Laiškai iš miško: civilizuotų sąmokslų teorinė fizika

2019, 9 rugsėjo, 7:00 | kategorija LPT | atsiliepimų (7) | peržiūrų 890 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

9/11 Bokštai dvyniai įsirėžus lėktuvui

Jonas Matuza

Pagal Dmitrijų Chalezovą „Trečia tiesa apie 9/11“

Artėjant eilinėms terroro aktų JAV metinėms, prisiminkime bei pasvarstykime dar kart tai, kas iš tikrųjų nutiko tada prieš 18 metų.

JAV 2001 rugsėjo 11 buvo užpulta Osamos Bin Ladeno finansuotų teroristų, nukreipusių užgrobtus keleivinius lėktuvus į du dangoraižius – taip vadinamus Dvynius WTC1 ir WTC2 kuriuose buvo įsikūręs Pasaulinės Prekybos Centras, į Pentagoną ir Baltuosius Rūmus. Tiesa, Baltųjų Rūmų sugriauti nepavyko, nes vienas keleivinis lėktuvas, nepriskridęs ligi Prezidento buveinės, sudužo Pensilvanijoje. Tokia labai trumpai oficialioji versija.

Tačiau man, pakankamai prisiragavusiam fizikos mokslų bei savo akimis mačiusio reportažus apie šiuos įvykius, tokioje oficialiojoje versijoje kažkas niekaip nesueina: dangoraižiai, pavirę į dulkes, laisvo kritimo greičiu “nuvirto” praktiškai į savo perimetrą, aliumininis Boingas 757, atsitrenkęs į Pentagoną, kiaurai pramušė 6 kapitalines sienas, o vienas dangoraižis (WTC7), panašiai kaip ir abu Dvyniai, nors į jį niekas neatsitrenkė, pavirtęs į dulkęs irgi pavirto praktiškai savo plokštumine projekcija. Kaip tai būtų galima paaiškinti žinomų fizikos dėsnių pagalba?

Oficialioji Komisija, JAV vyriausybės paskirta tai ištirti, kainavusi Amerikos rinkėjams pasakiškus 14 milijonų dolerių (B. Klintono su Monikos Levinsky sekso skandaliuko tyrimas tiems patiems rinkėjams atsiėjo 40 milijonų dolerių) nustatė, kad Dvynius sugriovė degantis aviacinis kuras, o WTC7 – rezervinio maitinimo generatorių dyzelinas, tekantis iš, berods, 7 aukšte trūkusio vamzdžio.

Aš tokios fizikos nesuprantu. Ryžtingai. Niekaip. Dvyniai buvo pastatyti iš konstrukcinio plieno sijų (jie, iš esmės, buvo plieniniai pastatai, betonas naudotas tik perdangose – pav.1) – keturkampių tuščiavidurių prizmių, kurių kiekvienos sienelės storis – beveik 6,5 cm. Maždaug tokio storio buvo garsaus II pasaulinio karo rusų tanko T-34 šarvai!

dangoraižių konstrukcija

Plieno lydymosi temperatūra yra maždaug 1500 laipsnių, o aviacinio kuro – žibalo – tik apie 300 laipsnių. Tarkime aname pragariškame rugsėjo gaisre degė ne tik žibalas, bet ir baldai, ofisų įranga bei apdailos detalės, tarkim temperatūra buvo dvigubai didesnė – 600 ar net 700 laipsnių, bet to išlydyti ar bent ženkliai susilpninti konstrukciniam plienui jokiais būdais nepakanka. Jau nekalbant apie nugriuvimą laisvo kritimo greičiu į savo perimetrą.

Bet gal temperatūra dėl kokių nors nežinomų priežasčių galėjo būti didesnė? Gal ir galėjo, tik kaip tuomet apgauti savo akis, kurios, kaip žinia, nemeluoja, matant kaip už „pragariškai įkaitusios“ sijos laikosi žmogus, vėliau atpažintas kaip Edna Sintron (Edna Cintron, pav.2)?

Edna Cintron

Tarp kitko, atkreipkite savo brangų dėmesį į šią nuotrauką dar ir medžiagų teorijos prasme bei pabandykite sau fizikiškai paaiškinti, kaip aliuminio lėktuvo, skrendančio subgarsiniu greičiu, sparnai galėjo lyg šiltą sviestą perpjauti 34 cm storio konstrukcinio plieno sijas, kurios kaip tik puikiai matosi šiame paveikslėlyje…

Beje, tarkime Oficialiosios Komisijos versija yra tiesa, dvyniai nugriuvo dėl susilpnėjusio konstrukcinio plieno. Tuomet po dangoraižių, kurių aukštis buvo 417 metrų, kolapso turėjo likti gigantiška plieno sijų krūva. Tik vėl įkyriai lenda akivaizdžiausias neatitikimas,- nuolaužų krūva greičiau panaši į kokio vienaaukščio prekybos centro, nei po dviejų 104 aukštų milžinų griūties (pav.3).

rugsėjo 11 griūties nuolauos

Savų akių neapgausi, – būti taip, kaip tvirtina oficialioji komisija, t.y., kad Dvyniai sugriuvo pagal „perkaitusių blynų susiplojimo“ teoriją (plienas perkaito degant aviaciniam žibalui, o pastatų aukštai, tarsi blynai, susiplojo), negali, kitaip tai prieštarautų ne tik sveikai nuovokai, bet ir fizikos dėsniams, nes medžiaga (plienas) negali dingti „niekur“, ji tik gali pereiti iš vieno būvio į kitą.

Be to,  kiekvienas aukštas prieš „susiplodamas“ vis vien keltų pasipriešinimą, todėl pastatas laisvo kritimo greičiu niekaip negalėtų “susiploti“.

O būvių perėjimas buvo? Taip, – dangoraižiai – plieno, betono ir stiklo kalnai- pabiro… dulkėmis, nes storu sluoksniu visą Manheteną nusėjusias 100 mikronų smulkumo daleles, į kurias pavirto iškilieji statiniai, tikrai taip galima vadinti (dulkėmis virstančių dangoraižių paveikslėlių čia nebedėsiu, nes jų – pilnas internetas). Tad kaip gi, vis tik, galima būtų paaiškinti fizikiškai tai, kas nutiko tą nelemtąją rugsėjo 11?

Jei oficialioji versija negali paaiškinti akivaizdybių, gal tiesa slypi taip vadinamose „sąmokslo teorijose“, o tokių, liečiančių tą atmintiną teroro aktą, yra ne viena. Panagrinėkime jas.

Vieni sąmokslų teoretikai tvirtina, jog dangoraižiai buvo susprogdinti įprastu kontroliuojamu sprogdinimu, kokiu jau daugybę metų sprogdinami atitarnavę pastatai.

Ši versija visai paaiškintų, kodėl pastatai nenugriuvo ant šono, kaip reikėjo tikėtis iš nekontroliuojamo proceso (gaisro), bet vertikaliai žemyn, kaip per tiksliai apskaičiuotą kontroliuojamą sprogdinimą. Bet ši teorija nepaaiškina likusių faktų: kad ir kaip gudriai kontroliuojamas sprogdinimas bebūtų atliekamas, turėjo likti didžiulės nuolaužų krūvos, jokiu būdu ne beveik vien tik 100 mikronų dulkės.

Be to, norint kontroliuojamu būdu susprogdinti tokį pastatą, kad jis nugriūtų pagal „blynų teoriją“, ant kiekvienos plieninės sijos reikėtų bent kas metrą sudėti pakankamai galingus sprogdinimo užtaisus, kurių kiekvienas turėtų atitikti bent 2 kg TNT ekvivalentą, kitaip 6,5 cm storio ketursienės prizmės neperpjausi.

Skaičiuokime: vidinį ir išorinį dangoraižio perimetrus sudarė 283 plieninės sijos; jei dėtume užtaisus kas metrą, vienam dangoraižiui jų reikėtų 417 x 283 = 118011, arba 236022 kg. T.y., 236 tonų! Tai padaryti nepastebimai neįmanoma. Atmetame visas lygiagrečias versijas (sprogdinimas su C4 ar termitu vietoje TNT, nes nei viena versija nepaaiškintų medžiagos virtimo dulkėmis, o ir praktiškai būtų nerealizuotinos).

Kita versija teigia, kad sprogdinta buvo su „nano-termitu“, – specialiais dažais, kuriais buvo nudažyta kiekviena plieninė sija (sick!), po to kažkokiu būdu tie dažai buvo padegti ir sudegino plieną į dulkes. Tuomet labai keista, kaip tie dangoraižiai nepavirto dulkėmis daug anksčiau nuo kokios žiežirbos ar ne vietoje numestos cigaretės… Su panašiomis versijomis šiukšlynan drąsiai galima išmesti ir visas „kosmoso lazerių“ ir ateivių technologijų teorijas.

Dar viena versija, skirta „pažengusiems profanams“ teigia, kad JAV vyriausybė nenorėdama panikos, nuslėpė faktą, jog ir Dvyniai, ir WTC7 buvo susprogdinti teroristų, tačiau ne lėktuvais, o padėtomis „mini atominėmis bombomis“. Tokios iš tikrųjų yra ir kariškių naudojamos jau seniai. Bet šios versijos bėda ta, kad „lagamininių atominių bombų“ galingumas – ryškiai per mažas tokiems pastatams sugriauti.

Be to, jei tokios bombos būtų tikrai sprogusios, sprogimą būtų išgirdęs ne tik Manhetenas, bet visas Niujorkas. O sprogimą „girdėjo“ tik keletas žmonių. Taigi, ši versija irgi neįtikinama, nes atmosferinį (atominis sprogimas su atmosfera tiesiogiai susisiekiančiame rūsyje vis vien yra priskiriamas atmosferiniam) sprogimą būtų užfiksavę praktiškai visi. Be to, pagalvokite patys, kas nutiktų pusės kilometro pastatui, staiga netekusiam savo pamato kartu su keliais apatiniais aukštais…

Teorija irgi – be fizikinio pagrindo.

Dmitrijus Chalezovas, buvęs TSRS karinės valdybos Nr. 46179, atsakingos už galimų priešininkų branduolinių sprogdinimų monitoringą, karininkas, ko ne prieš 10 metų suformulavo dar vieną teoriją, skambančią ypatingai klaikiai, tačiau visiškai nepriekaištingą ir fizikos dėsnių, ir akivaizdybės plotmėje: ir Dvyniai, ir WTC7 buvo susprogdinti, šių pastatų statybos metu po jais įmontuotais šimtų kilotonų mąsto požeminiais branduoliniais sprogdinimo įrenginiais.

Kad tai suvoktume, reikia šiek tiek nusimanyti apie požeminių branduolinių sprogdinimų fiziką.

Branduolinis arba termobranduolinis sprogimas po žeme yra visiškai nepanašus į atmosferinį sprogimą, jis vyksta keliais išskiriamais etapais.

Praktiškai, visa branduolinio sprogimo metu išsiskyrusi energija gama spinduliuotės forma perkaitina aplink epicentrą esančias uolienas iki dujinės būsenos, susiformuoja pradinė ertmė; joje susidaro toks milžiniškas slėgis, kuris, smūgiškai besiplėsdamas, sutraiško aplink ertmę esančią zoną, kurios dydis priklauso nuo gylio ir uolienų sudėties ir gali kisti nuo vieno iki kelių pradinės ertmės skersmenų; viskas šioje zonoje virsta… 100 mikronų skersmens dulkėmis.

Tarp kitko, kurį laiką, tarkime, akmuo iš „sutraiškymo zonos“ gali neprarasti savo formos ir atrodyti, lyg tai ir toliau būtų akmuo, tačiau vos jį palietus, jis virsta dulkėmis. Nebūtinai akmuo,- šioje zonoje atsidūręs bet kas virsta tokiomis dulkėmis: akmenys, baldai, kompiuteriai, metalai, gyvuliai, žmonės…

Iš kur visa tai žinoma? Mokslininkais save vadinantys žmonės daug ką yra išbandę. Ar žinote, pvz., kad požeminės dujų talpyklos anksčiau buvo „statomos“ būtent tokiu būdu – branduolinio užtaiso sprogdinimo, nes ataušusi ertmė idealiai šiam reikalui tinka dėl to, kad jos sienelės – hermetiškos, tarsi užlydytos stiklu.

Po „sutraiškymo“ zonos seka „pažeidimo“ zona, kurioje materija yra jau nebe dulkių pavidalo, tačiau būna smarkiai pažeista ir fragmentuota, paprasčiau tarus, sutrupinta į įvairaus dydžio fragmentus, didėjančius tolstant nuo epicentro.

Stop.  O žinote, kaip angliškai vadinama rugsėjo 11 teroro aktų vieta? Epicentru (Ground Zero)!

Ir pastatai pulverizavosi taip, kaip būdinga požeminiam branduoliniam sprogimui, ir daug gelbėtojų susirgo, net mirė nuo leukemijos (nepatiklieji nepatingėkite pagoglinti „9/11 rescue workers leukemia” arba „9/11 rescue workers cancer”), o vietose, kuriose stovėjo visi trys dangoraižiai, net praėjus trims mėnesiams po „Talibano teroro akto“ tvyrojo virš 700 laipsnių temperatūra, ką liudija JAV vyriausybinės spektroskopijos laboratorijos nuotrauka (4 pav.).

 

JAV vyriausybinės spektroskopijos laboratorijos nuotrauka

Dmitrijus Chalezovas savo knygoje „Trečia tiesa apie 9/11“ tvirtina, jog dar dirbdamas minėtoje valdyboje jis žinojo, kad po Dvyniais, taip pat po Čikagos „Sears“ bokštu buvo sumontuoti 150 kilotonų (tokios galios užtaisus pagal tarpvalstybines sutartis buvo leidžiama sprogdinti savo teritorijoje bandymų ar kitais tikslais be išankstinio perspėjimo)  galios užtaisai, nes pagal JAV statybos įstatymus draudžiama statyti bet kokį daugiaaukštį pastatą, prieš tai nenumačius ir statybų inspekcijai nepateikus adekvačios jo nugriovimo technologijos. Sugriauti tokio tvirtumo pastatą, kaip tvirtina Dmitrijus, kitokių būdų, išskyrus branduolinio sprogdinimo, tiesiog nėra.

Paveikslėlis

O branduolinio griovimo technologija tokia: apskaičiuotame gylyje po pastatu sumontuojamas apskaičiuotos galios termobranduolinis užtaisas. Prireikus pastatą nugriauti, jis detonuojamas taip, kad visas atsidurtų „sutraiškymo zonoje“ ir, pavirtęs dulkėmis, nesugadintų aplink stovinčių namų. Suprantama, zona turi būti karantinuota bent trims mėnesiams po sprogdinimo,- maždaug per tiek laiko išnyksta garais pro žemės sluoksnius virš epicentro prasiskverbianti radiacija. Po trijų mėnesių radioaktyvus fonas jau nebeviršija leistino, kuomet jau galima pradėti valymo darbus…

Dvynių susprogdinimo scenarijus tiksliai atitinką šią schemą: dulkėmis pavirto brėžinio mėlynoji dalis, ant žemės nukrito tik žalioji ir pilkoji zonos, todėl nuolaužų po griūties liko tiek nedaug.

Neseniai iš esmės tokias išvadas tik su daug gausesnėmis detalėmis padarė ir vokiečių fizikas Haincas Pomeris, apie ką galite akivaizdžiai pasižiūrėti ar paskaityti čia.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 7

 1. Vytas says:

  Niekada neabejojau, kad bokštų dvynių sunaikinimas nėra lėktuvų smūgių pasekmė. Tuo labiau teroristų darbas, jei teroristais nelaikyti tam tikrų JAV valdžios struktūrų. Ypač tai gerai matoma vaizdo įraše, kur daugiaaukštis WTC7 sugriūva ankščiau nei Dvyniai. Neabejoju,kad tai JAV spec. tarnybų ar armijos suorganizuotas teroro aktas, o lėktuvai tik priedanga, akių dūmimas. Juk net „įsirėžusio“ į Pentagoną lėktuvo liekanų nerasta, vadinasi, jo nebuvo, o sprogo kažkas kitkas. Keli tūkstančių žuvusių nesustabdė valdžios, nes reikėjo įbauginti visuomenę ir įvesti totalinę visuomenės kontrolę. Kas ir buvo nedelsiant padaryta, o JAV piliečiai tylomis prarijo šią valdžios piliulę – juk reikia kovoti su terorizmu. Jei JAV valdžia taip elgiasi su savo piliečiais, tai kaip JAV elgiasi su kitomis, jiems neįtinkančiomis, šalimis? Pavyzdžių kiek tik nori: Afganistanas, Irakas, Libija, Sirija… Dieve mano, ką Lietuvos valdžia mums perša į draugus? Rusija tikras angelas, palyginti su JAV ar Anglija.

 2. konkurencijos nėra says:

  O jei dar prisimint Indėnų „demokratizavimą“…!

 3. konkurencijos nėra says:

  O jei dar prisimint Indėnų „demokratizavimą“…!
  O dar Perlharboro…!

 4. romanas says:

  O jei dar prisimint kaip amerikiečiai „pabuvojo“ Mėnulyje …..

 5. Dalia says:

  Ačiū už gerą straipsnį.youtube.com/watch?v=kMRnSs8LEzc Aaronas Ruso buvo nužudytas po asmeninio liudijimo, kuriame užsimena ir apie planus išsigimėlių rugsėjo mėnesį Niujorke.

 6. Algirdas says:

  >Dalia Dar ne faktas, kad Aaron Russo buvo nužudytas. Įrodymų nepakanka, na nebent kažkas iš CŽV prisipažintų. Bet kol kas tas dar neatsitiko.

 7. yep says:

  pries kazkiek tai metu tie pastatai buvo kazkaip tai remontuojami ydomiai visuose aukstuose….taip kad tiesa kazkur anapus…..tipo teroristai is saudo arabijos jemeno….o uzpuole iraka….o visa metala pardave kinijos kompanijai ir neprileido jokiu nepriklausomu ekspertu prie tyrimu…….

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top