Lietuvoje susikūrė „Visuomeninis komitetas prieš priverstinę imigraciją“

2015, 6 rugsėjo, 12:41 | kategorija LPT | 7 komentarai | peržiūrų 833 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

europaPastaruoju metu didžiausią informacinės erdvės dalį Lietuvoje užima migracijos tema, kur pastebimas ryškėjantis Europos Sąjungos vadovybės visiškas nesugebėjimas susitvarkyti vis didėjančiu imigrantų iš Afrikos, Libijos, Sirijos ir kitų šalių srautu, kurį, neperdedant jau galima vadinti potvyniu.

Atskiros ES valstybės jau imasi savo nuožiūra spręsti šį klausimą, iš ko darosi aišku, jog bendro požiūrio šiuo klausimu Europos Sąjungoje nėra ir greičiausiai nebus. Vokietija Angelos Merkel asmenyje bando primesti ES šalims narėms jos politikos (neaišku ar ji tikrai jos) modelį, kuriame siūlomos privalomos (esą solidarios) pabėgėlių kvotos ES šalims narėms.

Į ką Vyšegrado grupės šalys (Lenkija, Čekija, Slovakija, Vengrija) penktadienį atsakė griežtu „NE“ ir pasiūlė spręsti to pabėgėlių tvano susidarymo priežastis, o ne semti dalijantis tarp ES šalių jo pasekmes.  Priežastys yra žinomos visiems, tačiau tie „visi“ labai kukliai tyli, nenorėdami jų garsiai įvardinti. Tačiau tas vis tiek bus įvardinta – savo laiku.

Lietuva kol kas svyruoja, nežinodama prie kurios pusės jai prisidėti, ir, valdžiai paskatinti bei padėti pasirinkti poziciją atitinkančią šalies, jos gyventojų ir jų būsimų piliečių interesus, – susikūrė „Visuomeninis komitetas prieš priverstinę imigraciją„, savo pirmu žingsniu sukurdamas peticiją piliečiams, kurios tekstą pateikiame žemiau:

Peticija prieš priverstinę imigraciją:

Tegul Lietuvos žmonės pasisako ar reikia priimti ekonominius migrantus iš Afrikos ir Azijos.

Katastrofiški politiniai sprendimai. Italijos ir Graikijos nesugebėjimas kontroliuoti savo išorės sienų leido galingai skurstančių arabų ir afrikiečių bangai užlieti Europos žemyną. Vokietija ir kitos ES šalys dramatiškai pablogino padėtį, kai nusprendė priimti ir apgyvendinti šimtus tūkstančių šių visiškai skirtingos kultūros migrantų. Šie katastrofiški ES šalių sprendimai paskatino dar šimtus tūkstančių leistis į tolimą kelionę turtingų Vakarų link. Todėl visai įmanoma, kad 2015 metais nelegalių imigrantų antplūdis išaugs iki anksčiau neįtikėtino vieno milijono žmonių. Skurstančiųjų Vidurio Rytų ir Afrikos gyventojų yra bent dvigubai daugiau nei europiečių; o jų natūralus gyventojų prieaugis – kelis kartus aukštesnis. Tad galima drąsiai teigti, kad net 10 milijonų šių asmenų apgyvendinimas Europoje neišspręs įsisenėjusių skurdo bei nedarbo problemų tuose kraštuose. Priešingai, toks iš pirmo žvilgsnio geranoriškas gestas tik sustiprins likusiųjų skurde ryžtą kuo greičiau palikti savo gimtuosius kraštus ir emigruoti į tokias turtingas šalis kaip Vokietija.

Šiuo metu Vokietija ir kitos ES šalys dūsta nuo imigrantų antplūdžio, kuris atsirado dėl itin neišmintingų ES galingųjų sprendimų. Nėra kur apgyvendinti ir prižiūrėti tokios masės staigiai atvykusių ir nelauktų svečių. Iki kraštutinių ribų apkraunamos prieglaudą suteikusių šalių socialinės rūpybos ir teisėtvarkos institucijos. Vokietijoje vyksta riaušės. Todėl ES biurokratai daro didžiulį spaudimą Lietuvai ir kitoms šalims pasidalinti šia našta. Dar pavasarį Jean-Claude Juncker vadovaujama Europos Komisija paruošė privalomas imigrantų kvotas kai kurioms ES valstybėms. Anglija atsisakė vykdyti Junkerio nurodymus, o Lietuva nesipriešino kvotoms. ES pareigūnai taip pat nurodė, kad prieglaudą suteikusios valstybės privalės pabėgėlių išlaikymui mokėti ES galiojančias pašalpas, kurios gali siekti 600 eurų kas mėnesį. Tad Lietuvoje visai realu, kad nedirbantiems imigrantams bus skirtos žymiai didesnės pašalpos, nei ta minimali alga, kurią gauna dirbantieji.

Kokios kvotos bus iš tikrųjų taikomos Lietuvai? Anksčiau minėtas 350 migrantų priėmimo skaičius Lietuvai, jau dabar atrodo nepatenkins ES galingųjų poreikių. Nuo š.m. rugpjūčio mėn. Lietuvos stambieji žiniasklaidos kanalai pradėjo ruošti dirvą kur kas didesniems migrantų srautams. Buvo skelbiami įvairių Vakarų Europos politikos veteranų (Švedijos Carl Bildt bei Prancūzijos Laurent Fabius) grūmojimai Rytų Europos šalių adresu, neva jos nerodo pakankamo solidarumo migrantų priėmimo klausimu. Kaip ir reikėjo tikėtis, mūsų paklusnūs politiniai vadovai iš karto puolė koreguoti anksčiau pateiktus skaičius. Jau š.m. rugsėjo pradžioje Užsienio reikalų ministras Linkevičius, Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius pradėjo kalbėti apie galimai didesnius pabėgėlių priėmimo kontingentus. Jie ragino Lietuvos žmones parodyti daugiau solidarumo į bėdą patekusioms turtingoms ES šalims. Metų pradžioje Vyriausybė siūlė priimti 35 pabėgėlius, o Prezidentė šį skaičių padidino 10 kartų. Ko galima tikėtis – 3 500 ar 35 000? Ir kiek tai mums kainuos?

Tarptautinis ar nacionalinis solidarumas? Kaip žinia, ES solidarumo Lietuvos atžvilgiu nepakako, imantis rimtesnių priemonių šalies demografiniam nukraujavimui sustabdyti. Jis tebesitęsia. Šimtai tūkstančių jaunų ir pajėgių Lietuvos dirbančiųjų kuria pridėtinę vertę turtingoms ES šalims ir padeda išlaikyti senstančių Vakarų Europos gyventojų socialinę rūpybą, lyg Lietuvai nebūtų svarbi Sodra, neįgalieji, našlaičiai ir pensininkai.

– Dėl solidarumo Lietuva uždarė efektyviai veikiančią atominę jėgainę, o dabar gyventojai ir verslas moka žymiai brangiau už elektrą.
– Lietuva atvėrė savo rinką turtingųjų ES šalių eksportuotojams, net ir tada, kai ši laisva prekyba sužlugdė vietinius gamintojus.
– Dėl solidarumo Lietuva įvedė labai aukštus PVM ir akcizų mokesčius, kurie gal tinka turtingoms ES valstybėms, bet tikrai ne mūsų šaliai, kurios skolų augimas vejasi Graikijos lygį. Toliau einama mokesčių didinimo linkme, kad pasivytume ES turtingųjų šalių apmokestinimo lygį.
– Lietuva skrupulingai laikosi visų ES teisės aktų ir reglamentų (jų yra net 170 000 puslapių). Daugeliu atvejų, ES taisyklės ir normos padidina šalies administravimo naštą ir gausina įvairių kontrolierių ir biurokratų gretas. Tai neleidžia šalies ekonomikai vystytis pakankamais tempais.
– ES Užsienio ir saugumo politikoje Lietuva sąžiningai atlieka visas jai skirtas pareigas ir uždavinius.

Lietuva laikosi tarptautinio solidarumo iki tokio laipsnio, kad sunku atpažinti, kur valstybė gina nacionalinius interesus. Ar jų dar iš viso turime?

Jei Jūs manote, kad Lietuvos valstybė pirmiausia turi rūpintis savo piliečiais, o tik po to viso pasaulio vargšais, tai kviečiame pasirašyti žemiau pateiktą peticiją. Kadangi Lietuvos valdantieji viską daro, kad neįvyktų referendumai, Visuomeninis komitetas prieš priverstinę imigraciją nutarė eiti kitu, mažiau biurokratiniu keliu. Valdžia turi pajusti piliečių nuotaikas. Jei piliečiai liks pasyvūs, valdžios nuolaidžiavimo politikai nebus ribų.

Visuomeninis komitetas prieš priverstinę imigraciją

 

Papildoma informacija:

Autorius: Visuomeninis komitetas prieš priverstinę imigraciją
Adresatas: Lietuvos Respublikos Prezidentei, Lietuvos Respublikos Ministrui Pirmininkui, Lietuvos Respublikos Seimui.
Kategorija: Valdžia ir politika
Galima pasirašyti iki: 2016.02.12

Peticijos adresas: http://peticijos.lt/visos/71826
Visuomeninis komitetas prieš priverstinę imigraciją (Facebook)

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 7

 1. algimantas says:

  Šaunuoliai, bent kažkas imsis to darbo, kurio nesiima mūsų valdantieji ir visuomenės dalis užpudrintomis smegenimis. Visiems siūlau pasirašyt PETICIJĄ – tai pirmas žingsnis į tai, kad bent pamatyt kiek žmonių supranta situacijos svarbą ir yra pasiruošę bent jau taip prisiimti atsakomybę už savo vaikų ateitį..

  Kai čia bus musulmonų kvartalai ir mečetės vietoje bažnyčių – vargu ar šis dalykas bus kažkam aktualus.

  Tuo pačiu siūlau žvilgtelėti į jų kultūrą, kas beje laukia ir mūsų, jei to nesustabdysime dabar:

  https://www.youtube.com/watch?v=Y8zW_opwOPA

 2. egidijus says:

  Litovcai,kaip buvo,taip ir liks isdaviku tauta…Briuselio dronai

 3. gojus says:

  smagu, kad kažkas veikia, bet koktu, kad diskredituoja žmonių nuomonę. Juk į visus tokius parašymus, kas čia lojama peticijoje lengvai galima pasakyti „Šunauja – o kiek jūs gavot milijardų ir Briuselio, kad taip lojat?“ Tad matosi, kad skysta ir neparuošta. Žmonės – šitų valdžiašiknių valdžią galima nuversti tik gerai pasiruošus netikėtomis priemonėmis! Nediskredituokite paikais, nuvalkiotais lozungais visuomenės nuomonės! Šaukime alternatyvius komitetus ir imkimės atstovauti tautos interesams.
  Juk išsityčios iš šios jūsų peticijos valdžiašikniai ir numuš visų kitų dvasią, kurie visa siela priešinasi tokiai politikai. Subūrus vietinius komitetus ir įgavus paistikėjimą, po metų kitų galima pradėti siūlyti tautos poreikius valstybei valdyti…

 4. Algirdas says:

  O gal kas nors zino, kiek pabegeliu ruosiasi priimti visuotines geroves ir laisves pavyzdys JAV ??

 5. algimantas says:

  JAV nežada priimti, nes mažai tikėtina, jog bent vienas jų galės perplaukti Atlantą. O su lėktuvais jų neįleis,m kaip neturinčių vizos.

 6. Aurius says:

  Kada organizuojamas meeting’as PRIEŠ EUROBIURAKRATŲ SAVIVALĘ?

 7. Nijole says:

  2015 m. rugsėjo 20 d.nuo 15:00 ,Vilniaus g.15,
  Europoje dabar labai populiaru šnekėti apie asmens saviraišką, demokratiją ir toleranciją. Mes, pažangūs Lietuvos piliečiai, būdami demokratijos šalininkai kviečiame žmones į piketą „Už teisę rinktis!“. Už tai, jog kaip suvereni valstybė, kuri pati pasirenka kada, kiek ir ką įsileisti, mes galėtume turėti savo nuomonę ir nuspręsti be mums primetamų kvotų. Už tai, jog Europos sąjungos valstybių lygiaverčių „džentelmenų klubas“ ir būtų tokiu, o ne Vokietijos ar dar kokios iš didžiųjų valstybių „smėlio dėžė“. Už tai, jog Lietuvos politikai išgirstų savo piliečių – rinkėjų balsą. Mes dar gyvename šioje valstybėje, mokame mokesčius, tad ir mūsų nuomonė privalo būti išklausyta bei į ją atsižvelgiama.

  Mes kviečiame Lietuvos piliečius bei neabejingus ekonominių migrantų ir terorizmo problemai kitus europiečius rinktis rugsėjo 20 dieną, 15 valandą, adresu: Vilniaus gatvė – 15 (Europos komisijos atstovybė Lietuvoje), Vilnius. Pasiimkite su savimi savo pilietybę įrodančius dokumentus. Akcijos metu mes juos parodysime, jog pademonstruotume turintys balso teisę, kuriuos gaus Lietuvos piliečių o ne didesnių valstybių interesus atstovaujantys politikai.

  Laukiami visi. Nepaisant politinių ir socialinių skirtumų ar įsitikinimų.

  Plakatus, vėliavas ar kitokią vizualinę medžiagą prašome derinti su organizatoriais.
  https://www.facebook.com/events/1648941548658453/

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top