- Sarmatai - https://www.sarmatas.lt -

Nagų grybelio gydymas namų sąlygomis

paveikslėlis

Nagų grybelio gydymas liaudiškais metodais yra pats saugiausias ir pigiausias būdas atsikratyti grybelio.

Šiame straipsnyje papasakosime apie keletą paprastų bei efektyvių receptų nagų grybelio gydymui liaudiškomis priemonėmis.

Nagų grybelis – labai lengvai perduodamas kitiems žmonėms infekcinis susirgimas, kuris, tačiau, išgydomas nėra taip paprastai.

Grybelio infekcijos perdavimo būdų yra daugybė – bendra avalynė (pvz., namuose, kurią naudoja svečiai), bendrojo naudojimo patalpos, tokios kaip dušo kabinos, baseinai, sporto salės, pirtys ir t.t.

Grybelio paveiktą nagą iš karto pastebėti nėra lengva, nes matome jį kasdien ir nežymūs nago pasikeitimai nekrenta į akis. O pastebėjus, paprasčiausiai nekreipiame dėmesio, kol grybelis neprimena apie save niežėjimu, nago sustorėjimų ar nago netekimu.

Labai svarbu nepamiršti, kad nagų grybelis, be to, kad yra itin gyvybingas mus supančioje aplinkoje, jis greitai įgyja imunitetą medžiagoms, įeinančioms į pagrindinių antigrybelinių preparatų sudėtį.

Tai reiškia, jog, jei grybelis nebuvo iki galo išgydytas iškart, arba įvyko pakartotinis infekavimas, pavyzdžiui, per seną avalynę, tai gydymas tuo pačiu preparatu bus nebe toks efektyvus arba ir visai neduos jokio rezultato.

Reikia rinktis preparatą, turintį iš principo kitą veikimo mechanizmą, pavyzdžiui, naująjį Mikozan, pagamintą rugių fermento filtrato pagrindu.

Jis pasižymi dideliu antigrybeliniu efektu, taip pat nėra galimybės grybeliui prie jo priprasti. Ši priemonė naikina grybelį giliuose nago sluoksniuose, mažindama susirgimo atsinaujinimo riziką.

Be to, kuo anksčiau gydomas grybelis, tuo lengviau jį panaikinti, kol jis nepersimetė į gilesnius nago sluoksnius.

Tie, kurie sirgo nagų grybeliu ir vaikščiojo pas gydytoją, žino, jog jis paskirs brangų tepalą, kurį reikia naudoti kelias savaites ar mėnesius, po to paskirs kitą, jei pirmasis nepadėjo ir ši muzika tęsis gan ilgai..

Žinoma, galima gydytis ir taip. Tačiau galima ir padėti tiems tepalams ar netgi visiškai pakeisti juos liaudies medicinos priemonėmis. Juolab, kad žalos jie tikrai nepadarys, o ir kainuos kur kas mažiau. Be to, jeigu jums „nepavyktų“ liaudiškomis priemonėmis – jums visada liks galimybė naudotis minėtais brangiais tepalais.

Nagų grybelio gydymas liaudiškomis priemonėmis:

Sumaišykite 10 g. propolio ir 100 g. spirito. Pasidarykite kojų vonelę kalio permanganato tirpale, po to nusausinkite jas ir pasistenkite prikišti po nagais propolio ir spirito mišinio, tada pirštus apibintuokite. Tokį raištį reikia keisti kartą į dieną. Paprastai pakanka 3 procedūrų, kad grybelis jus apleistų.

Vaisinėje pirktos sausos ugniažolės pakelį užpilkite vienu litru 9 % acto. Užpilą palaikykite kiek įmanoma ilgiau (paruoštą užpilą galima laikyti mėnesius). Tada nukoškite ir įdėkite 3 – 5 šaukštus druskos. Vakare, nuplovę kojas, pasidarykite šio užpilo vonelę ir laikykite kojas 5 minutes. Po to kojas nusausinkite (nešluostyti) ir eikite miegoti. Pradžioje išnyks tarpupirščių, o vėliau ir nagų grybelis. Poveikio sustiprinimui, voneles darytis galima du kartus per dieną.

Rankų nagų grybelį galima išgydyti per savaitę, vakarais atliekant tokias procedūras: išmuilinkite nagą deguto muilu, įkiškite jį į druską ir apibintuokite nakčiai.

Vakare pasikaitinkite kojas, peiliu patraiškykite auksinio ūso (kvapioji kalizija, lot. Callisia fragrans, vert. past.) lapą, kad išsiskirtų kuo daugiau sulčių ir apvyniokite juo nagą. Tada apsukite celofanu ir apibintuokite. Ryte nagas bus minkštas ir bus lengva jį nukirpti, o apnuogintą vietą patepkite medicininiu degutu ir apibintuokite. Greitai ataugs sveikas nagas.

Susmulkinti džiovintą ugniažolę ir sumaišyti su jodinolu (parduodamas vaistinėse), užtepti ant grybelio pažeisto nago, apdengti celofanu ir apibintuoti nakčiai. Paprastai pakanka 3 – 5 tokių procedūrų, kad nesveikas nagas nukristų.

Pažeistus nagus ar tarpupirščius tepkite indiško svogūno (uodeguotoji paukštpienė) sultimis. Teigiamas rezultatas pasimatys ne greitai – reikia ilgo laiko, tačiau efektas jus nustebins.

Pasikaitinkite kojas ir apsukite nagą vata, pamirkyta vandenilio perokside. Darykite tai 2 kartus per dieną. Po 4 – 5 dienų nagas suminkštės ir jį bus galima nukirpti.

Galiausiai – mūsų skaitytojo asmeninė patirtis perduota žemiau esančiame komentare:

Per ~2 mėn pilnai nuo pat šaknų ataugo mažasis nagas. Jis buvo seniausiai apsikrėtęs ir pilnai pažeistas storas nagas. Didysis ataugo per ~5 mėn. Acto procedūra tokia: ryte ir vakare po 15-30 min mirkydavau pėdas acto ir vandens vonelėje (actas skiestas 1:2 santykiu). Išbandžiau ir tinka bet kuris įprastinis maistinis actas: obuolių, vynuogių, acto rūgšties ir t.t. Po to, kad nereikėtų sėdėt įmerkus kojas, nusipirkau silikoninius antpirščius ir tiesiog užmaudavau su suvilgyta vata ant pažeistų nagų tam pačiam laikui. Tiesa, pirmąją gydymo savaitę visai nakčiai užklijuodavau acte įmirkusį pleistrą, tuomet pažeistos nago vietos atšoko ir buvo galima jas nukirpt/nudildint. Gal ir nebūtina, bet taip dariau aš. Maistinis ir dar skiestas actas gerai, nes negraužia net ir pamirkius ilgiau (nebent žaizdelė būtų).
Beje, naudojant bet kurį gydymo metodą pažeista nago vieta turi pilnai nuaugti, pažeista vieta nepagydoma. Todėl gydymo procedūra bet kokiu atveja lėta ir priklausoma nuo nagu augimo greičio. Tad reikia nusiteikti būti kantriems
Lukas.

Visi šie aukščiau išvardinti būdai tikrai neatneš jūsų sveikatai jokios žalos, tačiau padėti sutaupyti pinigų tikrai gali. Todėl siūlytume pirmiausia pasinaudoti liaudies medicinos patirtimi.

vsenarodnaya-medicina.ru

vertė: Darius Dimbelis