Mes esame Lietuvos patriotai ir kovojame prieš monopolijas, cinišką, baisų godumą, kapitalo nesąžiningą veikimą

2015, 6 rugsėjo, 15:05 | kategorija LPT | 14 komentarų | peržiūrų 655 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlis

Mitingo plakatas

Šalies žiniasklaida pranešė, kad Lietuvos valdžia ir ir teisėsaugos institucijos įtariai laukia rugsėjo 10 d. Vilniuje rengiamo mitingo, kuriame tūkstančiai profsąjungos atstovų ketina protestuoti prieš siūlomą naują socialinį modelį.

Informuojama, kad prisidengus taikia akcija gali būti provokacijų ir pasikartoti situacija, kai prieš šešerius metus vykusi profsąjungų akcija virto kruvinomis riaušėmis ir Seimo šturmu.

Nurodoma, kad visų galimų neramumų režisierius – Rusija.

Tarp galimų kurstytojų minimas ne vieną profsąjungą Lietuvoje subūręs Rusijos pilietis Jevgenijus Sivaikinas, kuris visai neseniai priklausė Vladimirą Putiną šlovinančiai organizacijai „Molodiožnoje jedinstvo“.

Apie visą tai skelbėme publikacijoje „Mitingo dalyviai turi būti pasirengę bet kokioms galimoms Lietuvos specialiųjų struktūrų provokacijoms“.

***

Kęstutis Juknis

Kęstutis Juknis. Nuotr. sandrauga.lt

Viešojoje erdvėje pasklidus grėsmingai informacijai apie galimas būsimas riaušes, ekspertai.eu pakalbino vieną būsimo mitingo, įvyksiančio rugsėjo 10 d., organizatorių, Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ pirmininką, politinės partijos „Profesinių sąjungų centras“ įkūrėją Kęstutį Juknį.

– Kas yra šio mitingo organizatoriai?

– Akcijos organizatoriai yra „Solidarumas“ ir konferedacija, ir dar Šustauskas, kurie išsiėmė leidimus. Mes kreipėmės į premjerą, kad jam neišduotų.

– Žiniasklaida praneša, kad vyriausybė ruošiasi galimoms provokacijoms, kurias gali išprovokuoti akcijos rengėjai.

– Labai stipriai abejoju, ar pati vyriausybė nedaro vidinės provokacijos.

– Kokios priežastys paskatino organizuoti mitingą?

– Čia reikėtų žiūrėti į kapitalo ir pačios vyriausybės santykį. Mes einame atbulai nei Vidurio Europos šalys – Slovėnija, Čekija, Lenkija, kuri turėjo daug liberalesnį darbo kodeksą, tai socialiai teisingos visuomenės. Premjeras sako, kad čia moderni valstybė, bet buvo atvažiavę Vokietijos ekspertai, pasirodo, kad dvigubai griežtesni ten įstatymai, bet investicijų ten nesumažėja. Investicijų pritraukimas priklauso nuo valstybės politikos, mokesčių sistemos ir korupcijos, o ne nuo Darbo kodekso. Ir čia negalima kaltinti profsąjungų. Pati vyriausybė, pats premjeras destabilizuoja padėtį.

Dar Lietuva sveika, jei yra profsąjungų. Yra žurnalistų mūsų profsąjungoje, kurie išstojo iš Radzevičiaus sąjungos (Lietuvos žurnalistų sąjunga – red. past.), kuri imitavo profsąjunginį darbą. Ne teatru reikia užsiimti, žmonės turi teisę pareikšti savo nuomonę.

Yra visiškai nekompetentingų premjero patarėjų. Vyriausybė ir visi turi būti suinteresuoti, kad žmonės kalbėtų, o ne užčiauptų burnas. Baisesnė yra vidinė įtampa, kai nebekalba žmonės. Kai kalba, juos apkaltina. Tai yra dėl visiško valstybės nesusikalbėjimo su dirbančiaisiais. Silpnas valstybingumas, todėl silpnesnės ir profsąjungos. Apkaltinti kitus – gynybinė pozicija.

– Pokalbio pradžioje užsiminėte apie Šustauską. Kokios problemos Jums dėl jo iškilo?

– Yra tokie režisūriniai spektakliai. Išduoda Šustauskui rengimą 10 dienai 11 valandai. Ką bendra šis radikalas turi su Darbo kodeksu? Vyriausybės patarėjai turi tarybinių mąstymo liekanų. Man tai primena 1989 metus, kai apkaltindavo Terlecką, Bogušį antisovietine veikla, kad jie drįsdavo susirinkti ir atsargiai, užuominomis kalbėdavo apie nepriklausomą Lietuvą. Sovietinis reliktas yra sakyti – kodėl jie eina mitinguot? Tegul deleguoja Pabedinskienę atgal į kolegiją. Pasako, kad tie, kurie dalyvaus, yra negeriečiai.

– „Lietuvos rytas“ paskelbė, kad vienas galimų kurstytojų – ne vieną profsąjungą Lietuvoje subūręs Rusijos pilietis Jevgenijus Sivaikinas. Gal galite plačiau papasakoti apie šį, kaip skelbiama, Vladimirą Putiną šlovinantį žmogų ir kodėl Jūs bendradarbiaujate su priešiškos valstybės agentu, kuris, kaip atskleidė konservatorius Arvydas Anušauskas, iš anksto buvo parengtas ir atsiųstas į Lietuvą?

– Aš pirmą kartą girdžiu tokį Sivaikiną.

– Kaip pirmą kartą girdite? Juk apie tai parašė „Lietuvos rytas“, kur konservatorius A. Anušauskas atskleidė apie jį detales, kaip jis buvo paruoštas Rusijoje , atsiųstas į Lietuvą, suorganizavo fiktyvią sąjungą, o gavęs iš Rusijos įsakymą dabar suaktyvino savo veiklą, nukreiptą prieš Lietuvos valstybingumą.

– Pasikartosiu – aš pirmą kartą girdžiu tokį Sivaikiną. Nepažįstu tokio. Rusiškų pavardžių Lietuvoje – ne viena. Jūrininkų sąjungoje yra toks Černovas. Ir ką? Visi profsąjungiečiai nori socialinio dialogo. Tai yra socialdemokratų agonijos pradžia. Jie meta visas pastangas, kad to nebūtų, sako, kad visur yra priešai. O profsąjungos juk turėtų būti geriausi draugai.

Kiti, ne Rusijos piliečiai, yra baisesni nei Rusijos piliečiai. Pasakyt, kad kažkoks Sivaikinas ar Raikinas kažką įkūrė, ar kad Černiauskas buvo Maskvoje, ir apkaltinti dėl to visas profsąjungas…

– Ar esate pasirengę toms galimoms provokacijoms, apie kurias iš anksto pranešta visai Lietuvai?

– Baisu, kai kalba pinigai. Jei yra norinčių sumenkinti renginį, ruoškis nesiruošęs provokacijoms. Jei tą pačią dieną, tuo pačiu momentu Vyriausybė išduoda leidimą Šustauskui, ji provokuoja. Galėjo dar gal kokį paieškot, kad ir muštynės įvyktų? Kreipiausi, kad premjeras sustabdytų Šustauskui leidimą, bet neatšaukė. Pasakė, kad mes nieko nežinom, savivaldybė išduoda, o vyriausybė neva neturi įtakos savivaldybei. Netikiu tuo. Jo patarėjai dirba dieną naktį.

Jei ir bus provokacijos, tai tik pačios Vyriausybės. Gali jos vykti ir prie partijų būstinių, Prezidentūros ir kitur. Mes esame Lietuvos patriotai ir kovojame prieš monopolijas, cinišką, baisų godumą, kapitalo nesąžiningą veikimą.

ekspertai.eu

PROGRAMA

12 val. – mitingas prie LR Seimo.
13-14 val. – teatralizuota eisena iki LR Vyriausybės.
14 val. – mitingas prie LR Vyriausybės.
15 val. – pabaiga.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurner



Naujienos iš interneto

komentarų 14

 1. Mindaugas says:

  Taigi, o kas gi viešoje erdvėje paskleidė žinią apie galimas provokacijas? Tai senas VSD triukas, siekiantis įbauginti žmones. Piliečiai, kviečiu visus nepabūgti VSD skleidžiamo melo ir dalyvauti mitinge.

 2. Mindaugas says:

  Lietuvos gyvenimo praktika per pastaruosius 25-erius metus rodo, kad valdžia dirba ne plačiosios visuomenės, bet tik siauros, turtą ir kapitalą savose rankose uzurpavusios oligarchų klasės naudai ir todėl su dirbančiųjų nuomone „skaitysis“ tiktai tiek, kiek tai pasirodys būtina sekantiems rinkimams. Naujasis Darbo kodeksas iš tiesų ne tik ženkliai pablogins ir taip apgailėtiną Lietuvos samdomųjų darbuotojų situaciją, valdžios atstovai stengiasi „kabinti makaronus“ ir demagogiškai aiškinti, neva visa tai būsią ne vien tiktai darbdavių, bet ir „darbuotojų naudai“. Tik kvailys arba visiškas naivuolis galėtų rimtai patikėti tariamu valdžios ir kapitalistinių darbdavių „altruizmu“. Tai neigia ne vien tiktai logiškas paties naujo Darbo kodekso, kaip teisinio dokumento, apmąstymas, bet ir paprasčiausia gyvenimo praktika, su kuria tūkstančiai lietuvių susiduria kasdienybėje. Šių bei daugybės kitų faktų šviesoje, visi dori ir sąžiningi Lietuvos piliečiai, dirbančioji visuomenė, turėtų išsižadėti bet kokių iliuzijų, kad šiandien yra toks dalykas kaip „mūsų valstybė“ absoliučiai daugumai lietuvių: esamas valstybinis aparatas aptarnauja tik oligarchų klasės interesus. Todėl bet kokios permainos, kurios atitiktų daugumos interesus, t. y. dirbančiųjų interesus, tegali būti pasiekiamos kovos, tiek socialinės-ekonominės kovos, tiek ir politinės kovos, keliu. Šiuo keliu neis ir juo eiti nepadės sisteminės bei kitos „civilizuotos“, „nuosaikios“ partijos. Juo eiti galime tiktai mes patys, kurdami kovingas profsąjungas, aktyvius socialinius judėjimus ir bendrą politinį frontą, su aiškiai antisistemine, antikapitalistine idėjine ir politine kryptimi.

 3. Alius says:

  Miglos putejai saugumas ir vyriausybe…Sivaikina turi patys neutralizuoti, langu dauzytojus turi sugaudyti ir viesai parodyti, kas jie tokie…Bet kai atsiunti juos pats, tai jie ir isnyks nenubausti, o lengviausia ir paprasciausia tampyti po teismus sluba B.Genzeli ir kitus teosybes norincius zmones, dar isudant jiems guminiu kulku…

 4. Ec says:

  Mano nuomone jei ir bus provokatorių, tai tam, kad būtų priežastis jėga kuo greičiau nutraukti tą mitingą. Maža ko ten gali primitinguoti, geriau savas chuliganas į langą akmenį barkšt, tuomet įsijungia gaisrininkų dušas, ir visi namo :)

 5. gojus says:

  Aš pats dalyvavau sausio 16-os mitinge prie seimo ir savo akimis mačiau tuos įvykius. Aš, kaip ir daugelis kitų nebuvau „girtas rusas atvežtas autobusu“. Buvo žiema, ledo gabalų buvo sočiai. Kai Bubilius Kybys tyčiojosi iš visų žmonių, kišdamas savo kasos aparatus šešėliui suvaldyti, negalėjo nepratrūkti kojnes mezgančių ir medų sunkiančių amatininkų pasipiktinimas. Jis pratrūko dėl Bubiliaus naglumo apšaukti tautą vagimis. Ledo buvo sočiai, tad į langus pradėjo skieti ledo gabalai. I milicija, savao senu papratimu pradėjo šaudyti. šaudė dėl to, kad valdžia bijo žmonių. Bijo ir dabar, rugsėjo 10ą. bet tai reiškai, kad jie prieš tautą bus paruošę tankus, tad čia ne ta diena, kada reikia kovoti. Ne ta. Tik smogus iš pasalų galima pakirsti žvėrį…

 6. tiesa says:

  o kaip kiti miestai gali prisideti? ar kooperuotis atvykti nes nevisiem galimybes leidžia…

 7. Na says:

  Kaip bebutu reikia eiti, nes tai liecia ir tave ir mane

 8. Mindaugas says:

  Tokie veikėjai kaip Artūras Paulauskas ir Ko postringauja apie tariamą „Kremliaus interesą“ šitokiuose darbininkų protestuose, tuo būdu iš esmės siekdamas ne tik diskredituoti protestuojančius darbininkus, bet ir paskelbti bet kokį pasipriešinimą valdančiųjų savivalei visiškai nepriimtinu bei smerktinu dalyku. Daug kalbama apie galimas riaušes. Ir, žinoma, tokia galimybė neatmestina, bet toli gražu ne dėl tariamo organizatorių ar dalyvių piktavališkumo, o verčiau dėl labai ir labai tikėtinų VSD bei kt. valstybinių represinių organų agentų provokacinių veiksmų, išpuolių; panašiai buvo įvykdyta provokacija ir 2009 m. sausio 16 d., pasitelkiant kriminogeninius elementus su tikslu demonizuoti protesto idėją bei versti kaltę ant radikaliausių opozicijos elementų. Visus raginu, nepaisant valdžios gąsdinimų, šmeižimų bei galimų provokacijų, ateiti į mitingą ir be baimės stoti po raudonomis protesto ir kovos vėliavomis. Nepasiduokime provokacijoms ar galimiems išpuoliams, laikykimės ramiai ir drausmingai, pasėkime revoliucinės politinės kovos ir socializmo idėjų sėklą mitinguojančiųjų tarpe.

 9. saul says:

  „Visus raginu ateiti į mitingą ir be baimės stoti po raudonomis protesto ir kovos vėliavomis. Pasėkime revoliucinės politinės kovos ir socializmo idėjų sėklą mitinguojančiųjų tarpe.“ -raso Mingovgas O tai……I koki jus cia mitinga renkates,lydimi siu sukiu ???

 10. Mindaugas says:

  saul: dink iš čia, nepraustaburni troli….tavęs čia niekas nekvietė.

 11. saul says:

  lyg tai….nieko nekeikiau,kaip mindovgas.Paziurejau i veidrodi-lyg tai…ir nepurvinas.Nezinau.As tik norejau paklausti ar cia mytingas organizuojamas profsajungu,del to naujo darbo kodekso,ar…cia raginamas koks tai perversmas.Del paskutiniojo 5-kolonio sukiu …pradedu jau abejoti.Na,ne man cia vertinti-tam yra atitinkami, valstybiniai organai.

 12. DDDurneliui sauliui says:

  Kaip beprotnamio „organai“ tavo bukle ivertino – sveiksti ar jau jokie vaistai nebepadeda? Matyt tau buvo lobotomija pritaikyta, bet esi labai sunkus atvejis, tolimesnis gydymas neefektyvus. Tai kad galva sienos nedauzytum, sanitarai (is soc. pagalbos) atnese kompa, rasyk, prasiblaskyk ir mus palinksmink, kad tik saves nesuzalotum…

  Gerbiamasis, ne kartą buvo rašoma, prašoma, aiškinama, jog ši erdvė yra skirta atsiliepimams apie temas, o ne tarpusavio kolionėms. Jei negalite kitaip – delfi jūsų laukia, ten visi tokie. O jei galite – tai ir elkitės kaip normalūs žmonės. Tai liečia absoliučiai visus. Tikiuosi daugiau kartoti nereikės, nes dievaži, mes nesame auklėtojai suaugusiems žmonėms, tačiau toks vaizdas, jog suaugusių čia tiesiog nėra.

 13. Ec says:

  Kadangi jau kalbama apie Kremliaus įtaką, reiškia prasidėjo dalyvių dažymas žaliųjų žmogeliukų spalva. O jei yra žalieji žmogeliukai, tai jiems yra ir spec. pajėgos. Manau, kadangi bus proga, jos bus ir išbandytos

 14. saul says:

  O tai…Delfi’s-ne lygis.Nejuokinkite.Skaitytoju kiekis pats…. kalba uz save.Ir prie geriausiu noru…DELFi’o moderatoriai nespetu skaityti visu komentaru,jau nekalbant,apie kokius tai paaiskinimus ir pabarimus.Sis .“Garbus tinklapis“turi TETE.Tas …mane labai dziugina ir linksmina :) :) :)

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top