kad buvo galima aprūpinti Vokietiją karine technika, tačiau buvo galima lėktuvais ir tankais aprūpinti ir Britus.

Todėl galima sakyti, kad karas yra puikus dalykas, nes JAV tiekia karinę techniką, uždirba iš to pinigus ir dar be visa ko, visi priešai kariauja tarpusavyje. Ir dar, juk galima tiekti karinę techniką ir pačiai JAV ir iš to uždirbti pinigus. Todėl karas yra pats geriausias verslas, faktiškai galima sakyti, kad karas ištraukė JAV iš Didžiosios Depresijos, o ne Ruzvelto “Naujasis kursas“, kaip kai kurie istorikai mėgsta galvoti arba apsimeta tuo tikintys. Antras pasaulinis karas

Taigi, kuo toliau karas tęsėsi, tuo buvo geriau. Ir kai kurie verslininkai bei politikai yra sakę, pavyzdžiui Henry Truman, kuo ilgiau šis karas tęsis, tuo geriau mums. Tuo metu JAV neturėjo jokio supratimo, kad galbūt JAV demokratija susirems su Hitlerio Diktatūra. Tačiau, kaip visi žinome, JAV buvo įtraukta į karą. Faktiškai kelias, kuriuo JAV buvo įtraukta į karą, kaip vienas amerikiečių istorikas buvo pasakęs, tiesiog atvedė atgal į karą. Jie buvo įstumti į karą. Jie nesirinko varianto įsitraukti į karą. Tiesiog jie netyčia užlipo ant karo grėblio. Ir tai įvyko todėl, kad Japonija atakavo JAV, Pearl Harbore kaip visi žinome. Ir visi žinome, kad kitą diena JAV paskelbė karą Japonijai. Ir tai buvo skirtingi karai. Vienas Europoje tarp Vokietijos, Didžiosios Britanijos ir Sovietų Sąjungos ir kitas Tolimuosiuose Rytuose tarp JAV ir Japonijos. Galima sakyti – tai buvo du Pasauliniai karai vienu metu. Ir viena priežasčių kodėl jie sujungė šiuos karus į vieną, yra ta, kad 4 dieną po Pearl Harboro Hitleris paskelbė karą JAV.

Klaidinga manyti, kaip daugelis žmonių mano, kad JAV prezidentas Ruzveltas po Pearl Harboro atakų paskelbė karą Vokietijai. Juk Vokietija neatakavo Pearl Harboro, po tų atakų JAV paskelbė karą tik Japonijai, Vokietija į tai nebuvo įtraukta. Taipogi yra klaidinga manyti, kad Vokietija įsipareigojo padėti Japonijai, tai nėra tiesa, todėl, kad Vokietija praktiškai buvo įsipareigojusi padėti Japonijai, jeigu pastaroji bus užpulta kitos šalies. Tačiau Pearl Harboras nebuvo tai, dėl ko Vokietija turėjo padėti Japonijai. Juk Japonija pati užpuolė JAV. Tačiau 1941 Gruodžio 11, praėjus keturioms dienoms po Pearl Harboro, Vokietija visgi paskelbė karą JAV.

Ir tai kelia klausimą, jeigu Hitleris nebūtų paskelbęs karą JAV, kada JAV būtų paskelbusios karą Vokietijai? Turbūt niekada. Turbūt Jungtinėms Valstijoms nereikėtų ateiti į Europą ir skelbti savo demokratijos. Tačiau JAV tai padarė, ir keliant klausimą dėl ko Hitleris paskelbė karą JAV, galima teigti, jog visa tai buvo dėl to, kad Vokietijos situacija prie Sovietų Sąjungos buvo ne pati geriausia.

1941 metų birželį Vokietija užpuolė Sovietų Sąjungą ir Berlynas tikrai tikėjo, kad karas su Sovietų Sąjunga tęsis tik nuo 6 iki 8 savaičių. Ir tai buvo labai svarbu Vokietijai, todėl, kad Vokietija kuro turėjo tik keturiems mėnesiams. Taigi, norint gauti priėjimą prie Naftos telkinių, Hitleris privalėjo nugalėti Sovietų Sąjungą per 4 mėnesius. Ir jeigu jis būtų tai padaręs, vokiečiai būtų galėję plėstis amžinai ir kovoti su visomis didžiausiomis jėgomis pasaulyje. Todėl, kad didžiausia Vokietijos silpnybė buvo resursų, ypač naftos trūkumas.

Todėl karas su Sovietų Sąjunga Hitleriui buvo labai svarbus dėl daugybės priežasčių. Tai buvo svarbu, nes Hitlerio gyvenimo svajonė buvo Sovietų Sąjungos sunaikinimas. Revoliucijos kūrėjos, komunizmo kūrėjos. Be viso to, buvo labai svarbu gauti didžiulius Sovietų Sąjungos išteklius, pavyzdžiui derlingas Ukrainos žemes. Taigi, Vokietijai buvo labai svarbu judėti greitai, nes kuro ištekliai labai sparčiai seko.

Taigi, karas iš pradžių sekėsi labai gerai, tačiau rūgpjūčio, rugsėjo ir lapkričio mėnesiai Vokietijai nebuvo patys geriausi laikai Sovietų Sąjungoje. Sovietų pasipriešinimas buvo žymiai stipresnis nei, kad buvo tikėtasi. Katastrofa nutiko Vokiečiams 1941 gruodžio 5, tuomet, kai Raudonoji Armija kontratakavo vokiečius priešais Maskvą ir gerokai sukruvino jų veidus. Tą pačią dieną, generolai raportavo Hitleriui Berlyne, kad jis pralaimės karą, todėl, kad jie viduryje žiemos užstrigo Sovietų Sąjungoje, perėjo į gynybines pozicijas ir svarbiausia, kad jų kuro atsargos beveik išseko. Ir mintys kitais metais bandyti atakuoti Sovietų Sąjungą yra labai pesimistinės. https://www.youtube.com/watch?v=-6UgHmeiXyo

Ir istorikai mano, kad būtent dėl šios priežasties Hitleris paskelbė karą JAV. Jis buvo priverstas tai padaryti. Buvo priverstas ieškoti išsigelbėjimo. Jis galvojo, kad paskelbdamas karą JAV, nors iš tikro to nedarydamas, jis paskelbs karą Japonijos priešui. Ir jis mąstė, kad galbūt Japonija, kuri tuo metu turėjo didžiulę armiją, paskelbs karą Vokietijos priešui Sovietų Sąjungai. Tokiu būdu, Hitleriui yra vilties laimėti karą prieš SSRS. Tačiau, kaip mes visi žinome, Japonija pasakė didelį ačiū Hitleriui, dėl to, kad jis paskelbė karą JAV, tačiau kovoti prieš Sovietų Sąjungą prie Vokietijos neprisidėjo. Dėl šitos priežasties Hitleris visiškai vienas turėjo kovoti prieš TSRS, kas vedė jį į pralaimėjimą. Tiesą pasakius galima teigti, kad Sovietų Sąjunga nugalėjo nacių Vokietiją, žinoma prie to prisidėjo ir britai, amerikiečiai, kanadiečiai ir kiti aljanso nariai, tačiau didžiausią įnašą į pergalę įdėjo TSRS.

Grįžkime prie JAV ir Vokietijos korporacinių ryšių. Praėjus 4 dienoms po Pearl Harboro, galima sakyti, kad JAV iš tikrųjų rimtai kariavo prieš Vokietiją, – tai kas gi nutiko JAV investicijoms, JAV gamykloms Vokietijoje? O atsakymas yra toks: verslas kaip visada. Iki pat paskutiniųjų karo dienų, korporacijos tiekė Vokietijai ginklus ir už tai gavo pinigus. Visos didžiosios kompanijos vis dar gavo didžiulius pinigus iš nacių Vokietijos, netgi po Pearl Harboro.

Oficialiai JAV štabas prarado kontrolę Vokietijos operacijoje, bet tai tik iš dalies tiesa. Aš tai aprašiau savo knygoje “The Myth of the Good War“. Realybė buvo tokia, kad verslas toliau klestėjo ir JAV korporacijos toliau uždirbo milžiniškas sumas pinigų. O kai amerikiečių ir britų bombonešiai bombardavo daugybę Vokietijos miestų, tokių kaip Kelnas, Hamburgas, Drezdenas ir sunaikino visus pastatus, bažnyčias ir katedras, bet iš tikrųjų jie niekada stipriai neatakavo tų vietovių, kuriose buvo JAV verslo gamyklos ir fabrikai. Taigi, baigiantis karui buvo galima sakyti, kad JAV išsaugojo savo investicijas Vokietijoje ir karui pasibaigus vis dar vykdė verslą. Ir šios kompanijos šiandien vis dar ten, vis dar gauna didelius pinigus.

Šio pasakojimo moralas yra toks, kad JAV kariavo prieš Vokietiją ne dėl to, kad būtų nekentusios Hitlerio ar nacių. Iš pradžių Jungtinės Valstijos iš viso nenorėjo kariauti, nes Vokietija joms nešė pinigus. Ačiū Hitleriui. Ir vėliau jos prisikrovė daugybę pinigų, kai reikėjo aprūpinti Hitlerį ir jo priešus. Taigi, karas buvo nuostabus dalykas. Pamoka, kurią visi turėtume išmokti yra ta, kad JAV niekada neturėjo nieko prieš Hitlerį ir fašizmą, ir netgi šiandien mes galima stebėti, pavyzdžiui Ukrainoje, kaip JAV toleruoja, drąsina ir netgi remia Neo-nacių pasireiškimą.

Antra vertus, karas yra labai gerai verslui. Tiesą sakant, kai karas pasibaigė, daugybė Amerikos ekonomistų pareiškė, kad jam pasibaigus baigsis geros dienos. Ir karui pasibaigus, rezultatas buvo toks, kad Jungtinėms Valstijoms reikėjo naujų karų. Todėl Šaltasis karas buvo labai gerai, nes leido sistemai funkcionuoti. Kai baigėsi Šaltasis karas, Persijos įlankos karas, po to atsirado puiki idėja – terorizmas, kas reiškia nuolatinį karą, apimantį daugybę šalių. Ir pabaigai, daugybė žmonių žino, kad jeigu į pasaulį ateis taika, tai bus katastrofa JAV ekonomikai.

parengė: Paulius Radvanskis

radvanskis.lt

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 20

 1. MikasA says:

  Schwachsinn…

 2. Simas Simaitis says:

  to MikasA. Ir kurgi čia pamatei silpnaprorystę? Suprantu, kad tamsta išprusęs, bet gal vistik galėtum lietuviškai savo mintis reikšti?

 3. Mindaugas says:

  Pateikta informacija toli gražu nėra nauja. Dar TSRS laikais tai buvo žinoma, buvo rašomos knygos, straipsniai ir kuriami dok. filmai. Tik tų laikų lietuviškiems „disidentams“ ši informacija buvo nepriimtina…Juk jiems jankiškas pindostanas buvo rojus žemėje…

 4. Dainius says:

  taip,informacija nėra nauja,tačiau būtent dėl to ir reikia ją prisiminti ir žinoti,nes šiuo JAV ir jos satelitai atkakliai kursto naują pasaulinio karo židinį,tik norėčiau pastebėti,kad JAV buvo informuoti apie japonų pasiruošimus puolimui dar iš anksto ir patys išprovokavo Pearl Harboro sunaikinimą,visi naujiausi laivai,tuo pačiu ir lėktuvnešis buvo išvesti iš uosto,o kiti laivai sutraukti į vieną vietą,kaip ir kad buvo nekreipta dėmesio į radarų tarnybų įspėjimus,kad link uosto artinasi daugybė karinių lėktuvų.

 5. Egis says:

  Nieko čia naujo.Nieko čia ir keisto.O kas pasikeite ,šiais laikais? Ir dabar Jav pardavineja ginklus visiems,išskyrus,embargo šalis.Tarp kitko,2 šalis pasaulyje pagal ginklų pardavimus-Rusija.2 Pasaulinio karo metais,ji juos tik pirko.Po 2 pasaulinio karo Rusija ginklus pardavinėja į kairę ir į dešsinę.Ir visai nesvarbu ar ten teroristai ,ar Iranas.Taip,kad nieko čia keisto.O jei jau rimtai,tai CCCP irgii nieko blogo nematė Hitleryje,kol tas neuzpuolė sovietų,negana to,jie buvo net sąjungininkai,ko nepasakysi apie Jav.Kas dėl Japonijos,CCCP irgi nesivėlė į karą su Japonija,tik po atominių bombų,paskelbė nukraujavusiai Japonijai karą.Taip,kad nėra ką čia gaudyt.

 6. pestininkas says:

  Ir žydai čia ne priė ko!Straipsnije jiė neminimi, o aš drasiai sakau, kad stalinas, čerčilis, ruzveltas, hitleris, jiė visi priklausė tai pačiai rasei! Taigi buvo pavaldus viėnam šeimininkui!O dabartinė oficijali vakaru,kaip ir soviėtinė ar dabar R.F.istorija, užduoda daugiau klausimu, negu suteikia aiškiu atsakymu! Susidaro tokia nuomonė kad straipsnis vos ne iš lempos rašytas!Taigi kažkaip nelabai tinka šiam tinklalapiui,nes daugeli faktu mes ir taip žynom,o interpretuot taigi gali bet kas!

 7. Simas Simaitis says:

  Mieli skaitytojai. Noriu visiems dar kartą priminti, kad šis tinklalapis egzistuoja visuomeniniais pagrindais. Yra tik keletas entuziastų, kurie skiria savo laisvalaikį ieškodami, versdami ar rašydami straipsnius šiam tinklalapiui. Būkite, prašau, pakantūs ir gerbkite žmonių darbą. Dar kartą priminsiu, kad kiekvienas iš jūsų galite prisijungti prie šitos veiklos ir pasiųlyti tokius straupsnius, kurie, jūsų nuožiūra, tinka skaityti, čia lankantiems internautams. Mielai prašome prisijungti.

 8. Dainius says:

  Šitame tinklalapyje esu naujokas,kadangi buvau ir esu aktyvus Versijų skaitytojas,dabar ieškau panašių svetainių,kuriose galima kažką naujo sužinoti arba prisiminti primirštus įvykius ir pamatyti juos naujame fone,anksčiau bandžiau kažką protingiau parašyti komentaruose Lietuvos ryto straipsnių apačioje,tačiau pakankamai greitai supratau,kad tai toliau daryti negaliu,nes ten su retomis išimtimis komentarus rašinėja arba specialiai tam ęsantys KAŽKAS,arba tikrai protiškai atsilikę.Nesu eruditas,nesu politikas,tačiau matau,kad pasaulyje ir ypač Lietuvoje vyksta negeri dalykai visur,kur tik pasižiūrėsi ir todėl džiugu rasti bendraminčių ar skaityti daugiau išmanančių išreikštas mintis,ir todėl prašau tokių kaip p es ti nin k as bent jau gramatikos klaidas ištaisyti,prieš reiškiant savo nuomonę lietuviškuose portaluose.

 9. Simas Simaitis says:

  to Dainius. Jeigu esate naujokas, tad galima pasiųlyti pereiti per šio tinklalapio archyvą ir susipažinti su jau paskelbtais straipsniais. Tikrai rasite kažką naujo, įdomaus ir sau naudingo. Galima paskyroje „atsisiuntimai“ atsisiųsti platesnės informacijos pdf formate.

 10. pestininkas says:

  Šeip dainiau čia ne literaturos diktantus rašom!tarp kitko pats irgi pasitikrink jei ka!Aš asmeniškai gaudu minti, o ne kabinėjuosi priė gramatikos!Sveikas atvykes i sarmatus!

 11. Dainius says:

  dėkoju Simui,tikrai pasiknaisiosiu po Sarmatų archyvą, atsiprašau pestininko,įžeisti nieko nenorėjau,tiesiog jei tik mintis gaudysim,o žodžius ,sakinius rašysim kaip papuola tai greitu laiku pasidarysime kaip Lietuvos lenkai – tuteišai,kurie tikrų lenkų kalbos nebe supranta,o kalba skoliniais iš rusų,lietuvių žodžių permiežto lenkiškais terminais kratinio,dėl kurio patiems gėda.Bet užtat priprasta ir patogu.Aš esu lietuvis iki kaulo smegenų,didžiuojuosi savo krašto garbinga istorija ir labai myliu savo šalį ir gerbiu visus,čia gyvenančius,tačiau tautiečius myliu labiau už visus kitus .Tai turbūt to pasekoje nemalonu girdėti iškraipytus, netinkamai vartojamus išsireiškimus ir užvis skaudžiausia matyti,kaip tikri lietuviai darko savo kalbą visur,kur tik gali.Mūsų kalba,lietuvių,yra viena iš seniausių pasaulyje,viena iš daugiausiai turinčių reikšmių tam pačiam veiksmui apsakyti ir ji yra ta kalba,kurią privalu išmokti norintiems studijuoti sanskrito kalbą,galų gale ji yra pripažinta arijų,kaip jų kalbos šaltinis.Mus bandė surusinti,vertė kalbėti lenkiškai,dabar visur ,net Vilniuje ant autobusų puikuojasi anglų kalbos žodžiai,kuri yra bene skurdžiausia kalba visoje Europoje,todėl mielas kolega ,aš ne tik pats stengiuosi kalbėti ir rašyti taisyklingai,tačiau ir kitus kviečiu prisidėti prie mūsų kalbos grynumo išsaugojimo.

 12. pestininkas says:

  Dainiau tu tiėsiog šaunuolis!Aš nesišaipau!Tik dabar liėtuviukams kalba ir belikusi, nes daug kas jau prarasta, nes mus valdantiėji irgi i krutines mušasi kad jiė saugo LT, tik vat ju darbai rodo priėšingai, bet vėlgi tarp ju rasi puikiu lituanistikos profesoriu!Aš kelis pažistu, bet vat mes galim telktis tik po internetinius portalus,o apiė didinga istorija tai jeigu rašai apiė oficialia, tai reiškia kad teisybės beveik ir nežinai,o grižtant priė kalbos,tai pavartyk priėškario ir pokario spauda, ar Basanavičiaus originalius raštus, tai matysi kad raštas ir kalba buvo ne tokiė kaip šiandiėna, ir sanskrite skaite žmonės sakė jog tik žodžiai tas pačias reikšmes turi.Taip kad Dainiau daryk ka geriausia moki,ir skleisk pozityvia minti ir jau bus gerai, manau tai ira svarbiausia! P.S. man artimiausia kalba ira Aukštaičiu, ir ta tarme reiškiu mintis geriausia,o gi taip vadinama Valstybinė tai suvalkiėčiu pagrindu sudaryta,ir vėlgi galima daug apiė tai ginču vesti šia tema,bet gal reiktu palikt tai lituanistams ir kalbininkams, taigi ramybės tau!Nesiruošiu daugiau ta tema su kuo nors ginčitis.

 13. Dainius says:

  AČIŪ žmogau,malonu skaityti ir matyti.Aš taip pat esu aukštaitis,tačiau tarmiškai klabu tik ten,kur tai dera ar reikia,o viešumoje reiškiuosi ta kalba,kuria priimta kalbėti,tačiau, tikrai- gana apie tai. Mane sudomino pasakymas apie mūsų šalies istoriją,aš nežinau ką tamsta vadini oficialia,tačiau aš kalbu apie Mindaugo,Gedimino,Vytauto laikus,dar turėjau omenyje Lietuvos atkūrimo procesus tarpukariu.Segu į papkes visą rastą informaciją,ieškau ir turiu knygas ta tema,skaitau,gretinu faktus ir t.t.,todėl labai būtų įdomu,jei pats pasidalintum savo įžvalgomis apie tai.

 14. Simas Simaitis says:

  O man norėtūsi, kad Dainius pamėgintų pasidalinti Lietuvos istorijos įdomybėmis čia, Sarmatuose. Esu tvirtai įsitikinęs, kad daugelis mūsų skaitytojų mažai ką iš šitos istorijos žino, apart, kad yra Žalgirio krepšinio komanda ir vargu ar mūsų jaunoji karta dar žino ką nors daugiau apie tuos didžius Lietuvai įvykius. Buvau kartą čia paminėjęs apie rankų tvarinį Lietuvos istorijoje – piliakalnius. Net senoji karta nesuprato apie ką aš. O juk jie puikiai mūsų tautą gynė nuo kryžiuočių intervencijos ir statė juos rankomis, kas šiuolaikinių tautiečių laikomas bergždžiu užsiėmimu, jau nekalbant apie Pilėnų gynėjų susideginimą. Manau tinklalapio administracija nebus prieš.

 15. pestininkas says:

  Dainiau norėčiau pasakyt tau bratka, kad jeigu pats nejiėškosi tai ne daug ka ir žynosi, nes dabar daug samoningai klaidinančios informacijos tokiė kaip bumblauskai pateikia, kaip laikas parodė mums labai rybotai ir nedaug teisingos istorijos ira pateikiama!Esmė tame, kad baltu laikai mini kur kas daugiau laiko negu Mindaugo ir Gedimino laikai,o Vytautas kaip nebutu keista, mano nuomone ira LDK duobkasis,nes jo veiksmu pasekoje, suteikus ipatingas privilegijas žydams,  ir prasidėjo dydžiulės imperijos griutis!Ta tema siulau tau susirast amerikos liėtuviu žurnala internėte kuris vadinasi „Aidai“ten daug vertingos informacijos ta tema,bent jau aš ten esu rades, o dar butu Juratės Statkutės Rosalės,knygos arba video nemažai youtubėj ira,taip čia tik kelios nuorodos kurias siulau,jei reiks bus daugiau!

 16. MikasA says:

  To Saulius S ir kt.
  Parašiau ne savo kalba komentare vieną žodį…Ir ne puikuodamasis, o sutelkdamas jame kilusį pyktį… Dėl pačio autoriaus minčių… Dėkui vertėjui ir Sarmatui… Radvanskio nežinau, Sarmatą garbinu…O užkliuvo to J.Pauwels mintys… Atsirado tokia linija , sakyti tiesą, bet nepasakyti jos, tik užimti vietą, laiką.. Sukilus pykčiui net neskaitęs straipsnio, taip ir neskaičiau jo, išsireiškiau…Amžinai trūksta laiko… Kaip jūs jo randat….

 17. litvakas be barzdos ir plauku says:

  Rasliava skirt treciokui,prastam treciokui. Fords Jo taip reiskiamas tik tarakonas pries saika valdancius Zeme o tiksliau pasiduodancius valdimui. Ko neraso kas atvedi Hitler,kokios Jo saknis,kas ir kaip ji rouse,kaip jis ilgai ir laimingai gyveno,ir koks tikslas buvo Jo,visi juk zinote plana barbarosas, o kur info kad visi auksciausios pozicijos taip vadinamoje nacisteneje voketijoje buvo zydai,visi ss buvo zydai,kur ir ka naikino ir kodel ,kur pavarde rocildu,sifu ,kitaip Tarrant tripciojia vietoje. „Tiesą pasakius galima teigti, kad Sovietų Sąjunga nugalėjo nacių Vokietiją, žinoma prie to prisidėjo ir britai, amerikiečiai, kanadiečiai ir kiti aljanso nariai, tačiau didžiausią įnašą į pergalę įdėjo TSRS“ kuom prisidejio? Darydami bizni ant musu zemes ir musu kraujiu,tave deginti net nedvejiojius uz tokias mintis iskripiskas.

 18. pestininkas says:

  Litvakui spaudžiu penkis!Iš tokiu straipsniu susidaro vaizdelis kad viskas kila savaime, kai realybėj viskas vyksta pagal plana…..

 19. Dainius says:

  Žiemai atėjus,aš turėsiu daugiau laiko ir pabandysiu susisteminti turimą medžiagą apie Lietuvos praeitį ir mielai pateiksiu Sarmatams,jei jie palaikys tai tinkama skelbti viešai,nes kad ir kaip ten bebūtų,tačiau Lietuva turėjo didingą praeitį ir dabartiniai išmanieji smarfonai ant dviejų kojų su ausinėmis vietoje ausų turėtų tai žinoti,kitaip bialorusai visiškai pasisavins šį lietuvių tautos istorijos atkarpą.O pestininkui pasakysiu,kad bumblauskas net nevertas ,kad jo pavardę rašyti iš didžiosios raidės,kaip ir kontraversiškaTV laida“ Istorijos detektyvai“,kur apart faktų painiojimo ir sąmoningo subtilaus lietuvių tautos dergimo daugiau nieko nėra.Lietuvos tikroji istorija slepiama ne blogiau,nei informacija ką Armstrongas pamatė Mėnulyje.Kodėl?Štai šitai aš ir noriu atkapstyti.Kažką įdomaus buvau radęs viename vokiečių portale,kur ėjo kalba apie Kryžiuočių ordiną ir buvo užsiminta,kad jis sukurtas neleisti lietuvių valstybei apjungti rusų žemių ir taip įsigalėti Europoje.Nežinau,kiek tame teisybės,tačiau stebint kas dabar darosi pasaulyje,ir kas anksčiau darėsi ,bent jau man matosi kažkieno raumeninga ranka ,tvirtai ir sistemingai vedanti ši pasaulį į kažkokį galutinį tikslą.Sakai,žydai? Kodėl gi ne,tikiu.O ir faktų tam yra daugiau nei pakankamai.

 20. Perkunas says:

  Rusu propagandos kurinys

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top