Komunizmas Kinijoje: „Žurnalistai privalo žinoti marksizmo ir partijos vado privalumus“

2019, 22 rugsėjo, 10:46 | kategorija Ideologija | 1 atsiliepimas | peržiūrų 321 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Xi Jinpingas

foto: Ng Han Guan / AP

Kinijos žurnalistams nereikėtų atsipalaiduoti. Jie turės išlaikyti lojalumo egzaminą komunistų partijos ir jos neabejotino lyderio Xi Jinpingo atžvilgiu, antraip kils grėsmė prarasti žurnalisto pažymėjimą.

Nuo spalio daugiau nei dešimt tūkstančių žurnalistų iš 14 oficialių žiniasklaidos priemonių praeis pirmąjį bandomąjį patikrinimą partijos papildinyje, skirtame nustatyti žinių lygį marksizmo ir leninizmo, didvyriškų jų prezidento žingsnių srityje, praneša „South China Morning Post“.

Be to, nacionaliniu lygiu jų laukia egzaminai, kurie nulems jų tinkamumą. „Figaro“ redakcija patvirtino šios iniciatyvos autentiškumą, iliustruodama naują ideologinės politikos raundą, kurio laikosi Kinijos lyderis, pagrindinis valdžios centralizatorius po Mao Dzedongo (Mao Dzedunas).

„Visos žiniasklaidos priemonės turėtų ginti partijos autoritetą ir vienybę“, – 2016 m. nurodė Xi Jinpingas, kuris neseniai atnaujino savo puolimą politinio biuro posėdyje žiniasklaidos sektoriaus pertvarkymo atžvilgiu.

Žurnalistai turėtų „palaikyti teisingą politinę vadovybę“ siekdami „nukreipti viešąją nuomonę“, sakė Xi, ragindamas oficialią žiniasklaidą modernizuoti savo turinį, kad būtų optimizuota „teigiama propaganda“, visų pirma mobiliuosiuose telefonuose. Tad, „People’s Daily“ neseniai išleido naują savo programos versiją išmaniajame telefone, skirtą pritraukti jaunesnę auditoriją.

Minimas egzaminas truks 90 minučių. Egzamino tikslas yra priminti dešimtims tūkstančių Kinijos žurnalistų, kad jie tarnauja partijai ir jos visagaliui generaliniam sekretoriui, kurie savalaikės konstitucinės reformos dėka galės valdyti šalį visą likusį gyvenimą.

Sena praktika, kurią Xi Jinpingas grąžino į šiuolaikines realijas, šį kartą bus vykdoma naudojant išmaniuosius telefonus, su kuriais atrinkti žurnalistai išlaikys egzamino testą. Išlaikyti egzaminui užteks 80 balų iš 120, o tiems, kam nepavyko bus suteikta antra galimybė, gresiant galimybei prarasti teisę atlikti savo profesines pareigas.

Sausio mėnesį startavusią „Xuexi Qiangguo“ „mokytis vardan nacijos stiprybės“ programą, privalėjo atsisiųsti 90 milijonų Partijos narių. Ji taip pat ragina naudotojus nuodugniai išstudijuoti šalies prezidento, kurio „mintis“ dabar įtraukta į konstituciją, žingsnius.

Ši programa primena skaitmeninę Mao citatų knygos versiją, kurios pagalba po kultūrinės revoliucijos buvo propaguojamas Mao kultas. „Informacijos kontrolė kartu su ideologiniu ir nacionalistiniu mokymu yra labai efektyvi priemonė režimui, užtikrinant jo ilgalaikio gyvavimo pagrindus“, – teigė Montaigne instituto sinologas Mathieu Duchâtel.

Šventinio Liaudies Respublikos 70-mečio jubiliejaus išvakarėse, spalio 1 d., Pekinas buvo apgulties būsenoje, o cenzūra buvo griežtesnė nei bet kada. Kinija uždraudė prieigą prie pagrindinių socialinių tinklų, tokių kaip „Facebook“, „Twitter“ ir „Instagram“, taip pat pagrindinių anglosaksų žiniasklaidos priemonių.

Jau keletą dienų pagrindinės VPN – priemonės apeiti didžiąją cenzūros sieną – buvo reguliariai atakuojamos ir veikia su pertrūkiais, praneša Astrill šaltinis, kurį daugiausiai naudoja Kinijoje gyvenanti užsienio bendruomenė.

Šio „kiber-bloko“ griežtumas net sukėlė netikėtą Kinijos žurnalistų, kurie uoliai palaiko režimą, kritiką. „Jau labai greitai vyks nacionalinė šventė, o prieiga prie tinklo yra labai sudėtinga. Tai netgi daro įtaką mūsų darbui „Global Times“, – skundžiasi nacionalistų dienraščio vyriausiasis redaktorius Hu Sijinas. „Mūsų šalis nepažeidžiama“.

Manau, kad visuomenė gali gauti daugiau galimybių naudotis išoriniu internetu “, – išdrįso pareikšti Hu savo„ Weibo “paskyroje. Tačiau jo pranešimas buvo nedelsiant pašalintas iš platformos, kuri vadinama Kinijos Twitter’iu.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

1 Atsiliepimas

  1. Vytas says:

    Manau, kad Lietuva jau senai turi savo Jipingą, V.Landsbergį. Jam tik prezidento posto trūksta, o šiaip jau su tokiu vaidmeniu jis laisvai susitvarkytų. O gal ir perspjautu kinus.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top