- Sarmatai - https://www.sarmatas.lt -

Korrespondent: Saakašvilis paskelbė karą korupcijai Jaceniuko vyriausybėje

korrespondent.net

saakasvilis

M. Saakašvilis | foto: Youtube

Odesos srities gubernatorius Michailas Saakašvilis įrašė video-atsakymą į Ukrainos premjero Arsenijaus Jaceniuko kaltinimą ir paskelbė jį savo oficialiame YouTube kanale.

Jaceniukas anksčiau pavadino „melagingais“ Saakašvilio kaltinimus esą ministrų Kabinetas yra kontroliuojamas Ukrainos oligarchų. Dalinai jis pasakė: „Mes čia visi vienodi ir todėl emocijos, nepagrįsti kaltinimai yra naudingi tik tiems, kas yra prieš reformas, kas prieš realias Ukrainos permainas. Tuo labiau netinka buvusiam prezidentui imtis melagingų kaltinimų. Bet aš – jo pirmiausias sąjungininkas“.

Savo atsakyme Saakašvilis pažymėjo , jog yra pasiruošęs kalbėti „faktų kalba“. Jis apkaltino Ukrainos vyriausybę korupcija, kuri privedė Odesos muitinės tarnybą prie deficito jos ižde. Saakašvilio duomenimis, per mėnesį ižde atsirado 400, o per du mėnesius 800 milijonų grivnų nepriemokos. Už šiuos pinigus, pridėjo gubernatorius, galima buvo pabaigti kelio „Odesa – Reni“ statybą, svarbią kaip pačiai Odesais, taip ir Ukrainai.

Be to, Michailas Saakašvilis pakvietė kiekvieną ukrainietį susimąstyti dėl to, ar sumažėjo kyšių ėmimo atvejai vyriausybėje. Odesos gubernatoriaus nuomone, korupcija veda prie to, kad valstybinės korporacijos vietoje pajamų neša nuostolius.

sarmatas.lt komentaras:

Šioje vietoje mes jau matome, kad Ukrainos elitas nebepasidalina tų varganų valstybės pajamų, kad patenkint savo poreikių. Valstybės poreikiai, panašu, čia jau paskutinėje vietoje. Prasideda vieši tarpusavio kaltinimai, matyt tikintis, jog oponentas atsitokės ir pradės dalintis. Tuo tarpu oponentas (šiuo atveju Jaceniukas) nesupranta – kaip galima būnant gubernatoriumi nesugebėti pasidaryti iš to pinigų, ir net primena Saakašviliui: „Mes čia visi vienodi […]“. Tipo pasirūpink savimi pats, juk turi valdžią. Ukrainos valdžioje sėdinti „Company“ su pačia Ukraina susijusi tik tiek, kiek erkė sėdinti ant savo aukos kūno, ir vargas tiems žmonėms, kurie iš esmės visumoje ir yra tas kūnas – erkės auka.