Kodėl kvailiui visada atrodo jog jis yra protingesnis už kitus?

2021, 20 rugsėjo, 9:30 | kategorija Ideologija | atsiliepimų (4) | peržiūrų 213 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Prieš porą dešimtmečių turėjau įdomų gyvenimo potyrį kavinėje, stebėdamas krepšinio varžybas tarp Tel-Avivo „Makabi“ ir Kauno „Žalgirio“.

Papasakosiu, būtent, apie šių rungtynių pabaigą, kuomet prasidėjo paskutinė ketvirtojo kėlinio minutė ir Žalgiris pirmavo 10 taškų. Visa kavinė tiesiog šėlo ir kėlė alaus bokalus už pergalę ir už Žalgirį.

Pamenu, mane lygiai taip pat paveikė bendra salės euforija, bet kažkas nedavė ramybės ir aš supratau, kas: Makabio treneris paprašė minutės pertraukėlės ir po tos pertraukėlės, po visų alaus, tampaksų ir danonų reklamų, kamera prabėgom parodė Tel-Avive susirinkusiųjų Makabio sirgalių eiles.

Mano akims užkliuvo tai, kad dauguma susirinkusiųjų buvo nulenkę galvas lyg maldoje (negaliu pasakyti ar jie meldėsi, bet jų povyza buvo ,būtent, tokia). Nuo vaikystės žinodamas maldos jėgą, bet būdamas silpno tikėjimo, aš dar pamąsčiau savo širdyje: „ne neįmanoma jiems laimėti net jeigu visi ten sėdintys žydai melsis už pergalę – viena minutė ir 10 taškų skirtumas – nesąmonė“.

Kaip aš stipriai klydau.

Makabis per tą paskutinę minutę išlygino rezultatą, o per pratęsimą sutriuškino Žalgirį. Kai po rungtynių pasidalinau savo mintimis su vienu draugu, tas supykęs atrėžė, kad tai tik paprastas atsitiktinumas – jiems tiesiog pasisekė.

Kodėl prisiminiau būtent šį epizodą? – Visa pasaulio istorija mus moko, kad tautos, valstybės, taip pat ir kiekvieno paskiro žmogaus galia yra ne turto gausoje, fizinėje (kiekybinėje) galioje, naujausiose technologijose, moksle, sistemose ar struktūrose o …. paprastame atsitiktinume.

Hitleris buvo tik už poros savaičių nuo atominio ginklo sukūrimo, jis turėjo raketas trūko tik pačios bombos. Atsitiktinumas, kad jam pritrūko tiek mažai (pora savaičių) ir jis tikrai būtų laimėjęs karą.

Turtingiausias ir išmintingiausias pasaulio karalius Saliamonas mokytojo knygoje pasakė: „Aš pastebėjau pasaulyje, kad lenktynes laimi ne greitieji, karus ne drąsieji, duonos turi ne išmintingieji, turtus ne protingieji ir palankumą ne sumanieji. Visa priklauso nuo laiko ir atsitiktinumo.“

Senovės Graikai savo didžios civilizacijos saulėlydyje suprato, kad žmogus pats iš savęs nieko nesugeba padaryti („Aš žinau, kad aš nieko nežinau“ – Sokratas). O ir kiekvieno iš mūsų gyvenime, turbūt, ne kartą teko susidurti su situacija, kai žmogus dirba, stengiasi, atrodo, įsidėmi visas įmanomas aplinkybes ir faktorius, bet jo darbas nueina per niek, o koks nors visiškai nesistengęs „plevėsa“ tą patį gauna ir padaro be jokių matomų pastangų – tiesiog jam „pasiseka“.

Nesiplėsdamas, pradėjęs mintį Žalgiriu aš norėčiau pratęsti taip pat Žalgiriu.

Tais laikais, kai Lietuviai dar mokėjo melstis ir neniekino tikėjimo Kristumi, du mūsų tautiečiai -lietuviai krikščionys – Vytautas ir Jogaila vedė įvairiatautę ir nevienalytę, greitomis iš daugelio gabaliukų sulipdytą lietuvių ir jų vasalų kariauną, prieš drausmingą, galingą ir niekinančia mirtį Europos elitinę Teutonų ordino kariuomenę. Visoje lietuvių kariuomenėje vien tik Žemaičiai turėjo patirtį kovose nugalėti ordino karius.

Visi kiti, įskaitant ir amžinai nedisciplinuotus, nepelnytai pasipūtusius (honoravus) ir rimtam karui netinkamus lenkų karinius dalinius, buvo lengvas grobis ordino pajėgoms. Tai žinodami ordino karvedžiai liepė paruošti kuo daugiau grandinių – būsimų belaisvių surakinimui.

Bet kaip moko Biblija: „Išdidumas eina sunaikinimo priekyje, puikybė – prieš žlugimą.“ (Pat 16,18). Lietuviai šlovingai nugalėjo, taip parodydami, kad lietuviai buvo uolesni krikščionys nei ordino vadai.

Bibliją lietuviai išnagrinėjo daug atidžiau, nes ordino kariuomenė sužlugdęs pergalingas Lietuvių atsitraukimo ir puolimo manevras, buvo Biblijos kronikose nekartą aprašyta, Izraelio karvedžių naudota, kovos taktika.

O Jogailos nusižeminimas maldoje, (kurioje jis buvo per visą mūšio laiką) davė taip Lietuvių trokštamą ordino vadų (paniekinusių nusižeminimą prieš Karalių, Karalių – Kristų) pasipūtimą ir įsivaizdavimą jog jie labai protingi, atvedusį prie jų žlugimo.

Be to, Lietuvių katalikų sutriuškinto kryžiuočių ordino atskalūnišką atsitraukimą nuo Kristaus parodė ir vėlesni jo darbai. Ordino valdoma, Lietuvių žemės dalis – Prūsija, tapo viena pirmųjų ir aršiausių reformacijos gaisro palaikytojų Europoje, kas ir sąlygojo tai, kad Prūsija išnyko visiškai. Būtent tai ir yra PROTESTANTIZMO vaisiai.

Dvasinė kova maldoje, paremta Dievo Žodžio išmanymu ir nuolatiniu Jo skaitymu, yra daug galingesnis ginklas už bet kokias žemiškas galybes.

Kažkada sovietų diktatorius Salinas paniekinamai paklausė savo užsienio reikalų komisaro Molotovo „Valstybė Vatikanas? O kiek jie turi tankų brigadų?“, Materializmu pasitikinčio žmogaus panieka ir išdidumas buvo kvailio požymis, nes dabar jau niekas neabejoja, kad būtent Vatikano, atstovaujančio Kristų, Dvasinė įtaka, sugriovė visą sovietų sistemą.

P.S. pabaigsiu turtingiausio pasaulyje karaliaus Saliamono žodžiais: ,,Mano sūnau, įsidėmėk, kad knygų rašymui nebus galo, o daug besigilindamas į jas nuvarginsi kūną. Paklausykime, kokią galima padaryti išvadą: bijok Dievo ir vykdyk Jo įsakymus, nes tai yra viskas kiekvienam žmogui. Nes Dievas teis visus darbus ir visus paslėptus dalykus – gerus ir blogus“.

,,Žmogui, kuris Jam patinka, Jis suteikia išmintį, pažinimą ir džiaugsmą, bet nusidėjėliui duoda sunkią užduotį rinkti ir kaupti, kad galėtų atiduoti tam, kuris patinka Dievui….. „

Su meile ir brolišku rūpesčiu
Vladimiras Troščenka

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 4

 1. Vytas says:

  Tarybiniai, kaip dabar madinga postringauti – sovietiniai, nukrypimai nuo krikščionybės dabar atrodo nereikšmingi, palyginus su dabartiniais Vakarų visuomenės jau ne nukrypimais, o „nuvažiavimais“ nuo nuo jos. Pagal autoriaus logiką galima daryti išvadą, kad šiuolaikės Europos bei Amerikos laukia liūdna ir greita pabaiga.

 2. gyvenimiška išmintis says:

  1.Nespjauk į vandenį,nes vėliau gali tekti jį gerti.

  2.Kaip šauksi,taip ir atsilieps.

  3.Pasitikėk, bet žiūrėk kuo.

  4.Visiškai nesvarbu,kas balsuoja ir kaip balsuoja-
  svarbu, kas balsus skaičiuoja.

  5.Tiesa versijų neturi.

  6.Mano CREDO: visada eik prieš vėją, nes pavėjui lekia tik dulkės.

  7.Pesimistas-gerai informuotas optimistas;
  Optimistas-gerai instruktuotas pesimistas.

  8.Tai,kas daroma oficialiai,visiems matant,neturi jokios reikšmės.

  9.Lojalumas-nebuvimas būtinybės mąstyti.

  10.Mirti už kažkieno idealus yra daug lengviau,nei gyventi pagal juos.

  11.Auksinė taisyklė-kieno auksas, to ir taisyklės.

  12.Jei nori nugalėti priešą-išauklėk jo vaikus. (Kinų patarlė)

  Kai neteisingumas tampa įstatymu–sukilimas tampa pareiga.

  14.Revoliuciją pradeda idealistai, tęsia kriminalistai, o baigia karjeristai.(Dantonas)

  15.Kas kovoja,gali pralaimėti, kas nekovoja—tas jau pralaimėjo.

  16.Yra du kvailių tipai:tie,kurie atsisako ką nors daryti,nes jiems grasinama,ir tie,kurie ketina ką nors daryti,nes patys grasina(P.Coelho).

  17.Geriausias būdas pavergti žmogų-be paliovos jį laisvinti.

  18.Jei esi durnas-diplomas nepadės, jei esi protingas-diplomo nereikės.

  19.demokratija yra blogiausia iš visų galimų santvarkų,kurioje hienos valdo asilus.(Aristotelis)

  20.Tolerastija-patologinė neapykanta BET KOKIEMS kitaminčiams.

  21.Patriotizmas yra savo Tėvynės gynimas visą laiką, o vyriausybės-tik tada, kai ji to nusipelno.(M.Tvenas)

  22.Jei laisvė iš viso ką nors reiškia,tai ji reiškia teisę pasakyti žmonėms tai, ko jie NENORI girdėti. (Orvelas)
  23.Propaganda yra veiksminga, jei klausome, kas ką čiulba ir tampa bereikšmė, kai pamatome, kas ką lesa.
  24. Ko jau ko, bet TIESOS niekas per prievartą nebruka.

  25.Jei rinkimai ką nors keistų, jie neleistų mums balsuoti — Markas Tvenas.

  26.Kai bus nukirstas paskutinis medis, kai bus apnuodyta paskutinė upė, kai bus sumedžiotas paskutinis paukštis – tik tada suprasite, kad pinigai nevalgomi.
  Pasroviui gali plaukti net ir nustipusi žuvis.
  (Indėnų išmintis)

  27. valdžia bijo tų, kurie nebijo valdžios

  28.„Kai visos kitos teisės sutryptos, teisė sukilti tampa neginčijama“.
  (Tomas Peinas)

  29. 5 procentai visuomenės mąstantys, 15 procentų galvoja, kad mąsto, o likusieji 80 procentų net bijo mąstyti… (Bernardas Šo)

  30.Istorija-tai kekšė, atsigulanti po nugalėtoju (Napoleonas)

 3. Ec says:

  Krikščionybė nėra lietuvių tikėjimas. Tikėjimas atneštas per kraują kardu ir ugnimi tinka nebent kenčiantiems nuo Stokholmo sindromo arba neturintiems atminties (nesidomintiems praeitimi). Tas tikėjimas avims, kurioms reikia ganytojo, kurių vaikai bus aukojami per šventes, o jos nieko nesuprasdamos garbins aukotoją :)

 4. Luknius says:

  Nori ar ne, visos abraomines religijos (judaizmas krikscionybe,islamas) tai instrukcijos, mokymo priemones kaip valdyti didziules zmoniu mases. Biblijos globalistine idejos materilizavimas buvo visu karaliu, imperatoriu svajone, veliau jau marksistai, komunistai, socialistai, nacistai, bolsevikai, maoistai bande igyvendinti ir dabar tuo naudojasi neo globalistai, kuriu tikslas visame rutuliuke viena valstybe, viena religija, viena kalba ir valdymas is vieno Centro. Kol kas, smegenu plovimas neblogai vyksta ir ta spartu procesa visi stebime gyvai, bet manau jog suveiks tas Atsitiktinumas ir kaip visada Nematoma Jega sugriaus ta hegemonija, nes tai priestarauja visiems Gamtos desniams.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top