Monsanto – GMO eksperimentai Lietuvoje

2012, 23 rugsėjo, 9:47 | kategorija Genocidas | atsiliepimų (4) | peržiūrų 2 020 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Gerb. skaitytojai, siūlome jūsų dėmesiui du trumpus filmukus, kurių pateikiama žinia per daug rimta, kad galima būtų į ją šiaip numoti ranka, sakant, kad niekai – tai mūsų neliečia…

Kažkaip netyčia ši rimta žinia buvo praleista (buvo publikuota 2009.04.06 d. LNK – „Paskutinė instancija), neapšviečiant jos plačiau MIP (masinės informacijos priemonėse), neskaitant šios LNK laidos (už ką jai ačiū), kas eilinį kartą parodo kam šios priemonės dirba. Kad ne Lietuvos visuomenės labui – tai jau tikrai.
Kadangi vėlai šią žinią susiradome – vėlai ją ir pateikiame. Mūsų nuomone Lietuvai svarbu, kad tokie dalykai daugiau nepasikartotų ir kad tokie, GMO palaikantys politikai, kuriems svarbiausias rodiklis yra pelnas, daugiau nepatektų prie valdžios vairo.
Norime papildomai padėkoti įrašiusiam šią laidą ir patalpinusiam ją YouTube svetainėje žmogui slapyvardžiu Zgrybla.
Ačiū
Sarmatai

Bulvė, sukergta su žmogumi. Kukurūzo, viruso ir bakterijos hibridas, nuo kurio dvesia žiurkės. Biotechnologai gali labai egzotiškai praturtinti jūsų kasdienį stalą, tačiau pirmiausia jie nori patekti į Lietuvos laukus ir klonius. Genetiškai modifikuoti organizmai (GMO), sykį neišleisti klajoti po Lietuvos ekosistemą, vėl skverbiasi ant mūsų stalo, tik šįkart su dar stipresniu užnugariu.

Ūkio ministras Dainius Kreivys buvo tas, kuris pasakė, kad tėra laiko klausimas, kada Lietuvoje įsikurs viena agresyviausių ir didžiausių pasaulio biotechnologijų kompanijų „Monsanto“. Lyg išgirdę startinio pistoleto šūvį, po ministro pareiškimo prie starto linijos naujam bandymui išsirikiavo GMO lobistai. Dainius Lygis, Aplinkos ministerijos GMO skyriaus vedėjas, stvėrė vėliavą: „Aš už!“.

Prieš porą savaičių GMO lobistai surengė konferenciją, kurią finansavo su ta „Monsanto“ siejama visuomeninė organizacija. Į renginį, per kurį buvo tariamasi dėl genetiškai modifikuotų „augalų“ invazijos į Lietuvos laukus, nepakviestas nė vienas GMO paleidimo į Lietuvos ekosistemą kritikas.

Profesorius Leonas Grinius, Biotechnologijos instituto ekspertas, markstosi ir ilgai tyli paklaustas, kodėl į konferenciją nebuvo kviesti profesorė Dalia Brazauskienė, profesorius Antanas Svirskis. Ir vienas, ir kitas stovėjo prie Lietuvos ekologinės žemdirbystės ištakų.

„Nežinau, ar yra… buvo organizacinis komitetas, buvo atstovai iš įvairių organizacijų. – Organizacinis komitetas sudarė pranešėjų sąrašą – mykia it koks pamokos neišmokęs studentas profesorius L.Grinius. Toks buvo organizacinio komiteto sprendimas.“ Jį papiktino Lietuvos žalieji, kurie tos gerai cenzūruotos nuo kritikų konferencijos dalyvius pasitiko plakatais ir šūkiais. Juk viskas buvo taip gerai suplanuota.

Ministro D.Kreivio pareiškimas radosi tuo pat metu, kai „Monsanto“ pateikė naują paraišką sėti savo GMO atviruose Lietuvos laukuose, kad jų genetinę informaciją vėjas, vabzdžiai ir paukščiai išnešiotų kilometrų spinduliu. Tada kelio atgal nebebūtų.

Dr. Algimantas Paulauskas, Vytauto Didžiojo universiteto Gamtos mokslų fakulteto Biologijos katedros vedėjas, dėsto planą: „Mes norim tiems tyrimams dirvožemio: kaip keičiasi elementai ir tai, kas užauga, koks gali būti pernešimas, kaip gali dalyvaut netgi paukščiai – užkrės ar neužkrės, vabzdžiai kokie. Kadangi dabar nieko nėra – nulis Lietuvoje.“

Spėjama, jog mažos, bet labai korumpuotos Lietuvos globaliai kompanijai „Monsanto“ prireikė ne tiek dėl jos laukų platybių, kiek dėl tos rankos, kurią mūsų vidutinės grandies biurokratai Briuselyje jau kelia už GMO.

Šiuo metu Europoje galioja tvarka, kad šalys negali savarankiškai atsisakyti įsileisti į savo teritoriją naujas GMO rūšis. Atsisakyti panūdusios valstybės argumentus svarsto visos šalys narės. O toji „Monsanto“ ragina kraštą ne iš principo apsispręsti, ar šis nori ją įsileisti su visais tais genetiniais išsigimėliais, bet siūlo po vieną rūšį. Nepatinka ta, imk kitą!

Taip GMO plėtrai ilgai besipriešinusioje Europoje pavyko sudaiginti ir išauginti jau ne vieną derlių.

2009.04.06 d. LNK – „Paskutinė instancija“ – Rūta Grinevičiūtė

I dalis

II dalis

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 4

 1. Valdas says:

  Geriau vėliau negu niekada. Mūsų valdininkai padarytų belenkokį padlaižiavimą kad tiktai gautų pinigėlių. O kad jų rankomis vykdomas tautos genocidas,jiems nerūpi. Žmonės turime būti budrūs ir nevartoti surogatinio maisto,tiesiog tereikia žinoti kads visas maistas prekybos sistemose jau nebėra maistas tai tik surogatai..

 2. hm says:

  tai ka jus nepazistat Grineviciutes? tokia manipuliatore ir uzsakomuju straipsniu skleideja, seniai pagarsejusi ant Lietuvos :) Plauna smegenis zmonems, o jie tik linksi ir praso: DAR DAR DAR :)

  P.S. panelei Rutai pasakysim, kad tegul susipazista pradziai su biologijos pagrindais: visi organizmai mutuoja nepriklausomai nuo ju noru. Uzmirso pamineti toki paprasta dalyka? Uzmirso pamineti, kad tas pats naturalus produktas irgi keiciasi su laiku, nes ju seklos visur plinta, kryzminasi ir pan? Na va…..O jei Monsanto nebus Lietuvoje, tai uzpus is Lenkijos/Latvijos/Baltarusijos. Ir nieko cia nepadarysi. 

 3. ..... says:

  švieskis žmogau…

 4. R. Schmidt says:

  kiek gi tau sumokejo,kad skleistum tokia „tiesa“ ir klaidintum zmonija?

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top