Kas vyksta Ukrainoje? Atsakymas paprastas: Rusija laimi

2014, 17 rugsėjo, 5:44 | kategorija LPT | 9 komentarai | peržiūrų 529 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlisArtūras Račas

Pastaruoju metu tiek čia, tiek mano FB sienoje atsirado labai daug susidomėjusių mano pozicija dėl Ukrainos. Suprantu, kodėl taip yra. Juk Lietuvoje iš esmės nebeliko nė vieno normalaus ir mąstančio apžvalgininko, sugebančio matyti toliau savo didelio pilvo ir apipešiotos barzdos ir suvokti, kas vyksta Ukrainoje, kodėl tai vyksta ir kaip viskas baigsis. Todėl dažniausiai įvykių Ukrainoje analizė susiveda į tai, kas yra pusiau žydas, o kas pusiau amerikietis, kvailus apokaliptinius perspėjimus, kad susitvarkiusi su Ukraina Rusija ateis okupuoti Lietuvos arba dažyto vandens pilstymą sau ant galvos.

Tai nenuostabu, turint galvoje pastaruoju metu sukeltą isteriją ir prezidentės D.Grybauskaitės skatinamą tautos dalinimą į “savus” ir “svetimus”.

Tai nestebina, nes Lietuvoje neturime normalios politinės analizės tradicijos, neturime išsilavinusių žmonių, kurie šiek tiek žinotų naujausių laikų istoriją, suprastų geopolitinį kontekstą ir geopolitinę realybę. Dėl to tikriausiai reikėtų pasakyti ačiū tiek mūsų universitetams, kurie skatina šunuodegiavimą ir nepripažįsta laisvos minties raiškos, tiek partijoms, kurios, priešingai nei kitose normaliose Europos valstybėse, niekada nedėjo pastangų ugdyti politinę mintį. Nes lengviau yra “įsisavinti” kokio Adenauerio fondo ar JAV ambasados skiriamas lėšas ir už jas pagirdyti ar kitaip pamaloninti savo siaurapročius bendraminčius. Todėl ir gyvename šiandien informaciniame vakuume, kuriame orą įleidžia tokie naujienų šaltiniai kaip delfiai, kur notarų atstovas spaudai A.Matonis ir marksistinės-lenininės filosofijos specialistas A.Bačiulis yra žinomi kaip “karo ekspertai”, o koks D.Pancerovas – kaip “Ukrainos ir Rusijos santykių specialistas”.

*****

Taigi, kas vyksta Ukrainoje, ką aš apie tai manau ir kaip viskas baigsis?

Atsakyti būtų galima labai trumpai: Ukrainoje vyksta oficialiai nepaskelbtas karas tarp Ukrainos ir Rusijos, kurį Rusija jau laimėjo ir tos pergalės rezultatas yra tas, kad Ukraina artimiausiame šimtmetyje nebus nei NATO, nei ES narė ir visada liks Rusijos įtakos zonoje. O tai yra būtent toks rezultatas, kurio nuo pat karo pradžios siekė Rusija.

Protingiems žmonėms tokio paaiškinimo užtektų, tačiau, kaip minėjau, tų protingų žmonių Lietuvoje nėra labai daug. Todėl paaiškinsiu plačiau.

Pirmiausia, apie karo pradžią. Šiandien visi neišmanėliai rėkia, kad karą pradėjo Rusija. Todėl jie ir neišmanėliai. Nes jie mato tik fizinę karo pradžią – nuo to momento, kai Rusijos “žalieji žmogeliukai” atvažiavo ilgalaikių atostogų į Krymą.

Tačiau iš tiesų karas prasidėjo gerokai anksčiau ir jo kulminacija tikriausiai buvo ES Vilniaus “summit’as”, kuriame D.Grybauskaitei nepavyko užsikabinti Ukrainos medalio ir tapti signatare, taip nusiplaunant gėdą dėl nepavykusio Baltarusijos “demokratizavimo” proceso, sugadintų santykių su Lenkija ir strutiškos pozicijos dėl CŽV kalėjimo Lietuvoje (beje, tikėtina, kad ši istorija dar nesibaigė). Nepavyko ne tik D.Grybauskaitei. Nepavyko ir visai ES bei JAV, kurios labai stengėsi “ištraukti” Ukrainą iš Rusijos įtakos.

Tik – jei kam įdomi mano asmeninė nuomonė – stengėsi nepakankamai. Ta prasme, kad norėjo Ukrainos, bet nieko nesiūlė jai mainais. Tuo tarpu Rusija mainais siūlė gana daug – viešai ekonominį kolapsą, jei Ukraina pasirašys ES asociacijos sutartį ir ne viešai (neabejoju) – politinę katastrofą, jei Ukraina pasiduos vilionėms.

Tada Vilniuje Ukraina nepasidavė ir Rusija šventė mažą pergalę.

Po to Ukrainoje buvo Maidanas. Kuris laimėjo. Pergalės rezultatas buvo Krymas. Po to buvo prezidento rinkimai, kurie taip pat laimėjo.  Pergalės rezultatas yra Donbasas.

Taip, Rusija agresorė, Rusija nesilaiko tarptautinių įsipareigojimų ir savo geopolitinius interesus gina pažeisdama tarptautinę teisę. Galime dėl to klykti, verkti, aimanuoti, pilstytis kibirais ar net bačkomis, bet ar tai kokia nors naujiena? Tarptautinė teisė pasaulyje neveikia jau seniai – gal nuo 1989 metų Panamos, gal nuo 1982 Folklendų, gal nuo tada, kai NATO be JTO Saugumo Tarybos pritarimo 1999 subombardavo Serbiją. O gal nuo 2008 metų, kai Kosovas paskelbė nepriklausomybę, o Rusija įsiveržė į Gruziją? Galite pasirinkti, kas labiau patinka.

O jei sugebėsite pasirinkti pabandykite iš naujo pažvelgti į Ukrainos situaciją ir atsakyti sau  į klausimą, kas ten vyksta.

Mano atsakymas paprastas: galios žaidimai. Ir laimės tuose galios žaidimuose ne tas, kuris stipriausias (pavyzdžiui, JAV), o tas, kuriam šis žaidimas yra gyvybės ar mirties klausimas. Ne tiesiogine, o geopolitine prasme.

Todėl laimės (o kaip sakiau, jau laimėjo) Rusija. Nes jai Ukraina, geopolitine prasme, yra gyvybės ar mirties klausimas. Priešingai nei ES, kuriai Ukraina tėra tik potenciali rinka ar JAV, kuriai Ukraina įdomi tik tiek, kiek gali susilpninti Rusiją ir atitraukti jos dėmesį nuo kitų JAV gyvybiškai svarbių pasaulio regionų, pavyzdžiui, Artimųjų Rytų, Kinijos ar net Pietų Amerikos.

Mums, kurie gyvena šalia Rusijos, tai gali nepatikti. Ir turi nepatikti, nes tai liudija, kad teisybės pasaulyje nėra. Ot tai naujiena. Kita vertus, mes esame to neteisingo pasaulio dalis ir todėl visi a la M.Laurinavičiaus kliedesiai apie Rusiją mūsų kieme protingiems žmonėms turėtų kelti juoką. Esmė ta, kad tame neteisingame pasaulyje mes esame galios žaidimų dalis. Būtent dalis. Ne dalyviai. Rusijos agresija prieš mus neįmanoma ne todėl, kad mes įsigysime naujas priešlėktuvinės gynybos sistemas ar naujus optinius prietaisus.

Rusijos agresija prieš Lietuvą neįmanoma ne todėl, kad matoniai, šimašiai ir kiti “sveiko proto” dešinieji nusprendė pažaisti kareivėliais ir įsirašyti į šaulius (nors galiu kirsti lažybų, jog apsitriestų iš baimės, jei reikėtų iššautį į žmogų). Rusijos agresija prieš Lietuvą neįmanoma paprasčiausiai todėl, kad tai reikštų, jog galios žaidimuose NATO, kaip organizacija, neveikia ir kad Rusija yra galingesnė už JAV. Realybėje taip nėra ir Rusija tą puikiai žino. Tačiau dauguma Lietuvos gyventojų to nesupranta ir todėl mūsų populistai, ir pirmiausia D.Grybauskaitė, tuo naudojasi.

Bet grįžkime prie Ukrainos. ir paklauskime dar kartą, kodėl Rusijos agresija prieš ją buvo įmanoma ir kodėl niekas Ukrainos negina. Ta prasme, tiesiogiai. Kodėl NATO ir ES lyderiai, nepaisant kai kurių Lietuvos nevispročių radikalių politikų raginimo padėti Ukrainai ginklais, sako, kad “there is no military solution to the conflict”?

Kodėl NATO, skelbdama palydovines nuotraukas apie Rusijos pajėgas, kertančias Ukrainos sieną, nesiunčia savo karinių pajėgų joms stabdyti? Kodėl Nyderlandai, netekę daugiau nei 200 savo piliečių, kurie, labai tikėtina buvo nužudyti naudojant Rusijos ginkluotę, neprašo NATO pritaikyti 5 straipsnio ir “atkeršyti” Rusijai? Kodėl ES skelbia naujas sankcijas, bet jų netaiko? Kodėl dujų tiekimas iš Rusijos ES sumažėja, bet naujoms sankcijoms neįsigaliojus, vėl atsistato?

Pagaliau, kodėl ES ir JAV pritaria “paskutinio Europos diktatoriaus” valdomoje šalyje (simboliška, ar ne?) pasirašytiems susitarimams, kurie ne tik iš esmės pripažįstą Ukrainos susiskaldymą, bet ir suteikia teisinį statusą tiems, kuriuos dar neseniai visi vadino “teroristais”. Taip, kalbu apie A.Zacharčenko ir I.Plotinckį, Donecko ir Lugansko “premjerus”, kurie pasirašė Minsko susitarimus. Čia panašiai kaip A.Zuokas pasirašytų Užupio respublikos susitarimą su Vyriausybe, dėl teisės nemokėti mokesčių ir savo kiemą amžinai grįsti trinkelėmis, pirktomis už Vilniaus savivaldybės lėšas. daug kas sakytų neteisėta, ar ne? O jei delfių Monika paskelbtų, kad Zuokas yra mums svarbiausias, kaip tada? Viskas būtų OK, nes delfiai praneša pirmi?

Pamenate, pradžioje sakiau, kad Rusija laimėjo karą prieš Ukrainą? Tai va, tas Minsko susitarimas, kurį, beje pasirašė ir ESBO, ir naujasis Ukrainos prezidento P.Porošenkos pateiktas siūlymas dėl “ypatingos savivaldos” Donecko ir Lugansko sritims bei amnestijos, visiems kariavusiems prieš Ukrainos teisėtą valdžią ir yra tos Rusijos pergalės liudijimas. Kaip ir ES sprendimas atidėti ES ir Ukrainos laisvosios prekybos sutarties įsigaliojimą iki 2015 metų pabaigos.

Tiems, kas nesupranta, paaiškinsiu. Tai, kad Ukrainos rytose bus Kijevui nepavaldžios ir nuo Rusijos įtakos priklausančios “respublikos”, iš esmės reiškia, kad Ukrainai narystė NATO ir ES yra taip pat arti, kaip ir Gruzijai, kurios sudėtyje yra “nepriklausomos” Pietų Osetijos ir Abchazijos “respublikos”. Aš asmeniškai drįsčiau spėti, kad lygiai taip arti Ukrainai bus ir laisvos prekybos sutartis su ES po 2015 metų gruodžio 31 dienos. Ir dėl labai paprastos priežasties: Rusija galios žaidimus Ukrainoje laimėjo ir reikia tik laiko, kad oponentai tai pripažintų. Priežasčių tam per ateinančius pusantrų metų, neabejoju, atsiras, nes Ukraina, su visa pagarba ukrainiečių tautai, nėra ta valstybė, kuri šiandien priklauso europietiškai civilizacijai. Geriausiai tai liudija faktas, ką Ukraina išsirinko naujuoju prezidentu.

Todėl Ukraina, kaip buvo, taip ir liks Rusijos įtakos zonoje. Nes nei JAV, nei ES neturi intereso dėl jos kovoti iki paskutinio kraujo lašo. Nebent tai būtų paskutinis ukrainiečių kraujo lašas, bet kadangi JAV ir ES yra labiau humaniškos už Rusiją, jos to nedarys. Karas baigtas, įtakos sferos patvirtintos, dujos teka laisvai ir “Mistraliai” plauks kaip gulbės, nors R.Juknevičienė iš apmaudo ir nusinuodytų savo sodintais salierais, o A.Ažubalis nuspręstų dar kartą ignoruoti ambasados kvietimą (nors tikriausiai neignoruos, nes pastaruoju metu nedažnai jį kas nors kviečia).

Pasaulio laukia nauji iššūkiai ir naujos kovos dėl interesų bei įtakos zonų. Mes tose kovose, deja, nedalyvausime, nors tie Vytauto juodi žirgai prieš kelis šimtmečius ir buvo į Juodąją jūrą Ukrainoje įbridę. Kuo greičiau tą suprasime, tuo mums visiems bus geriau. Tada neatrodysime tokie kvaili, kaip mūsų prezidentė, kuri vienintelė stoja į Kisos poziciją, kai ES vadovai balsuoja dėl naujo užsienio politikos šefo, nes negali paslėpti apmaudo, kad D.Tuskas gavo tai, apie ką ji kasnakt sapnavo.

Tai kaip ir viskas, ką norėjau jums pasakyti dėl Ukrainos ir jos ateities.

P.S. Beje, kalbant apie ES ir Lietuvą, protą, bei jo ribotumą, rūpestį apie savo valstybę ir populizmą, norėčiau atkreipti dėmesį į dviejų moterų elgesį: A.Merkel ir D.Grybauskaitės. Tiek Lietuvos, tiek Vokietijos ekonomikos gana glaudžiai susijusios su Rusija ir nuo jos iš dalies priklausomos. Statistiškai – Lietuva priklausoma labiau.

Nepaisant to, bent jau man susidaro įspūdis, kad A.Merkel, kaip tikrai valstybės vadovei, pirmiausia rūpi Vokietijos interesai, o D.Grybauskaitei – Ukrainos. Nežinau, ar čia kaltas išsilavinimas, ar šeimos išugdytos savybės, bet man asmeniškai labiau patiktų, jei mano valstybės vadovė pirmiausia rūpintųsi manimi, o tik po to – svetimos valstybės šokolado karaliumi. Bet aš ją suprantu – ji juk turės rezidenciją ir apsaugą iki gyvos galvos, už kurią mokėsiu aš. OK, ir jūs visi. Tad kodėl nepasirūpinti tais, kam labiau to reikia?

racas.lt

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 9

 1. Akivaizdi Tiesa says:

  Pagarba gyliai mąstančiam A.Račui. Viskas išdėstyta trumpai ir aiškiai. Tik nenorintis arba nesugebantis mąstyti to nesupranta. Gana per visą Informacinę erdvę pilti užsakytą dezinformaciją, pagaliau atėjo laikas suprasti Tiesą, kas vyksta ir kodėl. Malonu, kad A.Račas bent Sarmatuose galėjo pasireikšti, na o tokie dezinformatoriai, kaip visi Lietuvos TV kanalai, delfistai, komsomolkos lietryčio, alfistai kaip visada tyli ir laukia komandos „fas“, apie ką turėtų rašyti ir kokį melą skleisti. Kokia jiems gėda, kaip jiems turėtų būti sunku pasirodyti viešumoje be kaukės.

 2. Algirdas says:

  Rusija „laimėjo“ tik tiek, kad dbr nuo mažens rusiškai kalbantys, atrodantys identiškai, tokios pačios kultūros ir papročių kaimynai iš visos širdies jos nekenčia. Tai daugeliui dešimtmečių (jei ne šimtmečių) į priekį. Maža to, jie gerai ginkluoti ir negailestingi.

 3. Gojus says:

  Račas yr arogantiškas ir menkina kitus – žodžiu šiknius. Bet jau kelintą kartą didesniuose dalykuose kažkaip 98% mano nuomonė sutampa. Pakso atvejis ir štai Ukrainos. Tai gal ir aš šiknius? Bent parašus dėl LEO rinkau iš Račo lapus paėmęs, nors ir buvo nemalonu (paimti lapus)
  Tik viena dėl Ukrainos nesutinku – kaip Raqšo Račas – baigta. Nu kad vargu. Nes būtent net žodeliu pradžioje neįžvelgta priežastis dėl ko viskas buvo pradėta! Tad kaip galim žinoti kad baigta?
  Ukraina po TSRS griuvimo gyveno virš 20 metų ir planavo taip ir toliau. Rusiją tas tenkino. Bet štai kažkas pradėjo permainas ir tik išanalizavus kas ir dėl ko galim spėlioti kada tai baigsis.
  Varijantų daug ir visi apie tai skaitėt. Mano varijantaas, kad taikinys Rusija ir tas jai paskelbta nuo raketinės sutarties sulaužymo kai JAV paskelbė statysianti raketinį skydą aplink Rusiją, kuris turi vadintis „Irano grėsmei atremti“.
  Vašingtonas šia kryptim eina nuosekliai. Ir net jei atrodo, kad jis kartais pralaimi, tai, kad jis išlaiko kryptį į tikslą duoda pranašumą – nes Rusija tik ginasi! Tas yra svarbu. Vašingtonas puola nuo Serbijos subombordavimo, gal net nuo Baltijos priėmimo į NATO, tai būtų ir tai ir taip 20 metų. Kaip Kramorovas sako „ščitai prikidыvai“ bet per tą laiką Vašingtonas savo pozicijas tik sustiprino, o Rusija prarado. Pirmas Rusijos pasipriešinimas buvo Sirijos atveu lygiai prieš metus. Tada pamenam antiglobalistai džiaugėmės, bet būtent dabar matome kodėl tai negalima laikyti Rusijos pergale – Vašingtonas žino kryptį ir sekančius žingsnius, o Rusija ginasi. Vašingtonas, atsitraukdamas nuo Sirijos žinojo, kad neužilgo Rusija turės Ukrainos hemarojų. Ir štai jis yra ir jokiu būdu nesibaigė.
  Po Ukrainos kito kelio  nėra ir Rusija bus laiminga, jei priešpaskutinė stotelė būtų Iranas.
  Kinija niekad niekada nieko nepuolė ir nepuls, nes yra visiškai priklausoma nuo dolerio. Kiniečiai bus su tuo, kas moka pinigus, o moka kol kas JAV. Kinai kūrybos ir loginio – ne analitinio, o loginio, kūrybinio mąstymo neturi ir strategiškai jiems sunkiai susidėlioja ilgalaikis atsiperkamumas. Jie skaičiuoja čia ir dabar – perku už 3, o ryt parduodu už 5. Vašingtonas jiems duoda popieriukų tokiems skaičiavimams.
  Rusija duoda perspektyvą kaip ji supranta, tačiau visiems žinoma, kad „pa dūšam“ rusas gali pasikalbėti tik su kitu rusu. Kinietis tokių kalbų klausysis jei žinos, kad jų gale gaus dolerį.
  Todėl brangieji manau – bet tik aš, o prisimenant, kad aš irgi ko gero šiknius, tai gal save mylėdamas sureikšminau savo nuomonę ir taip nebus, duok Dieve – tačiau manau kad sekanti stotelė Rusija, o jai byrant skeveldros labai rimtai sužeis ir mus. Bet tam mes ir buvom reikalingi – kaip buferinė zona nuo Rusijos vakarams. Patys pasirinkom, patys turim džiaugtis. 
  Yra galbūt silpna tikimybė, kad Rusija bandys išgyventi izoliuota ir pati atsitvėrus, bet manau scenarijus numatytas ir sprogimas iš vidaus. Gal ne su „tradiciniais“ snaiperiais iš artimųjų rytų ar Maidano, bet vieši kompromatai apie korumpuotą valdžia ir ologarchų kelius rusus labai ir labai sujaudintų. O dar pasityčiojus ir karo veteranų… nu kas čia žino – spelionės ir sapalionės, bet greitai pamatysim patys….

 4. Joris says:

  Mano nuomone, šio straipsnio autorus ne ką toliau nuvažiavo už „kosinčią“ žiniasklaidą. Vienintelis privalumas, pagarba, kad tiesiai išsakė nepritarimą politiniam Lietuvos „kursui“, žmonių gasdinimui ir t.t. O štai kad Rusija nesilaiko tarptautinių įsipareigojimų… Visa vakarų propagandinė žiniasklaida apie tokį nesilaikymą šaukia, tik va konkrečiai pasakyti ir papunkčiai parodyti, kad būtent taip ir esama, neįstengia. Kažkada Lietuva ant viso pasaulio šaukė, kaip ji norinti būti nepriklausoma nuo TSRS, ir regis toks noras buvo visiems suprantamas ir priimtinas. O štai Lugansko ir Donecko premjerai, siekiantys apginti vietinių teises į gimtąją kalbą, saugų gyvenimą, nepritariantys valdžios užgrobimui Kijeve – tik apsišaukėliai. Šis straipsnis man kažkiek primena Ziuganovo ir Žirinovskio kalbas, bet tik ta jo dalis kuri nepritaria „laivo kursui“. Jeigu jau ponas Račas imasi blaiviai mąstyti, tai bent jau tegu pasistengia nekartoti tų pačių žiniasklaidinių šablonų točios pačios žiniasklaidos, kurią pastatė į vietą. O šiaip, šaunuolis. Mokytis nevėlu visada. O mąstyti tikrai sunku. Niekam nesigauna iš karto…

 5. Juozas says:

  Cha… Kas beįvyktų, po to visvien vyksta vėl kažkas. Ta prasme niekas nesibaigė. Bet… Gelima į situaciją pažiūrėti daugybe aspektų įvairių, kurių plotmėj darosi aišku, kad atrodžiusiems begaliniais žydų išsikalinėjimams rastas priešnuodis. Nei amerikė, nei es nėra jokie veiksniai. Tai tik žydų (čia neturiu oneny eilinių žydų) užvaldytos ir per bankinę sistemą kontroliuojamos teritorijos. Jų tikslas (buvo) užvaldyti ir paskutinį mokichaną – slaviškąją civilizaciją. Deja, apsišaukėlių dievo išriktaisiais (misijos užvaldyti visą pasaulį) burbulas akivaidžiai supliuško.  Tas oficialiai pasakyta, kad toliau pasaulis nebus vienpoliariškas.

 6. albinas says:

  Nustebau, beveik su viskuo sutinku, tik užkliuvo keistas  A. Račo manymas, kad  galimai rusai numušo lėktuvą, kas Maskvai ir Donbaso kovotojams yra visai nenaudinga. 
  Šiame geopolitiniame kare Rusija yra besiginančio pozicijoje, o kaip sakoma besigindamas gali ir atgal užvožti. Ir kaip jau A. Račas čia minėjo, užvožė jau ne viena karta.

 7. Kestutis says:

     Kiek suabejociau del NATO karinio pranasumo Rusijos atzvilgiu, net ismetus Kinija is Rusijos sajungininku tarpo..
     Gali buti, kad vakarai turi didele persvara ten tanku, pestininku, lektuvu, laivu ir visos kitos ginkluotes pries rytus, taciau neduok i darba butu paleistos branduolini ginkla turincios raketos manau ten net toks isgalvotas santykis, kaip 800 raketu pries 300 mazai ka besakytu..

 8. Komentaras says:

  http://echo.msk.ru/programs/sorokina/1400490-echo/
  Tai kad čia nelabai Račo mintys

 9. PP says:

  Kas tau sakė? Saujelė fašistų Ukrainoje, aišku, nekenčia. O kiti tyli ir bijo tų fašistų, kurie valdžioje. Bet kai fašistinis režimas žlugs, pamatysime, kaip yra iš tiesų ir kiek ten tų nekenčiančių Rusijos Ukrainoje (teritorijoje, nes tokios valstybės tikriausiai jau nebebus), yra.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top