Kai išgyvenimas priklauso nuo telefono

2015, 9 rugsėjo, 19:07 | kategorija Ideologija | 1 atsiliepimas | peržiūrų 433 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

radikal.com.tr

telefonu_kalnas_80045_ALI1

Daugelis iš mūsų neišleidžiame iš rankų sumaniųjų telefonų, tačiau mažai kas žino, jog jie gelbėja pabėgėlių, bandančių kirsti Viduržemio ar Egėjo jūras, gyvybes. Pabėgėlių stovyklose sumanieji telefonai – neatskiriama juodųjų rinkų dalis.

Egėjo jūra

Tegu išdykę turtingų tėvų vaikai ir toliau testuoja savo sumanių darbines savybes, negailestingai nardindami juos į Coca-colą ar/ir kišdami juos į šaldiklį. Žmonės atsidūrę vidury jūros, naudoja nelaidžius vandeniui telefonus visiškai kitiems tikslams.

Telefonas – daugeliui pabėgėlių vertingiausias daiktas. Jo pagalba jie sužino apie situaciją paliktose teritorijose. Jei pasitaiko galimybė, – jie praneša artimiesiems, kad jiems viskas gerai. Randa kontrabandistus, turinčius pristatyti juos į svajonių šalį. Ir galų gale, būna momentas, kai telefonu jie šaukiasi pagalbos.

Per pastaruosius metus mums teko matyti daugybę fotografijų iš pabėgėlių gyvenimo. Ir jų rankose, mes dažnai matome brangius sumaniuosius telefonus. Yra tam tikros vandeniui nelaidžių telefonų markės, kurios yra ypatingai populiarios.

Kai klajūnai persikels į kitą Egėjo jūros krantą ir pasieks sausumą, telefonas turi veikti. Telefonas svarbesnis už pradingusius daiktus ar net nuskendusią valtį.

Graikija

201509080047_ALI2

Graikų fotografas Georgios Makkas neatsisakė mums padėti ir leido pasinaudoti kai kuriais kadrais, kurie buvo padaryti Lesbos salos Karatepe pabėgėlių stovykloje Vienas iš kadrų suteiki aiškų vaizdą apie tai, kiek svarbus telefonas yra pabėgėliams. Stovyklos gyventojai, kur net nėra rozečių, telefonus pasikrauna nuo apšvietimo stulpo.

201509080047_ALI3

Makkas prisimena: „Dauguma Sirijos pabėgėlių naudojasi sumaniaisiais, kad palaikyti ryšį su artimaisiais Europoje, Sirijoje ir Turkijoje, siųsti kranto apsaugai duomenis apie savo buvimo vietą, saugoti svarbius duomenis ir savo artimųjų fotografijas, o taip pat dokumentus kelionei.

Tik pasiekę krantą ir persirengę sausais drabužiais, pabėgėliai pirmu reikalu įsijungia savo mobiliuosius, kad nustatyti kur randasi ir paskambinti artimiesiems. Graikų salos randasi taip arti Turkijos, jog čia galima naudotis turkų mobilaus ryšio operatorių paslaugomis.

Čia jūs galite matyti vieno pabėgėlio, kuriam pavyko pasiekti Vokietiją, telefono ekrano atvaizdą. Fotografo Makkaso jis paprašė persiųsti kranto apsaugos tarnyboms žemėlapį, nurodantį vietą, kur buvo valtis su jo artimaisiais.

Turkija

Facebook’e iki šiol veikia puslapiai, kuriuose prekeiviai žmonėmis kontaktuoja su pabėgėliais. Praktiškai po kiekvienu pranešimu stovi Turkijos kodas. (Telefonų numeracija Turkijoje prasideda skaičiais +90)

Jeigu tikėti Google.Translate (o fotografijos irgi tą patvirtina), pabėgėliams siūlomi prabangūs septynviečiai kateriai už 2000 €urų žmogui.

Be to, šiuose puslapiuose publikuojamos „pergalių istorijos“, dauguma iš kurių, kaip jūs greičiausiai atspėjote – išgalvotos.

Jordanija

Nuo 2012 metų Muhammed Talaş gyvena gigantiškoje pabėgėlių stovykloje Zaatari Libane. Anot jo, pokalbyje su Al Jazeera, už tam tikrą mokestį žmonės gali naudotis čia turimu palydoviniu modemu ir patekti į internetą paslėptais nešiojamais kompiuteriais ir mobiliais telefonais. Šiuo verslu čia užsiima ne vienas žmogus.

Sutinkamai kovo mėnesį atliktais Pensilvanijos valstijos valstybinio universiteto tyrimais, 86% jaunų žmonių, esančių šioje stovykloje, turi mobilius telefonus, 83% – SIM korteles, kuriomis jie laikas nuo laiko keičiasi. Pusė jaunų žmonių, mažiausiai kartą į dieną prisijungia prie interneto.

Kam jiems reikalingas internetas? Dalyvauti JT švietimo programose arba nors kokio apmokamo darbo Turkijoje paieškoms.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

1 Atsiliepimas

  1. Simas Simaitis says:

    Tas pats mobilus ryšys jiems puikiai perduoda tokias žinias, kaip, kad jei nori patekti į Vokietiją, skandink savo pasą Egėjo jūroje ir sakyk, kad esi Sirijos pabėgelis. Nėra čia jokių karo pabėgelių, viskas daroma tikslingai, skandinant EU musulmoniškų skėrių antplūdyje. Štai kaip atrodo Europos Armagedonas

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top