Jie ateina

2015, 17 rugsėjo, 19:44 | kategorija Realybė | 1 atsiliepimas | peržiūrų 432 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

ru.calameo.com

paveikslėlisKokiam jų skaičiui pasisekė pasiekti Europą nuo metų pradžios? Sekant oficialiais duomenimis 340 00. Jeigu būti tiksliems, 340 000 pavyko aptikti. Bet Vokietija ruošiasi priimti 800 000.

Kiek jų yra pasiruošę pajudėti į Europą? Milijonai.

Jie gelbėjasi nuo Artimųjų Rytų karų, judėdami į šiaurę. Turtingi musulmonai iš Persijos įlankos šalių uždaro sienas jiems prieš nosis. Turkija gi, leidžia jiems praeiti.

Šiaurės Afrikoje milijonai žmonių taip pat ruošiasi pajudėti į kelionę. Iš Maroko, Libijos, Alžyro. Žiniasklaida tvirtina: Europa turi juos priimti. Šią vasarą vienos stambios kompanijos vadovas pareiškė, jog prieš juos negalima užtrenkti durų, net „jei tai reiškia, kad bedarbių truputį padaugės“. O atlyginimai, ką nesudėtinga atspėti, sumažės…

Kalbos apie laikiną šio masinio reiškinio pobūdį, tvirtinimai apie tai, jog, kai tik situacija pasikeis, srautas išseks – tai iliuzijos. Perteklinis gimstamumas teritorijoje, kuri nepajėgi patenkinti šių žmonių poreikių, iš esmės paneigia šiuos teiginius. Pakanka žvilgtelėti į skaičius: jeigu 1990 metais Alžyre buvo 19 milijonų žmonių, tai dabar jų priskaičiuojama 40 milijonų! Sirijos gyventojų skaičius per tą patį periodą išaugo nuo 9 iki 23 milijonų. Nigerijoje per 35 metus gyventojų tapo 102 milijonais daugiau: dabar jų yra 173 milijonai!

Tokioje istorinių pasikeitimų, kurių masto mes iki galo net nesuvokiame, aplinkoje, prancūzų valstybė išlieka ištikima sau. Trumparegiška vadovybė nemato ateities pasibaigus savo mandato galiojimui ir tik veržiasi būti perrinkta. Jos raminantys pareiškimai skirti nuslėpti grėsmes ir tikro noro susitvarkyti su jomis nebuvimą.

Vasaros pabaigoje dabartinė valdžia pareiškė apie ketinimą išskirstyti visus šiuos žmones po visą Prancūziją, iki pat pačių atkampiausių kaimelių.

Bezjė miestelyje migracinis spaudimas buvo juntamas dar gerokai iki nesenų įvykių Sirijoje. Mūsų mieste yra du pabėgėlių apgyvendinimo centrai, turint omenyje, kad Monpeljė – tik vienas, o Ero jų nėra visiškai.

Kaip dirba šie centrai? Kiek jie atsieina? Ir ar duoda bent kažką iš tiesų?

Pateikti skaičiai kalba patys už save. Jų tikslas tame, kad apgyvendinti pabėgėlius kol bus svarstomas jų prašymas dėl politinio prieglobsčio. Vėliau valstybė turi turi suteikti pabėgėlio statusą tiems, kas jo vertas, ir išsiųsti iš šalies visus likusius. O iš tiesų lieka visi arba beveik visi.

Ir taip, prancūzų įstatymą pažeidžia valstybė, kuri negerbia nei pati savęs, nei prancūzų.

Tai bejėgė ir melaginga valstybė.

Ir tik visai nepatyręs bei naivus žmogus gali pagalvoti, jog visa tai gali tęstis ilgai. Pagalba (tikriems) pabėgėliams, pagalbos ranka tiems, kas kenčia, nuoširdus dosnumas – visa tai puiku ir verta pagarbos. Tačiau tokiomis sąlygomis, esant nematyto iki tol masto tautų kraustymuisi, šeimininkas pirmiausia turi pagalvoti apie savus, tuos, kurie jau gyvena šalyje.

Pas mus neuždrausta teikti pirmenybę bendražmogiškoms vertybėms prieš savo šeimą ir tautą. Galima nesirūpinti prancūzų ir jau tapusių visuomenės dalimi gyventojų grupių ateitimi. Tačiau šioms skaidrioms sieloms vertėtų pamąstyti apie Alberto Kamiu žodžius: „Argi nacijai absoliutus grynumas nėra lygus istoriniai pražūčiai?“

Kalbant apie tuos, kurių silpnybė – meilė savo tautai, pagarba jos istorijai ir noras siekti ateities savo vaikams, jiems, ko gero, atėjo laikas tapti stipresniais.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

1 Atsiliepimas

  1. nebeuztvenksi upes says:

    Neseniai pamaciau ir l.nustebau – Afrikos zemyne laisvai telpa USA, Kinija ir Indija ir dar lieka vietos ! Galite isivaizduoti kokia tai mase ir kokia jos griaunamoji jega.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top