Kvietimas vienytis iš Lietuvos Seimo konferencijų salės

2017, 27 rugsėjo, 20:42 | kategorija LPT | 18 komentarų | peržiūrų 851 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Zigmas Vaišvila

Rugpjūčio 21 d. Daukanto aikštėje Vilniuje prasidėjusią neterminuotą akciją dėl teisingumo Lietuvoje bandoma nutraukti. Rugsėjo 14 d. Vilniaus miesto savivaldybės administracija, nederinusi savo ketinimų su akcijos organizatoriais, rugsėjo 25 d. įsakymu vienašališkai pabandė pakeisti su organizatoriais suderintas akcijos vykdymo sąlygas nustatantį viešo administracinio aktą ir nurodyti baigti šią akciją rugsėjo 21 d. Reikalavimas po 22 val. iki 8 val ryto pašalinti palapines, verčiant akcijos dalyvius lietuje nakvoti be palapinių, policijos pareigūnų vertimas atvykti naktimis ir iki trijų kartų per naktį žadinti akcijos dalyvius, kaskart vis tikrinti jų, t.y. tų pačių 5-7 asmenų, dokumentus, nesikalbėjimas su žmonėmis, atvykusiais su viltimi kalbėtis su valstybės vadove ir būti išgirstais, yra atvira ir ciniška patyčia iš Lietuvos žmonių ir jų teisių.

Mirtina žiniasklaidos tyla, necivilizuoti valdžios institucijų ir pareigūnų veiksmai, ciniška apmokėta veltėdžių Daukanto aikštėje Vilniuje vykdyta maisto rijimo akcija, „protestuojant“ prieš akciją „Už teisingumą Lietuvoje“, akcijos organizatoriaus Donato Šulco kasnaktinis baudimas, akcijos dalyvių išvarymas iš Daukanto aikštės Vilniuje rugsėjo 25 d. 5 val. ryte, prieš akcijos dalyvius pasiuntus gausias policijos pajėgas ir užblokavus jų telefonų ryšį, jų sulaikymas dėl to, kad policijos pareigūnai tą naktį „neturėjo techninių galimybių surašyti administracinio teisės pažeidimo protokolo“ – visa tai negali neatverti akis ir tiems, kurie dar turi iliuzijų dėl Lietuvą užvaldžiusio valdomos demokratijos režimo.

Mūsų valstybė sparčiai stumiama iki maoczeduninės Kinijos laikų lygio įvykių. Betrūksta tik ideologizuoto dar gausesniais būriais gatvėmis žygiuojančio jaunimo su plakatais rankose, sutartinai skanduojančių tautos vado vardą, ir priekyje minios surištomis rankomis varomų visokių profesorių genzelių, radžvilų ir panašių gretą, turinčių Lietuvoje kitą nuomonę… Į sulaikytųjų ir varomųjų gretas pateks ir tie, kurie vis dar gyvena viltimi, kad šūkiu „Rusija puola!“ nėra dangstomas atvirai vykdomas Lietuvos piliečių apvogimas.

Dvejonėms pasitikrinti žvilgtelėkime į savo pinigines ir sąskaitas banke, pažiūrėkime „sovietinio“ režisieriaus Raimondo Vabalo 1964 m. sukurtą filmą „Marš marš tra-ta-ta“ (scenarijaus autoriai – ir dabartinės mūsų valdžios pagerbti Grigorijus Kanovičius, Ilja Rudas-Gercovskis, Raimondas Vabalas). Tai – satyrinis pamfletas, tačiau ir tragikomedija. Filme parodytų Grošijų ir Centijų valstybių su vieninteliu tanku Nr.001 vadovo ir vadovės, karo grėsmės pretekstu ginklo jėga susidorojančių su savo vietiniais žmonėmis ir išparduodančių savo valstybių žemes, vietinį šurmulį užbaigia Kruplando atstovas, išvaikantis tarptautinį Ryžtingų veiksmų pakomitetį ir pasiunčiantis į Grošiją ir Centiją realią armiją.

Režisieriaus R. Vabalo filmo terminologija, mus valdantys smulkūs politikieriai ir jų šovinizmas, trumparegiškumas ir išorinė agresija, Lietuvos pavertimas kariniu poligonu mus verčia patyčių objektu ir kelia realaus karo grėsmę.

Protesto akcija „Už teisingumą Lietuvoje“, kaip ir režisierius R. Vabalas, atskleidė mūsų politikierius dangstančią uždangą. Valstybės vadovė savo ar ne savo valia susitapatino net su „teisingumą“ vykdančiais trimis Šiaulių apygardos teisėjais, kuriems nusispjauti, kas nagrinėja baudžiamąją bylą – paskirtas ar nepaskirtas teisėjas. Betrūksta tik Centijos valdovės, raminančios minią, šūvio revolveriu į orą ir jos reikalavimo paskelbimo: „Siekiant užkirsti kelią žalingiems gandams, mieste nuo šios dienos įvedamas visuotinis tylėjimas!“

Kreipiamės į visus, kurie vykdote ne vieną Lietuvai būtiną iniciatyvą – nuo lietuvių kalbos gynimo iki teisingumo ir tiesos paieškos, šį žodį Daukanto aikštėje Vilniuje paišant kreida. Vienykimės, nes mus kiršina tarpusavyje ir naikina po vieną, veja iš Lietuvos.

Dar esame gyvi Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinę grupę rinkusieji ir jos veikloje dalyvavusieji. Ir tada mus vienytis privertė suvokimas, kad po vieną mus sudoros, nutautins, žemę užterš ir ją užims svetimieji.

Vienykimės ir dabar. ČIA ir VISUR! Ginkimės drauge, nes kitos išeities nėra.

Akcija „Už teisingumą Lietuvoje“ tęsiasi!

Akcijos „Už teisingumą Lietuvoje“ organizatorius Donatas Šulcas

Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys,
Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras Zigmas Vaišvila

Seimo spaudos konferencijų salėje pasirašė:

Stanislav Ladinskij              Žilvinas Razminas

Elena Kubilienė                    Zofija Jastremskienė

Genadij Keizik                     Olga Ūdrienė

Kristina Kareckienė              Danutė Anglickienė

Karlis Bilans                         Eugenijus Paliokas

Vytautas Sereičikas              Kazimieras Juraitis

Vytautas Steponėnas           Vida Stankūnienė

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarų 18

 1. Dalia says:

  Užuojauta gerbiamo Pranciškaus Šliužo artimiesiems. Neįmanoma nemylėti ir negerbti šito brangaus žmogaus… be žodžių..

 2. Zigmai, says:

  ar valdžios veiksmai neprimena tarybinių laikų? Tiesa, tada nebuvo šūkaujančių ir besiskėryčiojančių pienburnių.

 3. sigitas elinis says:

  Nieko nebus,žmonės įbauginti,kitiems nusispjaut,jaunimas emigravęs,o kuris likęs yra kaip atitrukes lapas nuo medžio.Kalti patys žmonės,nes savo marškinai arciau kuno,su tokiu mastymu ir buržuaziniu smulkmeniškumu šita litovcų tauta bus išnaikinta.Iš karto pasakau,kad esu Lietuvos lenkas ir niekada neliaikiau save lietuviu,bet ir man labai pikta,kad lietuviams( atsiprašysiu už keiksmažodį( bet jis šioje vietoje labai reikalingas) P***i jų kraštas,tėvynė-viską parduos už kelis eurus,aš turiu puikių draugų lietuvių tarpe,bet ir jie piktinasi savo bendratautiečių gobšumu ir bukumu.Jusu jau niekas neišgelbės,melskitės gal kad rusai jus vėl okupuotų,gal tada vėl tautiškumo dvasia griš

 4. edvardas says:

  Iš Lenkijos ,taip pat,žmonės važiuoja į užsienius nepertraukiamu srautu.Siūliyčiau pasidomėti,kiek jų gyvena užsieniuosna ir kiek jų vergauja už šunio pinigus .Žinome už kiek parsidavinėja lenkai.Lietuviai už tek nedirba.Taip,kad nereikia čia lia-lia.Labai gaila,kad kai kurie nemato toliau savo nosies.Mes,lietuviai,savo problemas,kaip nors,išsispręsime patys,be nutautėjusiųjų pagalbos.Visiems lietuviams ir Lenkijos lenkams graudu ir apmaudu už Putino užzombintus ir papirktus Lietuvos provincijos lenkus.Aisku,daug čia lemia jų išsilavinimas.Negalima apie visus spręsti,pagal atskirų individų bukuma ir nuopuolį.

 5. Darius says:

  Bravo Sigitai. Nera ka ir prideti prie viso to ka parasei. Ne tik, kad valdzioje esanti marionetine chunta naikina musu tauta, bet taip pat naikiname patys save savo abejingumu ir pasyvumu. Mes kaip tos avys vedamos i skerdykla, suprantame kas vyksta, bet nieko nedarome…

 6. Dainius V. says:

  Dėka tokių žmonių kaip „Darius“ gyvenasi lengviau.Dėkoju,ačiū.

 7. Algirdas Minkauskas says:

  Gyvenasi lengviau? Tipo…į skerdyklą žygiuot smagiau ar kaip? :))))

 8. Dainius V. says:

  o tu manai galįs kažką pakeisti ir neiti tuo vedamu keliu? pats faktas kad čia tamsta čia esi jau pirmas požymis kad smagiai pasišokinėdamas eini tuo pačiu keliu kaip ir visi kiti :)))))))

 9. Algirdas Minkauskas says:

  >Dainius V. Aš save keičiu pagal savo suvokimą. Suvokimas irgi keičiasi nes niekaip neprarandu gebėjimo stebėtis. Ir domėtis. Smalsumas mano varikliukas. Dėl mano smalsumo ir žemė sukasi, ir planetos, ir galaktikos. Dėl to ir visata gyva. Aš esu pastovi nepertraukiama begalinė Gyvybė, o Gyvybė niekada nemiršta, ji kinta, keičia pavidalą.

  Dabar apie tai, kad aš čia esu. Smalsumo vedinas atėjau ir esu ne tik čia. Visi mes esame ten kur reikia, tik kai kurie, galbūt, apsnūsta, nustoja stebėtis. Tokiems siūlau mano seną pasisakymą paliktą kažkur. Tai apie atsibudimą ir atsibudusius miegalius. „Atsibudimas ir pasaulio matymas tokiu koks jis iš tikrųjų yra, geras dalykas. Atsibudus gerai būtų pamatyti save tokį koks iš tikrųjų esi ir jeigu matai save sau nelabai patinkantį, būtų pravartu taisytis. Kaimyno žadinimas ne savo pavyzdžiu, o objektyvios tikrovės perstūmimu arčiau kaimyno akių palieka mus „atsibudusių miegalių“ būsenoje. Bandysiu nupiešti „atsibudusio miegaliaus“ būseną. Įsivaizduokite esantys kambaryje pro kurio langą galite stebėti pasaulį tokį koks jis iš tikrųjų yra ir visa konspiracija iš to kambario jums kaip ant delno, tačiau jūs tokie užimti konspiracijos stebėjimu, jog nepastebite grotų ant lango tik išgirstate trankų metalinių durų trinktelėjimą bei rakto trakštelėjimą. Apsidairę nebematote išėjimo tik gultą tam, kad jums būtų patogu atsibudus miegoti nes pasaulis juk toks ir yra ne tik už lango, tačiau ir šiame kambaryje, kuo galėjote įsitikinti užsitrenkus durims. Pasijutote nelaisvi? O ar kada buvote laisvi savo pačių mintyse? Jeigu ne-jūs bijote, jeigu taip-jums jokie kalėjimai nebaisūs nes jūs patys esate laisvė.
  Tie kas suprato kas čia parašyta, neįsižeis, o tie kas įsižeis, dar nesuprato.“

  Ar kada buvote laisvi savo pačių mintyse? Ar buvote?

  Skerdyklos nėra. Mūsų pačių baimė piešia mums skerdyklą. Baimę pasigavom įtikinėjimo paveikti, tačiau viskas, kas baimės nupiešta tėra apgaulė nes mes esame pastovi nepertraukiama begalinė Gyvybė, o Gyvybė niekada nemiršta, ji kinta, keičia pavidalą.

 10. Dalia says:

  Sigitai eilini, jūs teisus. Lietuvių tauta pasmerkta išnykti. :( O, kad lietuvis parduos savą už grašius, tai taikliai pasakyta. Tai akivaizdu ne tik valdžioje, ar samdytų komentatorių apmokamų iš JAV fondų, fondelių už jiems reikalingos propagandos platinimą ir palaikymą. Gal prieš septyniolika metų turėjau pokalbį su vienu lenku, kuris pasakojo kaip lietuviai su savo tautiečiais elgėsi tarybinėje armijoje, kai kartu tarnavę Lietuvos lenkai ir taipogi rusai, negalėjo atsistebėti lietuvių žiaurumu prieš saviškius. Kad jūs žinotumėte, kokia man buvo gėda ir kaip kaito iš gėdos žandai. Niekad neužmiršiu.

 11. Ec says:

  Dalia, pasakojate iš pasakojimų, pati juk matyti to tikrai negalėjote. Pirma – niekuomet negirdėjau, kad tarybinėje kariuomenėje lietuvis engtų lietuvį ir pats su tuo nesusidūriau, gal lenkui ir patinka tokius dalykus pasakoti. Antra – pas niekšybę, išdavystę ar menkumą tautybės nėra. Didžiojoje pasaulio dalyje dabar vyksta valdžių išdavystė prieš prieš valdomas šalis ir gyventojus. Trečia – po bukumo ir nusivylimo ateis atgimimas, tie taip vadinami bukieji, nusivylę ir išgąsdinti gali būti puiki jėga ir ginklas, jei tinkamai panaudoti, negalima jų taip nurašyti. Jie kol kas yra puikus įrankis ir ginklas dabartiniams valdantiesiems, tereikia tą ginklą perimti. Pasaulyje tam yra pavyzdžių, ir visai nesenų

 12. Dainius V. says:

  Arvydai Minkauskai,gal pats būsite gimęs po ožiaragio ženklu? Dauguma tokių žmonių labai mėgsta mokinti kitus ir manosi esą patys gabiausi,protingiausi ir viską tobuliausiai atliekantys .Jūsų žiniai,kiti taip pat gali būti apsišvietę dvasiška šviesa ir ją nešioti savo krūtinėje.Taigi su visa derama tamstai pagarba sakau,kad ponulio komentaras labiau tiktų Versijų „Anomalijoms.lt“ nei po šia tema.

 13. Algirdas Minkauskas says:

  >Dainius V. Siūlot man nieko neberašyt? :)))

 14. Dainius V. says:

  Tikrai ne,rašykite ką norite kur norite ir kaip norite,man absoliučiai yra vienodai,čia pramoginis portalas ir protingos mintys retai sutinkamos.Užtat linksma.

 15. Algirdas Minkauskas says:

  Iš tiesų tai čia astrologinė svetainė kur ožiaragiai spėja ateitį kitiems raguotiems. Būna, kad klysta.

 16. Ec says:

  Mūsų kraštuose didžiausia keitimo savęs dirbtuvė yra katalikų bažnyčia. Kas sekmadienį susirenka ten žmonės. sužino apie amžiną gyvenimą dausose, nusiraminą, ir taip save pakeitę keliauja toliau klusniai vergauti. Iš tiesų, gyvenimas yra amžina kova, nusileidimas kažkurioje srityje reiškia leidimą kažkam kitam bujoti. Net kiekvieno iš mūsų kūnas yra ištisas kovos laukas, galite daktarų pasiklausti, kas netikite.

 17. Algirdas Minkauskas says:

  Savęs keitimas pagal dogmą nėra savarankiškas keitimasis. Ten kur žmonės susirenka… sužino… nusiramina… yra tik įtikinėjimo pasekmė. Vis tik yra tokių kurie save keičia savarankiškai patys spręsdami bei apmąstydami priimti ar atmesti tą ką jie gauna iš išorės. Tokiems svarbiau vidinis savęs suvokimas. Kovos nėra. Radę savo kelią ir juo einantys nekovoja..Kova yra tiktai nedarnos pasekmė.

 18. ligonis says:

  Pono EC ditirambuose stipriai juntamas sovietmečio ilgesys ir komunistams būdingas krikščionybės niekinimas.Jo rūšies ,individai užaugo kosmopolitizmo vėjams siaučiant ir jie pilnai pateisina rusų kolonistų antplūdį į Baltijos valstybes po 1940metų.Jie jau čia jaučiasi saugųs ir „a la beveik vietinais“.Jiems visiškai nerūpi Lietuvos likimas.Jie politiškai orientuoti į rytus.Jie stengiasi paniekinti dabartinės ir prieškarinės Lietuvos pasiekimus ir aukštinti sovietmetį.Labai įdomus buvusiųjų kolonistų požiūris į dabartinius pabėgėlius.Jie čia(Lietuvoje) jaučiasi su išskirtinėmis teisėmis ir tęsia didžiarusišką požiūrį į Lietuvą ir kitas Baltijos valstybes.Jiems šis kraštas iskonno russkye zemli ir jie tik vieni čia norėtuų būti kolonistais.Aš jiems siūlyčiau nepamirsti istorijos ir pagalvoti apie kitas buvusias Lietuvos mažumas.Žydai prieš 2WW taip pat Lietuvoje jautėsi šeimininkais. ir „beveik vietiniais“.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top