Lietuva skaičiuoja pabėgėlius: Kiek duos, tiek imsim!

2015, 10 rugsėjo, 11:44 | kategorija Realybė | 21 komentaras | peržiūrų 580 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

skvernelisEuropos Komisija Lietuvai siūlo iš viso priimti nebe 325 pabėgėlius, dėl kurių ES vidaus reikalų ministrai susitarė liepą, o jau net 1105. Tiek prezidentė Dalia Grybauskaitė, tiek užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pareiškė, esą mes pasiruošę tiek jų priimti.

Anot Europos Komisijos, Lietuva turėtų papildomai priimti 780 žmonių, be jau suderėtų 325: 101 iš Italijos, iš Graikijos – 328, iš Vengrijos – 351. Daugiausiai tai būtų pabėgėliai iš Sirijos ir Eritrėjos. Vyriausybė šį iš Briuselio nuleistą siūlymą, kuris labiau panašus į ultimatumą, svarstys šiandien, tačiau jau dabar aišku, kad pritars, nes Briuseliui mielai lankstosi mūsų valstybės vadovai.

„Jau šiandien galime pasakyti, kad turime solidarizuotis su ES narėmis. Svarbu yra stiprinti Europos išorės sienų apsaugą – tam Lietuva irgi skiria paramą“, – vakar Izraelyje viešėjusio premjero Algirdo Butkevičiaus žodžius perdavė jo atstovė Evelina Butkutė-Lazdauskienė.

Prezidentė D.Grybauskaitė vakar kone tryško džiaugsmu išgirdusi, kad pabėgėlių, skiriamų Lietuvai, skaičius daugiau nei patrigubėjo.

„Manau, kad skaičius, kuris dabar yra Lietuvai rekomenduojamas dvejiems metams, mums yra priimtinas, nes labai artimas tiems paskaičiavimams ir objektyviai formulei, kurią mes ir siūlėme pačiame pradiniame etape. Mes gavome tai, ko tikėjomės ir ko siekėme“, – sakė prezidentė, nors visuomenei kažkaip neteko girdėti apie mūsų politikų skaičiavimus apie maždaug tūkstantį pabėgėlių.

Nepaisydama to, D.Grybauskaitė teigė, kad Europos Komisijos pasiūlytas pabėgėlių skaičius yra labai artimas tam, kurio Lietuva ir siekė iš principo.

Jai antrino L.Linkevičius, pareikšdamas, kad Lietuva savanoriškai priims Europos Komisijos rekomenduojamą skaičių pabėgėlių, nes jos siūlymai esą pagrįsti Vilniui priimtina logika. Anot L.Linkevičiaus, Lietuvą tenkina formulė, pagal kurią po ES šalis paskirstyta dar 120 tūkst. pabėgėlių.

„Pagrindinis svoris skiriamas bendrajam vidaus produktui ir gyventojų skaičiui. Kitiems dalykams yra skiriama po 10 proc., bet jie tikrai nėra tokie reikšmingi, kad iškraipytų tą logiką, kuria mes norėtume vadovautis“, – sakė Lietuvos diplomatijos vadovas.

Vakar Europos Komisijos pateiktame plane kvotos sudarytos atsižvelgiant į priimančios šalies bendrąjį vidaus produktą (40 proc.), gyventojų skaičių (40 proc.), nedarbo lygį (10 proc.), taip pat į tai, kiek pabėgėlių kiekviena valstybė jau buvo priėmusi anksčiau (10 proc.). Remiantis šiais rodikliais, Lietuva turėtų priimti 780 papildomų pabėgėlių.

Dar prieš mėnesį vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis užtikrino, kad Lietuva daugiau nei 325 pabėgėlių pas save nepriims, net jei pabėgėlių srautas į Europą nesiliaus.

„Mes išreiškėme poziciją, kad tai yra vienkartinis sprendimas. Tokia yra visos valstybės pozicija“, – „Vakaro žinioms“ yra užtikrinęs S.Skvernelis. Pasirodo, valstybės pozicija buvo labai silpna.

Beje, švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė dėl pabėgėlių antplūdžio įžvelgia ir pliusų. Anot jos, jei tarp pabėgėlių bus daug vaikų, artimiausiu metu nereikės uždaryti tiek daug mokyklų.

Respublika.lt

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentaras 21

 1. Sąmoningas Lietuvių Tautos naikinimas? says:

  Lietuvos valdžiagyviai kuo toliau tuo labiau darosi žiaurūs lietuviams. Susidaro įspūdis, kad jie visi be išimties ( ir raudoni ir juodi, ir konservai, ir liberalai, ir socdemai) vykdo „šeimininko“ planą sunaikinti LIetuvių Tautą visiškai.

 2. Kas tie mes? Be referendumo nei vieno migranto ! says:

  Kas tie mes kurie pasiruose juos priimti? Jie ka pas save namuose juos apgyvendins ar pas mus? Ar jie cia uz mus sprenvdzia, neklausdami musu?

 3. varliagyviai says:

  Varliagyviai ir reptilijos visai įsisiautėjo. Ar kas nors gali jas pastatyti į vietą?

 4. Vidas says:

  Klounai…..Ka jie dar gali svarsyti vyriausybes posedyje….??Pasakys Briuselis 3000 priimt-tuoj bus “perskaiciuota, apsvarstyta“ ir pranesta, jog tai “optimalus“ variantas….
  Klounu ir klapciuku kliedesiai….
   Kaip sako liaudies ismintis, lazda turi du galus, kuri dabar gana skaudziai smogs uz musu kiauraklyniu “uzsienio politika“!!

 5. Simas Simaitis says:

  „Skaitlinga žmonių grupė įtraukta tam, kad priimtų tą ar kitą nuomonę ilgalaikėje perspektyvoje nieko nelaimi, bet daugelis gali netekti ir to, ką turėjo anksčiau. Pastaraisiais dešimtmečiais susikaupė daugybė atvejų, kai žmonės neteko namų, santaupų ir net gyvybių, pasikliaudami visuomenėje cirkuliuojančia informacija ir autoritetingų „ekspertų“ nuomone.“

  Mielieji, nustokite dalintis nuomonėmis, pradėkite pagaliau veikti.

  „Sistema skleidžia savo pavergimo poveikį ne iš viršaus į apačią, bet horizontalia kryptimi. Beždžionės ten, viršuje, neturi jokios didesnės reikšmės. Lygiai taip pat nereikšminga ir beviltiška žiūrint iš taikaus žmonių sugyvenimo požiūrio taško, jeigu, pavyzdžiui, politiniame kelyje einant iš apačios į viršų, norint tapti alfa beždžione, faktinė galia eina ne iš alfa beždžionės, bet iš tų, kurie bus jos valdomi.
  Dar niekuomet nebuvo popiežių ir vyskupų, kurie patys iš didelio asmeninio pasiaukojimo katedras ir šventyklas statė ir vardan Dievo patys ėjo karan. Tai buvo vis tos pačios jų avys, apsirijusios klaidingomis idėjomis ir dėl to pačios save ir į save panašias aukojo ir laikė priespaudoje.“

  Supraskite, kad politikai šituose apsurdiškuose veiksmuose turi galią tol, kol liaudis jiems nieko nesakys ir „neužvažiuos su liniuote per nagus“. 

  Taip, komentarai pilni įžvalgumo, daugelis puikiai supranta esamą padėtį, tačiau kol visą tai nebus paremta veiksmais, tai ir liks tik tuščiais žodžiais tyruose.

 6. Jei amerikai to reikia eu marionetes tai padarys says:

  lt90.org/infusions/video/video.php?id=139

 7. Ec says:

  Pamaniau, kad krikščionių tikėjimas nėra lietuvių, kadaise jis atėjo į Lietuvą kardo ir ugnies pagalba, dabar tiesiog prasideda eilinis religijos pasikeitimas. Be blogųjų to pusių yra ir gerųjų, su laiku apramins sodomitus, nepakantūs jie ir palaidam gyvenimo būdui, ir jei lietuviai nesusiims (nemes rūkyti, gerti, paleistuvauti, nepradės mokytis ir gimdyti bent po 3 vaikus, žiūrės į valdžią kaip avys į vilką), įvyks natūrali kultūros kaita. Ir nereikia laikytis krikščioniško tikėjimo, tas ramstis supuvęs. Tautiška savimonė – pamatas, ant kurio galima pastatyti daug, o galima ir nestatyti arba griauti jį su ES pagalba.
  Beje, kažkaip nesigirdi mūsų „valdžios“ remiamų sodomitų, galėtų pritarti perbėgėlių priėmimui :)

 8. Mindaugas says:

  O ko gi kito buvo galima tikėtis iš Lietuvos valdžios, pataikaujančios Briuselio valiai? Tai tik dar kartą parodo faktinį Lietuvos vasalinį-kolonijinį statusą ES atžvilgiu. Blogybių priežastis – ne imigrantai, kurių atvykimas tėra tik agresyvaus imperializmo pasekmė – bet viešpataujanti kapitalistinė santvarka su ja aptarnaujančiu politiniu „elitu“, prieš Briuselį keliaklupsčiaujančios sisteminės politinės partijos.

 9. gojus says:

  Aš pasidžiaugsiu kartu su Saul mūsų demoktarinės valdžios sprendimais. Gerą visgi Saul valdžią išrinkai mums – ačiū.

 10. Simas Simaitis says:

  Klaidinga mąnyti, kad ateis geri dėdės ir viską už mus sutvarkys. Jei mes patys nieko nedarysime, tada tikrai gausime pasikeitimų. Nesvarbu kokia dirbtinės religijos pakraipa, ji vistiek lieka tik masių manipuliavimo įrankis. Ar seniai dar tas buvo, kai buvęs Vokietijos užsienio reikalų ministras gomikas Westerwelle važinėjo po musulnonų šalis ir glėbėščiavosi su vietiniais šeichais? Pagal vietinių įstatymus jį turėjo užmėtyti akmenimis, šcheichas padavęs ranką  tokiam „veikėjui“, būtų turėjęs nusikirsti.
  Čia prasideda Europos Armagedonas, o šis musulmonų antplūdis galimas sulyginti su skėrių antplūdžiu. Niekas iš jų nesiruošia kelti Europos gerovės, kaip tai bus stengiamasi mums kalti į galvas, ne tas mentalitetas. Jie tik ims pašalpas ir apšiks visus kampus, smurtaus, žagins vietines moteris ir spjaudys jums ant galvų.

 11. saul says:

  As taip cia nieko ir nesupratau.Viens apie valdzia,kits apie migrantus.Kitas….visiskai nusisneka.As vienas ,Jums visiems isrinkau valdzia Na ir galingas as DDDDDDD Maniau,kad tu gojau protingesnis.O gal….dauguma renka ? Tik nepratryskit.Ka daryti ? Ka daryti ? Mindaugai-Algimantai gelbek !!! Ka patarsi ? Vadovauk ! Greitai imames kazko…tai !!! Baikit viduriave.Nebus cia Lietuvoje jokiu pabegeliu.Nera cia ka jiems veikti.Juos priims,o jie pabegs.Bus tas pats,kaip ir seniau .Niekas cia pas mus neuzsibuna.Pabega.Pabega del to,kad jie iesko geriau.O tai…-dar vienas irodymas,kad jie ne „karo pabegeliai“.Beveik visi jie…EKONOMINIAI MIGRANTAI.Ka tu ten gojau bandai isvartyti.Cia ,tipo,jau ne visuomene.Tikejimas -netikejimas.Kas tave atsuko,ka ?Sneki tokius vejus.Suprantu dar as ta….persismelkus isowietine propaganda,senaji komunista Mindovga( Algimanta).O tu cia ko pratrydai ?Pasak taves,bega cia „muslimu „jauni vyrai…,pramusdami kelius.Po to jau atsives cia savo seimas.O pas mus jau „tokiu nuostabiu vertybiu“ nebelike.DDDD Jei jau,kaip tu sakai,, jie „karo pabegeliai“,tai ten vyksta karas.Logiska.Bet tai…,kol tie jaunieji „muslimai“ pramusineja savo seimom kelius i ne karo zona-ten vyksta karas.O kare saudo.Tai kaip gi tada,tie …“dar islike TIKRAIS vyrais“ paliko karo lauke savo seimas.??? Va cia tai tikri vyrai-„supervertybiu“ nesejai. Va cia tai poziuris !!! Gal tau gojau,cia ir normalu(tokios tavo vertybes ir supratimas) Papasakok ka nors dar….nes net saviskiu neitikinai.

 12. rimantas says:

  kas cia pasake??? 

 13. Mindaugas says:

  Taigi, jeigu net tokia megzta beretė, kaip saul neištvėrė ir pradėjo daug komentuoti (nors, aišku jo komentaruose logiškų išvadų nei su žiburiu nerasi, tekstas nerišlus, matyt mokykloje bėgo iš lietuvių kalbos pamokų:), reiškiasi mano tezės teisingos. Komentatorius Saul, bando uzurpuoti bei monopolizuoti „patriotizmo“ sąvoką, tačiau reikėtų paklausti: ar tikresnis patriotas yra tas, kuris daug klykia ir rėkia apie „meilę tėvynei“, bet tuo tarpu palaiko šią tėvynę ir joje gyvenančius žmones – tautą – engiantį ir išnaudojantį režimą, ar tas, kuris nuoširdžiausiai trokšta socialinio teisingumo ir padoraus, užtikrinto bei žmogiško gyvenimo savosios tėvynės žmonėms tai pačiai tautai? Jeigu kas ir išdavė Lietuvą ar lietuvių tautą, tai tik tokio tipo asmenys, kaip Saul. ir į jį panaši visa „patriotinės“ buržuazijos klika, daugybę metų engianti ir išnaudojanti, kad ir po „tautiškumo“ skraiste, savąją tautą, savus žmones. Sakiau ir sakysiu, kad esamoji santvarka yra visiškai supuvusi ir žalinga tautai, kad jokios kosmetinės „reformos“ padėties nepakeis – kad reikalinga ne „pertvarka“, bet revoliucinės permainos. Yra tik vienas kelias: kovos prieš kapitalistinę-liberastinę sistemą kelias. Ir juo žengia tik žmonės, kurie suvokia, kad blogis – tai ne kokiose detalėse – bet kad blogis – pati dabartinė santvarka. Būkite tikri, tokie piliečiai, kaip Saul tikrai nežengs…

 14. Mindaugui says:

  Pilnai Jums pritariu, bet taip pat bukite realistas ir paziurekite, kas gi sudaro daugumoje ta „pilietine visuomene“? Pripazinkime sau, kad dauguma yra buki, bailus ir godus baudziauninkai, net ir uz save nelabai gali ir nori pastoveti, o jau uz tokia abstrakcia savoka kaip „Tevyne“, „Tauta“, „nepriklausomybe“, „savigarba“, kas tai jiems? Kaip vienas is daukantiniu kuiliu sake(prilindes prie lovio tu paciu baudziauninku pagalba) – jiems tai ne sio pasaulio dimensija. Nenoriu Jusu nuvilti, turbut ir pats ta gerai suprantate, bet nieko is sitos liaudies nesitikekite, nueis mykdami i skerdykla ir dar savo vaikus su savim nusives. Deja. 

 15. saul says:

  Mindovgas supyko.O supykes ,jis suriko !!! Paprasyciau …man pacituoti,kada ir kur as „uzurpavau“ patrijoto ivaizdi.Ir kur,as cia,rekiau ir saukiau? Taip,as su tavim sutinku.Kas daugiausia rekia ir musasi i krutine…-skatiko nevertas.Kaip as jau minejau anksciau…,musu valstybeje daug problemu,bet as neagituoju uz „revoliucijas“.As labai noreciau,kad man ,kas nors,parodytu realu pavyzdi ,kur „revoliucija“ ar kitoks valdzios perversmas…..isejo I nauda ,kokiai nors valstybei( o ypac,komunistinis,kuri cia taip intensyviai,nori visiems primesti …musu gerb.“mindovgas“)Mano manymu,bet koks perversmas kenkia valstybei. P.s.Jei kam nepatinka „mano“ santvarka ir valdzia….,issirinkite „savo“.DDDDD

 16. suniukas says:

  gaf,gaf,au,au-ir vienaip loju,ir kitaip,bet karavanas kaip eina taip eina.Niekam neidomus nei as,nei mano pavydas(kad nepriklausau karavanui),nei mano apmaudas(kad nuo manes niekas nepriklauso),nei mano interesai…Dogs have owners,cats have staff(netycia prisiminiau).D

 17. suniukui says:

  Cia Jus apie DDDurneli, kaip supratau? Gerai pasakete hahaha…

 18. suniukas 2 suniukui says:

  …kad ir ka bepasakyciau-parasyciau,visa tai as pasakau-parasau paciam sau.Tai liecia ir visus apibudinimus,kuriuos vartoju(tipo kito pajuokai).Kad(manyje)gimtu katinukas,suniukas(manyje)turi numirti.D

 19. specialiai draugui saul ir kitiems beretiniams zombiams-nuotaikai pakelti says:

  grybostano kolonijos himnas:

  http://skelbiam.info/511601_naujasis-lietuvos-himnas-juokas-pro.html

 20. Dalia says:

  Alia, ot tiesūs komentatoriai. Ir himnas kolonijos tikslus, ir jo mėgėjai. Ir nuotraukos po himnu. Kvailys nepasikeis, nes nenori, jis tik šaršalą kelia. O protingiems turiu dar rimtą pastabėlę brangieji mano, katalikybė neturi nieko bendro su tikrąja krykščionybe. ABSOLIUČIAI. VISIŠKAI. Labanakt.

 21. saul says:

  Tokios nesamones ,kvailesniems mazvaikiams ,sukelia juoka.Liudna.Tas sunzodziavimas ….tik patvirtina sio,“Patrijotinio tinklapio“,komentatoriu issilavinimo ir IQ lygi.Kokios eiles-tokie poetai.O ir skaitovu kiekis …kalba uz save.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top